Jump to content
Dogomania

Myjnie samoobsługowe


kuncewmr

Recommended Posts

W całej Polsce powstają obecnie samoobsługowe myjnie dla psów.
Byłam dziś w takie Warszawie, na Zoliborzu, na tłach kina Wisła, ul Kniżnina. Pomysł super. Czyściutko, przyjaźnie psom (nawet naszykowane smaczki jakby ktoś nie miał swoich). Niedrogo, bo za kąpanie z szamponem przecwpchłowo-kleszczowym, odżywką, suszeniem i wyczesywaniem podszerstka zapłaciłam 15 zł.
Jak nie na kąpiel to warto choć na wyczesanie martwej siersci Przede wszystkim w czasie lnienia
Ich strona [URL]http://www.czystypies.pl/[/URL]
Może zbierzmy adrey wszystkich takc myjni.Wiem, że jest w Szczecinie, Wrocłwu czy Płocku....

Link to comment
Share on other sites

Sama myjnia jako pomysł i sprzęt fajna.
Ja akurat trafiłam na babkę która za pierszym razem była fajna i uczciwa, za drugim jak drobniaki miałam na stoliku to sama mi nawrzucała do maszyny... Miały być szampony, odżywki itp do wyboru, samoobsługa, swoboda. Gdzie tam, babka tylko stała nad głową i sępiła, sama decydowała co 'wcisnąć' ile masz psa płukać, ile suszyć, widziałam że suszarkę można ustawić na cieplejszą grzecznie spytałam to stwierdziła że to jest na maxa żeby psa nie przegrzać (przy czym woda w której był kąpany była 3x cieplejsza).
Mi osobiście za pierwszym razem fajnie wyszło cenowo, jednak 2ga kąpiel z 'pomocną' babką wyszła jak u psiego groomera :roll:. Pies śmierdział płynem do naczyń, pienił się jak cholera, a futro na 2gi dzień przesuszone, łamiące się, skóra dostała łupieżu, pies się drapał jak by miał miliony pcheł - gdzie po żadnym szamponie tego nie ma, nawet po 'ludzkich'.

Tak więc polecam jeśli nie ma nadgorliwego właściciela danego obiektu bo naprawdę komfortowe warunki, jednak jeśli nie macie nawet chwili 'oglądnąć' maszyny żeby was ktoś nie popędzał to traci cała taka myjnia sens

Link to comment
Share on other sites

Jakbym miała małego psa z bardzo krótką sierścią, to może i bym się zdecydowała ;)
Jednak wiem ile czasu zajmuje mi wykąpanie mojego ONka i w takiej myjni musiałabym zostawić jakieś 50zł jednorazowo :/
Więc dla posiadaczy psów dużych, z gęstą sierścią, to kosztowna sprawa ;)

Link to comment
Share on other sites

ja byłam z collie..i mnie drogo nie wyniosło. Z tymże korzystałam tylko z wody i suszarki-bez szamponu z automatu. Druga sprawa, że w domu mam tylko prysznic i psa, który boi się wody ;) no i ciśnienie wody w prysznicu jest marne a w psiej myjni spłukanie szamponu nie jest tak pracochłonne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lenka_Toruń']ja byłam z collie..i mnie drogo nie wyniosło. Z tymże korzystałam tylko z wody i suszarki-bez szamponu z automatu. Druga sprawa, że w domu mam tylko prysznic i psa, który boi się wody ;) no i ciśnienie wody w prysznicu jest marne a w psiej myjni spłukanie szamponu nie jest tak pracochłonne.[/QUOTE]

To prawda, fajna jest tam 'słuchawka' i ciśnienie wody zarąbiste się robi, do tego 'wanna' jest ogromna i wygodna dla psa. Ogólnie myjnia wcale drogo by nie wyszła gdyby właśnie nie ta 'pomocna babka'.
Jeśli jest jeszcze gdzieś w szczecinie duża myjnia to z chęcią skorzystam, u tej kobiety nigdy więcej już wolę psa w pralni kąpać...

Link to comment
Share on other sites

W Toruniu chyba jest jedna myjnia. Nawet gdyby to wychodziło jakoś drogo..to ja wolę taką opcję niż wizytę w salonie, gdzie ktoś obcy kąpie mojego psa. Mniej stresa ma gdy ja go myję. Raz byłam w salonie..pies musiał mieć kaganiec, ja go trochę siłowo musiałam przytrzymywać..a i tak udało mu się capnąć rękę, która go myła :angryy: a w myjni grzecznie stoi i czeka aż pańcia skończy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Jakbym miała małego psa z bardzo krótką sierścią, to może i bym się zdecydowała ;)
Jednak wiem ile czasu zajmuje mi wykąpanie mojego ONka i w takiej myjni musiałabym zostawić jakieś 50zł jednorazowo :/
Więc dla posiadaczy psów dużych, z gęstą sierścią, to kosztowna sprawa ;)[/QUOTE]

Ale jeżeli jest tam specjalistyczna suszarka, to warto. Sierść po niej wygląda super, nie suszy jak ludzka tylko dosłownie wywala wodę z sierści psa, nawiew jest pod duzym cisnieniem.

Link to comment
Share on other sites

ja idąc pierwszy raz liczyłam się z kosztem ok.50 zł (tak sobie jakoś obliczyłam), a zapłaciłam 20zł :crazyeye: moja sugestia jest taka, żeby jednak brać swój szampon, przynajmniej wiemy czego używamy i nie zaskoczy nas łupież psa itp.

Link to comment
Share on other sites

Ja też skorzystałam kiedyś z myjni w toruniu i byłam bardzo zadowolona :) ja się zalapałam na promocję na grouponie, bylo 10 zł zaa 20min chyba? i skorzystalam ze wszystkich opcji, czyli szampon, potem ten preparat na pasożyty :) ale to było jakieś 2 lata temu. Ogólnie polecam :)


Strona naszej myjni
[url]http://www.pupilfryzjer.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lenka_Toruń']ja idąc pierwszy raz liczyłam się z kosztem ok.50 zł (tak sobie jakoś obliczyłam), a zapłaciłam 20zł :crazyeye: moja sugestia jest taka, żeby jednak brać swój szampon, przynajmniej wiemy czego używamy i nie zaskoczy nas łupież psa itp.[/QUOTE]

Pytaliśmy babka się nie zgodziła, a przyznam szczerze że gdyby to dla niej nie był problem to bym tylko tam kąpała + fryzjer nie użerając się w ... brodziku.
Ogólnie tak jak pisałam pomysł świetny, ale tylko jeśli ktoś nam się nie wpieprza w kąpiel :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...