Jump to content
Dogomania

Yorki na allegro!!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='nane']wiesz co najpierw zastanów się zanim coś napiszesz :angryy: od kiedy urząd skarbowy wysyła powiatowego lekarza weterynarii do hodowli??? jeżeli w twoim mniemaniu TO można nazwać hodowlą
z tego co się orientuję (a jestem z wykształcenia księgową i w dodatku sama mam zgłoszoną hodowlę w US) hodowla może być zgłoszona w urzędzie skarbowym tylko i wyłącznie wtedy kiedy jest zarejestrowana w ZK lub innej organizacji a ty raczej nie masz nigdzie zgłoszonej hodowli tylko dlatego, że nie chciało ci się robić wystaw wg mnie sprzedajesz zwykłe kundle:shake: i w dodatku wciskasz ludziom kit, że twój pies waży 1 kg chyba, że masz tu na myśli jego wagę w wieku 4 miesięcy :evil_lol:[/quote]

No to chyba nie jestes doinformowana droga pani:)
Przy zgłoszeniu w urzedzie nikt odemnie nie wymagał takich dokumentów jak to czy jestem zarejestrona w ZK
Nie napisalam ze to Urzad skarbowy wysyla do mnie
weterynarza:)
Poprostu weterynarz opiekuje się moją hodowlą :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='psiurki']No to chyba nie jestes doinformowana droga pani:)
Przy zgłoszeniu w urzedzie nikt odemnie nie wymagał takich dokumentów jak to czy jestem zarejestrona w ZK
Nie napisalam ze to Urzad skarbowy wysyla do mnie
weterynarza:)
Poprostu weterynarz opiekuje się moją hodowlą :)[/quote]
dziewczynki jest jedno wyjście :mad:
UPRZEJMIE POINFORMOWAĆ URZĄD SKARBOWY O ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Poprostu weterynarz opiekuje się moją hodowlą [/quote]
Fajny ten wet, skoro przymyka oko na rozmnażanie psa o wadze 1 kilo...heh, moze wsadz tego psa do słoika słuchaj, bedziesz miała Yorka miniaturkę bonzai, tylko pół kilograma..TO DOPIERO BĘDZIE HIT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']dziewczynki jest jedno wyjście :mad:
UPRZEJMIE POINFORMOWAĆ URZĄD SKARBOWY O ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI :cool3:[/quote]

Niby o jakiej sytuacji:)
Ze sprzedaje psy bez rodowodu :)
ich i tak nawet nie interesuje ile szczeniąt sprzedałam poniewaz rozliczam się ryczałtem:)

Link to comment
Share on other sites

Oto moja rozmowa z panią psiaczki inaczej pompeo:angryy:.
Ja 14:35:40
witam
pompeo 14:36:12
witam:)

