Jump to content
Dogomania

Ankieta: stosunek do rodowodowych do kundli


Lilu

Skąd pochodzi twój pies - tylko do właścicieli Yorków  

49 members have voted

  1. 1. Skąd pochodzi twój pies - tylko do właścicieli Yorków

    • Z hodowli, ma metrykę - zdrowy, bez problemów.
      16
    • Z hodowli, ma metrykę - ma problemy zdrowotne.
      2
    • Z tzw. "hodoffli" - zdrowy, bez problemów.
      27
    • Z tzw. "hodoffli" - ma problemy zdrowotne.
      7


Recommended Posts

W związku z gorącą dyskusją w temacie [B]"700 zł za Yorka..." [/B]bardzo proszę o udział w tej ankiecie. Da nam wszystkim ogląd jaki jest stosunek Yorków z metryką do tych tzw. kundli w typie.
Pozwoli też prześledzić jaki jest procent psów z problemami zdrowotnymi do psów zdrowych w poszczególnych grupach.
Głosowanie będzie trwało 10 dni, udział w ankiecie jest anonimowy.
Zapraszam do badań.

[COLOR=Red][B]Bardzo proszę o udział w ankiecie tylko właścicieli Yorków, aby wyniki były jak najbardziej wiarygodne dla tej rasy

[/B][/COLOR][COLOR=Red][COLOR=Black]W związku z pytaniami na temat kryteriów oceny zdrowia, jako [B][U]"problemy zdrowotne"[/U][/B] należy przyjąć wady genetyczne i wady wrodzone, nawet jeśli nie przeszkadzają one zwierzęciu lub nie mają one wpływu na jego ogólny stan, np. wnętrostwo czy nieprawidłowa budowa żuchwy.
Natomiast choroby zakaźne lub przeziębienia nie należy, w przypadku tej ankiety, traktować jako [B][U]"problemy zdrowotne"[/U][/B], gdyż są one najczęściej spowodowane przez czynniki zewnętrzne a nie są wynikiem wad dziedzicznych.[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Aris - po rod. ojcu i bezrod. matce:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]- wzrost 23 cm, waga 2 kg[/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]- wesoły, żywy, prawdziwy terrier, inteligentny[/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Wady:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]- wnętrostwo[/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Dla mnie to ani on, ani matka i jego rodzeństwo nie wyglądają jak kundle. Tak, pochodzi z pseudohodowli, ale go nie wymienię na psa z papierami. Jak już, to bym najwyżej dokupiła drugiego psa, tym razem z rod., ale jak na razie się na to nie zanosi. Każdy kto go widzi na ulicy, od razu rozpozna, że to York :roll: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkie'][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]. Każdy kto go widzi na ulicy, od razu rozpozna, że to York :roll: [/SIZE][/FONT][/quote]

my na spcerze też nie mamy problemu z yorkowością niki, chociaż raz w pociągu, jakas pani powiedziała, że ładny pudelek:cool3: najzabawniejsze, ze pies był po strzyżeniu i miał 4 milimetrowe włoski:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusia22']my na spcerze też nie mamy problemu z yorkowością niki, chociaż raz w pociągu, jakas pani powiedziała, że ładny pudelek:cool3: najzabawniejsze, ze pies był po strzyżeniu i miał 4 milimetrowe włoski:lol:[/quote]


[FONT='Times New Roman'][B]Dwa dni temu nasz Fado podszedł do płotu z sąsiadami i sprzątaczka naszych sąsiadów powiedziała " jaki ładny KOTEK[/B] " :crazyeye: :evil_lol: [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Loki: ojciec rodowodowy, matka pet.
Zdrowy, wesoły, prawidłowa waga ( w tej chwili ok 2 kilo, pies ma poł roku)
pięknie prawidłowo wybarwiony, prosty grzbiet, czysto terrierowaty charakter, odważny ale nie zaczepny, wesoły.

wady - jedno uszko nie stanęło ale to chyba moja wina bo było źle klejone :oops: , nie wypadły mleczne kły ale on ma 6 miesiecy, wiec ma jeszcze czas.

