Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

[quote name='Saskja']A przepraszam Cię bardzo, bo ja nie rozumiem. co jest nie tak z ośmiotygodniowymi szczeniętami? Bo ja właśnie takie sprzedaję. Tyle że rodowodowe.[/quote]
Naprawdę? 1,5 miesięczne szczenięta są już wystarczająco odchowane igotowe do adopcji? W takim razie przepraszam:oops: Ja bardziej w koty wkręcona, a kocięta wydaje się w wieku 3 miesięcy:) A przynajmniej powinno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lemoniada']Naprawdę? 1,5 miesięczne szczenięta są już wystarczająco odchowane igotowe do adopcji? W takim razie przepraszam:oops: Ja bardziej w koty wkręcona, a kocięta wydaje się w wieku 3 miesięcy:) A przynajmniej powinno.[/quote]
[B]Z tego co wiem najlepszy wiek psa oddawanego do adopcji to 7-8 tydzień życia.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JanuszPLSzczecin'][B]Z tego co wiem najlepszy wiek psa oddawanego do adopcji to 7-8 tydzień życia.[/B][/quote]
Przepraszam raz jeszcze:oops: Na mój babski rozum takie szczenię to jeszcze kruszyna, nie pomyślałabym nawet, że to najlepszy wiek:oops:

Link to comment
Share on other sites

A ja wręcz maniacko zgłaszam wszystkie psy reproduktory kryjące "wszystko" na allegro, i opieram się na jednym punkcie, żadne z ofert na allegro nie może być ogłoszeniem, a polecanie reproduktora takimże jest, a jak jeszcze ktoś wystawi za 1zł to już w ogóle mam ułatwioną sprawę (bo allegro nie dostaje prowizji a ktoś taki sobie każe płacić po 100zł/200zł, wiec usuwają) a jak tak nie da się, to jest jeszcze punkt regulaminowy, że nie wolno, podpisywać oferty "cena do uzgodnienia telefonicznie, lub na miejscu" lub "aukcja grzecznościowa", więc także usuwają :cool3: .

I co jakiś czas wysyłam im e-maila, do allegro z takim oto tekstem :

[QUOTE]> Witam
>
> Zastanawia mnie jedna rzecz, i nie daje mi spokoju, walczą Państwo na
> allegro z nielegalnym oprogramowaniem, z nielegalnymi kopiami filmów,
> programów, i innych rzeczy, które są "pseudo-podobne", zastanawia mnie
> czemu zezwalają Państwo na ramach swego serwisu, reklamować, krycie
> zwierząt, lub sprzedaż szczeniąt pseudo-podobnych do rasy.
> Chodzi mi konkretnie o
> kundelki, które wystawiane są, i szumnie podpisywane jako jakąś rasa,
> choć tak naprawdę, są tylko podobne do rasy (jeśli chodzi o szczeniaki, > bo jak ich pochodzenie nie jest udokumentowane to nikt nie wie co z
> tego wyrośnie tak na prawdę). Dlaczego walcząc o
> to by na allegro
> wystawiane były rzeczy oryginalne, nie dbają Państwo o to, by nie były
> tu wystawiane zwierzęta, z opisem, że są pseudo-podobne do rasy,
> uważam
> że jeśli szczeniaki, cz psy, sprzedawane na allegro nie mają metryk, lub
> rodowodów, obowiązkowo powinny być opisane jako mieszańce, lub
> raso podobne, bo jest to istna loteria, co z tego psa wyrośnie, a
> potencjalny kupiec, dość często nie ma o tym zielonego pojęcia.
> Państwo dbający o
> swojego "klienta" uważam że, powinni zwrócić na to uwagę, i taką
> informację
> zamieścić na ramach działu sprzedaży zwierząt, jasną i
> czytelną, i skończyło się oszukiwanie ludzi przez handlarzy zwierzętami,
> którzy w ten sposób wykorzystują wasz portal, i nadszarpują dobrą
> opinię.
>
>
>
> Pozdrawiam serdecznie
> Justyna XXXXX[/QUOTE]

Jak na razie dostałam parę odpowiedzi, ale żadnej konkretnej, wciąż zbywanie mnie że za jakiś czas zajmą się tą sprawą, ale się nie poddaję :lol:

Link to comment
Share on other sites

Często przeglądam Allegro i płakać mi się chce z tych wszystkich aukcji gdzie są wystawiane kundelki (szczególnie śmieszą mnie długowłose labradory z białymi krawatami za 150 zł) ale ostatnio nie wytrzymałam i napisałam do właścicielki tych psów[COLOR=SeaGreen][B] usunięte przez moderatora [/B][/COLOR] pouczającego maila, co myślę, na temat "ostatnich z miotu", niestety odpowiedzi brak... :shake:

Oczywiście edycji postów nam zabrakło na dogo... Więc piszę posta pod postem :)

Zobaczyłam właśnie, że autorka tej aukcji usunęła komentarz, że "reproduktor" był ostatni z miotu i dlatego nie ma metryki :). Niezła ściema - na maila nie raczyła odpisać, ale zmienić treść aukcji już jak najbardziej... Ech, ludzie...

