Jump to content
Dogomania

Ankieta: stosunek do rodowodowych do kundli


Lilu

Skąd pochodzi twój pies - tylko do właścicieli Yorków  

49 members have voted

  1. 1. Skąd pochodzi twój pies - tylko do właścicieli Yorków

    • Z hodowli, ma metrykę - zdrowy, bez problemów.
      16
    • Z hodowli, ma metrykę - ma problemy zdrowotne.
      2
    • Z tzw. "hodoffli" - zdrowy, bez problemów.
      27
    • Z tzw. "hodoffli" - ma problemy zdrowotne.
      7


Recommended Posts

[quote name='zuzi07']Już kiedyś była ;) w młodszym wieku. I chyba na tyle wystarczy, ponieważ zauważyłam iż zamieszczenie zdjęcia swojego psa wywołuje głównie złośliwe komentarze na jego temat (uff mnie się upiekło:lol:). Pytanie po co więc to robić :lol:. Nie wiem jak dużo jest hodowców i prawdziwych znawców rasy a ile po prostu złośliwych 'laików' :lol:. Jak dla mnie ocenianie psa należy do fachowców - czyli np. sędziów na wystawach, cenionych hodowców.[/QUOTE]

dziwna jestes :lol: ja tu codziennie czytam tylko same pochwaly do wszystkich yorkow :roll: oczywiscie, jak ktos zaczyna twierdzic, ze jego pies jest lepszy od yorka championa swiata, to ktos moze i nie zgodzic się... ale to nie jest krytyka, tylko zdrowy rozsądek, wiadomo, ze kazdemu jego pies najlepszy, to i tak trzeba cieszyc się, ze ktos pochwali obcego psa i tez uwaza, ze on jest sliczny :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zuzi07']A Ty jesteś pierwszą która chwali..... :lol:[/QUOTE]

:roll: ciekawo na ktorego powiedzialam, ze brzydki i nieladny? :roll: Jezeli ktorys malo podobny do yorka to oczywiscie mogę tak i napisac, ze malo podobny, ale to nie znaczy, ze brzydki :cool3: Ja nie rozumiem czego ty tu oczekujesz, zeby ktos caly czas nic innego nie robil tylko po sto razy dziennie chwalil wszystkie zdjęcia? Przede wszystkim gadamy tu, zeby wspolnie uczyc się jaki naprawdę musi byc york i czego on potrzebuje, a te wszystkie podlizywania, to daruj sobie, nie sądzę, ze tu ludzie przychodzą z tego powodu :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Jezeli nie oceniasz złośliwie innych psów to dlaczego się tak obrażasz? - nie było w moim poście stwierdzenia mówiącego o Tobie. Post zawierał stwierdzenie ogólne - moje spostrzeżenia. Poza tym nie chodzi o pisanie pochlebstw ale pisanie 'wełnisty włos', "nie proporcjonalny" itp. przez osoby nie będące ekspertami jest trochę nie na miejscu. Co innego dyskusja a co innego obrażanie. A uczenie nie polega na wzajemnym sprawianiu sobie przykrości.



[quote name='Vici i Jeannie']:roll: ciekawo na ktorego powiedzialam, ze brzydki i nieladny? :roll: Jezeli ktorys malo podobny do yorka to oczywiscie mogę tak i napisac, ze malo podobny, ale to nie znaczy, ze brzydki :cool3: Ja nie rozumiem czego ty tu oczekujesz, zeby ktos caly czas nic innego nie robil tylko po sto razy dziennie chwalil wszystkie zdjęcia? Przede wszystkim gadamy tu, zeby wspolnie uczyc się jaki naprawdę musi byc york i czego on potrzebuje, a te wszystkie podlizywania, to daruj sobie, nie sądzę, ze tu ludzie przychodzą z tego powodu :cool1:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nikomu nie podlizywałam się i nie zamierzam ;) - Uważam jednak ze od oceniania wyglądu psa, stanu jego włosa (ale na żywo a nie ze zdjęcia) są eksperci. I dlatego nie widzę sensu zamieszcania zdjęć - mam prawo do takiej opinii. Jeżeli ktoś chce zamieszczać zdjęcia - jego sprawa :lol:. Odpowiedziałam na Twój post dotyczacy pokazania mojej suni i tyle...
ŻYjemy w demokratycznym kraju :lol:


