Jump to content
Dogomania

Yorki na allegro!!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='nadzieja']ale sie zabezpiecza ze nie sprzedala by Pani p.chorego psa a niestety jesli ta Pani sprzedaje psy bez rodowodu to istnieje ryzyko powiklan i wad szczeniat. to szok kiedy skonczy sie ten koszmar z pseudohodowcami[/quote]
Nigdy sie nie skończy to wy jesteście pseudohodowcy, mam nieraz okazje wam sie dobrze przyjrzec na wystawach to jak by można było to jeden drugiego by zamordowal:snipersm: :2gunfire: :x :krach: :olympic: tak wyglądaja wasze wystawy żadnej szczerości ani serdecznej przyjażni bo my pseudohodowcy to chociaz od czasu do czasu spotykamy sie na kawie a wy byście sie zaraz wytruli.Zal mi was ,a i jeszce jedno mam duzo zdjęc pompeo i wiem jakie ma psy ,niejednemu z was by szczęka opadła z wrażenia oczywiscie pozytywnego.Nie krytykujcie więc ludzi bo to jest forum o psach a nie o ludziach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='białeyorki']Nigdy sie nie skończy to wy jesteście pseudohodowcy, mam nieraz okazje wam sie dobrze przyjrzec na wystawach to jak by można było to jeden drugiego by zamordowal:snipersm: :2gunfire: :x :krach: :olympic: tak wyglądaja wasze wystawy żadnej szczerości ani serdecznej przyjażni bo my pseudohodowcy to chociaz od czasu do czasu spotykamy sie na kawie a wy byście sie zaraz wytruli.Zal mi was ,a i jeszce jedno mam duzo zdjęc pompeo i wiem jakie ma psy ,niejednemu z was by szczęka opadła z wrażenia oczywiscie pozytywnego.Nie krytykujcie więc ludzi bo to jest forum o psach a nie o ludziach.[/quote]


Po pierwsze to co piszesz jest NIE prawdą,bo ludzie na wystawach są do siebie PRZYJAŹNIE,ja zawarłam dzięki wystawą wiele dobrych znajomości.I my też spotykamy się czasem na kawę,aby pogadać o psach.Ty chyba nigdy nie byleś na wystawie,bo wszyscy tam są dla siebie mili i życzliwi.
To wy nie jesteście raczej tak bardzo nastawieni do siebie,bo rywalizujecie kto sprzeda więcej piesków za jaką cenę,bo pseudohodowcy zwykle zakładają hodowlę TYLKO i wyłącznie dla pieniędzy,bo jak by to robili dla dobra rasy to wszystko(cała hodowla) by wyglądało zupełnie inaczej :razz::angryy:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelin@']Po pierwsze to co piszesz jest NIE prawdą,bo ludzie na wystawach są do siebie PRZYJAŹNIE,ja zawarłam dzięki wystawą wiele dobrych znajomości.I my też spotykamy się czasem na kawę,aby pogadać o psach.Ty chyba nigdy nie byleś na wystawie,bo wszyscy tam są dla siebie mili i życzliwi.
To wy nie jesteście raczej tak bardzo nastawieni do siebie,bo rywalizujecie kto sprzeda więcej piesków za jaką cenę,bo pseudohodowcy zwykle zakładają hodowlę TYLKO i wyłącznie dla pieniędzy,bo jak by to robili dla dobra rasy to wszystko(cała hodowla) by wyglądało zupełnie inaczej :razz::angryy:.[/quote]
Ja też wszystko robie dla dobra rasy i widze jak hodowcy mieszają rózne psy ze soba mam taki przykład na własnej skórze, bo pierwsza w Polsce wychodowałam Biewery jak do tej pory to reszta Biewerów to pochodzące z Niemiec pieski zwłaszcza od p.Mirosa pełno ich wszędzie nie mówie o Polsce.Bo dla naszych rodaków jeszce za drogie.Ale sama sie zastanów jak będzie w przyszłośc wyglądać ta odmiana yorka skoro prawie wszystkie pochodzą od jednego żródła,czarno to widze.Co do moich Biewerów jesli nie będę miała Biewera z innej lini to poprostu moją Biewerkę Lili będę kryła jasnym yorczkiem i wtedy od czasu do czasu trfi sie Biewerek:cunao: a co do wystaw na ostatniej której byłam to była wystawa Międzynarodowa w Lodzi.Sama kiedyś też chodziłam po ringu i musze przyznać że hodowców było dużo więcej niż teraz, ponieważ duzo moich żnajomych na dzień dzisiejszy już do związku nie należy ale znają sie na psach nie gorzej od sędziów,Tak wiec nie krytykujcie ludzi którzy sie z psami wychowali od dziecka i znaja sie na nich BARDZO DOBRZE.Mimo że nie posiadają rodowodów ,nie jednemu z nich do pięt nie dorastacie.:shake: :flop:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Ja też wszystko robie dla dobra rasy i widze jak hodowcy mieszają rózne psy ze soba mam taki przykład na własnej skórze, bo pierwsza w Polsce wychodowałam Biewery jak do tej pory to reszta Biewerów to pochodzące z Niemiec pieski zwłaszcza od p.Mirosa pełno ich wszędzie nie mówie o Polsce.Bo dla naszych rodaków jeszce za drogie.Ale sama sie zastanów jak będzie w przyszłośc wyglądać ta odmiana yorka skoro prawie wszystkie pochodzą od jednego żródła,czarno to widze.Co do moich Biewerów jesli nie będę miała Biewera z innej lini to poprostu moją Biewerkę Lili będę kryła jasnym yorczkiem i wtedy od czasu do czasu trfi sie Biewerek:cunao: a co do wystaw na ostatniej której byłam to była wystawa Międzynarodowa w Lodzi.Sama kiedyś też chodziłam po ringu i musze przyznać że hodowców było dużo więcej niż teraz, ponieważ duzo moich żnajomych na dzień dzisiejszy już do związku nie należy ale znają sie na psach nie gorzej od sędziów,Tak wiec nie krytykujcie ludzi którzy sie z psami wychowali od dziecka i znaja sie na nich BARDZO DOBRZE.Mimo że nie posiadają rodowodów ,nie jednemu z nich do pięt nie dorastacie.:shake: :flop:[/quote]