Ja 14:36:41
chciałam się dowiedzieć coś w sprawie piesków:)
pompeo 14:36:52
jaka rasa?:)
Ja 14:37:13
yorkshire terrier
pompeo 14:37:28
został 1
pompeo 14:37:32
bedzie okolo 2kg
pompeo 14:37:38
cena 1000zł.
Ja 14:37:41
A po jakich rodzicach?
Ja 14:38:09
chodzi mi o nazwę i przydomek hodowlany
Ja 14:39:43
jest tam pani?
pompeo 14:40:41
ooo "Ewelin"
pompeo 14:40:47
witam serdecznie
Ja 14:40:58
witam
Ja 14:41:04
ale zadałam pytanie
Ja 14:41:21
chodzi mi o nazwę i przydomek hodowlany
pompeo 14:41:37
niezainteresowanym nie musze odpowiadac na takie pytania:)
Ja 14:42:36
ale ja jestem zainteresowana
pompeo 14:42:51
tylko nie tym co potrzeba :)
Ja 14:46:39
moja kolezanka jest zainteresowana bo chce kupic psa!
Ja 14:46:57
no dobrz ja mam zdanie jakie mam...
Ja 14:47:20
ale moja kolezanki nie obchodzi skąd
Ja 14:47:42
proszę tylko o nazwy rodziców
pompeo 14:48:06
jak kolezanka jest zainteresowana to prosze aby do mnie zadzwonila
Ja 14:52:11
to dziękujew za odpowiedz:<zniesmaczony>
pompeo 14:46:40
proszę bardzo :)
Ja 14:54:30
wie pani jest pani bardzo dziecinna
Ja 14:54:41
zeby takie gierki urządzać
pompeo 14:55:23
ja gierki urzadzam...a kto to zaczoł ??:)
Ja 14:55:52
no pani mi nie chce odpowiedziec na proste pytanie
pompeo 14:57:36
ewelin...wejdz spowrotem na forum:)
Ja 14:58:20
weszłam
Ja 14:58:44
to niech pani tez wejdzie co do tych ratlerków
Ja 15:00:49
i jeszcze jedna uzytkowniczka szanownej pani odpisała
pompeo 15:01:40
musicie chyba założyć okulary jesli nie odróżniacie ratlerka od chihuahua:)
Ja 15:02:05
no to już jest przesada!
pompeo 15:02:18
no właśnie jest:)
Ja 15:02:35
nie mam zamiaru narazie z panią rozmawiać
Ja 15:02:55
bo to jest normalnie takie dziecinne przekomarzanie się
pompeo 15:02:59
czyzby nerwy poniosły <haha>
pompeo 15:03:06
zgadzam się:)
Ja 15:03:14
tak podniosły
Ja 15:03:26
i co w związku z tym
pompeo 15:03:45
przepraszam jesli to moja wina ale to nie ja rozpętałam ta burze:)
Ja 15:04:26
Jaka burzę?
pompeo 15:05:34
ja naprawde nie mam nic sobie do zarzucenia i śmieszą mnie takie posty.... pozatym gdybym byla nie odpowiedzialna to kryłabym suki co cieczkę i sprzedawala takie maluchy jak tylko skoncza 6tyg a ja czekam aż będą naprawdę samodzielne i po minimum 2 szczepieniach bo lepiej przechodza szczepienia tam gdzie się urodziły :)
Ja 15:06:40
Ja chcę tylko przydomek hodowlany rodziców.
Ja 15:06:47
Można prosić?
Ja 15:06:53
Nic więcej
pompeo 15:07:00
a niby po co to komu :)
Ja 15:07:48
Powiem mi pani czy nie?Bo jeśli pani nie miałaby pani nic do ukrycia to by pani podała...
pompeo 15:08:43
nie mam nic do ukrycia bo niby co by mi to zaszkodzilo gdyby ktos znał przydomek moich psów..poprostu nie napisze z czystej [przekory :)
Ja 15:09:38
Czyli jednak jest pani dziecinna.Zamierza pani się ze mną przekomarzać?Hę?A więc kończę tę bez celową rozmowę.
pompeo 15:10:20
pozdrawiam:)
Ja 15:10:20
A i jeszcze jedno popełnia pani duże błędy ortograficzne i gamatyczne,zapraszm panią do...słownika ortograficznego.
Ja 15:10:34
Dowidzenia<zly>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']Fajny ten wet, skoro przymyka oko na rozmnażanie psa o wadze 1 kilo...heh, moze wsadz tego psa do słoika słuchaj, bedziesz miała Yorka miniaturkę bonzai, tylko pół kilograma..TO DOPIERO BĘDZIE HIT[/quote]
zacznijmy od tego, że ten pies nie waży 1 kg:lol: tylko co najmniej 2,20 :mad: widać to na zdjęciach
pies jest ewidentnie wielkości mojego a może nawet lekko większy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiurki']Niby o jakiej sytuacji:)
Ze sprzedaje psy bez rodowodu :)
ich i tak nawet nie interesuje ile szczeniąt sprzedałam poniewaz rozliczam się ryczałtem:)[/quote]