[quote name='Vici i Jeannie']:roll: ciekawo na ktorego powiedzialam, ze brzydki i nieladny? :roll: Jezeli ktorys malo podobny do yorka to oczywiscie mogę tak i napisac, ze malo podobny, ale to nie znaczy, ze brzydki :cool3: Ja nie rozumiem czego ty tu oczekujesz, zeby ktos caly czas nic innego nie robil tylko po sto razy dziennie chwalil wszystkie zdjęcia? Przede wszystkim gadamy tu, zeby wspolnie uczyc się jaki naprawdę musi byc york i czego on potrzebuje, a te wszystkie podlizywania, to daruj sobie, nie sądzę, ze tu ludzie przychodzą z tego powodu :cool1:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote]. I chyba na tyle wystarczy, ponieważ zauważyłam iż zamieszczenie zdjęcia swojego psa wywołuje głównie złośliwe komentarze na jego temat (uff mnie się upiekło[/quote]
No popatrz, a ja wklejam zdjecia obu moich psów gdzie tylko sie da i jakoś nikt nie chce komentowac! A bardzo liczyłam ze skomentują, zwłaszcza młodszego - wiedziałabym czy jest sens pchać się z nim na wystawy :cool1: .
Ja mam takie zdanie, że jeśli coś w psie komentują ( np krzywy zgryz, czy brzydki włos) to nie robią tego złośliwie, tylko widac tak właśnie jest.
A inna sprawa, że niektórzy zamieszczają fotkę psa yorkopodobnego np. o wadze 8 kilo (nie mam tu nikogo konkretnego na mysli), a pytania dlaczego on taki duży i czy to czysty York odbierają juz jako złosliwe czepianie.

[quote]Uważam jednak ze od oceniania wyglądu psa, stanu jego włosa (ale na żywo a nie ze zdjęcia) są eksperci.[/quote]
Ale tu są eksperci! Co najmniej ze trzy osoby, które prowadzą hodowle Yorkow, ludzie którzy jezdzą ze swoimi psami na wystawy...nie trzeba być znawca Yorka, żeby umieć rozróżnić ze pies ma wełnisty włos - wystarczy sobie zdjecia z wystaw pooglądać i porównać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzi07']Jezeli nie oceniasz złośliwie innych psów to dlaczego się tak obrażasz? nie było w moim poście stwierdzenia mówiącego o Tobie. Post zawierał stwierdzenie ogólne [/QUOTE]

"A Ty jesteś pierwszą która chwali....." no to bylo do mnie raczej... aj, nie wazne, wszyscy i tak zrozumieli ;)

i ja się nie obrazam... nie widzialas jeszcze mnie obrazonej :evil_lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie - ale tu są eksperci ;) tylko dlaczego wszyscy sie tak zachowują :crazyeye:. Jeżeli chcesz ocenić sowjego psa - pojeżdzij z nim na wystawę - do różnych sędziów, różnych miast (bo sędziowie też są różni). Zbierz oceny i będziesz wiedzieć co Twój pies ma super a co nie i tyle :lol:.
Szkoda mojego czasu na przedstawienie swoich racji... Proponuję kawkę na uspokojenie i wczytanie się w mój pierwszy post! Odpowiedziałam jedynie na post dotyczacy pokazania mojej suni - argumentując dlaczego tego nie zrobie ;).


[quote name='Visenna']No popatrz, a ja wklejam zdjecia obu moich psów gdzie tylko sie da i jakoś nikt nie chce komentowac! A bardzo liczyłam ze skomentują, zwłaszcza młodszego - wiedziałabym czy jest sens pchać się z nim na wystawy :cool1: .
Ja mam takie zdanie, że jeśli coś w psie komentują ( np krzywy zgryz, czy brzydki włos) to nie robią tego złośliwie, tylko widac tak właśnie jest.
A inna sprawa, że niektórzy zamieszczają fotkę psa yorkopodobnego np. o wadze 8 kilo (nie mam tu nikogo konkretnego na mysli), a pytania dlaczego on taki duży i czy to czysty York odbierają juz jako złosliwe czepianie.


Ale tu są eksperci! Co najmniej ze trzy osoby, które prowadzą hodowle Yorkow, ludzie którzy jezdzą ze swoimi psami na wystawy...nie trzeba być znawca Yorka, żeby umieć rozróżnić ze pies ma wełnisty włos - wystarczy sobie zdjecia z wystaw pooglądać i porównać...[/quote]

Link to comment
Share on other sites

I chyba raczej nie zamierzam :lol:


