Jump to content
Dogomania

Sonia - znalzła przystań na stare lata:):) - dziękujemy


Szira

Recommended Posts

Sonia była dziś u weta, odwiedziła tego samego który ją wcześniej diagnozował, aby miał porównanie co się zmieniło. Serce pika jak dzwon, oddycha bez różnicy od wcześniejszego badania, lekarz stw że nie ma co jej narażać na premedykacje skoro w działaniu układu oddechowo - krążeniowego nie widzi żadnej różnicy.Problem zaczął się przy badaniu ortopedycznym - ta spokojna, grzeczna sunia w chwili mocniejszego dotknięcia kręgosłupa i miednicy zamieniła się w diabła tasmańskiego kłapiąc zębami w stronę każdego kto stał obok, ledwo co ją można było utrzymać - na pamiątkę otrzymałam kilka szram na ręce:)
Końcowa diagnoza - zwyrodnienie przede wszystkim odcinka lędźwiowego kręgosłupa, reaktywność jego i miednicy. Dostała dziś p.zapalne i p.bólowe działający przez 2 dni,w nd umówiłam się na odbiór tabletek - koszt ok 60zł.
Kuracja ma przebiegać:1tabl/dzień przez 2 tyg, a później 1 tabl/mc.
Dodatkowo:zrzucenie kilku kilogramów i ograniczenie chodzenia po schodach!!!
Leki ulżą Sonii (mam taką nadzieję,znajomej pies odżył po nich przy takiej samej dolegliwości), ale też po części zaszkodzą - nie czując bólu będzie raźniej chodziła po schodach, ale jednocześnie bardziej nadwerężając kręgosłup:(
Poszukiwany koniecznie parter bądź winda i to jak najszybciej, zanim Sonii siądzie cały tył:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 455
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='ewa gonzales']O matulu Sonusiu:(:sad::sad:..... trzymam kciuki za cud kochane Figunieczki:buzi::buzi::calus::iloveyou:[/QUOTE]

Ja też Cioteczko trzymam kciuki z nadzieją...

A tak w ogóle, to nie wiem, czy z mojej strony nie była to niedźwiedzia przysługa (że ją wzięłam do siebie). W schronie, smutna bo smutna (u mnie też jest smutna), chociaż nie byłaby narażona na dodatkowe cierpienie...

Link to comment
Share on other sites

Sonia dostała piękne, eleganckie niebieskie szeleczki i repelent na cieczkę - DZIĘKUJEMY!!!

Troszkę ograniczę jej ilość żarełka w miseczce, ujmę zwłaszcza ryżu, dodam jarzynek w to miejsce, no i za radą Suni2000 dzienną porcję podzielę na dwa posiłki.

Proszę Cioteczki o radę, chciałabym podawać Soni siemię lniane. Jak najlepiej i najwłaściwiej się to robi? Czy tylko zalać nasionka wodą (wrzątek, czy ciepła?), czy gotować? Czy dawać sam kleik czy razem z nasionkami? Na pewno nie jedna Cioteczka ma wiedzę na ten temat więc mam nadzieję, że mi poradzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']A w jakim celu Sonia ma dostawać siemię? Ono trochę tuczy.
A może podać Soni wit.B17 czyli olejek z gorzkich migdałów.Spowalnia procesy nowotworowe, a nawet podobno potrafi zmniejszać guzy.[/QUOTE]

Siemię lnu - bo obawiam się niepożądanych efektów ubocznych tabletek. Ale najpierw poczytam ulotkę, jak okaże się, że są bezpieczne, to siemienia nie będę dawać.
Sonia zjada pestki moreli, dostaje też olej lniany Budwigowy

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś u weta po tabletki dla Sonii, koszt 10 tabl 40zł. Po dwóch tygodniach kuracji tymi dostanie lek o znacznie przedłużonym działaniu, najpierw 1 tabl co 2 tyg, po miesiącu 1 tabl na miesiąc. Niestety koszt takiej 1 tabl to 105zł:(
Czyli koszt kuracji do końca października 250zł:(

