Jump to content
Dogomania

FIONA mała suczka dla aktywnych ma DOM idealny i została moją sąsiadką :)


Mazowszanka13

Recommended Posts

05.12.2013 wstawiałam rozliczonko:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/242724-FIONA-mała-suczka-dla-AKTYWNYCH-w-bdt-u-inka33-szukamy-domu-w-bloku?p=21649233#post21649233[/URL]


Na dziś wygląda ono tak:
------------------------------------------------------------------------------------

[B][SIZE=3]ROZLICZENIE[/SIZE][/B] u inka33 - [COLOR=#0000ff]stan na 17.01.2014[/COLOR]


[COLOR=#800080]Przelewy od Mazowszanki2 do mnie[/COLOR]:

[COLOR=#800080]100 zł[/COLOR] - 18.11.2013
[COLOR=#800080]100 zł[/COLOR] - 29.11.2013
[COLOR=#800080]32 zł[/COLOR] - 13.01.2014
----------------------------
[B]RAZEM [COLOR=#800080]232 zł[/COLOR][/B]


[COLOR=#ff0000]Wydatki:[/COLOR]

[COLOR=#a9a9a9]-5zł - paczka smaków-gryzaków-śmierdzioszków - 23.11.2013 (TŻ inki33 - bo brak paragonu) :-P[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]-10 zł[/COLOR] - "przegląd" u weta + czyszczenie gruczołów - 25.11.2013
[COLOR=#ff0000]-142,76 zł[/COLOR] - Zooplus (15kg Bosch Adult Lamb&Rice, Bob Martin spot-on p/insektom, smaczki 200g, sznurek-zabawka) - 29.11.2013 (doszło 02.12)
[COLOR=#ff0000]-3,60 zł[/COLOR] - 240g karmy Nutra Nuggets (zabrakło Puriny Beneful przed dojściem Boscha) - 30.11.2013
[COLOR=#ff0000]-12 zł[/COLOR] - odrobaczenie - 05.12.2013
-0 zł - wet: recepta na krople (zapalenie spojówek) - 18.12.2013
[COLOR=#ff0000]-11,98 zł[/COLOR] - apteka: krople Dicortineff - 18.12.2013
[COLOR=#ff0000]-10 zł[/COLOR] - wet: czyszczenie gruczołów, recepta na krople (zapalenie spojówek) - 13.01.2014
[COLOR=#ff0000]-11,98 zł[/COLOR] - apteka: krople Dicortineff - 13.01.2014

----------------------------
[B]RAZEM [COLOR=#ff0000]-202,32 zł[/COLOR][/B]


[SIZE=2] [B]czyli zostało u mnie: [COLOR=#0000cd]29,68 zł[/COLOR][/B][/SIZE] :smile:


[COLOR=#ff8c00][B]SKANY:[/B][/COLOR]

[B]25.11.2013[/B] (wet-czyszczenie gruczołów)
[URL]https://py26sw.bn1304.livefilestore.com/y2povOvA80Lo9TL5Rn1Dj9eBUHeL_n25X-6k0gjurrFBK8m_XLW9bted83STv4AXP1g7G-F8XwdiGl3NBbjRglYGMp3qTbNMgkLJFFb-jywQ-Y/Fiona-SKAN-przegląd-wet-gruczoły-2013-11-25.jpg?psid=1[/URL]

[B]29.11.2013[/B] (zooplus)
[URL]https://py26sw.bn1303.livefilestore.com/y2pr6_XIRCOrf6ceamqZ-YA9QKyt1L1O-q7kCCD75bYIh-c4rp-fPzLWKfU26vVkfW7aUGczq82S5fCgNd1IuLmwFrpK5xmRKUSeBBa7lijxDo/Fiona-SKAN-zooplus-2013-11-29.jpg?psid=1[/URL]

[B]30.11.2013[/B] (dod. karma)
[URL]https://py26sw.bn1.livefilestore.com/y2pFru0zoDpfMOjzeOzd4fTvLebEabWX28X9Dev3F6SPRoVajHPOMG7PtEPsAE_jM4zX8-qlwbPz0M2LMvSyWOE3uFoYXtCWPk6Gbaw1Yn90So/Fiona-SKAN-karma-na-wagę-2013-11-30.jpg?psid=1[/URL]

