Jump to content
Dogomania

Kasja- najsmutniejsza psia babcia... Prosi o maleńki cud...


Mortes

Recommended Posts

nasza kochana babulinką, oby jak najdłużej się cieszyła zdrowiem , dobrze że uszko trochę przycichło

 

Kasja to dobry , silny  Białogoński egzemplarz

 

Kasieńka jest na kalendarzu z innymi Białogonkami - posiadam takowy ;)

 

stała lipcowa w drodze

Link to comment
Share on other sites

Kochani i znowu minął miesiąc , dla mnie nie do uwierzenia jak ten czas pędzi . Dostałam od Hałabajówki piękne zdjęcie babuleńki . Co prawda nie ma Krzysia przez kilka dni a ja jak dotąd nie posiadłam wiedzy jak wstawić zdjęcie z poczty na wątek ale będę próbowała ;)

 

Dziękuję Wam bardzo za wpłaty dla Kasji :) Mam nadzieję że niebawem dojdzie do spotkania Ani75 z Hałabajówką i bedziemy mieli więcej informacji o Kasieńce :) a może nawet jakieś fotki ;)

 

Od ostatniego rozliczenia wpłynęły  wpłaty od następujacych Cioć  :

 

 

* Agnieszka103 - 10 zł : )

* Beta1 - 50 zł : )

* Shilomaniak - 35 zł : )

* Anetaks4 - 10 zł : )

* Yucca - lipiec - 10 zł : )

* Dorcie2 - lipiec - 20 zł : )

* Mdk8 - czerwiec - 10 zł : )

* Głuchypies - kwiecień,maj,czerwiec - 30 zł : )

 

 

 

Zebraliśmy w tym miesiącu 175 zł  deklaracji , z czego deklarację   Cioci Mdk8 ( 10 zł) i Cioci Głuchypies ( 30 zł) oddaję do koperty . Czyli mamy na lipiec 135 zł ( tzn do 11 sierpnia) Powinniśmy mieć 185 zł więc 50 zł pożyczam z koperty . Za chwilę robie przelew do Hałabajówki na kwotę 185 zł . Czyli mamy uregulowane do 11 sierpnia 2015 r  :)

 

Zapraszam do postu 3 na pierwszą stronę . Tam jest najaktualniejsze z aktualnych rozliczeń ;) Jesli coś widziecie nie tak to dajcie mi znać :)

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dziś sms-a od Hałabajówki w którym pisze że przydałoby się coś dla Kasji na stawy bo ma trudności ze wstawaniem po spaniu . Hałabajówka pisze  że swoim psiakom daje na stawy lek o nazwie CANIVITON ale na to niestety nie bedzie nas stać , to droga kuracja ( ok 100 zł miesiąc) Prosiła żebym zapytała na wątku czy polecacie coś tańszego a skuteczniejszego . Zapytałam jej czy zna Artrowet ale pisze że nie zna . Z drugiej strony ja wiem od naszego weta ( tego co leczy Białogonki) że w pewnym wieku leki na stawy już nie działaja . Nam wet dla staruszków w atakach bólu zalecił lek przeciwzapalny i przeciwbólowy podawany przez 2 tyg . 

Poradźcie Kochani co robić z Kaską

Link to comment
Share on other sites

My też stosujemy Inflamex , dostaliśmy go od Usiatki dla Noska... na pewno mu pomógł ale i tak trzeba było wejśc ze sterydami . Za cięzkie ataki bólu miał :( Przekaże tego linka Hałabajówce niech poczyta :) Dziękuję Alfa :)

 

------------------------------------------------

przekazałam :)

Link to comment
Share on other sites

No ...z telefoniczną pomocą mojej córci udało się :)

 

Kasja pozdrawia  :) Wygląda jak kudłaty misio więc Hałabajówka pisze że chowa się przed słońcem pod krzaczki lub pod swoją ulubiona choinką :)

 

image.jpg

 

 

Wygląda, jak wygląda.

Jest niewyczesana. I pewnie jej tym bardziej gorąco pod filcem i kołtunami.

Link to comment
Share on other sites

faktycznie skołtuniona jest nasza babulinka :( , zdało by się ją wyczesać

 

moja poschroniskowa, nieoperacyjna sunia ma bardzo chore stawy kolanowe (waga 28kg), były duże problemy z porannym wstawaniem, piszczała bo ją bolało , była kulawizna, nie mogła się na kanapę wdrapać , jest leczona od ponad 3 lat ,oprócz karmy weterynaryjnej na stawy, dostaje:

 

Arthroflex - suplement diety -podaję go codziennie ponad 3 lata , jak jest ciepły okres to 2,5ml, jak wilgotne i zimne dni przechodzę na 5 ml , Arthroflex nie ma skutków ubocznych , ja kupuję w butelkach po 500 ml w cenie ok 140 zł, , przy podawaniu dawki 5ml (taka sama byłaby dla Kasieńki ) starcza na 100 dni a przy zejściu na 2,5ml na 200 dni- oczywiście dawkowanie powinno być uzgodnione z lekarzem

 

Cartrophen Vet - kuracja 4 zastrzyków , moja sunia miała 2 takie kuracje , w/g opinii lek jest znakomity

 

Metacam- gdy pojawiał się ból i kulawizna , to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny (nie można go jednak nadużywać)

 

to wszystko bardzo pomogło mojej suni , jej stan jest dobry , nie kuleje , nie piszczy przy porannym wstawaniu, normalnie się porusza, biega , musimy uważać tylko na zbyt intensywny ruch

 

można przypytać lekarza głównie myślę o ten Cartrophen a suplementów o podobnym działaniu jak Arthroflex jest wiele

 

coś jednak trzeba jej podać bo na pewno ją boli :(

Link to comment
Share on other sites

Trzeba pamiętać, że Hałabajowka ma pod swoją opieką całą sforę zwierzaków. Czesanie chyba nie jest najważniejsze. Pewnie - mile dla oka i przyjemne dla psa. Ale najistotniejsze jest to, ze psy maja dach nad głową, pełną michę i człowieka, który je kocha. Bo co by nie mówić - trzeba kochać zwierzęta aby poświęcić im swoje życie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trzeba pamiętać, że Hałabajowka ma pod swoją opieką całą sforę zwierzaków. Czesanie chyba nie jest najważniejsze. Pewnie - mile dla oka i przyjemne dla psa. Ale najistotniejsze jest to, ze psy maja dach nad głową, pełną michę i człowieka, który je kocha. Bo co by nie mówić - trzeba kochać zwierzęta aby poświęcić im swoje życie.

 

to prawda, fryzura nie jest ważna, trzeba jednak pomyśleć o czymś na stawy aby babulince ulżyć k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,003_RB_orig

Link to comment
Share on other sites

Moi Drodzy tak jak już pisałam na innych wątkach Białogonków Hałabajówka nie zgodziła się na odwiedziny u psiaków Ani75 . Prosiłam Hałabajówkę żeby choć zgodziła się na przyjazd Krzysia (on najbardziej z nas wszystkich kocha Białogonki) niestety też się nie zgodziła . Nie wiem co o tym mysleć. Przyznam że nie tak wyobrażałam sobie to wszystko gdy Kasja jechała do Halabajwki . Martwię się o Białogonki w Jej Fundacji ...

 

Jesli chodzi o stawy to dziś poszedł do Kasieńki INFLAMEX :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...