Jump to content
Dogomania

TINA z Tychów - 10 lat za kratami, 2 w hoteliku, nareszcie w DS u AlfaLS :-)


AlfaLS

Recommended Posts

1 godzinę temu, AlfaLS napisał:

Wiem, że już jest w trasie. Chyba jajko niedługo zniosę. Bidulka była bardzo zdenerwowana... i w dodatku jest głodna bo Kasia nie dała jej jedzonka przed podróżą...

Oj Alfa, nie rób ze mnie takiego potwora :-) Ja też siedzę jak na szpilkach, troszkę mnie żołądek z nerwów boli :-/

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Tinka już "nasza"  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,033_dU_orig.

Odebrałam naszą kruszynką ok. 19-tej, Poszłyśmy na mały spacerek we 3: Tinka, Megusia i ja. Później Tinka dostała miskę jedzonka, wszystko zjadła szybciutko. Pięknie pożegnałyśmy się z Panią Kingą, której jeszcze raz - tutaj - pięknie dziękuję za transport Tinusi do Szczecina   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_j4_orig. .

Później przyjechałyśmy do domu. Troszkę jeszcze pochodziłyśmy sobie po podwórku żeby Tinka zrobiła siusiu ale niestety coś zaworki zastrajkowały i siusiu nie było. Za to poznała już dwa psiaki, nowych sąsiadów, ogonek pięknie latał więc chłopaki chyba przypadli jej do gustu   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,08_7z_orig. .

Później przyszliśmy do domu i tu niestety była pierwsza nieprzyjemna sytuacja bo nasz najmłodszy kociak, Kacperek, absolutnie nie stanął na wysokości zadania i nie chciał wpuścić Tinki do domu k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,33_H5_orig. . Jednak perswazja, niekoniecznie łagodna pomogła i gość wszedł. A jak wszedł to i się rozkręcił i Kacperkowi jakoś zły humor minął  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig. .

Tinka pozwiedzała nowe kąty i ... weszła Meguni do pontonika   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig. . Choć miała przygotowany swój, własny... Teraz sobie słodko śpi w tym pontoniku bo Megusia poszła do drugiego... Jeszcze dziś dostanie jedzonko i pójdziemy na spacerek, może tym razem coś będzie?

 

Na razie jedna fotka bo nie mogłam się oprzeć, może jutro pomęczę ją o pozowanie  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig. .

 

 

IMG_20160314_195511[1].jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to zdjęcie nie jest za duże... Ale nie wiem jak je zmniejszyć. Przesyłam prosto z komórki...

 

Kasiu, Ty nie jesteś potworem! Ty jesteś dobrym duchem naszych tyszaków  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,08_7z_orig. . Wszyscy wiemy, ze z tym jedzeniem to niestety tak trzeba...

Dla Ciebie od Tinki. i ode mnie oczywiście też ...

k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,13_Au_orig.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Mysza2 napisał:

Alfuniu, ale super wieści:):)

Powodzenia Tinko, nie daj się kotom:):)

A my z Agusią już zapchałyśmy dzisiaj wolne miejsce u Kasi:):)

Szybkie jesteście  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,02_BY_orig.. Jednak dobre miejsce nie może się marnować więc niech inny psiak sobie pożyje jak trzeba!

Link to comment
Share on other sites

U nas coraz lepiej :).

Tinka pięknie chodzi na smyczy - nie wiem jak Kasia to robi, że psiaki, które u niej spacerują bez smyczy po ogródku tak ładnie później chodzą na smyczy po ulicy... 

Dziś była ze mną na wizycie u mojej Mamy i bardzo pięknie się zaprezentowała :-). 

Sprawy "czystościowe" już opanowała. Żadnej wpadki nie było jak byłam w pracy, za to później na spacerkach pięknie zrobiła wszystko co trzeba :-). 

I tak ogólnie to sunia idealna. Piękna, grzeczna... Po prostu super!

Jutro będą fotki :-)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jo37 napisał:

Alfa - wreszcie po miesiącach oczekiwania można zobaczyć Tinkę u Ciebie.

Gratulacje dla obu Pań.

Kochana Jo, nie tak po miesiącach :-). Decyzja o zabraniu Tinki zapadła po tym jak Perełka odeszła za TM. A to było 18.01.2016r. Gdzieś tak w lutym pomyślałam że powinnam zabrać naszą czarnulkę.  Myślę, że biorąc pod uwagę jaka to odległość i to że podróż Tinka miała bezpłatną to nie były to takie miesiące :-). A to już zasługa Kasi, że poszło tak szybko :-).

Link to comment
Share on other sites

Kochani mam zaległości z rozliczaniem finansów Tinki, że aż strach. Żeby się nie pogubić i zrobić to tak jak trzeba rozbiję sobie to na dwie części - do końca 2015r. i rok 2016. Proszę, posprawdzajcie mnie czy wszystko ujęłam. 

Od 22.09.2015r. / ostatnie rozliczenie / do końca roku 2015r. na konto Tinki wpłynęło:

- od Certusowej - 120 zł./ za 4 m-ce/,

- od Magdy222 - 120 zł. / za 4 m-ce/,

- od Pauli_t  - 15 zł. / za 3 m-ce/,

- od Marudy666 - 40 zł. / za 4 m-ce/,

- od Dulskiej - 60 zł. / za 3 m-ce/, 

- od Agat21 -  30 zł. / za 3 m-ce/,

- od Nikusia i Livki - 165 zł. / za 3 m-ce/,

- od Jolanty08 - 30 zł. / za 3 m-ce/,

-od Malwy - 30 zł. / za 3 m-ce/,

- od AlfyLS - 25 zł.  