[B]05.12.2013[/B] (wet - odrobaczenie)
[URL]https://py26sw.bn1304.livefilestore.com/y2pLV6s7flBuQ8eogHTJ7aGXYmojUDY68H2OoiN9ik2amRIIVlXnrQWseJPpVlr57b7Qdi-mwANLai3kVd-7Pa4xQaWRCA_nlCpGhAkmZJsIxs/Fiona-SKAN-odrobaczenie-2013-12-05.jpg?psid=1[/URL]

[B]18.12.2013[/B] (paragon apteka - krople)
[URL]https://py26sw.bn1304.livefilestore.com/y2pS0hQHNwCa7Lx_QlTZP1vqoxBW-stBytIj8rEQoR9mxwqg3ZFNL6ovYgw4WF-kjp2tYxOjSjqmTq5sfv0aY-nvsyzTbUz1uaARfiWfTMieyo/Fionka-SKAN-krople-2013-12-18.jpg?psid=1[/URL]

[B]13.01.2014[/B] (wet - czyszczenie gruczołów i paragon apteka - krople)
[URL]https://py26sw.bn1302.livefilestore.com/y2pcsj1WOQhqK1E2hhRzHE4Sy1PsmvERLoxQCQKL__S8C7gfNLPgHGZzvsfLNoAkz0ZnLrrppYskHVzbtD6CEQd4ATdNPiOCgNxni40TscNrmw/Fiona-SKAN-wet-gruczoły-apteka-krople-2014-01-13.jpg?psid=1[/URL]

wpisy weta (do 13.01.2014)
[URL]https://py26sw.bn1304.livefilestore.com/y2pPDCcLq8lpPAMFE55JGykpcuXudJMufKKTKg47AeLGM7j3AZ18_e6ZRIYuF4FfqoSmmXTNkiblnaFwKU519TPiNm-4Qwt8ECUn869i-WlQhc/Fiona-SKAN-wizyty-u-weta-25-11-i-18-12-2013-i-2014-01-13.jpg?psid=1[/URL]

zakraplanie p/pchłom i kleszczom ([B]do 12.01.2014[/B])
[URL]https://py26sw.bn1301.livefilestore.com/y2pVG37OuhTOcDkUzvPh1fX8N_jeQ52991Qb0byQLGVJaInYFfliSWZ-os1TfWzWLHC5pRpZaY8LJiPOoBy90YTvoavzZpmMixkxkwGPmRzkSU/Fiona-SKAN-zakraplanie-p-pasożytom-do-2014-01.jpg?psid=1[/URL]

------------------------------------------------------------------------------------

Edited by inka33
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mazowszanka2']Rzeczywiście, ktoś w IKEA był.
A inka estetka, nawet zawieszkę pod kolor nowego kocyka zmieniła :)[/QUOTE]
Owszem, estetka. :) Ale zmieniłam po prostu przy okazji wymiany rozmytej "zawartości" żółtej zawieszki, która okazała się być już też nadszarpnięta czasem i została zastąpiona drugą, którą miałam w domu, zupełnie przypadkowo czerwoną. Dodałam też różową "obrączkę" z info "Jestem zaczipowany" i adresem bazy safe-animal.

Link to comment
Share on other sites

Wieści z frontu pocieszające :)
Kot biały Kuba siedzi z Fioną na dywanie. Fiona nie ma co prawda jego pozwolenia na zbliżenię się i na zabawę, więc leży obok i patrzy prosząco merdając ogonem.
Kot, drugi już je i załatwia się. Nie jest tak bardzo przerażony. Jest nadzieja, że wszystko ułoży się dobrze.
Pani dostała od weta jakiś żel uspokajający dla kota (dogębny) i go stosuje.