Sonia od dziś takie coś dostaje p 3/4tabl dziennie:
[URL=http://s913.photobucket.com/user/dkm_wally/media/bazar%20ksiazkwy/201309011936_zps73895e96.jpg.html][IMG]http://i913.photobucket.com/albums/ac338/dkm_wally/bazar%20ksiazkwy/201309011936_zps73895e96.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

To chyba jest lek przeciwbólowy na stawy, tak?
Kiedyś rozmawiałam z "moim" wetem, bo Pokerek też ma bóle nóżek i wspomniałam o lekach o przedłużonym działaniu.
Bardzo mądrze mi wytłumaczył ,że one wcale nie są takie dobre. Podane , wchłaniają się stopniowo ,ale w razie działań ubocznych niczego nie można zrobić. Lek o krótszym czasie działania np. 1 dobę , w razie potrzeby można przerwać .Te leki o przedłużonym działaniu są tylko dla wygody podającego. I ja się z nim w całości zgadzam.
Teraz zauważyłam wpis kikou, potwierdza w pewnym sensie to o czym piszę.
Ja kupuję Scanodyl i daję pół tabletki 50,mg na dobę. Koszt 1.tabletki chyba 1 zł czyli przy wadze psa 10 kg mam leczenie na miesiąc za 13 zł.

Edited by Poker
Link to comment
Share on other sites

Nie będę się wypowiadać w tym temacie, bo niestety niezbyt się na tym znam, ale z tego, co piszą kikou i Poker warto by się chyba skonsultować z jakimś innym weterynarzem i ewentualnie zmienić lek na taki, który powoduje mniejsze skutki uboczne i który jest po prostu tańszy, jeśli tylko oczywiście będzie to wskazane...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Co do tego leku 1/mc to jeszcze nie wiadomo czy Sonia będzie brała, zaleźy czy zareaguje na te co teraz dostała. Nie znam się na lekach tego typu, ale ufam cioteczkę kikou w tym temacie:) Z drugiej strony znajomej pies, który już wątrobę ma kiepską po tym preparacie śmiga jak młody bóg i na szczęście wątroba jakoś bardziej nie ucierpiała. Pytałam dziś weta o skutki uboczne to wytł mi że oczywiście moga się pojawić, ale przede wszystkim ze strony układu pokarmowego, jak biegunka czy wymioty. To samo też wyczytałam w ulotce leku, więc już nie wiem....
Oczywiście mogę zabrać Sonie na konsultację do innego lekarza, ale powiem wprost że w tym momencie jestem już wyczyszczona finansowo i nie mam zwyczajnie nawet na wizytę czy dodatkowe badania.

Link to comment
Share on other sites

Dawno nie zaglądałam do Soni, dziś trochę nadrabiam.
Figuniu, mam wrażenie, że cieczka starszych suczek nie jest już taka
ponętna dla psiej kawalerki.
Wiele lat temu kupiłam taki ,maskujący' specyfik. Jednak nie spełnił on
moich oczekiwań poza tym, że ładnie pachniał. :lol:
Psy już z daleka widziały suczkę z cieczką.
Być może teraz są bardziej skuteczne...

[quote name='sunia2000'] ..... Pytałam dziś weta o skutki uboczne to wytł mi że oczywiście moga się pojawić, ale przede wszystkim ze strony układu pokarmowego, jak biegunka czy wymioty. To samo też wyczytałam w ulotce leku, więc już nie wiem.....[/QUOTE]

Biegunka i wymioty to jeszcze nie taka tragedia, chociaż kłopot.
Znajomego psu również siadł kręgosłup. Wydaje mi się, że dostał
również Caprodyl a potem tablety o przedłużonym działaniu- Trocoxil.
To owczarek niemiecki, więc duże psisko. Brał po tablecie przez 4 m-ce.
W międzyczasie zaczął chudnąć i sikać pod siebie. Rewelacji nie było
również jeśli chodzi o poruszanie się, zwłaszcza podnoszenie się.
Jakiś przełom nastąpił chyba po 3 miesiącach. Dziś ponoć ma się dobrze.
Wtedy też podpytywałam mojego weta o ten Trocoxil.
Usłyszałam podobnie jak Poker -Bardzo ostrożnie z takimi lekami.
On stara się nie korzystać z takich specyfików, po podaniu których
nie ma odwrotu w razie nietolerancji org.

