Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LALUNA']Zawsze warto sprobowac. Przecież to nic nie kosztuje. A pare razy borderowcom udalo się wycofać aukcje z allegro ;)[/quote]

...wiec taka petycje trzeba bylo by wyslac na wszystkie portale ogloszeniowe.Na zadnym nie ma rozgraniczenia rodowodowe/rasopodobne czy w typie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']...wiec taka petycje trzeba bylo by wyslac na wszystkie portale ogloszeniowe.Na zadnym nie ma rozgraniczenia rodowodowe/rasopodobne czy w typie...[/quote]

Ale ten temat dotyczy tego konkretnie jednego czyli allegro :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ale ten temat dotyczy tego konkretnie jednego czyli allegro :cool1:[/quote]

..to tymbardziej jest to nie do opanowania.Przeciez te same anonse ukazuja sie we wszystkich glownych portalach z rownie duza iloscia ludzi odwiedzajacych je..

Link to comment
Share on other sites

od czegoś trzeba zacząć. Wydaje mi się - czy Ty jesteś zdania, że najlepiej jest nie robić nic - albo wszystko natychmiast?

Polityka wprowadzania zmian na całym terytorium danego zagadnienia - jak pokazuje historia - marnie się sprawdza ;)

Małymi krokami damy radę - trzeba tylko rozpoczać tę akcję - bo jak na razie dyskutujemy w gronie osób uświadomionych - więc nie zbieramy żniwa ;)

Może z czasem uda sie rozszerzyć akcję... na inne portale... itp.

Link to comment
Share on other sites

Cokolwiek robiąc musimy zrobić coś z bardzo prostą rzeczą - mianowicie zrobić coś, aby nie stracili oni klientów, gdyż oni na każdej wystawionej aukcji (nie mówię już nawet o wygranych) zarabiają. Jak nie będzie wystawiających aukcję, to oni na tym stracą. A IM jest równo wszystko jedno jaki pies - taki czy siaki, ważne, że jest do sprzedania!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Cokolwiek robiąc musimy zrobić coś z bardzo prostą rzeczą - mianowicie zrobić coś, aby nie stracili oni klientów, gdyż oni na każdej wystawionej aukcji (nie mówię już nawet o wygranych) zarabiają. Jak nie będzie wystawiających aukcję, to oni na tym stracą. A IM jest równo wszystko jedno jaki pies - taki czy siaki, ważne, że jest do sprzedania![/quote]Trafiłąś w sedno. I błędne koło się zamyka.

Po przeczytaniu waszej petycji, wyślą ją do swojego menadżera, który to stwierdzi, że tak:
"no dobra, ale odstraszymy tych pseudohodowców, którzy wystawiają u nas mnóstwo aukcji, na których zarabiamy kupę kasy. W dodatku... i tak nie łamiemy prawa, więc o so chosi?"

:)

Bo co byście nie robili, zrobicie tak, aby odstraszyć pseudohodowców i kupujących. Jeśli nie, to akcja nie ma sensu, tak? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinascotties'][B]mimo tgeo, co piszesz Maxxel - uważam, że podpisanie się pod listem do Allegro nie jest nieludzkim wysiłkiem - a jest to zawsze ruch z naszej strony. Można sie przyłączyć - można to nazywać utopią - coś jednak trzeba robić. Nie jesteśmy w stanie nagle dotrzeć do setek tysięcy osób i zmienić ich myślenie na pewne tematy - ale możemy próbować działać na kilku frontach i właśnie dlatego uważam, że powinniśmy skontaktować się z Adminami Allegro. To nie ma byc wojna - to mają byc rzeczowe argumenty - podkreślające działanie na rzecz zwierzaków - a nie - czyje będzie na wierzchu. Jestem pewna, że jeśli Allegro potraktuje nas poważnie - pseudohodowcom zrzedna miny... i schudna portfele, których tycie ;) odbywa się przy wykorzystywaniu ludzkiej niewiedzy...[/B][/quote]

Co za rasizm wśród psów aż sięnie chce czytac tych BZDUR

Link to comment
Share on other sites

Nie tak dawno opiekunka forum dom i ogród
(allegro)zbierala wszystkie sugestie na temat zmian,napisałam dwa tematy na które nie było odzewu
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=74401[/URL]
a drugi temat dziwnie został przypiety do jakiegoś innego ...
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=73794[/URL]
I admin zamknoł go stwierdzając ze forum dogomania nie jest odpowiednim miejscem do dyskutowania o regulaminie allegro .Była duża szasa bo takie zmiany odbywaja sie niezbyt często...napisałam ale co mój jeden głosik zmienił ,pwenie nic....