Czerwony kocyk z IKEA olany, Fiona ma miejscówkę w nogach łóżka swojego młodego pana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka2']I jeszcze dodam, że Fiona jest bardzo grzeczna.
Nie wchodzi tam, gdzie nie wolno. Do łazienki (kuwety) i do sypialni córki (kwatera główna kotów).
Pani nie może nachwalić się Fiony (uczennicy) i Leny (nauczycielki) :) :) :)[/QUOTE]

Jak to miło czytać takie cudowne wiadomości. Wielkie brawa dla Mazowszanki, Inki i Fiony. Oraz dla Kotów i P.T. Państwa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka2']Wieści z frontu pocieszające :)
Kot biały Kuba siedzi z Fioną na dywanie. Fiona nie ma co prawda jego pozwolenia na zbliżenię się i na zabawę, więc leży obok i patrzy prosząco merdając ogonem.
Kot, drugi już je i załatwia się. Nie jest tak bardzo przerażony. Jest nadzieja, że wszystko ułoży się dobrze.
Pani dostała od weta jakiś żel uspokajający dla kota (dogębny) i go stosuje.

Czerwony kocyk z IKEA [B]olany[/B], Fiona ma miejscówkę w nogach łóżka swojego młodego pana.[/QUOTE]
Już myślałam, że koty go olały... :cool3:

Wieści niezłe. :happy1:


[quote name='Mazowszanka2']I jeszcze dodam, że Fiona jest bardzo grzeczna.
Nie wchodzi tam, gdzie nie wolno. Do łazienki (kuwety) i do sypialni córki (kwatera główna kotów).
Pani nie może nachwalić się Fiony (uczennicy) i Leny (nauczycielki) :) :) :)[/QUOTE]
Mazowszanko, nie uwierzę, że Ty niczego pozytywnego(!) Fionelli nie nauczyłaś... :shake:


[quote name='konfirm13']Jak to miło czytać takie cudowne wiadomości. Wielkie brawa dla Mazowszanki, Inki i Fiony. Oraz dla Kotów i P.T. Państwa :)[/QUOTE]
[quote name='Mattilu']Przylaczam sie do braw :)[/QUOTE]

Nie przesadzajcie... :oops:
[SIZE=2]
Jeśli chodzi o mnie, bo Fionie, kotom i Państwu brawa się należą jak najbardziej. :)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek']masz DT? masz! po co? m.in. po to by było pusto
szybko, że nie powiem natychmiast, kiedy Ogonki jadą do DS
oby więcej takich "rozpaczy i pustki" było[/QUOTE]
Tym razem nie ma "rozpaczy", jest tylko pustka. Przejdzie. :)

[quote name='Nutusia']Dawaj adres - nie chce mi się, ale wsiędę i przywiezę pocieszenie-zapchaj-dziurę ;) :)[/QUOTE]
Nie dam! :shake:
Jeszcze okres reklamacyjny nie minął. ;)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z P. Kasią. :huh:

[B]Pan KoT Szary[/B] - już lepiej znosi obecność Fiony, tzn. nadal przemieszcza się głównie po oparciach, parapetach itp., amniej po podłodze, ale już nie ma w nim paniki. Trochę się przyzwyczaja (czas), a trochę zapewne pomaga podawany mu uspokajacz. Zdarzają się już nawet momenty, że się myje siedząc na kanapie, w pobliżu której na podłodze jest Fiona, a kot nigdy nie będzie się mył, jak jest zdenerwowany (zestresowany, gotów do ucieczki lub ataku). Je też już normalnie i załatwia się.

[B]Pan Kot Biały[/B] - nie za wiele robi sobie z Fiony obecności, tzn. normalnie przemieszcza sie po całym mieszkaniu, czasem lezy na jednym dywanie z Fioną (bez kontaktu z nią) lub śpi sobie na kanapie, gdy ona jest w pobliżu, nie zważając na jej popiskiwania do niego, namawiające do zabawy. Jednak nie pozwala mimo wszystko Fionie zbliżyć się do siebie za bardzo.

[B]Pan Tata[/B] - bodajże w piątek zawędrował z Fioną aż do Powsina, a w drodze powrotnej złapał ich deszcz i podobno Fiona była tak zmęczona (chodzeniem? deszczem?), że sama chciała wracać do domu.

[B]Pani Mama[/B] - dostała od koleżanki "ochrzan", że Fiona je suchą karmę, więc najprawdopodobniej przestawi Fionę na gotowane jedzenie, zwłaszcza, że dostała też od owej koleżanki "przepisy". Rozważała zamianę szelek na obrożę (jak doradzał jej pan w sklepie zoologicznym, wg którego "lepsza kontrola nad psem ciągnacym się jest w obroży" - z czym ja się kompletnie nie zgadzam i swoje zdanie Pani powiedziałam). Tak czy siak, kupiła jednak nowe szelki (o ile dobrze zrozumiałam...).

