Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

[quote name='Edzina']Sedziowie kynologiczni nie sedziuja kazdej rasy, tylko te, w ktorych sa specjalistami. Wiec jak mozesz uwazac, ze zwykly Kowalski zna sie na psach i potrafi okreslic czy jest wzorcowy czy nie? Do tego potrzeba troche wiecej wiedzy niz kolor psa.
[/quote]

Są różni sędziowie - niektórzy mają uprawnienia na sędziowanie WSZYSTKICH ras to tzw. allrounderzy.
A i sędziowie różnią się poziomem wiedzy o rasach - są tacy, którzy mają naprawdę nikłe pojęcie o ocenianej rasie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a moze by tak kazdy hodowca spisywał umowy jak wydaje szczenie ze moze zostac rozmnozony/na tylko jesli uzyska status hodowlany ?? Ja mam psa rasowego i co.. hodowca mi nawet na maiale nie odpisuje..nie interesuja go nasze sukcesy itd. moglabym nim kryc na prawo i lewo nie rodowodowe suki a hodowca ma to w glebokim powazaniu....
a takto ludzie niby kupuja psa z rodowodem ale rozmnazaja pozniej bez rodowodow... a gdyby kazdy podpisal umowe i kazdy hodowca interesowal sie swoimi szczenietami nie bylo bytakich sytuacji

Link to comment
Share on other sites

Ja taką umowę podpisuję, ale szczerze mówiąc pod względem prawnym to jest tylko zabawa. Na maile odpisuję, ale jest problem - to nabywcy nie bardzo chcą pisać. Zadaję pytania, proszę o zdjęcia... Może ze dwie osoby pozostają ze mną w kontakcie...
Ale masz rację. Tak być powinno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']I dlatego ja na swojej stronie zamieściłam tekst "jak kupować psa", gdzie o tym wszystkim napisałam. Ale żeby to było na allegro, to raczej niemożliwe, bo to przecież w ogóle nie jest psi portal.[/quote]

