Jump to content
Dogomania

Dt lub śmierć! Na cito potrzeba pomocy dla onka!!!!kielce!!


Norkowa

Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='andzia69']słuchajcie...to trochę nie tak :( powyższe zdjęcia ja zrobiłam, wieczorne Pasja. Pies nie jest na opuszczonej działce...to jest teren budowy supernowoczesnych domkó szeregowych i on tam był/jest "stróżem" :( Czyli ma wlaściciela...u którego parę mies. wczesniej była interwencja ze SM, bo pies mial widoczne gole placki. Właściciel powiedział, ze pies jest leczony i podał nazwisko lekarza i chyba nawet jakies zaświadczenie - mnie nie bylo wtedy na tej interwencji. Ostatnio dochodziły mnie informacje, ze pies. jest dalej w nieciekawym stanie. Choroba skóry chorobą skóry, ale poraziło mnie to co zobaczyłam. Buda tam jest - ale przed buda było błoto i kałuza wody, a pies leżał w rogu tego "kojca" do ktorego został przeniesiony. Pusty garczek to widzieliście - nie wiem, czy to na jedzenie ten gar czy na wodę. Wczoraj Pasja tam byla - gar pusty dalej, dala mu suchego i jakos nalała mu wody.

Interwencja kolejna będzie - prawdopodobnie po świętach, ale czy cokolwiek się zmieni? nie wiem...przy ostatniej nie dostał nawet mandatu :( Zabrać interwencyjnie - trzeba mieć gdzie i trzeba się liczyć, ze sprawa w sądzie może się ciągnać. A czy napisze ten kutas zrzeczenie? tez tego nie wiemy :( tak w skrócie to wygląda[/QUOTE]

No to sytuacja się trochę komplikuje :( najlepiej było by uzyskac sądowne zrzeczenie psa i zakaz posiadania kolejnych. Z drugiej strony ten biedak może tego nie doczekac. Można się załamac :(

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli macie zamiar psiaka wyciągać do Hotelu to do znanego dobrego Hotelu.Betkak oferuje dobrą cenę i warunki domowe ale przy 30 kojcach to nie bardzo to widzę aby psy miały należytą opiekę,ponieważ to jest nie możliwe.A teraz krzyczcie na mnie bo przeważnie tak jest.

Link to comment
Share on other sites

nic nie rozumiem, jeśli psiak pilnuje to czego ? gruntu budowy ? to proszę o nazwę firmy ochroniarskiej i pies tego samego dnia jest w Waszych "rękach" . jeśli facet jest osobą fizyczną interwencja organizacji prozwierzęcej z pogotowiem dla zwierząt i pies jest odebrany. kogo lub co reprezentuje "właściciel" kretyn ? ?

Link to comment
Share on other sites

Anula cieszę się, że masz wątpliwości bo to to świadczy o tym, że rozsądnie myślisz. O jaką opiekę się martwisz? weterynaryjną?-wet jest na każde zawołanie, ilość spacerów?-3 x dziennie(popołudniowy to wybieg luzem), w tym momencie mam 10 psów dorosłych i 8 szczeniąt w różnym wieku. Ja absolutnie nie nalegam na przyjazd psiaka do mnie, piszę to tylko dla wyjaśnienia błędnych domyśleń.dorosłych[quote name='Anula']Jeżeli macie zamiar psiaka wyciągać do Hotelu to do znanego dobrego Hotelu.Betkak oferuje dobrą cenę i warunki domowe ale przy 30 kojcach to nie bardzo to widzę aby psy miały należytą opiekę,ponieważ to jest nie możliwe.A teraz krzyczcie na mnie bo przeważnie tak jest.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Jeżeli macie zamiar psiaka wyciągać do Hotelu to do znanego dobrego Hotelu.Betkak oferuje dobrą cenę i warunki domowe ale przy 30 kojcach to nie bardzo to widzę aby psy miały należytą opiekę,ponieważ to jest nie możliwe.A teraz krzyczcie na mnie bo przeważnie tak jest.[/QUOTE]

[quote name='betkak']Anula cieszę się, że masz wątpliwości bo to to świadczy o tym, że rozsądnie myślisz. O jaką opiekę się martwisz? weterynaryjną?-wet jest na każde zawołanie, ilość spacerów?-3 x dziennie(popołudniowy to wybieg luzem), w tym momencie mam 10 psów dorosłych i 8 szczeniąt w różnym wieku. Ja absolutnie nie nalegam na przyjazd psiaka do mnie, piszę to tylko dla wyjaśnienia błędnych domyśleń.dorosłych[/QUOTE]


a ten owczareczek bylby w domu?

