Jump to content
Dogomania

Ankieta: stosunek do rodowodowych do kundli


Lilu

Skąd pochodzi twój pies - tylko do właścicieli Yorków  

49 members have voted

  1. 1. Skąd pochodzi twój pies - tylko do właścicieli Yorków

    • Z hodowli, ma metrykę - zdrowy, bez problemów.
      16
    • Z hodowli, ma metrykę - ma problemy zdrowotne.
      2
    • Z tzw. "hodoffli" - zdrowy, bez problemów.
      27
    • Z tzw. "hodoffli" - ma problemy zdrowotne.
      7


Recommended Posts

ale w takiem razie ankieta jest zle przedstawiona bo podaje wyniki w procentach dla wszystkich oddanych glosow.... :cool1:

bo na akutualna chwile gdy sie doda wszystkie te wyniki:
[B]14[/B] 29.79%
[B]2[/B] 4.26%
[B]25[/B] 53.19%
[B]6[/B] 12.77%
to liczba glosow to 47 a procenty daja 100% wiec ankieta nie daje prawdziwych wynikow, powinny byc dwie oddzielne ankiety osobno dla rod i bezrod.

EDIT: co nie zmienia faktu ze poki co i tak nei mozna wnioskowac o niczym ( obydwie proby wypadaja prawie jednakowo) bo za malo tych yorczkow wzielo udzial w ankiecie, przydaloby sie przynajmniej 100 - 200 sztuk :]
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Masz rację co do tych procentów. 100% to wszystkie głosy!
Ale ja liczę ilość psów (przyjmując jeden głos to jeden pies).
Dlatego na tę chwilę 47 psów to 100%, za kilka dni gdy zagłosuje np 58 psów będą 100%-ami.
Ale stosunek zdrowych rasowców do chorych rasowcow liczony jest z 14+2 czyli z 16 jako 100 % wszystkich rasowców.
ojej....trochę to zagmatwane
To fakt i mam nadzieję że moje pismo do Admina uratuje ankiety nie tylko na naszym forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']po prostu teraz co jakis czas ktos bedzie musial przeliczac to wszystko albo trzeba by zrobic 2 topiki w kazdym po jednej ankiecie zeby nie trzeba bylo liczyc co chwila ;)

pozdrawiam[/quote]

Najlepiej poczekać na wynik końcowy do zakończenia (mam nadzieję) ankiety.

[quote name='Behemot']Powodzenia :roflt:[/quote]

Hmm...nie skomentuję tego. Ach ci moderatorzy, tacy weseli i dowcipni.:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

[quote name='madziasto4']Stary, ale jary :cool2:
Warto kontynuować.[/quote]

Też uważam, że fajny temat - więc może ktoś wlkei nową ankietę:lol:
Nie wiem jak wyglądała poprzednia:roll:, ale uważam, że taka ankieta powinna być rozdzielona na dwie grupy - szczeniaczki i dorosłe psy (jakieś widełki wieku).
Bo wiadomo, że np u szczeniaczka nie wiadomo jaki będzie miał włos, czasmi wady zgryzu nie widać, jaką osiągnie wagę, choroby genetyczne też czasem są w późniejszym wieku odkrywane przez niedoświadczonych właścicieli itd....
Dlatego proponuję zrobić ten podział.
Podobnie wszelkie wady też powinny być podzielone np. na
- wady genetyczne (np wnętrostwo itp)
- wady budowy (np. krzywy grzbiet itp)
- wady włosa (np. wełnisty, kręcony itp)
- choroby (wymienić kilka najczęstrzych u yorków)
- waga (za niska/wysoka)
itp pytania wg mnie powinna zawierać ankieta
Czas trwania takiej ankiety też powinien ok miesiąca - a wyniki dopiero po zakończeniu powinny być podane.
W wynikach jaka liczba właścicieli papierowych/bezpapierowych brała udział itp
Dopiero taka szczegółowa ankieta nam przedstawi w miarę wiarygodne wyniki.
Kurcze!!!! Ale się rozpisałam:crazyeye:, ale bardzo bym chciała żeby taka ankieta powstała i bardzo jestem ciekawa wyników;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mój też jest kundlem w typie yorka. Ale według mnie jest cudowna i nie zamieniłabym jej na żadnego yorka z papierami .

To mój kundel :

[IMG]http://img145.imageshack.us/img145/2429/adsaddit5.png[/IMG]

Czyż nie jest ona podobna do Yorka? :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skibka']Mój też jest kundlem w typie yorka. Ale według mnie jest cudowna i nie zamieniłabym jej na żadnego yorka z papierami .

To mój kundel :
[URL="http://img145.imageshack.us/img145/2429/adsaddit5.png"]http://img145.imageshack.us/img145/2429/adsaddit5.png[/URL]

Czyż nie jest ona podobna do Yorka? :-o[/quote]

jest, nawet bardzo, ale wiesz tak york czy inny pies nie ocenia się, pokazesz nam ją, jak będzie miala gdzies kolo 2 lat i pokazesz nam jej zdjęcia z roznych stron ;) wtedy mozna będzie cos oceniac :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam psa z rodowodem, chociaż nie miałam zamiaru go wystawiać. Zero problemów zdrowotnych, wszystko w jak najlepszym poządku.
Następny pies, którego planujemy za kilka miesięcy też będzie z hodowli. I kto wie...moze spróbujemy naszych sił na wystawach :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chemicalo']Ja mam psa z rodowodem, chociaż nie miałam zamiaru go wystawiać. Zero problemów zdrowotnych, wszystko w jak najlepszym poządku.
Następny pies, którego planujemy za kilka miesięcy też będzie z hodowli. I kto wie...moze spróbujemy naszych sił na wystawach :lol:[/QUOTE]

tez yoreczek? :razz:

Link to comment
Share on other sites

nie koniecznie musi miec problemy zdrowotne, przeciez nie koniecznie yorki bez rodowodu są chore, przede wszystkim będzie odbiegal od wzorca z wyglądu, a zdrowie duzo zalezy i od nas. (Jasne, wiem kilkanascie przypadkow, ze bez dokumentow male yoreczki zmarly... i tylko jeden przypadek z dokumentami, ale ten piesek byl nie mądrze kupiony, jego przyslali z Rosji pociągiem, nie widzieli hodowli, hodowcy, warunkow, nic... rodzicow tylko z fotek... to nie trza wtedy za duzo chciec... roznie tam moglo wszystko byc...)

Link to comment
Share on other sites

Już kiedyś była ;) w młodszym wieku. I chyba na tyle wystarczy, ponieważ zauważyłam iż zamieszczenie zdjęcia swojego psa wywołuje głównie złośliwe komentarze na jego temat (uff mnie się upiekło:lol:). Pytanie po co więc to robić :lol:. Nie wiem jak dużo jest hodowców i prawdziwych znawców rasy a ile po prostu złośliwych 'laików' :lol:. Jak dla mnie ocenianie psa należy do fachowców - czyli np. sędziów na wystawach, cenionych hodowców.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...