Owszem, nie jest to psi portal, ale jest to serwis z regulaminem, którego obowiązek mają znać WSZYSCY zarejestrowani użytkownicy tego portalu, dlatego nie wielkim problemem jest dodać notatkę do regulaminu w właściwie podobnej formie, że wystawiający na allegro zwierzę MUSI poinformować kupującego o tych właśnie sprawach które wymieniłam wcześniej, ostygł by zapał wystawiających kryjące kundelki/psy w typie, a reszta (aukcje szukające domów dla psów/kotów) w taki sposób by pozostały w formie nie zmienionej. Wprowadzono obowiązkową notkę na papierosach, że prowadzi do schorzeń płuc itp, wprowadzono obowiązkowe opisy reklam, że zanim kupisz przeczytaj ulotkę, lub skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, także taka forma dodatkowego opisu nie powinna być problematyczna dla obsługi allegro (odnośnik w formie linku do każdej aukcji wystawianej w dziale żywe zwierzęta), nie jest nie zgodna z prawem, ale zgodna z prawdą, której przemilczenie może prowadzić do różnych nie przyjemnych sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moniaa7']EDZINA to wytłumacz mi dlaczego nie masz psa z hodowli skoro jesteś taka przeciwniczka pseudohodowli???[/quote]
Alez bardzo chetnie. Sasiad pojechal na gielde do innego miasta. Kupil sobie seterka za 200zl. Seterek taki tani, bo widocznie sie nie sprzedal - mial 5 miesiecy. Owszem, ladny, zadbany i w ogole. Z ksiazeczka zdrowia. Na drugi dzien przyszedl i pyta czy nie chcemy psa. Nie chcielismy, bo nie mielismy jeszcze ogrodzenia, a dosc dlugo nas nie ma w domu. Wywiozl go do kolegi. Pies podobno uciekl. Nikt za bardzo go nie chcial. Zreszta dalam ogloszenie nawet tutaj, ze jest seter do oddania. Ale koncu postanowilismy go zabrac.
Jak myslisz? Kupilby tego psa, gdyby kosztowal 1000zl? Kupilby, gdyby musial jechac kilkaset km po niego? NIE.
I to nie jest jeden przypadek. Osobiscie znam goscia, ktory w ten sposob kupil sobie labradorke na gieldzie. Po jakims czasie stwierdzil, ze nie ma na nia czasu... :angryy:
Powiedz mi po co te psy sa rozmnazane i sprzedawane w taki sposob???
A w planach mialam zabranie starszego psa ze schroniska. Chociaz kiedys chcialam bernenczyka z hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Tak czytam tę dyskusję i myślę sobie, że niewiele chyba ona da, jeśli chodzi o uświadomienie potencjalnych nabywców szczeniąt. Dlatego, że oni po prostu na dogo nie zaglądają, a nawet nie wiedzą, że dogo istnieje. Musimy z „kampanią informacyjną” wyruszyć do ludu :zly7: [/FONT]
[FONT=Arial]Ja każdego, kto wyrazi choćby nieśmiałą chęć posiadania psa, częstuję wykładem na temat r=r i kłamstw pseudohodowli. Ktoś mnie kiedyś udusi :diabloti: [/FONT]
[FONT=Arial]Czy u waszych wetów na tablicy ogłoszeń można powiesić plakaty informacyjne r=r, najlepiej też z jakimiś wstrząsającymi fotkami z pseudohodowli? Można na stoliczku w poczekalni zostawić kilka ulotek, żeby ludzie mogli sobie zabrać? Dla niektórych tam czekających już będzie w tym momencie za późno na uświadomienie, bo psa już kupili. Ale będą mądrzejsi na przyszłość, a przy okazji może uświadomią znajomych. Czy właściciele sklepów zoologicznych, w których też często są tablice z ogłoszeniami, zezwolą na umieszczenie takich plakatów/ulotek?[/FONT]
[FONT=Arial]Czy na portalu internetowym waszego miasta/regionu jest forum dyskusyjne? Napewno tak! Tam zaglądają i dyskutują na różne tematy różni ludzie, może warto założyć tam wątek r=r celem uświadamiania. A także o tym, żeby NIE ROZMNAŻAĆ psów nierasowych, bo to tylko mnożenie nieszczęść? Rozmnażanie psów bez rodowodu jest niemalże okrucieństwem wobec zwierząt. [/FONT]
[FONT=Arial]Takie mam pomysły. Mało oryginalne :oops: ale musiałam się wygadać. Sorry[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak'][FONT=Arial]A także o tym, żeby NIE ROZMNAŻAĆ psów nierasowych, bo to tylko mnożenie nieszczęść? Rozmnażanie psów bez rodowodu jest niemalże okrucieństwem wobec zwierząt. [/FONT][/quote]
A mi rece i wszystko opada jak u WETOW widze ogloszenia typu: "moja suczka chce sie umowic na randke.." :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']A co byś powiedziała na weta, który [B]zaleca pokrycie każdej suczki przynajmniej raz w życiu dla zdrowia?[/B] :angryy: :angryy:[/quote]
I jak tu sie pozniej dziwic, ze ludzie to robia? Ostatnio wetka, ktora dobrze wie jaka jest sytuacja w schroniskach i nie raz bylam u niej z jakas bieda, ktora liczyla praktycznie po kosztach, jak zobaczyla mojego kota to stwierdzila jakby z zalem ze wykastrowany, bo ktos tam szuka kocura juz ze dwa lata do swojej kotki (rosyjskiego)... Myslalam, ze mnie trafi.. :angryy: Zwlaszcza, ze moj jest wlasnie taka bieda wyciagnieta z pseudohodowli i jest jedynie podobny do rosyjskiego a kociaki moglyby wyjsc zupelnie zwyczajne.. Na moje pytanie po co rozmanazac, powiedziala, ze niektorzy nie chca zwyklych dachowcow... [IMG]http://www.animowane-gify.net/gify/1/19.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mnie namawiała kiedyś Pani weterynarz, żeby Sarę(foksię bez papierów) pokryć psem, nawet nie użyła argumentu o zdrowiu, po prostu powiedziała, ze taki piękny foksterier przychodzi do lecznicy. I co..? I nic, Sary nie pokryliśmy, nawet nam to przez myśl nie przeszło, mimo, ze te 6 lat temu o pseudohodowli pojęcia nie miałam. A Pani wet zmieniło się podejście odkąd w lecznicy wisi ulotka i reklamy o tym, ze RASOWY = RODOWODOWY! Od tamtej pory jakoś nikt nie nakłaniał nas na szczeniaki(nie licząc sąsiadów, ktorzy uwielbiają sarę :evil_lol: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']Na moje pytanie po co rozmanazac, powiedziala, ze niektorzy nie chca zwyklych dachowcow... [IMG]http://www.animowane-gify.net/gify/1/19.gif[/IMG][/quote]
A mało to niby-rasowych bied w schronisku? O wyjątkowych umaszczeniach? Z przedłużonym włosem? Niekiedy wręcz łudząco podobnych do jakiejś rasy? Przecież nie trzeba "produkowac" kolejnych kociąt, jeśli osoba, która nie chce "zwykłego dachowca" jest naprawdę odpowiedzialna i zapewni kotu opiekę... Boże, i to wetka ma takie podejście... Toż to strach:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Lemoniada niektórzy weci tacy są. Mój prywatny przykład:
Pojechałam z Orientem do ZK w Sopocie i tam powiedziano nam, że Orient ma zbyt suczy łeb i jest wysokonogi. Wróciliśmy do domu i akurat na drugi dzień pojechaliśmy do weta na szczepienia. Opowiedziałam mu co powiedziano nam w ZK a on na to, że trzeb szybko ogłoszenia porobić- póki pies jest jeszcze młody(miał koło roku)- i pokryć go ze dwa razy to zmężnieje i się uspokoi !!!
Na szczęście zmieniłam weta, psa nie dopuszczałam i na dodatek został wykastrowany;)