Link to comment
Share on other sites

Aiduś:
zdrowy(pomijając jego własną głupotę), inteligenty, wesoły, nie boi się innych psów, nieco wrażliwy na różne pokarmy, ale to chyba cecha wszystkich yorków. włos ma rzadki i za duże uszy.

jak już pisałam, mógłby być obrzydliwy i ohydny, ale kochałabym i nie zamieniłabym na żadnego psa z rodowodem. dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Kinia:
ojciec z rodowodem,matka pet.
zdrowa, silna, wesoła, choć ostrożna do obcych ludzi i psów dla jednych to wada ja się ciesze ze nie jest zbyt ufna. Nie ma problemów pokarmowych, ma 8 miesięcy i nie wypadły jej jeszcze kły ale często się to u Yorków zdarza.
Waży 2.3kg i ma ok 21cm , ładny włos.Więc chyba mam szczęście:) No i oczywiście nie zamieniłabym jej na żadnego innego Yorka nawet z rodowodem!!!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DimGray"][B]Cornelia[/B] (Cori, Corina, Corinka, Cornishon)
[B]Waga[/B]: 1,7 kg
[B]Wiek[/B]: 7 miesięcy
Zdrowa, szczekliwa, wesoła, ufna, uwielbia dzieci i inne pieski, rozpieszczona, wszystkie ząbki wypadły, kocha gilisianie po bruszku i mizianie za uszkami. Jest bardzo żywotna, uwielbia harce po lesie, zabawę z ganianego, aportowanie, oprócz tego uczę małą różnych komend (znamy: siad, łapa, leżeć, spokój, przynieś); gęsty, lśniący włos; stojące uszy;
Jej wadą jest to, że jest tak malutka. Niestety, rodzicie byli większymi yorkami, a ona taka mi wyrosła :-( [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

No to i ja dopiszę moja Lilu - kundel po rodowodowych rodzicach.
Hodowla domowa u uroczej starszej pani na Warszawskim Bemowie gdzie były dwie wypieszczone suczki, piesek u córki w domku pod Warszawą.
Obie panie wiosna robią zjazdy osób które utrzymują z nimi kontakt a kupiły od nich psy. Jednocześnie prowadzą swoistą kronikę rodzinną ze zdjęciami i listami. Widać że kochają swoje psy i wypytują o warunki i motywy kupna psa.
Lilu jest bardzo ładnej budowy, nie ma żadnych problemów zdrowotnych i ma piękny jedwabisty włos.
Jest mocnej budowy i niezły z niej klocek - 3700 gr, ale odchudzamy! Jest wysterylizowana bo nie zamierzałam jej rozmnażać.
Ze względu na to że jesteśmy dosyć aktywni strzyżemy włosy aby jej nie przeszkadzały zostawiając oczywiście kitkę.
ps.
Ulica gdzie kupiłam Liluszkę ma w nazwie kwiaty - kto wie niech mi coś na priv napisze. Może jakieś rodzeństwo Liluszki jest tu na forum.

Link to comment
Share on other sites

VASCO Cardea
pies z rodowodem
waga: 2,20 jak dobrze przytyje
wzrost:20 cm
Pigmentacja :doskonała
Głowa idealna
uszy małe stojące w kształcie litery v (staneły mu w 4 tygodniu życia bez podklejania)
Zgryz prawidłowy dla rasy nożycowy bez jakichkolwiek braków(pełen wzór zębowy)
szyja długa
Zdrowy żywotny ruchliwy
Doskonała psychika
Używany w Dogoterapii
[URL]http://www.goldendogsford.boo.pl/glowna.php?m=menu_ter&ok=tekst_ter&t=psy_ter[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Hm...
Powiem Wam że pierwsze wyniki są bardzo zaskakujące.

Na oddanych 41 głosów: (h-10:33)
- aż 63,42% to kundle bez rodowodu ale osdetek chorujących wynosi 11,5%.
- reszta, czyli 36,58 % to psy rodowodowe ale (o dziwo!) aż 13,2% z nich ma problemy zdrowotne.

Jestem szczerze zaskoczona tymi wynikami i szalenie ciekawa jak rozłożą się po zakończeniu ankiety.