[URL]http://tiny.pl/h3qxl[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/177192-trocoxil-nowy-lek-stosowny-przy-zwyrodnieniach/page5[/URL]

Może dla Soni byłby lepszy jakiś łagodniejszy lek, który nie byłby
tak ryzykowny, nawet ze względu na jej chorobę.

Trzymam kciuki za Sońkę a Ciebie pozdrawiam Figuniu

Edited by iwstar58
zmieniony link
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Nie będę się wypowiadać w tym temacie, bo niestety niezbyt się na tym znam, ale z tego, co piszą kikou i Poker warto by się chyba skonsultować z jakimś innym weterynarzem i ewentualnie zmienić lek na taki, który powoduje mniejsze skutki uboczne i który jest po prostu tańszy, jeśli tylko oczywiście będzie to wskazane...:roll:[/QUOTE]

Najważniejsze, żeby Soni pomóc, a nie zaszkodzić. Tak chciałoby się ufać lekarzowi (wetowi), a okazuje się, że nie zawsze można. I to jest dość wkurzające...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwstar58']Dawno nie zaglądałam do Soni, dziś trochę nadrabiam.
Figuniu, mam wrażenie, że cieczka starszych suczek nie jest już taka
ponętna dla psiej kawalerki.
Wiele lat temu kupiłam taki ,maskujący' specyfik. Jednak nie spełnił on
moich oczekiwań poza tym, że ładnie pachniał. :lol:
Psy już z daleka widziały suczkę z cieczką.
Być może teraz są bardziej skuteczne...



Biegunka i wymioty to jeszcze nie taka tragedia, chociaż kłopot.
Znajomego psu również siadł kręgosłup. Wydaje mi się, że dostał
również Caprodyl a potem tablety o przedłużonym działaniu- Trocoxil.
To owczarek niemiecki, więc duże psisko. Brał po tablecie przez 4 m-ce.
W międzyczasie zaczął chudnąć i sikać pod siebie. Rewelacji nie było
również jeśli chodzi o poruszanie się, zwłaszcza podnoszenie się.
Jakiś przełom nastąpił chyba po 3 miesiącach. Dziś ponoć ma się dobrze.
Wtedy też podpytywałam mojego weta o ten Trocoxil.
Usłyszałam podobnie jak Poker -Bardzo ostrożnie z takimi lekami.
On stara się nie korzystać z takich specyfików, po podaniu których
nie ma odwrotu w razie nietolerancji org.

[URL]http://tiny.pl/h3qxl[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/177192-trocoxil-nowy-lek-stosowny-przy-zwyrodnieniach/page5[/URL]

Może dla Soni byłby lepszy jakiś łagodniejszy lek, który nie byłby
tak ryzykowny, nawet ze względu na jej chorobę.

Trzymam kciuki za Sońkę a Ciebie pozdrawiam Figuniu[/QUOTE]

Cieszę się z wizyty Cioci Iwstar u Soni :lol:!!!
Ta jej cieczka raczej taka niegroźna się okazuje. Przywabia psy, owszem, ale Sońka szczerzy ząbki i po chwili groźnie przegania wielbicieli. Szczeniaków więc raczej nie będzie...a tego się naprawdę bałam.
Repelentu zatem nie stosuję.
Co do leku na Soni kręgosłup, to zdaję się na doświadczone Ciocie.
Po tym co piszą, a Ty Ciociu również, także wolałabym dla Sońki inny, bezpieczniejszy lek.
Dziękuję za kciuki dla Soni, a pozdrowienia serdecznie odwzajemniam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...