Link to comment
Share on other sites

i oto jak watek wojna z allegro zszedl na temat madrosci wetow hihihihih ;)

ja nie mialam tyle szczescia , ani neta w domu ani wystarczajaco duzo rozumu ;) i dalam sie namowic wetowi na krycie mojej suczki bez papierow (miala sie uspokoic i mialy sie skonczyc ciaze urojone ...rozumiecie:mad: )
Byl to rok 1993 wiec mialam siano w glowie, 2 lata pozniej wyladowalam na swojej pierwszej wystawie , poznalam wspanialych ludzi i szybko zrozumialam swoj blad :oops:

Okropne jest to, ze takie pomysly podsuwaja mlodym-nieswiadomym ludziom
wlasnie weci....:angryy:

Link to comment
Share on other sites

nie no ... Mój wet w takim razie jest jakiś ... Błogosławiony :lilangel::lilangel::lilangel: !
Miałam już 2 sucz , narazie na Dogo ujawniałam tylko Sarcię ['] .
I jak tą drugą ( Roxe ) zobaczył to rozpoczęła się rozmowa
( suczka była ze schroniska , ale niesamowicie podobna do Bokserki , po niej pokochaliśmy boksery i kupiliśmy rodowodową Sarę ) :
- Jaka piękna ... Bokserka ?
- Niee...Bida ze schronu ^^ .
- Ah....Więc Sterylizujemy :D ?
- Nie ... dziś tylko szczepienie .
- Nie ma problemu , ja mogę załatwić tak , że pani zapłaci kiedy indziej .
- Niee...
- Niechcianym ciążom trzeba zapobiegać , a nie leczyć .
( Ja w tedy z mamą nie byłam , ale potem mi mama o powiedziała) .

Link to comment
Share on other sites

Wetów na studiach nie uczą r=r, ale nie uczą też, że ciąża pomoże. to ludowa mądrość przez nich powtorzona nabiera wartości prawdy objawionej, ale wet to nie kynolog. (chyba, że mój, ale on poprostu jest hodowcą).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B][SIZE=3]może napisalibyśmy do Administracji Allegro list otwarty z prosbą o to - aby dla psów BEZ rodowodu utworzyć osobną kategorię - tak, aby kupujący wiedzieli, że to NIE SĄ RASOWE psy ... co Wy na to?[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]potrzeba tylko/aż ;) znaleźć kogoś, kto ma talent do redagowania tego typu tekstów :) :cool3:[/SIZE] [/B]

[B]spójrzcie tutaj - [url]www.*******************[/url] [/B]