- od Jo37 26,50 zł. i 62,60 zł. z bazarków, 

Razem 724,10 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za każdą złotówkę!!!! W tym czasie poszły 3 przelewy za Hotelik czyli 1050 zł. i zapłaciłam raz z kasy Tinkowej za  wyróżnienie ogłoszenia za olx - 5,99 zł. Razem wydatki w tym czasie to  1055,99 zł. Czyli konto Tinki na koniec 2015r. to minus 910,65 zł. 

 

Nanoszę te wpłaty na pierwszą stronkę i zaraz robię rok 2016. k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig.

Link to comment
Share on other sites

Ciąg dalszy rozliczeń.

Zaczynam do bazarku z darami od Agat21 

dochód był 80 zł. i powiększa on zasoby Tinki. Oprócz tego w 2016r. na jej konto wpłynęło:

- od Agat21 32 zł. koszty przesyłek bazarkowych na deklaracje / będzie na 3 m-ce plus 2 zł./,

- od Agat21 30 zł. / za kolejne 3 m-ce/,

- od Dulskiej 60 zł. / za 3 m-ce/,

- od Elisabety 180 zł. / za 6 m-cy/,

- od Pauli_t 15 zł. / za 3 m-ce/,

- od Jolanty08  30 zł. ./ za 3 m-ce/,

- od Nikisia i Livki 165 zł. / za 3 m-ce/,

- od AlfyLS 75 zł. / za 3 m-ce/,

- od Marudy666 20 zł. / za 2 m-ce/,

- od Certusiowej 60 zł. / za 2 m-ce/,

- od Malwy 30 zł. / za 3 m-ce/,

- od Mattilu 60 zł. / za 3 m-ce/,

- od Magdy222 60 zł. / za 2 m-ce/

Razem 897 zł. Serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty!!! W tym czasie zapłaciłam 2 razy za hotelik - 700 zł. Czyli na chwilę obecną Tinka jest zadłużona na 713,65 zł. Musimy jeszcze zapłacić za hotelik - okres od 23.02. do  14.03.2015r. Czekam na Kasię, która poda mi na ile mam zrobić przelew. Mnie wychodzi ok. 250 zł. Zobaczymy co napisze Kasia  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig. .

Uzupełniam pierwszą stronę...

Suma sumarum wychodzi na to, że Tina kończy swoje hotelikowanie z długiem ok. 1000 zł. Wiem, że to głównie moja wina ale bardzo proszę, jeśli możecie, nie zostawiajcie nas z tym długiem samych. Tinka jest u mnie na BDT bo naprawdę nie stać mnie w tej chwili na drugiego psa na DS. Megunia ma 18 lat i jej zdrowie trochę nas kosztuje a u mnie, jak chyba wszędzie, z kasą teraz bardzo krucho... Sporo kosztowało też leczenie Perełki... Postaram się bazarkami zarobić na spłatę długu i kolejne ewent. wydatki. Na razie kupiłam jej mokrą karmę bo suchej mamy zapas w domu. Jeszcze z czasów gdy Megunia mogła jeść wszystko / teraz już tylko wątrobową/ ... Tinka sprawia wrażenie absolutnie zdrowej więc mam nadzieję, że u weta nie będziemy kasy zostawiać ale jeść coś musi...   

 

No to się wyżaliłam i teraz będą weselsze wpisy  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig.

Link to comment
Share on other sites

O 17.03.2016o11:51, Nutusia napisał:

Ludzie to mają szczęście do... grzecznych tymczasów, nie to co ja! ;) :D

Nutusiu, chyba Tinka to przeczytała i już przestała być taka grzeczna  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig. .

Na razie zniszczyła psi pontonik, chyba uznała, ze powinnam jej kupić jej osobisty, nowiutki - niestety na nowy nie mamy kasy, musi przekonać się do tych, które w domu są   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig. . I okazało się, że jest sunią solidnie szczekającą jak zostaje sama w domu. Sama w sensie bez człowieka. Podobno potrafi nieźle nadawać... Mam nadzieję, że niedługo zrozumie, że ja do pracy chodzić muszę ale za to później jest długi spacerek i szaleństwa   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,07_NV_orig. . A jak już nadaje pod drzwiami to dodatkowo "porządkuje" przedpokój, po co tu komu chodniczek, kocia zabawka na drzwiach, jakaś "psia" torebka? Trzeba to zutylizować to szybciej wyrzucą...

Teraz wkleję kilka fotek. Czy ktoś wie jak zrobić żeby wstawić fotkę, później coś napisać i dopiero wtedy dodać kolejną? Bo tego nie wiem a byłoby czytelniej gdyby były podpisy pod zdjęciami...

1. Ten pontonik mi nie pasuje...

2-3. Tinka w Szczecinie

4. Śpię sobie - nie przeszkadzać...

5. Kot Olek prowadzi na wycieczkę...

DSCN2108.JPG

DSCN2077.JPG

DSCN2079.JPG

DSCN2082.JPG

DSCN2091.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...