Link to comment
Share on other sites

Na allegro jest cale mnostwo ogloszen yorkow... Uwazam, ze to co sie dzieje to juz przesada. Ogłoszenie szczeniaczki 1500 zł - po rodowodowych rodzicach... Inne ogloszenia - szczeniaczki [B]z rodowodem[/B] 1700 zł... :shake: Albo juz zupelnie nie wiem po co komu informacje, ze "po ojcu z rodowodem" ... :| Ale juz nie raz mialam doswiadczenie, ze "naskakiwanie" na takich ludzi oraz straszenie (bo dziwne, ale np. szczeniaczki sa w minimalnym stopniu podobne do sznaucerkow a tytul: Sliczne sznaucerki) nie przynosie efektow :|. Jedynie Allegro moze cos z tym zrobic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sydney00']Na allegro jest cale mnostwo ogloszen yorkow... Uwazam, ze to co sie dzieje to juz przesada. Ogłoszenie szczeniaczki 1500 zł - po rodowodowych rodzicach... Inne ogloszenia - szczeniaczki [B]z rodowodem[/B] 1700 zł... :shake:[/quote]

A tu ciągle na dogo ludzie myślą, że yorki bez rodo. są bardzo tanie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sydney00'] Albo juz zupelnie nie wiem po co komu informacje, ze "po ojcu z rodowodem" ... :| [/quote]

Ja spotkałam się z takim tekstem ''ojciec babci był bardzo utytułowany i [B]nawet (:angryy:)[/B] posiadał rodowód :shake:.

Bardzo często tez piszą że mama lub ojciec matki szczeniąt miał rodowód,ale przecież to w tym wypadku bez znaczenia tak czy inaczej te wszystkie pieski to psy w [B]typie[/B] psa rasowego,a więc NIE są one rasowe ale nikogo to nie obchodzi,prócz milośników psó oczywiście ( no nie wszystkich ):shake:...

Link to comment
Share on other sites

Ale to zalezy jak na to spojrzec. Bo np. papugi nie posiadaja rodowodow a nie powiesz na nimfe, ze to mieszaniec, mimo ze nie znasz jej rodzicow. Nazwy ras nie sa zastrzezonymi nazwami, wiec na ich okreslenie nie potrzeba poswiadczenia. Mysle, ze tedy niczego nie da sie zrobic, bo to nie jest nielegalne po prostu. Juz predzej wymusic podzial na te z papierkiem i na te bez. I zakaz oferowania krycia. Dobrze zeby kazdy hodowca umieszczal kilka zdan na temat mitow o rodowodach. Jesli hodowcy sami sie za to nie wezma to nikt ich w tym odgornie nie wyreczy. Sami powinni dbac o odpowiednie umowy i nie sprzedawac byle komu zwierzakow. Po prostu uszczelnic swoje granice i tepic pseudohodowcow rowniez w gronie hodowcow. Czesto jest niestety tak, ze hodowcy wiedza o czyms latami ale nic nie robia..

Link to comment
Share on other sites

A co powiecie na to - fragment autentycznego ogłoszenia z allegro:
SZNAUCERKI MINIATUROWE BEZ RODOWODU PO RODOWODOWYCH RODZICACH.w RODOWODZIE CHAMPIONY POLSKI USA, [B]TYPOWO WYSTAWOWE SZCZENIĘTA[/B] (...) :diabloti:

Powodzenia życzę przyszłym wystawcom :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']Ale to zalezy jak na to spojrzec. Bo np. papugi nie posiadaja rodowodow a nie powiesz na nimfe, ze to mieszaniec, mimo ze nie znasz jej rodzicow. [/quote]
Pewna nie jestem, ale papuga nimfa to chyba gatunek a nie rasa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Pewna nie jestem, ale papuga nimfa to chyba gatunek a nie rasa.[/quote]

Tak, oczywiscie. :-) No to wezmy np. czerwona rase bydla czy rozne rasy swin. Albo myszki. Zreszta nie o definicje tu chodzi..
"rasa (fr. race z wł. razza) 1. zool. grupa zwierząt w obrębie jednego gatunku, wykazująca cechy wspólne istotne dla odróżnienia jej od innych..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...