[B]istna fabryka psów...a jakie ceny za nierasowe psy :angryy: :mad: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3][QUOTE]może napisalibyśmy do Administracji Allegro list otwarty z prosbą o to - aby dla psów BEZ rodowodu utworzyć osobną kategorię - tak, aby kupujący wiedzieli, że to NIE SĄ RASOWE psy ... co Wy na to?[/QUOTE][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[SIZE=3][SIZE=2]Myśle że zrobienie takiej podkategorii będzie technicznym kłopotem dla allegro nie wartym zachodu. Ja bym była aby napisać ze wszystkie psy bez rodowodu nie mogą mieć określone jako jakas rasa, bo nie majac dokumentu pochodzenia[/SIZE] [/SIZE][SIZE=2]nie można stwierdzić ze jest to rasa. Dlatego prosimy aby wszystkie psy gdzie nie jest podane ze rodowodowe miały dodane określenie [B]w typie rasy ;) [/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carolinascotties'][B][SIZE=3]może napisalibyśmy do Administracji Allegro list otwarty z prosbą o to - aby dla psów BEZ rodowodu utworzyć osobną kategorię - tak, aby kupujący wiedzieli, że to NIE SĄ RASOWE psy ... co Wy na to?[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]potrzeba tylko/aż ;) znaleźć kogoś, kto ma talent do redagowania tego typu tekstów :) :cool3:[/SIZE] [/B]

[B]spójrzcie tutaj - [URL="http://www.*******************"]www.*******************[/URL] [/B]

[B]istna fabryka psów...a jakie ceny za nierasowe psy :angryy: :mad: [/B][/quote]

Jezeli ktos ma zamiar kupic psa z metryka /badz nie,to chyba z pelna swiadomoscia i wiedza na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']



[SIZE=3][SIZE=2]Myśle że zrobienie takiej podkategorii będzie technicznym kłopotem dla allegro nie wartym zachodu. Ja bym była aby napisać ze wszystkie psy bez rodowodu nie mogą mieć określone jako jakas rasa, bo nie majac dokumentu pochodzenia[/SIZE] [/SIZE][SIZE=2]nie można stwierdzić ze jest to rasa. Dlatego prosimy aby wszystkie psy gdzie nie jest podane ze rodowodowe miały dodane określenie [B]w typie rasy ;) [/B][/SIZE][/quote]

zgadzam się - posługiwanie się nazwą rasy nie jest właściwe.... najgorsze jest to, że ludzie nadal wierzą, że tylko ileś tam szczeniaków ma rodowód i kupując psa - bez rodowodu słyszą często - " to po rodowodowych rodzicach" itp.

co do tekstu listu - nie mam pojecia, kogo o to prosić... znacie jakiegoś dogomaniaka - redaktora ;) ?

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

To wszystko jest utopia.Dopoki pies rodowodowy bedzie kosztowal tyle co kosztowac powinien(powinien kosztowac drogo..),handel pseudo rasowcami bedzie sie rozwijal.Istnieje garstka uswiadomionych milosnikow psow ,ale zdecydowana wiekszosc to ludzie ktorzy najpierw kupuja psa,a potem zastanawiaja sie nad jego instrukcja obslugi..Zawsze obawialem sie ,aby moja ulubiona rasa nie stala sie rasa modna.Bo wlasnie dzieki modzie dochodzi do hodowlano-bazarowych patalogi.Uswiadomienie tych wszystkich potencjalnych wlascicieli yorkow,lobkow,onkow etc ,nie bedzie takie latwe

Link to comment
Share on other sites

[B]mimo tgeo, co piszesz Maxxel - uważam, że podpisanie się pod listem do Allegro nie jest nieludzkim wysiłkiem - a jest to zawsze ruch z naszej strony. Można sie przyłączyć - można to nazywać utopią - coś jednak trzeba robić. Nie jesteśmy w stanie nagle dotrzeć do setek tysięcy osób i zmienić ich myślenie na pewne tematy - ale możemy próbować działać na kilku frontach i właśnie dlatego uważam, że powinniśmy skontaktować się z Adminami Allegro. To nie ma byc wojna - to mają byc rzeczowe argumenty - podkreślające działanie na rzecz zwierzaków - a nie - czyje będzie na wierzchu. Jestem pewna, że jeśli Allegro potraktuje nas poważnie - pseudohodowcom zrzedna miny... i schudna portfele, których tycie ;) odbywa się przy wykorzystywaniu ludzkiej niewiedzy...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Popieram. Niech przynajmniej stworza osobna kategorie: psy rodowodowe i psy bez rodowodu. To juz cos uswiadomi ludziom. Ja bym jeszcze dolozyla zakaz oferowania krycia na allegro. Hodowcy z reproduktorami nie musza sie tam oglaszac a pseudo tym bardziej..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...