Na takich też są sposoby, uwierz mi Urząd Skarbowy potrafi uprzykrzyć życie, nawet tym najbardziej porcelanowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiurki']Nie ma sensu z panstwem prowadzić dalsze rozmowy,
poniewaz to i tak do niczego nie prowadzi.
Ile ludzi tyle poglądów :)
Pozdrawiam serdecznie :)[/quote]
poglądy są dwa jeden nasz a drugi twój :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']Na takich też są sposoby, uwierz mi Urząd Skarbowy potrafi uprzykrzyć życie, nawet tym najbardziej porcelanowym.[/quote]
Burchardt ona nie wie co pisze po prostu się nie zna :lol:
i wątpię żeby jej hodowla chociaż widziała US :evil_lol:tym bardziej, że sama nie wie na jakich zasadach jest rozliczenie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote]zacznijmy od tego, że ten pies nie waży 1 kg tylko co najmniej 2,20 widać to na zdjęciach
pies jest ewidentnie wielkości mojego a może nawet lekko większy [/quote]
Uff..powiem Ci że to lepiej, lepiej niech ludzi oszukuje ze pies mało waży, niż jakby faktycznie dostawali szczenięta po 1 kilogramowym psie :/

Link to comment
Share on other sites

specjalnie dla was porównanie :cool3:

Pies pompeo (ważący 1 kg) :crazyeye:
[URL="http://www.fotosik.pl"][/URL]
[COLOR=red][B]niestety nie ma porównania[/B][/COLOR]
postraszono mnie

Prywatna Wiadomość: ZDJĘCIA NA FORUM[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/statusicon/post_old.gif[/IMG] Dzisiaj, 17:28 [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=32867"]psiurki[/URL] vbmenu_register("postmenu_", true);
[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/ranks/0amator.gif[/IMG]

Zarejestrowany: Apr 2007
Postów: 10


[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.gif[/IMG] [B]ZDJĘCIA NA FORUM[/B]
PROSZĘ O USUNIECIE ZDJĘCIA MOJEGO PSA Z FORUM PONIEWAZ NIE WYRAZIŁAM ZGODY NA JEGO ZAMIESZCZENIE


ale nie bedę taka teges swojego zostawie dla porównania
[COLOR=red][B]ja sie swoich psów pompeo nie wstydzę dlatego niech inni patrzą na nie i podziwiają psy z rodowodem wystawiane na wystawach w kraju i za granicą[/B][/COLOR]

i mój który wg pompeo ważłby 0,5 kg :evil_lol:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images21.fotosik.pl/182/cdcdce0a40c36046.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']specjalnie dla was porównanie :cool3:

Pies pompeo (ważący 1 kg) :crazyeye:

[COLOR=red][B]niestety nie ma porównania[/B][/COLOR]
postraszono mnie

Prywatna Wiadomość: ZDJĘCIA NA FORUM[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/statusicon/post_old.gif[/IMG] Dzisiaj, 17:28 [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=32867"]psiurki[/URL] vbmenu_register("postmenu_", true);
[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/ranks/0amator.gif[/IMG]

Zarejestrowany: Apr 2007
Postów: 10


[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.gif[/IMG] [B]ZDJĘCIA NA FORUM[/B]
PROSZĘ O USUNIECIE ZDJĘCIA MOJEGO PSA Z FORUM PONIEWAZ NIE WYRAZIŁAM ZGODY NA JEGO ZAMIESZCZENIE


ale nie bedę taka teges swojego zostawie dla porównania
[COLOR=red][B]ja sie swoich psów pompeo nie wstydzę dlatego niech inni patrzą na nie i podziwiają psy z rodowodem wystawiane na wystawach w kraju i za granicą[/B][/COLOR]

i mój który wg pompeo ważłby 0,5 kg :evil_lol:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images21.fotosik.pl/182/cdcdce0a40c36046.jpg[/IMG][/URL][/quote]

