Jump to content
Dogomania

Jestem Pudlisia i mam juz swoj wymarzony domek -u Dorothy !!!!!


beataczl

Recommended Posts

Dorothy, jasne, że jesteś strasznie zawalona robotą, jakoś damy radę z tym bazarem, tylko potrwa to kilka dni :cool3:

Nie mam konta na FB, a mój sprzęt foto oddał ducha, dlatego mówiłam, że mogę wysłać komuś różne fanty paczką ... trochę kupionych na bazarkach (na mnie za małe lub za duże), torebki, kilka książek, trochę drobnej biżu, ... wszystko średnio atrakcyjne, ale może znajdzie się amator ... ale nie mam teraz jak obfocić, najprędzej za tydzień.

Kciuki za dobre wyniki Tuptusi ... ja tak mówiłam na moją córkę, jak uczyła się chodzić :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w kwestii wyników dzis przyszły wyniki krwi, mała ma kiepskie nerki. Dlatego tyle sika.
W koopie nie ma ani lamblii, ani żadnych innych pasożytów (ukłon w stronę Beaty i przytuliska, kuracja na lamblie pomogła)

bedzie konieczna dieta renal.

Poza tym jest dobrze :-) lekarz mówił że w jej wieku takie wyniki wątrobowe nie sa wcale złe, bardziej martwią go nerki.
Tutka łazi za mna , hurra! Niby że mnie nie zauważa i wcale się nie narzuca, ale wszędzie za mną tupta, stojąc w bezpiecznej odległości, na dworze cały czas też sprawdza czy jestem i jak mnie odnajdzie idzie tuptać dalej :-D
Spanie obowiązkowo na kanapie koło mnie.
Koopy są lepsze i nie je już tak żarłocznie. Wydaje mi się że w tym schronisku w natłoku psów nie bardzo mieli możliwość dawać jej 4 razy dziennie i pilnować by zjadła i nikt jej nie pożarł posiłku.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziły się moje czarne przewidywania. Chuda jest bo białko wydala z moczem, a organizm spala białko z mięśni. Trzeba będzie podawać sterydy, to pomaga przez kilka miesięcy na częściową odbudowę masy mięśniowej. Czy już trzeba podawać EPO? Jaki był mocznik i kreatynina?

Link to comment
Share on other sites

wyniki sczegolowe odbiore w piatek, dzis wiem tyle, bo wet dzwonil ze wyniki przyszly i sa u niego w lecznicy. Odbiore to wkleje.
Ponoc nie sa jakies straszne, mówił żebym sie nie martwiła, chodzilo o mocznik i kreatynine? kreatyne? nie wiem.
Powiedzial że póki co dieta renal i cos tam wymysli jeszcze na wspomaganie.
Tutka jadła hepatic niby, ale przyznam Wam sie szczerze ze raz dziennie tylko, poza tym dostaje kurczaka z ryzem i marchewka. Strasznie jest chuda i jakos nie widzi mi sie zeby na tym hepaticu przytyła. Wcina i koopy sa coraz lepsze wiec wydaje mi sie ze zestawienie jednego z drugim jej nie szkodzi. Modle sie zeby tego renala jadla, wet ma zalatwic probki z royala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Nie mam chwilowo czasu na czytanie :( Może wieczorem mi się uda
Bazarek na Dogo mogę zrobić bo na FB mnie nie ma i z tego co słyszę co się tam czasami wyprawia to raczej nigdy nie będzie.
Podajcie mi tylko gdzie mam szukać zdjęć z rachunkami abym mogła to wkleić na bazarkowym wątku a najlepiej gdyby to też gdzieś było wklejone w 1-2 poście tutaj:)
Zdjęcia można słać - jak i opisy - na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] :)
Wlecę wieczorem i zobaczę co postanowiłyście:)

Edit. Proszę również o ewentualne podanie cen:) Osoby, które je mają są w stanie lepiej ocenić ile mogą być warte bo ze zdjęć to niestety albo się zaniży albo zawyży ;)
Czy ma być to bazarek tylko w CW czy też w KT to się zastanówcie i ile ma trwać?
Jeśli tylko w CW to z 2 tygodnie by chyba mógł potrwać tym bardziej, że mam przygotowane teraz dwa bazarki, które czekają na "dostarczenie" cen i ruszam z koksem :)[/QUOTE]

odnosnie rachunkow-wszystkie w #1. :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety większość psów nie chce jeść renala. :/

Jedna wetka radziła dawać tłuczone ziemniaki z masłem (tłuszczem zastąpić białko, bo białko uszkadza nerki).Ale moja sunia tego też nie chciała jeść.