[B]Pan Syn[/B] - chyba też w piątek, pomimo deszczu poleciał na spacer z Fioną i kolegą z yorkiem, z którym Fiona od razu się zaprzyjaźniła i świetnie bawiła w obszczekiwanki i podgryzanki. Fiona sypia w jego łóżku "w nogach". Więcej wieści w jego temacie nie mam...

[B]Państwo[/B] - mieli dziś tabuny gości (rodzina, znajomi), którzy przyszli, by poznać Fionę. Wszyscy się jej nie mogli nachwalić, m.in. za to, że jest taka uśmiechnięta i przyjacielska, z czego ona w pełni korzystała głaskowo i zabawowo. Państwo wychodzili przez weekend nawet 5-6 razy dziennie - nie z jakiejś szczególnej potrzeby Fiony (w celach załatwialniczych), tylko tak przy (prawie) każdej nadarzającej się okazji.
Trzeba Państwu koniecznie jeszcze raz podkreślić, jak ważna jest adresatka i poprosić, żeby nie "szarżowali" ze zbyt wczesnymi próbami puszczania jej luzem, bo ich chyba do tego gna... Natomiast Państwo są przyzwyczajeni do "pilnowania" drzwi ze względu na koty, które czasem kombinują, żeby się udać na zwiedzanie klatki schodowej.

[B]Fiona[/B] - kocyk olała (prawdopodobnie / m.in.) dlatego, że koszyk (z posłaniem i kocykiem na wierzchu) jest za mały, żeby mogła się w min rozciągnąć, mieści się tylko zwinięta w kłębek. Poradziłam rezygnację z koszyka i pozostawienie samego kocyka, żeby jednak Fiona miała takie tylko swoje miejsce (oprócz łóżka Pana Syna i podłogi). Fionka piska pod drzwiami, jak jej się stado rozłazi (ktoś wychodzi bez niej). Obszczekuje wszystkie / większość napotkanych psów - w celach zabawowych, oczywiście. Próbuje wykradać kotom żarcie (nieraz skutecznie!), więc koty mają przeniesiony kącik miskowy (oprócz wody) z podłogi na parapet, do czego jeszcze się nie przyzwyczaiły, ale wiadomo - czas.

Więc - wszystko na dobrej drodze do ostatecznej decyzji na tak od razu (bez przerwy przed-feriowej). :happy1:

Zapewne o czymś zapomniałam napisać, więc jakbyco - wybaczcie... :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka2']Inka miała coś mądrego napisać. I nic ?[/QUOTE]
[U]Po pierwsze[/U]: nie obiecywałam niczego "mądrego", a jedynie wieści z rozmowy z Panią. :eviltong:

[U]Po drugie[/U]: ince zdarza się też czasem robić inne rzeczy poza siedzeniem na dogo - chociaż czasem na to nie wygląda... :evil_lol:
[U]Po trzecie[/U]: jak już inka zacznie pisać relację, to nie może skończyć, bo jej się ciągle coś jeszcze przypomina... :roll:
[U]Po czwarte[/U]: w końcu jednak napisała! :multi:

Link to comment
Share on other sites

A ja nie muszę sprawdzać czy Fiona wychodzi na spacery, bo mi znajomi psiarze donoszą, że Fionę widzieli i mówią co robiła ;)

A tak na serio, to umówilismy się, że Fiona pójdzie do Państwa na kocią próbę od czwartku do poniedziałku.
Dlatego nie dzwoniłam wczśniej.
Zadzwonię dzisiaj wieczorem i...umówię się na podpisanie umowy.
Mam też chytry plan odnośnie Liska, bo teraz on siedzi mi na głowie. A przed sezonem letnim musze mieć spokojną głowę.

Link to comment
Share on other sites

Ale fajnie, fajnie, fajnie! A dla Pana medal z kartofla, bo zmęczyć Fionkę tak, żeby sama do domu chciała wracać, to wyczyn medalowy jest zdecydowanie! ;)
Trzymam za wdrożenie chytrego planu Liskowego - tylko ten sezon letni mnie nieco zmylił, bo do niego jeszcze tak dalekoooooooooooooooooo :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...