Nie wnikam jakim jesteś hodowcą,czy robisz coś dla dobra rasy czy nie,po prostu sam nazwałeś siebie pseudohodowcą.

A poza tym to,że ktoś wychowywał się z psem od dziecka to nie znaczy jakim jest hodowcą.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=24121"]białeyorki[/URL] vbmenu_register("postmenu_5617972", true);
[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/ranks/1ml_dogomaniak.gif[/IMG]

Zarejestrowany: Feb 2007
Postów: 163


[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.gif[/IMG]
Cytat:
Napisał [B]nadzieja[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=5592182#post5592182"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]ale sie zabezpiecza ze nie sprzedala by Pani p.chorego psa a niestety jesli ta Pani sprzedaje psy bez rodowodu to istnieje ryzyko powiklan i wad szczeniat. to szok kiedy skonczy sie ten koszmar z pseudohodowcami[/I]
------------------------------------------------------------------
Nigdy sie nie skończy to wy jesteście pseudohodowcy, mam nieraz okazje wam sie dobrze przyjrzec na wystawach to jak by można było to jeden drugiego by zamordowal:snipersm: :2gunfire: :-x :krach: :olympic: tak wyglądaja wasze wystawy żadnej szczerości ani serdecznej przyjażni bo my pseudohodowcy to chociaz od czasu do czasu spotykamy sie na kawie a wy byście sie zaraz wytruli.Zal mi was ,a i jeszce jedno mam duzo zdjęc pompeo i wiem jakie ma psy ,niejednemu z was by szczęka opadła z wrażenia oczywiscie pozytywnego.Nie krytykujcie więc ludzi bo to jest forum o psach a nie o ludziach.