[quote name='Vici i Jeannie']"A Ty jesteś pierwszą która chwali....." no to bylo do mnie raczej... aj, nie wazne, wszyscy i tak zrozumieli ;)

i ja się nie obrazam... nie widzialas jeszcze mnie obrazonej :evil_lol: ;)[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jeżeli chcesz ocenić sowjego psa - pojeżdzij z nim na wystawę - do różnych sędziów, różnych miast[/quote]
Propnujesz czytac swój pierwszy post - ale czy Ty przeczytałaś, co ja piszę? Ja chcę wiedzieć PRZED wystawą, czy mój pies się na nią nadaje, zeby mi nie było głupio potem jak mi sędzia powie ze nie - zwłaszcza po przejechaniu kilkuset km na wystawę np do Łodzi, czy Wawy - nie stać mnie i finansowo, i czasowo na jezdzenie sobie w te i spowrotem po wystawach, tylko po to żeby się okazało że mój pies jest mierny - do wystawy przystąpimy dopiero, jeśli okaze sie że mamy szanse na niej cos "ugrać". W tym celu jesteśmy umówieni z sędziną która po znajomosci psiaka obejrzy, ale zależy mi też na spojrzeniu hodowców i wystawców, zawsze mogą mi zwrócić uwagę na cos istotnego dotyczącego pielęgnacji sierści, czy chowu. I przyjmę nawet krytykę, bo w przeciwienstwie do niektórych nie uważam że moje psy to skonczone championy. Gdybym tak uważała, tez pewnie bym miała tu wszystkich za złosliwców, co to sie na psie poznać nie umieli :lol:

Jak się zachowują? Ja nie wiem, ale podobnie jak Vici nie zauważyłam żadnych złośliwości..tylko szczere komentarze...za że niektórych prawda boli..no cóz..nic nie poradzę :)

Kawka na uspokojenie? Kawka cisnienie podnosi wiec to marne uspokojenie, a poza tym jak jestem stoicko spokojna :lol: No chyba że to nie do mnie było ;)

Link to comment
Share on other sites

Zupełnie nie złośliwie, ale z doświadczenia radzę jednak zasięgnąc opinii na kilku wystawach. Wiadomo, że sędziowie mają różne typy - jedni preferują takie psy a dla drudzy inne. Podobnie jest z hodowcami (których napisałaś że jest nie wielu). Niestety jeżdźenie na wystawy wiąże się z dużymi kosztami (opłacenie wystawy, strzyżenie, wejście, parking, paliwo) i nie zawsze stoi się na podium - nie dlatego że pies się nie nadaje ale np dlatego iż danego dnia nie jest w kondycji i źle się prezentuje lub akurat dany sędzia preferuje inny typ. Wzorzec rasy - wzorcem a sędziowie i tak mają swoje preferencje. Wszystko zależy też od Twoich planów na przyszłość dotyczących psa (hodowlanka) czy wystawy tylko dla zabawy. Są ludzie, którzy jeźdzą na wystawy z psami które nigdy nie będą mieć uprawnień hodowlanych (dysplazja) ale jeźdzą bo lubią same a i pies ma rozrywkę. Oczywiście to koszty - wszystko zależy od tego na co się nastawiasz i po co Tobie wystawy :lol:.


Pozdrawiam




[quote name='Visenna']Propnujesz czytac swój pierwszy post - ale czy Ty przeczytałaś, co ja piszę? Ja chcę wiedzieć PRZED wystawą, czy mój pies się na nią nadaje, zeby mi nie było głupio potem jak mi sędzia powie ze nie - zwłaszcza po przejechaniu kilkuset km na wystawę np do Łodzi, czy Wawy - nie stać mnie i finansowo, i czasowo na jezdzenie sobie w te i spowrotem po wystawach, tylko po to żeby się okazało że mój pies jest mierny - do wystawy przystąpimy dopiero, jeśli okaze sie że mamy szanse na niej cos "ugrać". W tym celu jesteśmy umówieni z sędziną która po znajomosci psiaka obejrzy, ale zależy mi też na spojrzeniu hodowców i wystawców, zawsze mogą mi zwrócić uwagę na cos istotnego dotyczącego pielęgnacji sierści, czy chowu. I przyjmę nawet krytykę, bo w przeciwienstwie do niektórych nie uważam że moje psy to skonczone championy. Gdybym tak uważała, tez pewnie bym miała tu wszystkich za złosliwców, co to sie na psie poznać nie umieli :lol:

Jak się zachowują? Ja nie wiem, ale podobnie jak Vici nie zauważyłam żadnych złośliwości..tylko szczere komentarze...za że niektórych prawda boli..no cóz..nic nie poradzę :)