Link to comment
Share on other sites

Przychodzę ze SKARPETY OWCZARKOWEJ
Straszny biduś :shake:
Oczywiście odpowiemy na wezwanie Norkowej - bezwzględnie trzeba mu jakoś pomóc !!!
Przegłosujemy wsparcie finansowe - 200 zł na dobry początek
Jakie są szanse, żeby go wyrwać stamtąd ???

Jest gdzieś link do wydarzenia na fb ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']No to sytuacja się trochę komplikuje :( najlepiej było by uzyskac sądowne zrzeczenie psa i zakaz posiadania kolejnych. Z drugiej strony ten biedak może tego nie doczekac. Można się załamac :([/QUOTE]

[quote name='Amos67']nic nie rozumiem, jeśli psiak pilnuje to czego ? gruntu budowy ? to proszę o nazwę firmy ochroniarskiej i pies tego samego dnia jest w Waszych "rękach" . jeśli facet jest osobą fizyczną interwencja organizacji prozwierzęcej z pogotowiem dla zwierząt i pies jest odebrany. kogo lub co reprezentuje "właściciel" kretyn ? ?[/QUOTE]

sytuacja prosta nie jest - właścicielem psa jest developer, ktory buduje to osiedle domków jednorodzinnych, których to pilnowac mial ten pies - nei firma ochroniarska. Dla tego właściciela 500-5000 mandatu to jest tak jak dla nas 1 zł. gdyby to była interwencja u jakiegos wieśniaka to byłoby prościej, bo dla nich 50 zl to o 50 zl za duzo na karę...ale nie u cżłowieka, ktory ma pieniędzy jak lodu i wszyscy mu się w pas kłaniają

poprzednia interwencja była - jak się dowiedziałam od dziewczyny, która to robiła - z SM, dzielnicowym oraz osobą z PLW - nie stwierdzono zadnych uchybień, kary żadnej nie dostal i tylko się głosno śmiał lub wyzywał dziewczynę

Psa "zabrac" ot tak nie można, bo na tym terenie są budowlańcy i dozorcy oraz monitoring

Poza tym pies przy dotknięciu dziewczyny, ktora wtedy była rzucił sie na nią i dopiero jak właściciel się rozdarł to pies odpuścił - dobrze, że dziewczyna miała wtedy grubą, zimową kurtkę - tylko ją rozerwał. Więc to nie jest typ psa przyjemniaczka - być może jest taki ze względu na stan zdrowotny, być moze skrzywdzony i bity.

Ja uważam - oczywiście to moje zdanie - że bez kogoś, kto jest mocny w tego typu interwencjach nie da rady zabrać psa :(

Link to comment
Share on other sites

[url]https://www.facebook.com/events/240291569428654/240394589418352/?notif_t=event_mall_reply[/url][quote name='DONnka']Przychodzę ze SKARPETY OWCZARKOWEJ
Straszny biduś :shake:
Oczywiście odpowiemy na wezwanie Norkowej - bezwzględnie trzeba mu jakoś pomóc !!!
Przegłosujemy wsparcie finansowe - 200 zł na dobry początek
Jakie są szanse, żeby go wyrwać stamtąd ???

Jest gdzieś link do wydarzenia na fb ?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

przy takiej konkurencji każdy developer dba o dobre imię swojej firmy. zdjęcie psa z na tle plakatu inwestycji i ma pozamiatane. Psem nie zajmuje się przecież Prezes tylko właśnie "wieśniak",który dostał tam tymczasowe zatrudnienie. Zabrać ot tak psa to nie, ale dziwna pusta postawa SM, baaardzo zastanawiająca.