Link to comment
Share on other sites

Niestety allegro to największe chyba w sieci skupisko rozmnażaczy i pseudohowców. Z jednej strony uważam, że powinno być tak jak na eBayu, gdzie jest zakaz handlu żywymi zwierzętami. Z drugiej jednak strony całkowity zakaz bardzo uderzyłby w akcje wystawiane dla psów najbardziej potrzebujących, schroniskowych, dla których taka aukcja to często najlepsza "reklama". Trzeba by więc znaleźc kompromis. Może gdyby zebrało się więcej osób, najlepiej jakaś fundacja prozwierzęca, pisząc maile, podania czy listy do zarządu allegro, to moze by to coś dało...

Wydaje mi się, że gdyby na allegro był zakaz handlowania zwierzętami pseudorasowymi to i spoora rzesza odbiorców by odpadła. A jak wiadomo gdy popyt sie zmniejsza to i podaż też musi...

Ale czy my sie kiedys tego doczekamy z tym ^%&% kraju...? Żeby zwierzęta wreszcie były traktowane jak istoty czujące.... ehh :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]JUSTINE.24 Taka postawa mi się podoba,oby więcej takich osób jak Ty zwracało uwagę serwisowi Allegro to może baczniej uważali na aukcje dot. żywych zwierząt.Brawo!!![/B]

[quote name='modliszka84']Niestety allegro to największe chyba w sieci skupisko rozmnażaczy i pseudohowców. Z jednej strony uważam, że powinno być tak jak na eBayu, gdzie jest zakaz handlu żywymi zwierzętami. Z drugiej jednak strony całkowity zakaz bardzo uderzyłby w akcje wystawiane dla psów najbardziej potrzebujących, schroniskowych, dla których taka aukcja to często najlepsza "reklama". Trzeba by więc znaleźc kompromis. Może gdyby zebrało się więcej osób, najlepiej jakaś fundacja prozwierzęca, pisząc maile, podania czy listy do zarządu allegro, to moze by to coś dało...

Wydaje mi się, że gdyby na allegro był zakaz handlowania zwierzętami pseudorasowymi to i spoora rzesza odbiorców by odpadła. A jak wiadomo gdy popyt sie zmniejsza to i podaż też musi...

Ale czy my sie kiedys tego doczekamy z tym ^%&% kraju...? Żeby zwierzęta wreszcie były traktowane jak istoty czujące.... ehh :roll:[/quote]
[B]Jeśli chodzi o zwięrzęta schroniskowe to jest przecież taka opcja "Aukcja Charytatywna".Pewne rozwiązanie to jest przecież.[/B]

[CENTER][URL]http://szczecin.schronisko.net/[/URL][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://img71.imageshack.us/img71/9686/alaskanmalamutezu0.jpg[/IMG][/CENTER]

[B]Jeśli chodzi o aukcje charytatywne na Allegro,spójrzcie na tą:[COLOR=SeaGreen]
usunięte przez moderatora[/COLOR][/B]

[B]Tego typu aukcje mają sens[/B]

[B]Przeanalizowałem kikadziesiąt ogłoszeń dot. reproduktorów.W jednym przypadku udało się usunąć aukcję przez pracownika Allegro,dotyczyło to goldena.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JanuszPLSzczecin'][B]JUSTINE.24 Taka postawa mi się podoba,oby więcej takich osób jak Ty zwracało uwagę serwisowi Allegro to może baczniej uważali na aukcje dot. żywych zwierząt.Brawo!!![/B][/quote]
Serwis allegro zareagował również w przypadku, kiedy nie tak dawno, sprzedający zaoferował na życzenie, za przedpłatą 30% wartości szczeniaka, obcięcie ogonów szczeniakom rasy sznaucer olbrzym, po reproduktorze legalnym z ZK.
Wiadomo, że obcinanie jest przestępstwem.:mad:
Dla mnie git.:multi:

Link to comment
Share on other sites

Ale jak to dobrze brzmi: Hodowla, z przydomkiem, skomplikowane imię:cool3:
ale w tej sprawie to chyba do PKPR?

ja też znalazłam coś ciekawego i nie wiem co o tym myśleć.
[FONT=Arial Unicode MS][quote]Każdy CACIB na wystawie skreśla psa z mojej hodowli. Obecność na zawodach lub w służbie podnosi jego notowania. Nie znajdziesz tu żadnego Best In Show.[/quote][/FONT][COLOR=SeaGreen][B]
[SIZE=1]usunięte przez moderatora[/SIZE][/B][/COLOR]

[FONT=Arial Unicode MS]fajnie, że stawia na pracę, ale coś mi tu śmierdzi:shake: od kiedy CACIB wyklucza dobry charakter?[/FONT]
-------------------
albo to:[COLOR=SeaGreen][B]usunięte przez moderatora[/B][/COLOR] bez rodowodu, z wadą zgryzu, za 1 zł na warunki hodowlane 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkana']Najprawdopodobniej tak. Nie ma, co. Takich ogłoszeń możemy znaleźć i tysiące. Dobra hodowla, chyba nie musi się reklamować na allegro, prawda?[/quote]
[B]arkana-Prawda!!!