Kawka na uspokojenie? Kawka cisnienie podnosi wiec to marne uspokojenie, a poza tym jak jestem stoicko spokojna :lol: No chyba że to nie do mnie było ;)[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Z rodowodowym pieskiem przychodzi się do sekcji ZK. Fachowcy oglądają psinę. Jeżeli ma ona jakieś poważne wady (dyskwalifikujące - wnętrostwo, wada zgryzu, wada umaszczenia, klapnięte ucho) - to na wystawę się nie decydujemy . Ale jeżeli ma wady niewielkie - warto jednak pojechać na wystawę.
Ten sam pies na różnych wystawach, od różnych sędziów może dostać różne oceny - raz db, raz bd, raz dosk.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie ;)

[quote name='Mraulina']Z rodowodowym pieskiem przychodzi się do sekcji ZK. Fachowcy oglądają psinę. Jeżeli ma ona jakieś poważne wady (dyskwalifikujące - wnętrostwo, wada zgryzu, wada umaszczenia, klapnięte ucho) - to na wystawę się nie decydujemy . Ale jeżeli ma wady niewielkie - warto jednak pojechać na wystawę.
[COLOR=red]Ten sam pies na różnych wystawach, od różnych sędziów może dostać różne oceny - raz db, raz bd, raz dosk.[/quote][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Z rodowodowym pieskiem przychodzi się do sekcji ZK. Fachowcy oglądają psinę. Jeżeli ma ona jakieś poważne wady (dyskwalifikujące - wnętrostwo, wada zgryzu, wada umaszczenia, klapnięte ucho) - to na wystawę się nie decydujemy . Ale jeżeli ma wady niewielkie - warto jednak pojechać na wystawę.
Ten sam pies na różnych wystawach, od różnych sędziów może dostać różne oceny - raz db, raz bd, raz dosk.[/QUOTE]

Ooo! I już cos wiem - jak widać opłacało się jednak szukać pomocy na forum - już wiem ze jesli małemu nie zejdzie jajko to nie ma co się fatygować do zwiazku. Wiem też że w ogole mam się tam pofatygowac :)
Zdjecia - gdyby mały miał klapnięte ucho..nie, to zły przykład, wszyscy wiedza że kłapciak to wada - ale gdyby miał np zły zgryz ( ja sie na nim nie znam, nie wiem jaki ma mój psiak) to po zdjeciach ktos tu mogłby zauwazyć i mnie poinformować o tym, a tym samym zaoszczędzic mi wizyty w ZK.
A jak bedziemy zdobywać oceny w rozstrzale od db do dosk to i tak bedziemy zadowoleni :D

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Z rodowodowym pieskiem przychodzi się do sekcji ZK. Fachowcy oglądają psinę. Jeżeli ma ona jakieś poważne wady (dyskwalifikujące - wnętrostwo, wada zgryzu, wada umaszczenia, klapnięte ucho) - to na wystawę się nie decydujemy .[/QUOTE]

Mraulina, ale sama dobrze wiesz, że w Związku rożnie bywa. Ja np przez lata miałam kierownika sekcji, który na mojej rasie się praktycznie nie znał...

A tak na marginesie to i z sędziami też różnie bywa. Martwi mnie np moda na dążenie do rozszerzania uprawnień na wszystkie grupy (jak ktoś jest specjalistą od wszystkiego to nie jest od niczego). W Anglii jest np tendencja odwrotna - cenieni są sędziowie wąsko wyspecjalizowani (np. jedna rasa). No i do tego tam sędziami zostają długoletni hodowcy, którzy sami wyhodowali kilka championów (a tam ich nie zdobywa się tak łatwo jak u nas). Zazdroszczę im tego :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mój psiak jest bez papierów
[B]zalety:

[/B]-ładny:loveu:
-zdrowy:loveu:
-stojące uszka:loveu:
-waga prawidłowa:loveu:
-mądry:loveu:
-włosy jedwabiste:loveu:
-nie ma problemów zdrowotnych:loveu:
-odpowiednia długość:loveu:
[B]wady:[/B]

BRAK:multi:

A to mój pies w typie
[url]http://img508.imageshack.us/img508/2600/franek052.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Mój psiak jest bez papierów
[B]zalety:

[/B]-ładny:loveu:
-zdrowy:loveu:
-stojące uszka:loveu:
-waga prawidłowa:loveu:
-mądry:loveu:
-włosy jedwabiste:loveu:
-nie ma problemów zdrowotnych:loveu:
-odpowiednia długość:loveu:
[B]wady:[/B]

BRAK:multi:

A to mój pies w typie
[url]http://img508.imageshack.us/img508/2600/franek052.jpg[/url]
[/quote]


słodziak :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...