Jump to content
Dogomania

~ Zwykła biała suczka ze wsi- Blanche/Coco ma swój DOM :)


malagos

Recommended Posts

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I ja też tylko - wirtualnie. Niestety :(. Byłam we wtorek w Kruszewie, zawiozłam karmę cukrzycową, którą mi pomyłkowo przysłano dla Bliss(zamiast zwykłej, "odchudzającej").
Widziałam dwa piękne i słodkie szczeniaczki. Odszukałam je na stronie Schroniska.....
[url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.481835925252435.1073742032.117175221718509&type=1[/url]
Smutno :(. Ale właśnie przeczytałam, że już mają dom. Uffff.............

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że maluszki mają już dom:)

Coco jest specyficznym psem jeśli chodzi o kontakty z ludźmi. Mnie traktuje jak swoją Panią - łazi za mną po całym domu, na mój widok strasznie się cieszy, daje się głaskać, liże mnie po twarzy. Natomiast wszystkich innych traktuje z rezerwą. Ale to nie jest jakiś paniczny strach, raczej po prostu niechęć do nawiązywania kontaktu. Od paru dni wszyscy domownicy karmią ją w ramach "terapii" parówką. Bez problemu bierze ją od wszystkich, zawołana nawet podchodzi po smakołyk, potrafi podejść i obwąchać kogoś, nie ucieka kiedy ktoś idzie w jej stronę ale unika wszelkiego bliższego kontaktu. Czasem da się pogłaskać ale bardzo niechętnie, tylko po brodzie, broń Boże po głowie i grzbiecie. Zdarza jej się ciągle warknąć na małą Krysię, głównie kiedy próbuje ją pogłaskać i zapomni żeby nie patrzeć bezpośrednio na Coco.
Jest zdecydowanie lepiej niż na początku ale wydaje mi się, że Coco raczej nie zacznie traktować innych tak jak mnie w tej chwili. Może gdyby w domu było więcej osób od początku to było by inaczej ale też nie jestem pewna. Może też wybrałaby sobie jedną osobę na swojego Pana/Panią a resztę traktowałaby z rezerwą. Ciężko w tej chwili to stwierdzić. Wygląda na to, że jest typem "psa jednego Pana".
Tak czy siak napisałam wstępny tekst do ogłoszeń i proszę o waszą opinię:) Może ktoś ma pomysł na jakiś fajny tytuł?

[I][B]Kremowa, młoda suczka Coco do adopcji[/B]
Coco jest średniej wielkości (ok. 15kg), młodą (1,5 roku) suczką, która przypomina mieszańca labradora z bassetem:) Ma miękką kremowo-białą sierść, śliczne jasnobrązowe oczy i różowy nosek.
Coco jest psem bezproblemowym - załatwia się na zewnątrz, grzecznie zostaje sama w domu, umie chodzić na smyczy, jeździ samochodem. Jest nieufna w stosunku do obcych, szczególnie mężczyzn ale bardzo mocno przywiązuje się do swojego opiekuna, nie spuszcza go z oka i z radością mu towarzyszy. Wyraz radości na jej pyszczku i entuzjastyczny taniec powitalny po powrocie do domu wywołuje mimowolny uśmiech na twarzy.
Coco dogaduje się z pobratymcami, zarówno psami jak i suczkami. Toleruje koty. Raczej nie nadaje się do domu w którym są malutkie dzieci.
Sunia jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Przebywa w domu tymczasowym w okolicach Warszawy.
Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.[/I]

Edited by Marysia O.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mattilu']Tekst fajny, szkoda ze Coco taka malo towarzyska, chyba w ogole nie nadaje sie do domu, w ktorym sa jakiekolwiek dzieci, nie tylko male...[/QUOTE]

To zależy co rozumiemy przez "nie nadaje się". Do małych dzieci raczej się nie nadaje ze względu na ich bezpieczeństwo bo takim maluchom ciężko czasem wytłumaczyć jak się z takim psem obchodzić. Natomiast z starszymi dziećmi (powiedzmy powyżej 10 lat) spokojnie możne mieszkać. Ale nie będzie raczej dla nich dobrą towarzyszką i w tym sensie faktycznie nie bardzo się nadaje do jakichkolwiek dzieci. To po prostu nie jest typ psa rodzinnego.

Edited by Marysia O.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia O.']To zależy co rozumiemy przez "nie nadaje się". Do małych dzieci raczej się nie nadaje ze względu na ich bezpieczeństwo bo takim maluchom ciężko czasem wytłumaczyć jak się z takim psem obchodzić. Natomiast z starszymi dziećmi (powiedzmy powyżej 10 lat) spokojnie możne mieszkać. Ale nie będzie raczej dla nich dobrą towarzyszką i w tym sensie faktycznie nie bardzo się nadaje do jakichkolwiek dzieci. To po prostu nie jest typ psa rodzinnego.[/QUOTE]
To mialam na mysli. Patrze na swoja 7 letnia Zoske i widze, jak dla niej wazne jest, ze sie moze do psa czasem przytulic, czy wziac na kolana. Coco zupelnie do tego by sie nie nadawala...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Chyba, że wyjdzie z niej "chmurkowatość" i swoje dziecko w końcu zaakceptuje. Ale do tego trzeba mądrości i cierpliwości i rodziców i dziecka...[/QUOTE]

No tak, choć obawiam się, że takie rodziny nie trafiają się często. A może rodzina Chmurki chciałaby się dopsić?;)

Coco robi postępy. Zaakceptowała moją siostrę (tą starszą) i brata co oznacza, ze pozwala im się głaskać [U]prawie[/U] bez ograniczeń:) Na widok innych członków rodziny nawet się cieszy ale dalej nie przepada za głaskaniem przez nich. No i przestała warczeć na Krysię. Więc postępy są tylko potrzebny jest czas (i parówki;)).
Wczoraj wysłałam dane do wykupionego przeze mnie dla Coco pakietu Ziutce.
A i bym zapomniała, Coco (i ska;)) ślicznie dziękują kejciu za ciasteczka wątróbkowe, wszystkim bardzo smakują:)

Link to comment
Share on other sites

Dostałam takiego maila z ogłoszenia Coco na gumtree, oczywiście nie odpisuje :D

[FONT=arial]Witaj! Poniżej znajduje się odpowiedź na Twoje ogłoszenie "[/FONT][URL="http://www.gumtree.pl/cp-psy-i-szczenieta/srodmiescie/przemila-mlodziutka-kremowa-coco-szuka-domu-609121306"]Przemiła, młodziutka, kremowa Coco szuka domu[/URL][FONT=arial]" na Gumtree: [/FONT]

[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="width: 100%, bgcolor: #eeeeee, align: left"][B]Od:[/B] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]tak ma ślicznie , nie wiem czy będzie Mu lepiej w stodole[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[B]Możesz odpowiedzieć „[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]”, odpowiadając na ten e-mail..[/B][FONT=arial] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...