Zapytaj weta czy podawać jej Chitofos (zmiejsza zawartość fosforu w jedzeniu) i Uroforce (wzmacnia nerki). Jeśli tak, to Ci wyślę dla Pudlisi.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o chorobę nerek to musi być stwierdzone co to za choroba,samą karmą raczej się nie wyleczy tylko może poprawi wynik.Do tej karmy jest potrzebny jakiś lek.Natomiast jeżeli chodzi o przytycie niuni to główny posiłek ryż z kurczakiem i stojąca miska na okrągło z suchą karmą Hepatic.Jestem przekonana,że jeżeli nie ma innych dolegliwości szybko przytyje.
Bogusik mnie zmusiła do focenia rzeczy.Jutro postaram się obfocić i przesłać na maila tylko komu, a dalej nie wiem co będzie tj.wysyłaniem jeżeli zostaną kupione.Ja bazarku nigdy nie robiłam dlatego siedziałam cicho.
Kto definitywnie robi bazarek?

Link to comment
Share on other sites

Zbiorę wszystkie info.odnośnie bazarku w tym poście:
Gosiapak - fanty /biżuteria/ zrobi fotki,opisy i wyśle

Ewanka - najchętniej wysłała by komuś fanty.Może obfocić,ale najwcześniej za tydzień /odzież,biżuteria/

Bogusik z Anula - fanty z fotkami,opisem i wysyłką

b-b zrobi bazarek na Dogo tylko przesłać zdjęcia,opisy i ceny.Wybrać wersję CW lub KT na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Edited by Bogusik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Już fotki i opisy przesłałam do Dorothy wczoraj.[/QUOTE]
To już nie wiem,bo Dorothy wyraźnie napisała,ze nie ma czasu i dobrze by było gdyby bazarek zrobił kto inny...
Więc niech się teraz ostatecznie wypowie Dorothy,czy tak,czy nie, bo trzeba w końcu coś zdecydować i działać...

Link to comment
Share on other sites

kochani ja moge tego maila poslac dalej lub Gosia posle znowu tego samego komus z Was

nie gniewajcie sie, ale mnie kon umiera, dziś modliłam się już w zupełnej beznadziei, a jednak wstał, ale ma RZS i jest bardzo źle :-( ja nie moge teraz robic takich rzeczy nie mam glowy

Link to comment
Share on other sites

Mogę podesłać parę groszy na zwrot kosztów dla beataczl.Podajcie nr konta.
Jeżeli Tusia ma w złym stanie zęby, to one mogą być przyczyną problemów z nerkami.
Dobrze by było po podleczeniu antybiotykiem , pousuwać chociaż te najgorsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']kochani ja moge tego maila poslac dalej lub Gosia posle znowu tego samego komus z Was

nie gniewajcie sie, ale mnie kon umiera, dziś modliłam się już w zupełnej beznadziei, a jednak wstał, ale ma RZS i jest bardzo źle :-( ja nie moge teraz robic takich rzeczy nie mam glowy[/QUOTE]

nie dziwie sie...:(

[quote name='Poker']Mogę podesłać parę groszy na zwrot kosztów dla beataczl.Podajcie nr konta.
Jeżeli Tusia ma w złym stanie zęby, to one mogą być przyczyną problemów z nerkami.
Dobrze by było po podleczeniu antybiotykiem , pousuwać chociaż te najgorsze.[/QUOTE]

takie byly wlasnie zalecenia Wetki bo zabki naprawde fatalne.
Poker wysylam nr konta. dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']kochani ja moge tego maila poslac dalej lub Gosia posle znowu tego samego komus z Was

nie gniewajcie sie, ale mnie kon umiera, dziś modliłam się już w zupełnej beznadziei, a jednak wstał, ale ma RZS i jest bardzo źle :-( ja nie moge teraz robic takich rzeczy nie mam glowy[/QUOTE]
Dorothy,bardzo mi przykro z powodu choroby konia...:-( Nie znam sie na ich chorobach,ale z całego serca,życzę wszystkiego co najlepsze...