Jednocześnie bardzo proszę o niesabotowanie ankiety aby wyniki w stu procentach odzwierciedlały rzeczywistość :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ wstępne wyniki tak bardzo mnie zaskoczyły, pozwoliłam sobie na przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań.
Umieściłam identyczne ankiety na forach pięciu innych ras, w tym:
- 2 bardzo popularnych,
- 2 średnio popularnych,
- 1 mało popularna.
Dodatkowo, jeszcze jedną na forum ogólnym-wszystko o psach.
Za 10 dni przedstawię Wam wyniki dla poszczególnych ras oraz wyniki z ankiety ogólnej.
Mam nadzieję że nikt jeszcze nie przeprowadzał takich badań i wszyscy dogomaniacy solidarnie zagłosują.
Pozdrawiamy serdecznie
Luiza i Lilu.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wszystkim podobają sie moje badania i obawiam się że niebawem zostanę zbanowana.
Dzisiaj dostałam od Moda nast. wiadomość.

[B][I]Niniejszym informuje, ze spamowanie na forum jest zabronione.
Za spam zostaje uznana Twoja ankieta zalozona w sześciu roznych czesciach forum.
Sporadyczne przypadki zakladania ankiet poza dzialem Ankiety sa dopuszczalne, jednak Twój przypadek jest specyficzny gdyż umieściłaś te sama ankiet, na ten sam temat w sześciu roznych miejscach.

Proszę o usunięcie wszystkich zamieszczonych poza dzialem Ankiety watkow.
Tam gdzie nie jest to możliwe, ze względu na brak moda, proszę zmienic tytul watku by było wiadomo, ze ankieta jest nieaktualna.

Niezastosowanie się do niniejszej prosby pociągnie za soba konsekwencje w postaci zbanowania.

Pozdrawiam[/I][/B]

Postanowiłam się od decyzji odwołać i czekam na odpowiedź.
Mam nadzieję ze Moderator przyjmie moje argumenty.
W przeciwnym razie poświęcę swoje 234 posty i pozwolę na usuniecie mnie z Dogo. Nie zgadzam sie z decyzją Moderatora i nie usunę sama ankiet z poszczególnych pod forów.
Dogomania to nie tylko głupawe dyskusje o kokardkach a treść i wyniki moich ankiet dadzą więcej niż kolejna dyskusja na temat [SIZE=-1]Pedigree Pal'a.[/SIZE]
Jeśli kogoś interesuje moja argumentacja to zapraszam na [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=61971&page=2[/url]

Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Luiza

Link to comment
Share on other sites

na mojego Tuptusia tez niektorzy mówili ze kotek.



Ps. załozyłam temat 700zł za yorka czy to ryzyko - ponieważ koleżanka kupiła takiego psiaka. :)))

Moj Tuptuś był z PSEUDOHODOWLI -

chory - na wszystko co sie da ;(

PS... musze to napisać!

NIECH NIKT NIE KUPUJE PSÓW W WIELICZCE....

U BABKI KTÓRA TWIERDZI ZE JEZDZI NA KRYCIE DO BELGI !!!!!!!

TA OSOBA TO ZWYRODLENIEC NATURY LUDZKIEJ!

Ps...


- w obcnej chwili czekam na Psiaczka którego zarezerwowaliśmy

Po rodowodowych rodzicach ale on bez rodowodu
I rowniez nie zamienie go na zadnego z papierami.:)
bo jest prze urocza klucha z niego. :)))