------------------------------------------------------------------

Bialeyorki-autor tej wypowedzi chyba nie rozumie ze dzieki Kontrolowanej Hodowli psow nire powstaja nowe "eksperymentowe rasy" . Jestem dopero raczkujaca osoba w tej dziedzinie , jednak duzo czytam i to co wiem aby powstala nowa odmiana ludzie nie krzyzuja sobie ot tak ras i psow z roznych grup FCI. na jednej z aukcji przeczytalam ze ktos sprzedaje yorki "bez wad itp" matka szczeniat jest yoreczka a ojcem RATREREK!!!! co to ma byc?
Z wlasnego soswiadczenia wiem ,że sa osoby, które tylko licza na zysk- skupuj a mioty , handluja , krzyzyja prasy , a przez to wszytko cierpia niewinne zwierzeta i ich nowi wlasciciele. Spotkalo mnie wiele zlego ze strony Takiego Kogos. I wiem jedno ze Wszyscy zrzeszeni w ZK hodowcy sa mili i Maja serce.Tamten Ktos kto mnie naciagnal i skrzywdzil szczenie ktore od niego kupilam narazil mnie na WIELKA KRZYWDE. dLUGO NIE MOGLAM I NADAL MYS;E O TEJ TRAGEDII. Tamten czlowiek zupelnie nie przejal sie losem szczeniecia, nic go nie interesowalo poza "jak to okreslil bym wyslsl mu papiery choroby i zrobila sekcje zwlok bo musi wiedziec czy moze dalej rozpladzac swoja suczke" , wiec ktos koto zacytowal mnie ipowyzej sam sobie przeczy w swoich wypowedziach.dlatego przestrzegam znajomych od zakupow psow /"okazji"/ To własnie KyNOLODZY POMOGLI MI , WSPIERALI MNIE I NADAL WSPIERAJA w trodnych chwilach. Znalazla sie osoba ktora bezinteresownie pomogla mi uwierzyc w Dobro na nowo zaufac ludziom. To dzieki Wszytkim Dogomaniakom , ktorzy mnie znaja i ze mna rozmawiali Cuje sie na nowo Kims Waznym. Moj stan poprawil sie . I tutaj chialabym WAM pODZIEKOWWAC JESZCZE RAZ za to ze piszecie do mnie i za kazde slowo. Dzieki Wam Jestem...

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem na takich pseudo-hodowców powinien być paragraf, ale Polsce jeszcze daleko do poszanowania zwierząt. Jedyna możliwa forma walki to przestrzeganie innych przed zakupem w takich miejscach. Jeśli chodzi o aukcje to powinno być to załatwione w komentarzach (niekoniecznie w "uczciwy sposób") - nie pochwalam tego, ale ważniejsze jest to, aby poszukujący był świadomy u kogo ma zamiar kupić psiaka. Jeśli miałbym 100% pewność, że na aukcji są psiaki od pseudo-hodowcy (między innymi opisane w tym temacie) nie zastanawiałbym się tylko zalicytował i wystawił odpowiedni komentarz ku przestrodze - wtedy ten, kto miałby zamiar kupić - zastanowiłby się dwa razy! Jeszcze raz powtarzam - nie pochwalam tego, ponieważ jest to wbrew regulaminowi, ale są cele wyższe, a skoro administracja portalu aukcyjnego nic sobie z tego nie robi (bo przecież prowizja od sprzedaży jest ważniejsza) - to jest jedyne wyjście. Ja rozumiem, że są też osoby, które sprzedają nierodowodowe szczeniaki, ale są one traktowane z należytym im szacunkiem i wychowywane w sposób jak najbardziej odpowiedni, ale są też rozmnażalnie, które liczą tylko na zysk - dobro zwierząt się nie liczy - i takich powinniśmy tępić!

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy "małych terrorystów' ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam jedno pytanie ile lat ma ZK.Przecież kiedyś gdy powstawały nowe rasy to własnie dzieki tym psudochodowcą,bo wtedy nie było zadnych Związków Kynologicznych to tylko dzieki różnym zapaleńcą powstają nowe rasy a one powstają z róznych krzyżówek ewentualnie psikusów genetycznych tak jak Biewery.Pierwszy opisany powstał po chempionach.U mnie urodziły sie po jasnych yorkach.Nie wiem ile lat to potrwa żeby Biewery mogły startować w FCI,sądzę że nie za długo.Tak więc wy jako związkowcy poprostu utrwalacie daną rase ,ale zarazem nie tworzycie nowych.Zresztą poczytajcie historię każdej rasy a sami zobaczycie że pisze prawde.