Teraz juz wiemy jak wyglada sytuacja,więc jeżeli ciocia b-b nie zmieniła jeszcze zdania,to wszystkie opisy,zdjecia i ceny trzeba wysłać na jej maila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Zbiorę wszystkie info.odnośnie bazarku w tym poście:
Gosiapak - fanty /biżuteria/ zrobi fotki,opisy i wyśle

Ewanka - najchętniej wysłała by komuś fanty.Może obfocić,ale najwcześniej za tydzień /odzież,biżuteria/

Bogusik z Anula - fanty z fotkami,opisem i wysyłką

b-b zrobi bazarek na Dogo tylko przesłać zdjęcia,opisy i ceny.Wybrać wersję CW lub KT na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]

[COLOR=#ff0000][SIZE=4]Kochane podeślijcie zdjęcia do mnie![/SIZE][/COLOR]:evil_lol:[COLOR=#ff0000][SIZE=4]
Gosiapk wyślij je jeszcze raz na mojego maila:)
Dorothy ma teraz urwanie głowy [/SIZE][/COLOR]:roll:[COLOR=#ff0000][SIZE=4]
Co nie zejdzie na Dogo to w późniejszym terminie Dorothy wystawi na FB i tyle :D

[/SIZE][/COLOR][COLOR=#000000][SIZE=4][SIZE=2]Czy zrobimy tak, że każdy wpłaty za sprzedane swoje fanty będzie brał na swoje konto? Pytanie do Anula i Gosiapk:) a później po potrąceniu za wysyłkę i koszt pakowania pieniążki pójdą dalej? Czyli rozumiem do beataczl ?:[/SIZE][/SIZE][/COLOR][COLOR=#ff0000][SIZE=4])[/SIZE][/COLOR]

Edited by b-b
Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Czekamy na decyzję :)
Ja maila podałam kilka wiadomości wcześniej więc jak się zdecydujecie to proszę bardzo :)[/QUOTE]

Czy mogę wysłać do Ciebie paczkę z fantami, nie mam możliwości zrobienia fotek i nie wiem dokładnie kiedy to się zmieni.
Nie chcę opóźniać bazarku, a chciałabym jakoś pomóc.

Jeśli się na to zgadzasz, to prześlij proszę mi adres na PW, a ja w poniedziałek wyślę do Ciebie paczkę z kilkoma rzeczami.

Link to comment
Share on other sites

Ja już pofociłam trochę rzeczy dzisiaj,jutro zamierzam dokończyć i wystawić sama bazarek,tylko muszę zasięgnąć pomocy jak zakłada się i gdzie wątek bazarkowy.Kiedyś trzeba zacząć to robić i naumieć się;).Jeżeli mi się uda to wystawię bazarek 50% na Pudlisię i 50% na Sawanię - moją tymczasię,która jeszcze trochę to wpędzi mnie w długi.Natomiast jeżeli będę gapą i nie uda mi się to jutro podeślę fotki i opisy b-b.Okey?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B]Ewanka[/B][/SIZE] jeśli cioteczki nie wniosą sprzeciwu, że ruszenie z bazarkiem pod koniec tygodnia będzie za późno to OK :)
[B]Co Wy na to cioteczki?[/B]

[SIZE=3][B]Gosiapk[/B][/SIZE] widziałam ,dziękuję :)

[SIZE=3][B]Anula [/B][/SIZE]tutaj zakłada się bazarki [URL]http://www.dogomania.pl/forum/forums/99-Bazarek[/URL]
NAPISZ NOWY TEMAT :) Pamiętaj tylko ,że rozmiar zdjęcia nie może przekraczać 640x640 pikseli i nie więcej niż 5 zdjęć w poście.
Powodzenia!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...