Link to comment
Share on other sites

ehh..nie chciało im sie nawet zajrzeć i pomysleć trochę...jak ta ankieta ma sie różnic, skoro jej sensem jest przeprowadzenie identycznej tylko dla róznych grup ludzi? Ale to przykład ślepego zastosowania regulaminu, bez pomyslunku zupełnie.
Lilu nie daj się - ja też jestem bardzo ciekawa wyników...a co do oponentów - mam wrazenie że tutaj to już powstała zbiorowa histeria i oni boją się że wyjdzie na jaw że psy z pseudohodowli wcale nie są takie chorowite, i że będziesz im machać tym argumentem przed oczyma...jakby reszta ludzi nie miała swojego rozumu i sama nie potrafiła wybrać jaki pies dla nich bedzie lepszy, pomijając już że po co miałabyś tak robic, jaki w tym sens! To mi przypomina żelazną kurtynę - nie wpuszczajmy nikogo o innych poglądach, bo nasi głupi obywatele jeszcze by mogli za nim pójść!
Człowiek chce cos wiedzieć z czystej ciekawości, a juz mu zarzucają Bóg wie jakie nieczyste zamiary..ehh...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dostałam odpowiedź od Moderatora.
Swojego zdania nie zmieni.
Ale mogę jeszcze odwołać się do Admina jako wyższej instancji.
Spróbuję użyć naprawdę rozsądnych argumentów.
Nie idzie mi o manipulowanie wynikami w późniejszych dyskusjach na temat Rasowy=rodowodowy a jedynie i zbadanie jak ma się na [B]dzisiaj[/B] stan na dogo.
Pisze do mnie trochę osób naprawdę zainteresowanych wynikami, niektórzy uważają to za świetny pomysł.
Z drugiej strony nie pogodzę się z faktem że za dociekliwość można być zbanowanym.
Kto czyta moje posty wie że, nie odpisuję raczej krótkich pościków typu "fajnie", "ale cudny piesio" czy "ja też tak". Uważam że ilość nie czyni jakości i nie nabijam sobie licznika takimi bzdurkami, mimo że wiem że dzięki takim postom zacieśniają się więzi na forum. :buzi: Dlatego też ich nie potępiam.
Moje posty są raczej zwięzłe i na jakiś konkretny temat.
Dlatego tym trudniej pogodzić mi się z mianem "spamerki" bo nie uważam się za takową.
Mimo wszystko jeśli admin też nakaże mi usunąć te ,wolę banana bo nie chcę robić w tym wypadku czegoś wbrew sobie.
Mam nadzieję że mnie zrozumiecie.
Luiza i Lilu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu']Hm...
Powiem Wam że pierwsze wyniki są bardzo zaskakujące.

Na oddanych 41 głosów: (h-10:33)
- aż 63,42% to kundle bez rodowodu ale osdetek chorujących wynosi 11,5%.
- reszta, czyli 36,58 % to psy rodowodowe ale (o dziwo!) aż 13,2% z nich ma problemy zdrowotne.

Jestem szczerze zaskoczona tymi wynikami i szalenie ciekawa jak rozłożą się po zakończeniu ankiety.

Jednocześnie bardzo proszę o niesabotowanie ankiety aby wyniki w stu procentach odzwierciedlały rzeczywistość :razz:[/quote]
witam
[SIZE=3][COLOR=Red][U]nie mozna tak liczyc[/U][/COLOR].[/SIZE]( w tym przypadku trzeba rozgraniczyc calosc czyli wszystkie glosy na dwie próby: rodowodowe i nierodowodowe, a twoje wyniki sa jakby dla calosci czyli dla wszystkich glosow, to nic nei wyjasnia) trzeba zastosowac proporcje na wyniki dziesiejsze to by bylo tak mniej wiecej:
[B]YORKI Z RODOWODEM[/B]= suma wszystkich= 16 w tym chore=2 zdrowe= 14 czyli:
16 to 100% populacji jorkow z rodowodem,
czyli z proporcji-
16 do 100% ma sie tak samo jak 2 do x czyli[U] [B]x=12,5% chore yorki[/B][/U]
dalej zdrowe= 16 do 100% ma sie tak jak 14 do x czyli [B][U]x= 87,5% zdrowe[/U][/B] jorki
[B]YORKI BEZ RODOWODU[/B]
suma wszyskich= 31
w tym chore=6
zdrowe=25
czyli
31 do 100% ma si tak jak 6 do x, [B][U]x= 19,35% chore yorki[/U][/B]
31 do 100% ma sie tak jak 25 do x, [B][U]x= 80,64% zdrowe yorki[/U][/B]


jesli cos pomieszalam z obliczeniami to neich ktos poprawi bo to tak na szybko bylo

tak wiec ankieta nie moze absolutnie byc przeprpwadzona w taki sposob bo wyniki sa zakłamane, trzeba by liczyc tak jak to wyzej pokazalam ;)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...