Miałam juz tutaj nic nie pisac i nie zniżać się do waszego poziomu
ale to powinno byc podciągnięte pod
ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI
niby twój york ma lepiej od mojego????
Sama załóż sobie papiloty i śpij w nich...
zobaczymy jak bedzie ci bardzo wygodnie......
Żegnam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiurki']Miałam juz tutaj nic nie pisac i nie zniżać się do waszego poziomu
ale to powinno byc podciągnięte pod
ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI
niby twój york ma lepiej od mojego????
Sama załóż sobie papiloty i śpij w nich...
zobaczymy jak bedzie ci bardzo wygodnie......
Żegnam....[/quote]

ale inteligencja od ciebie bije ... doświadczenie i wiedza :-o - naprawdę jestem pełna podziwu :evil_lol:

ale niestety będę dalej wiązać papiloty :multi: a moje psy dalej będą zwyciężały na wystawach :cool3:
bo mamy się nie oglądać wstecz tylko iść do przodu :eviltong:
P.S. mój pies się mniej męczy w papilotach niż twój :crazyeye: .... w rozpuszczonych przy temp. 30 stopniach Celcjusza :eviltong:
tym bardziej, że ten pies którego widać na zdjęciu niestety nie załatwi swoich potrzeb fizjologicznych jeżeli ma rozpuszczony włos :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']ale inteligencja od ciebie bije ... doświadczenie i wiedza :-o - naprawdę jestem pełna podziwu :evil_lol:

ale niestety będę dalej wiązać papiloty :multi: a moje psy dalej będą zwyciężały na wystawach :cool3:
bo mamy się nie oglądać wstecz tylko iść do przodu :eviltong:
P.S. mój pies się mniej męczy w papilotach niż twój :crazyeye: .... w rozpuszczonych przy temp. 30 stopniach Celcjusza :eviltong:
tym bardziej, że ten pies którego widać na zdjęciu niestety nie załatwi swoich potrzeb fizjologicznych jeżeli ma rozpuszczony włos :diabloti:[/quote]

Współczuje wszystkim yorkom które noszą papiloty tylko po to zeby jego "pancia" była dumna ze ma psa z rodowodem ....

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tu są posty użytkownika "Fantka"[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Piesek został kupiony jako piesek z rodowodem. I faktycznie go posiada, tylko nic nie wart... Bo z PKPR. Ale jadąc po psiaka nic o tym nie wiedzieliśmy. "Hodowla" jest między Tomaszowem a Rawą Maz. Skye mieszkają tam w kojcu. Za płotu dochodziło szczekanie kilkunastu psiaków. Na teren "hodowli nie zostaliśmy wpuszczeni bo "yorczka ma ciężki poród i teraz nie mam czasu". Pani wyszła do nas niosąc pieska na jednej ręce, w drugiej trzymała papiery. Nogą zamykała furtkę, żeby nie przyszło nam do łba tam wchodzić. Wiem, wiem co powiecie, ze nie trzeba go było kupować. Ale jak spojrzałam w te przerażone oczy, nie mogłam go tam zostawić.

Jego kupno to pikuś przy tym co wyszło potem. Piesek w momencie kupna miał 3,5 mies. Pani (przez telefon cudowny człowiek i miłośnik psów) twierdziła, że wstępnie uczony wychodzenia na dwór, zaszczepiony i odrobaczony. Zaszczepiony.... tak, raz w wieku 6 tyg. Odrobaczony??? Brak wpisu w książeczce. Nauczony wychodzenia???? Jak pańcia go wyniosła to się posiusiał ze strachu. Śmierdział piwnicą. Do tej pory uczymy go chodzenia w różne miejsca. Przy ulicy wygląda jakby nie miał ogona. Później wyszła kokcydioza (pierwotniaki) i zapalenie jąder w wyniku przewlekłego zapalenia pęcherza. Pół roku go leczyliśmy.