Link to comment
Share on other sites

wieści z FB:

"SMON oraz Biuro Ochrony Zwierząt chcą pomóc - mamy możliwości prawne aby taka akcję przeprowadzić i pomoc temu psu. Mamy święta a jednak już ruszyła pomoc tzn skontaktowaliśmy się z osobami które mogą nam pomóc przy odbiorze psa oraz mamy potencjalne dwa domy tymczasowe do których mógłby trafić pies ale musimy to sprawdzić to raz, oraz rzetelnie się przygotować prawnie do przejęcia psa od właściciela co jest chyba najtrudniejsze w tej sprawie i tutaj potrzeba chwili oraz rozeznania prawnego jak to zrobić ,pracujemy nad tym. Oczywiście w tych domach pies musi mieć zapewnioną pomoc weterynaryjną i to jest warunek dla DT.Ostatnio odbierałem osobiście bernardyna od właściciela i wiem ile to jest trudne aby to skutecznie wyegzekwować wiec proszę o cierpliwość ,czasem lepiej dwa razy przemyśleć niż popełnić błąd. Dodam że my do tego wydarzenia przystąpiliśmy dzisiaj poprosimy o troszkę zrozumienia i czasu ."

jakby ktoś chciał poczytać - moje wypociny tłumaczące dlaczego tak a nie inaczej mozemy pomóc też są, ale jakos do co niektórych nie docierały:

[url]https://www.facebook.com/events/240291569428654/?ref=notif&notif_t=plan_user_joined[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']sytuacja prosta nie jest - właścicielem psa jest developer, ktory buduje to osiedle domków jednorodzinnych, których to pilnowac mial ten pies - nei firma ochroniarska. Dla tego właściciela 500-5000 mandatu to jest tak jak dla nas 1 zł. gdyby to była interwencja u jakiegos wieśniaka to byłoby prościej, bo dla nich 50 zl to o 50 zl za duzo na karę...ale nie u cżłowieka, ktory ma pieniędzy jak lodu i wszyscy mu się w pas kłaniają

poprzednia interwencja była - jak się dowiedziałam od dziewczyny, która to robiła - z SM, dzielnicowym oraz osobą z PLW - nie stwierdzono zadnych uchybień, kary żadnej nie dostal i tylko się głosno śmiał lub wyzywał dziewczynę

Psa "zabrac" ot tak nie można, bo na tym terenie są budowlańcy i dozorcy oraz monitoring

Poza tym pies przy dotknięciu dziewczyny, ktora wtedy była rzucił sie na nią i dopiero jak właściciel się rozdarł to pies odpuścił - dobrze, że dziewczyna miała wtedy grubą, zimową kurtkę - tylko ją rozerwał. Więc to nie jest typ psa przyjemniaczka - być może jest taki ze względu na stan zdrowotny, być moze skrzywdzony i bity.

[SIZE=3][B]Ja uważam - oczywiście to moje zdanie - że bez kogoś, kto jest mocny w tego typu interwencjach nie da rady zabrać psa [/B][/SIZE]:([/QUOTE]

No to ktoś taki już się znalazł :happy1:
Na fb czytam, że w sprawę chce się zaangażować Bartosz Krieger z Biura Ochrony Zwierząt
Znam Go :) Jest kontrowersyjny, ale skuteczny :)
Jutro będę wiedzieć więcej :)

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Jeżeli macie zamiar psiaka wyciągać do Hotelu to do znanego dobrego Hotelu.Betkak oferuje dobrą cenę i [B]warunki domowe[/B] ale przy 30 kojcach to nie bardzo to widzę aby psy miały należytą opiekę,ponieważ to jest nie możliwe.A teraz krzyczcie na mnie bo przeważnie tak jest.[/QUOTE]

Kochana dla mnie to nie są domowe warunki. Domowe warunki to w domu, bez boksów.
Betkak ma wewnętrzne boksy w budynku, oprócz tych boksów w domu które są zajęte teraz.

Ciesze sie ze w sprawie psiaka zaczyna coś działać, trzymam mocno kciuki. Nie dam rady z stałą deklaracją :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...