[COLOR=SeaGreen]usunięte przez moderatora[/COLOR][/B]
[URL="http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/index2.html"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkana']Najprawdopodobniej tak. Nie ma, co. Takich ogłoszeń możemy znaleźć i tysiące. Dobra hodowla, chyba nie musi się reklamować na allegro, prawda?[/quote]
No racja niby nie musi, ale z drugiej strony to nie wina dobrych hodowców że burki sa sprzedawane a pseudo hodowcy psuja opinię rasy, jak równiez opinię o serwisach typu ALLEGRO. Bo gdyby tylko prawdziwe hodowle tam się ogłaszały nie było by zamieszania??? :roll: o mojej suczce dowiedziałam sie właśnie dzięki ALLEGRO, ale nie oglądałam aukcji typu rasowe nie rodowodowe, ani york za 900 pln okazja! Wiele winy w ludziach szczenię za wszelka cene potem płacz

Link to comment
Share on other sites

ja też nie jestem przeciwniczką tego typu ogłoszen , ale spotkałam sie z usuwaniem przez allegro ogłoszenia bo ogłoszeniodawca na swoje nieszczęście dopisał "proszę nie licytowac aukcja informacyjna"

Dodałam sobie do zakładek odnośnik do ogłoszenia, Mastif Angielski ,żeby mężowi pokazać te bestyje, niestety -aukcja została usunięta przez serwis allegro.... :placz:

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że samo ogłaszanie sprzedaży szczeniąt na allegro nie ma w sobie kompletnie nic złego. Czy niby różni się to od ogłoszeń w prasie codziennej albo w pismach kynologicznych? chodzi o to, by ogłoszenie trafiło do odbiorców, prawda? Ważne są zupełnie inne sprawy - jakie stawiamy warunki sprzedaży maluchów, czy godzimy się na szybki kontakt - po ile i wio do domu, czy tez raczej staramy się poznac nabywcę, opowiedzieć mu o rasie, uświadomic jej potrzeby, w razie potrzeby po prostu odmówić...
Gdyby prawdziwi hodowcy ogłaszali na allegro swoje szczenięta, to ci pokątni hodoffcy mieliby tam znacznie mniej klientów. A tak - przeciętny zjadacz chleba, jeszcze niewiele wiedzący o kynologicznym światku, szuka psa, więc wchodzi na największą stronę ogłoszeniową i widzi tylko ogloszenia o psach bez rodowodu. To co? skąd ma wiedzieć, że są też inne hodowle, te "prawdziwe"?
Naprawdę bardzo często ludzie o tym nie wiedzą.
Na przykład niedawno, gdy opowiadałam znajomemu o tym, że spodziewamy się szczeniąt, wiecie, co usłyszałam? "tylko nie top, nawet jak będzie dużo. wiem, że będą z rodowodem, więc rozdaj, na pewno ktos weźmie, tylko ich nie top". To mówił facet z wyższym wykształcenie, sam posiadający psa, którego przygarnął po śmierci poprzedniego właściciela. Takie ludzie mają pojęcie o hodowaniu psów. Niektórzy myślą, że psy sie rozdaje, a ci, co trafiają na allegro sądzą zapewne, że jeśli po rodowodowych rodzicach, to już rasowe.
Ja bym raczej nawoływała: zróbmy konkurencję pseudohodowcom na tym nieszczęsnym allegro. Wykurzmy ich stamtąd rzetelną informacją o tym, co to jest hodowla psów rasowych!

Link to comment
Share on other sites

Wlaśnie właśnie gdyby mogli mieć skale porównawcza jak wygląda typowe szczenię w wybranej przez nich rasie, ,więcej! zadali by sobie trud! by w ogóle zaczerpnąć info o rasie nim zakupią szczenie unikali by problemów i póżniejszych rozczarowańale sama spotkałam sie z tekstami co do mojej suczki "dziwna jakas te yorki które znam są inne... a ona jakas taka... w ogóle to mnie się podobają czarne jorusie i takiego sobie kupie bo ten ma dziwny kolor" albo "farbowana?" i na nic tłumaczenie że tamte są nie rasowe wręcz bulwers! że zazdrosna jestem ....:mad: z każdej strony szok .....albo te "złote yorki okazja unikat" na allegro! na szczęście już uciekli naciągacze jedni!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...