Link to comment
Share on other sites

bialeyorki:
Nie wstyd Ci jest sprzedawać mieszańce? np yorka z ratlerkiem? Wpadka, czy zamierzone krycie? Nie rozumiem :shake:
Co jeszcze.. CO TO ZNACZY PIESEK W TYPIE SPORTOWYM? Analfabetką nie jestem, a i w tym wypadku zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']bialeyorki:
Nie wstyd Ci jest sprzedawać mieszańce? np yorka z ratlerkiem? Wpadka, czy zamierzone krycie? Nie rozumiem :shake:
Co jeszcze.. CO TO ZNACZY PIESEK W TYPIE SPORTOWYM? Analfabetką nie jestem, a i w tym wypadku zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi..[/quote]Wy mnie caly czas mylicie z pompeo to ze mamy te same imiona nie świadczy o tym że to ta sama osoba .Już pisałam na dogo że ona mieszka pod Tomaszowem Mazowieckim a ja pod Strykowem koło Łodzi.To jest ponad 60 km.
Zresztą kto nie wierzy niech dobrze przeczyta dane przy ogloszeniach.Moje są bardzo szczegółowe ponieważ nie mam nic do ukrycia i nie mam sie czego wstydzić a poza tym sama lubię wiedzieć z kim rozmawiam.I cenie wysoko otwartość i szczerość pogladów.Nie zabraniam nikomu mieć własnego zdania w przeciwiństwie do WAS.Sami się kryjecie pod pseudonimami i udajecie takich hojraków że hej.:flop:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='białeyorki']Wy mnie caly czas mylicie z pompeo to ze mamy te same imiona nie świadczy o tym że to ta sama osoba .Już pisałam na dogo że ona mieszka pod Tomaszowem Mazowieckim a ja pod Strykowem koło Łodzi.To jest ponad 60 km.
Zresztą kto nie wierzy niech dobrze przeczyta dane przy ogloszeniach.Moje są bardzo szczegółowe ponieważ nie mam nic do ukrycia i nie mam sie czego wstydzić a poza tym sama lubię wiedzieć z kim rozmawiam.I cenie wysoko otwartość i szczerość pogladów.Nie zabraniam nikomu mieć własnego zdania w przeciwiństwie do WAS.Sami się kryjecie pod pseudonimami i udajecie takich hojraków że hej.:flop:[/quote]
JA do Ciebie nic nie mam. Nie jestes taką rozmnażaczką jak pompeo, z tego co widzę, dbasz o swoje psy.
Niektórym to sie nie podoba, że hodujesz bieriewy. Ja nie mam nic przeciwko. Nawet jeżeli nie mają rodowodu.
Pozdrawiam, Agata :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]znalazłam coś takiego :razz: [/COLOR][/FONT]

[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]to wszystko od jednego producenta :angryy: sprawdzcie :mad: [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Nasze słynne pompeo czyli Dorota Korbel. Na watku skye terrierów własnie szuka pomocy chłopak, który kupił od nie szczeniaka i ten jest bardzo chory ! A jakie bzdury wipisuje o skye terrierach ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

białeyorki, różnica między hodowcami a jak to Ty piszesz pseudochodowcami jest tak wielka jak ortografia w tych dwóch słowach zawarta. Jesteś strasznie agresywna i atakująca ludzi o których mało wiesz pakując wszystkich do jednego wora. Nie wciskaj kitu ze wszyscy producenci się kochają i cały czas umawiają sie na kawki. W żadnej społeczności nie ma samych ideałów:diabloti: nawt wśród Was. Co do wystaw...każdy widzi to co chce widzieć. Ty widzisz same brzydkie psy, złych i zawistnych ludzi, ja bywam na wystawach w całej polsce, mam bardzo duże grono znajomych wystawców i jakoś miło i sympatycznie zawsze wspominam każdy wyjazd. Ja zapisuję psy na wystawy bo to lubię a Ty....po co tam chodzisz, żeby się podbudować w Twoim własnym mniemaniu? Nasze województwo słynie z produkcji nowych ras, kiedyś łodzianie sprzedawali przecudne czekersiki a teraz cudowne yorki, biewery. Pod wystawami z samochodów na łódzkich nr rej. sprzedawane są zabiedzone kundelki za kupę kasy, przypisane do danej rasy na zasadzie podobieństwa do zdjęc w książce o psach rasowych. Ludzie nie znający sie na psach ulegają szczenięcemu urokowi a potem.... kładą masę pieniędzy na leczenie i o ile piesek zawładnie ich sercem to zostaje z nimi a jak się ktoś rozczaruje to psa odda, wywali itp. Jak najbardziej są i tacy producenci co dbają o zdrowie swoich podopiecznych i kojażą ze sobą psy w typie rasy ale co z nich wyrośnie mimo ich najszczerszych chęci.....:shake: Nie znacie pochodzenia psów użytych do reprodukcji. Nabijanie ludzi w butelkę to jedno, człowiek naiwny płaci sam za swoje błędy ale czemu skazujecie na cierpienie psy które kochacie jak piszesz?
Jeszcze jedno...na widok wielu psów z rodowodami opada mi szczęka ale kiedy do salonu przychodzą pieski za kupę kasy podobne nieco do danej rasy, najczęściej opadają mi ręce:angryy: A właściciel pyta kiedy jego psu narośnie taki włos jak mają te na wystawach, kiedy sie wybarwi, kiedy będzie miał grubą kość bo taki wątły, czy głowa mu urośnie ...itp...itd:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]znalazłam coś takiego :razz: [/COLOR][/FONT]

[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]to wszystko od jednego producenta :angryy: sprawdzcie :mad: [/COLOR][/FONT][/quote]

powiem tylko jedno.....


