Jump to content
Dogomania

Pies na wystatwie.


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Jest to bardzo ważne,ponieważ wystawa jest już jutro.



[COLOR=red]Mam pytanie dotyczące tego czy na wystawę można wziąć psa,którego się nie wystawia.Dopiero dzisiaj dowiedziałam się,że osoba,która miała zostać z pieskiem nie może,a więc czy mogę zabrać na wystawę pieska ze sobą(będę jako widz).Piesek jest jeszcze mały(wyżlina [IMG]http://www.wyzly.pl/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] )[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Pewnie wybierasz sie na wystawe do Środy Śl. tak jak ja.
Myśle, że będzie problem z wprowadzeniem psa, który nie bierze udziału w wystawie na teren stadionu. Oczywiście możesz próbować bo o tej godzinie do ZK już sie nie dodzwonisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia'][B]Wstęp na wystawę mają tylko psy zgloszone i ujęte w katalogu.[/B][/quote]

Po dzisiejszej wystawie w Środzie Śl widać, ze nie zawsze. Na stadionie oprócz sądziowanych psów z grup VI i VII można było jeszcze spotkać np. szpica miniaturowego, kilka yorków, bordery(biorące udział w pokazach agility) i husky. Jak widać, można było bez problemu wprowadzić wlasnego psa na teren wystawy... szczególnie takiej w ŚŚ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']Po dzisiejszej wystawie w Środzie Śl widać, ze nie zawsze. Na stadionie oprócz sądziowanych psów z grup VI i VII można było jeszcze spotkać np. szpica miniaturowego, kilka yorków, bordery[B](biorące udział w pokazach agility)[/B] i husky.[/quote]

Te psy byly zgloszone do pokazów agillity towarzyszących wystawie, więc jak najbardziej mialy prawo przebywać na jej terenie ;)

Link to comment
Share on other sites

Yorki jak yorki, ale kolo ringu seterzastych kręciły się przynajmniej ze dwa psy, których do żadnej rasy nie mozna przydzielić ;) No i przy wejsciu nikt nie sprawdzał nam potwierdzenia (tylko szczepienie) wiec bylo sporo psów, które nie były wystawiane (z grupy VI i VII) ale przyjechaly czysto towarzystko :razz:

Link to comment
Share on other sites

SuperGosiu, czytaj uważnie. Napisałam przy borderach, ze były to psy biorące udział w pokazach a nie przy innych wymienionych przeze mnie rasach. Husky, yorki i szpic były ze swoimi właścicielami oglądającymi wystawe ale nie biorącymi w niej udziału(wystawa obejmowała tylko grupy 6 i 7).
Rzeczywiście było też kilka psów rasy "bukiet ras".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']SuperGosiu, czytaj uważnie.[/quote]

Czytam uważnie ;)

[quote]można było jeszcze spotkać np. szpica miniaturowego, kilka yorków, bordery(biorące udział w pokazach agility) i husky.[/quote]

a nie
(..) można było jeszcze spotkać (oprócz borderów biorących udział w pokazach agility), np. szpica miniaturowego, kilka yorków i husky.

Mars i Puli też odczytali bez zrozumienia jak widać :evil_lol:

A wracając do tematu, czyli wstępu na wystawy psów nie zgloszonych, to dziwię się wystawcom dającym na publicznym forum dobre rady "jak przemycić psa", a potem placzącym, iż handlarze biegają po terenie ze szczeniętami (często chorymi) :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']No i niech tak sobie pomyśli conajmniej kilkadziesiąt osób....:mad:wystawianych psów jest wystarczająco dużo - po co robić dodatkowy tłok?[/quote]

Jestem tego samego zdania. Często na wystawach jest już i tak tłok a co dopiero by było gdyby co drugi widz stwierdził, że zabierze swojego pupila.

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem jest spora różnica pomiędzy handlarze ganiającym ze szczeniakami a hodowcą, który np. umówił się na wystawie z kimś na odbiór szczeniaka, kimś kto nie miał z kim zostawić drugiego psa, czy kimś kto poprostu oswaja szczeniaka z gwarem wystawy. Przecież wszystkie psy z tych przykładów będą nie zgłoszone i nie wystawiane.
A np. starsza kobieta z ukochanym kundelkiem, która na wystawie ma okazję kupić mu cos ekstra (sama widziałam nie raz taką sytuację, szczególnie dawniej kiedy nie było jeszcze tylu sklepów zoologicznych).
Moim zdaniem decydującym wymogiem powinno być szczepienie psa, przecież taki handlarz ze szczeniakami nie będzie ich miał zaszczepionych.
Może trochę bardziej bym była rygorystyczna przy wystawach halowych , wiadomo zwykle mniej miejsca, ale w plenerze kiedy miejsca dużo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...