Jump to content
Dogomania

Ramik za TM. Tak szybko to się stało.


dziuniek

Recommended Posts

[quote name='marako']Zasugerowałam się opisem z postu na trzeciej stronie:

[COLOR=#000000][SIZE=3]"[SIZE=2]Pani ma w domu od lat same takie psy, które potrzebują szczególnej opieki, ślepe; kulowe; kota ,któremu nikt nie dawał szans na życie; bardzo dba o leczenie, nawet slepkowi wstawił sztuczne soczewki[/SIZE][/SIZE][/COLOR][SIZE=2]"[/SIZE],
czyżby to było nie tak, skoro teraz okazuje się, że
"ale teraz ma zdrowe, to nie jest dom, który przygarnia stare, brzydkie bidy schroniskowe".

Nie wiem tego, co Wy wiecie, dziewczyny - z wpisów na wątku można było zaniepokoić się o los Sonara, o to, że dobry dom mu przejdzie koło nosa. Wierzę, że podejmiecie optymalną decyzję, najlepszą dla psiaka.[/QUOTE]

tu też odpowiadałam z komorki i zjadło:mad: . Każda z nas rozmawiała długo z Panią , kazda usłyszała co innego na ten sam temat.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no to te niezabezpieczone schody są przeszkodą bo pies się nie nauczy wysokości krawędzi... meble przeszkodą nie są - tzn ich ilość - tego się pies nauczy, ale krawędzi nie bo skąd ma wiedzieć czy ta krawędź to schodek czy "przepaść"

no i dziwne to co piszesz, że różnwe wersje ech szkoda

Link to comment
Share on other sites

Sonar był na spacerze, energicznie spacerować, na jadł się kury z ryżem, jakby nieco nabrał ciałka .
Ratlerek bardzo chudy, ale bardzo ożywiony; darł jape; na spacerze był pierwszy w grupie; dostał domowe jedzenie; nie zwrócił tj musieliśmy juz wyjść, bo zamykali. W najgorszej formie Nuka, bardzo krótki spacer, bo było gorąco i bardzo wolny; bo ledwie idzie. Musi ja coś bolec w brzuszku, bo mi mówiono, że steka przy podnoszeniu,

Link to comment
Share on other sites

Dziuniek zagląda, ale działa też gdzie indziej :lol:. Zrobiłam Sonarkowi ogłoszenie na gumtree i na morusku. Na fb też piszę o nim. Trzeba go ciągle ogłaszać i szukać mu domu. Myślę o nim (i nie tylko o nim) cały czas.
We środę pewnie pojadę znów z "cateringiem".
Może któraś z cioteczek ma większe możliwości ogłoszeń , to bym podesłała tekst i zdjęcia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Dziuniek zagląda, ale działa też gdzie indziej :lol:. Zrobiłam Sonarkowi ogłoszenie na gumtree i na morusku. Na fb też piszę o nim. Trzeba go ciągle ogłaszać i szukać mu domu. Myślę o nim (i nie tylko o nim) cały czas.
We środę pewnie pojadę znów z "cateringiem".
Może któraś z cioteczek ma większe możliwości ogłoszeń , to bym podesłała tekst i zdjęcia?[/QUOTE]
tylko proszę o pisanie, że pies przebywa w schronisku w okolicach Warszawy, bez podawania nazwy

Link to comment
Share on other sites

Dziś byłam u Sonarka. Zjadł i zwymiotował, chociaż nie był dziś nakarmiony. Nie wiem, albo się ekscytuje za bardzo, albo mu to gotowane nie wchodzi. Dziś był taki upał, że nie wychodziłam z biedakami, tylko powypuszczałam je z klatek, popieściłam i trochę nakarmiłam.
Dziś Sonarek wydał mi się takim biednym, patykowatym, kościstym i wychudzonym psiakiem, że płakać się chce. Strasznie on biedny (i nie tylko on), ale dom musi mieć naprawdę odpowiedzialny.
[IMG]http://i62.tinypic.com/sdlmwk.jpg[/IMG]



Wyszłam z dwoma większymi, Blue i Lady, tak strasznie mi ich żal, takie łagodne, przemiłe psy i muszą starość spędzać w schronisku!

[IMG]http://i59.tinypic.com/4l64wj.jpg[/IMG]Blue w słoneczku. [IMG]http://i61.tinypic.com/radxma.jpg[/IMG] Lady, piękna, starsza suczka.

Edited by dziuniek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beat2010']dziuniek , AgaG ( chyba) chciała podarować Sonarkowi 10 puszek Rc , może skorzystamy, żeby opikunka miał puszki jak nikt nie dowiezie domowego ?[/QUOTE]
Oczywiście możemy skorzystać, tylko jest duży wpływ z cegiełek (z mojego bazarku) na karmę dla Sonarka, więc będę mu za to kupować indyka, gotować i może zamówię większą ilość puszek przez internet. Najgorzej, że jakoś mu gotowane nie wchodzi (wymiotuje) i nie wiem, czy za szybko je, czy coś mu nie pasuje (ryż?marchewka?, może mielić na papkę?) Miałam tak z Misiem (ten z nowotworem płuc), ale jak dawałam mu często, to było w porządku. Ale w schronisku to niemożliwe, najwyżej mogę mu dać o 12 i potem o 15 z kawałkiem, ale w pozostałe dni?

[QUOTE]Pan nr 2 też zrezygnowal z adopcji Sonarka, szukamy dalej.[/QUOTE]
Szkoda wielka, szukamy i mam apel do cioteczek, które są na naszym wątku. Może zrobiłybyście ogłoszenia w swoich regionalnych "tablicach ogłoszeń", może gdzieś jest możliwość bezpłatnie w gazecie lokalnej?
Możecie kopiować moje z gumtree:[url]http://www.gumtree.pl/cp-psy-i-szczenieta/srodmiescie/sleputek-szuka-domu-606501786[/url]

Link to comment
Share on other sites

Moge dopytac w czym jest kłopot? Bo troche sie nie orientuje w zasadach schroniska. Rozumiem, że nie można psa wziąc "na dowód" na badania na własny koszt i potem go odwieźć z powrotem? Jesli tak to trochę dziwne, bo schronisku darmowa diagnoza powinna być na rękę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madie']Moge dopytac w czym jest kłopot? Bo troche sie nie orientuje w zasadach schroniska. Rozumiem, że nie można psa wziąc "na dowód" na badania na własny koszt i potem go odwieźć z powrotem? Jesli tak to trochę dziwne, bo schronisku darmowa diagnoza powinna być na rękę...[/QUOTE]
Po prostu nie ma takiej alternatywy. Schronisko "samo leczy i diagnozuje", a jak to wygląda, to już inna sprawa. Dlatego tak kombinujemy tutaj...co zrobić, bo jego naprawdę trzeba obadać. STOLYCA to stolyca...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Ja bym go zawiozła do elwetu na cały dzień, zrobiliby wszystkie badania, (łącznie z usg, rtg) dr Grudziński to naprawdę świetny lekarz, tylko jak to zrobić???[/QUOTE]
no, niestety, do elvetu nie mam zaufania, nie wezmę w tym udziału
a tu cytat nt ostatniego wyjazdu psa ze schronu na diagnostykę ..... podopieczny został zabrany do Elwetu na diagnostykę i jej nie przeżył. Nie ma sekcji jest podejrzenie wyniszczenie organizmu lub choroba nowotworowa .....

Edited by Beat2010
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...