Wiem, nie powinnam go kupować, bo nakręcam popyt. Ale nie mogłam go skazać na tą piwnicę i ten kojec. Do "hodowcy" nie dzwoniliśmy, bo najpierw piesek miał wzdęty brzuszek i sądziliśmy, że to zmiana wody. Później biegunka się pogarszała a wet stwierdził, że może to być alergia pokarmowa. Kiedy w kale pojawiła się krew zmieniliśmy weta. Rozpoznanie - kokcydioza. Od kupna psiaka do rozpoznania minął miesiąc a ja przesiałam numer do tej pańci. Został mi tylko adres a z Wrocławia daleko.

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Dodam jeszcze, że jako efekt stanu zapalnego u psa zanikło jedno jądro. I wrzućcie tu w wyszukiwarkę na dogo "pompeo", to sie jeszcze ciekawszych rzeczy dowiecie ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tu są posty użytkownika "Fantka"[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Piesek został kupiony jako piesek z rodowodem. I faktycznie go posiada, tylko nic nie wart... Bo z PKPR. Ale jadąc po psiaka nic o tym nie wiedzieliśmy. "Hodowla" jest między Tomaszowem a Rawą Maz. Skye mieszkają tam w kojcu. Za płotu dochodziło szczekanie kilkunastu psiaków. Na teren "hodowli nie zostaliśmy wpuszczeni bo "yorczka ma ciężki poród i teraz nie mam czasu". Pani wyszła do nas niosąc pieska na jednej ręce, w drugiej trzymała papiery. Nogą zamykała furtkę, żeby nie przyszło nam do łba tam wchodzić. Wiem, wiem co powiecie, ze nie trzeba go było kupować. Ale jak spojrzałam w te przerażone oczy, nie mogłam go tam zostawić.

Jego kupno to pikuś przy tym co wyszło potem. Piesek w momencie kupna miał 3,5 mies. Pani (przez telefon cudowny człowiek i miłośnik psów) twierdziła, że wstępnie uczony wychodzenia na dwór, zaszczepiony i odrobaczony. Zaszczepiony.... tak, raz w wieku 6 tyg. Odrobaczony??? Brak wpisu w książeczce. Nauczony wychodzenia???? Jak pańcia go wyniosła to się posiusiał ze strachu. Śmierdział piwnicą. Do tej pory uczymy go chodzenia w różne miejsca. Przy ulicy wygląda jakby nie miał ogona. Później wyszła kokcydioza (pierwotniaki) i zapalenie jąder w wyniku przewlekłego zapalenia pęcherza. Pół roku go leczyliśmy.

Wiem, nie powinnam go kupować, bo nakręcam popyt. Ale nie mogłam go skazać na tą piwnicę i ten kojec. Do "hodowcy" nie dzwoniliśmy, bo najpierw piesek miał wzdęty brzuszek i sądziliśmy, że to zmiana wody. Później biegunka się pogarszała a wet stwierdził, że może to być alergia pokarmowa. Kiedy w kale pojawiła się krew zmieniliśmy weta. Rozpoznanie - kokcydioza. Od kupna psiaka do rozpoznania minął miesiąc a ja przesiałam numer do tej pańci. Został mi tylko adres a z Wrocławia daleko.

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Dodam jeszcze, że jako efekt stanu zapalnego u psa zanikło jedno jądro. I wrzućcie tu w wyszukiwarkę na dogo "pompeo", to sie jeszcze ciekawszych rzeczy dowiecie ![/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]


Troszkę dziwne że nic o tym nie wiem
i ta pani się ze mną nie skontaktowała...
Jokoś mi się w to wierzyc nie chce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion']
[COLOR=Red]linki usunięte[/COLOR][/quote]

Otóż jest to moje ostatnie sprostowanie i nawet nie bede obserwowac co za bzdury tutaj wypisujecie:
We wzorcu chihuahua jest wyraźnie napisane
waga 0,5kg - 3kg.
a jesli chodzi o zamieszczenie na mojej stronie zdjęć i opisów
psów z Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami
to sami mnie o to prosili
i przesłali zdjecia wraz z opisem psów
................................................
i to ze hoduję kilka ras psów nie znaczy ze jestem pseudohodowcą...
Żegnam.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...