....[SIZE=4] o Jezu! :crazyeye: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SALUX']białeyorki, różnica między hodowcami a jak to Ty piszesz pseudochodowcami jest tak wielka jak ortografia w tych dwóch słowach zawarta. Jesteś strasznie agresywna i atakująca ludzi o których mało wiesz pakując wszystkich do jednego wora. Nie wciskaj kitu ze wszyscy producenci się kochają i cały czas umawiają sie na kawki. W żadnej społeczności nie ma samych ideałów:diabloti: nawt wśród Was. Co do wystaw...każdy widzi to co chce widzieć. Ty widzisz same brzydkie psy, złych i zawistnych ludzi, ja bywam na wystawach w całej polsce, mam bardzo duże grono znajomych wystawców i jakoś miło i sympatycznie zawsze wspominam każdy wyjazd. Ja zapisuję psy na wystawy bo to lubię a Ty....po co tam chodzisz, żeby się podbudować w Twoim własnym mniemaniu? Nasze województwo słynie z produkcji nowych ras, kiedyś łodzianie sprzedawali przecudne czekersiki a teraz cudowne yorki, biewery. Pod wystawami z samochodów na łódzkich nr rej. sprzedawane są zabiedzone kundelki za kupę kasy, przypisane do danej rasy na zasadzie podobieństwa do zdjęc w książce o psach rasowych. Ludzie nie znający sie na psach ulegają szczenięcemu urokowi a potem.... kładą masę pieniędzy na leczenie i o ile piesek zawładnie ich sercem to zostaje z nimi a jak się ktoś rozczaruje to psa odda, wywali itp. Jak najbardziej są i tacy producenci co dbają o zdrowie swoich podopiecznych i kojażą ze sobą psy w typie rasy ale co z nich wyrośnie mimo ich najszczerszych chęci.....:shake: Nie znacie pochodzenia psów użytych do reprodukcji. Nabijanie ludzi w butelkę to jedno, człowiek naiwny płaci sam za swoje błędy ale czemu skazujecie na cierpienie psy które kochacie jak piszesz?
Jeszcze jedno...na widok wielu psów z rodowodami opada mi szczęka ale kiedy do salonu przychodzą pieski za kupę kasy podobne nieco do danej rasy, najczęściej opadają mi ręce:angryy: A właściciel pyta kiedy jego psu narośnie taki włos jak mają te na wystawach, kiedy sie wybarwi, kiedy będzie miał grubą kość bo taki wątły, czy głowa mu urośnie ...itp...itd:cool3:[/quote]
Kawka wśród konkurencji to WSPANIAŁA RZECZ a pisze tak ostro bo sami żeście mnie tego nauczyli.w gruncie rzeczy jest ze mnie fajna BABKA:drink1:

Link to comment
Share on other sites

No cóż. Nie ma to jak wysokie poczucie wartości. Białeyorki, może umówimy się kiedyś na kawkę z Twoimi PRAWIERASOWYMI psami i moim NIERASOWYM psem? Doceniam Twoje starania co do stworzenia linii biewerów, ale nie pochwalam niektórych posunięć w hodowli - ot, wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata :)']No cóż. Nie ma to jak wysokie poczucie wartości. Białeyorki, może umówimy się kiedyś na kawkę z Twoimi PRAWIERASOWYMI psami i moim NIERASOWYM psem? Doceniam Twoje starania co do stworzenia linii biewerów, ale nie pochwalam niektórych posunięć w hodowli - ot, wszystko.[/quote]
Zgadzam sie z tobą ja też nie pochwalam wszystkich hodowców,ale cóż ja mogę na to poradzić sama widzisz jakie próby są tworzenia Biewerów różne mieszanki z tego wychodza,ale może sie komuś uda trzymam kciuki.Trzeba być otwartym na różne sytuacje i poprostu robić swoje.:thumbs: A i jeszcze jedno sądzę że ty nteż masz duże poczucie własnej wartości bo bez tego trudno żyć w tych czasach:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...