Jump to content
Dogomania

Luna zosała porzucona pod hotelem. Prosimy o pomoc!


Jara

Recommended Posts

  • Replies 446
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedy będą pieniądze od tej fundacji na sterylizację? Musimy ją jak najszybciej wysterylizować, bo mamy psa w mieszkaniu i Luna zaczęła się robić agresywna do mojej suni. Pogryzły się kilka razy, na razie jest spokój ale musimy ich pilnować, bo Luna jest straszną dominatorką.

Link to comment
Share on other sites

Podaję warunki pokrycia kosztu zabiegu przez Fundacje KASTOR. W razie wątpliwości proszę pytać tu na wątku lub na PW.

Żeby faktura była zapłacona musi być spełnionych kilka warunków:
[COLOR=#0000ff][B]przed zabiegiem trzeba uzgodnić z weterynarzem koszt zabiegu i przysłać załączoną wypełnioną metryczkę (wzór poniżej) na adres:[/B][/COLOR] [EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL]


Data i typ zabiegu:
Imię psa / płeć:
Waga psa:
Cena zabiegu:
Nazwa Gabinetu Wet.:
Miejscowość:
Zdjęcia lub link do wątku:
[B]Dane zgłaszającego:[/B]
Imię i nazwisko:
Nick z Dogomanii:
E-mail i nr tel.:

[COLOR=#0000ff][B]Faktura musi zawierać dodatkowo:[/B][/COLOR]


[LIST]
[*]informacje o rodzaju wykonanego zabiegu – nie wystarczy zapis: „opieka weterynaryjna”,
[*]imię psa,
[*]nazwisko zlecającego zabieg
[/LIST]
[B]Np. Sterylizacja suczki Kora. Zlecający Anna Kwiatkowska.[/B]

[COLOR=#0000ff][B]Faktura musi być przysłana do Fundacji do 2 tygodni po wykonaniu zabiegu.[/B][/COLOR]

Faktury proszę nie płacić, faktura ma być przelewowa na adres:

Fundacja KASTOR
ul. Siewna 23/23
31-231 Kraków
NIP 9452164992

Ważne:
Faktury będą honorowane tylko po uprzednim zaakceptowaniu przez Fundację ceny zabiegu uzgodnionej z weterynarzem i podanej w metryczce.
Fakturę należy wystawić i wysłać niezwłocznie po zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jutro przejdę się z tym do weterynarza. Wstępnie uzgodnione jest na 350zł... A boję się iść do byłej kliniki gdzie płaciłam mniej, ponieważ mojego weterynarza już tam od dawna nie ma, a są tam bardzo niekompetentni weterynarze i po prostu bardzo się boję...

Może napiszę jak suńka się sprawuje, ma imię Luna (na które reaguje już) pasuje jej ze względu na kolor sierści, jak księżycowy :)

Będę sięgała pomocy behawiorysty, Luna jest psem o silnym charakterze i dominuje moje sunie (Toleruje psa współlokatorki). Spacery to prawdziwy horror, ponieważ rzuca się na moją 8 letnią Biankę, bez problemu ją powali i pogryzie. Starałyśmy się nawet zaprzyjaźniać je na neutralnym terenie - bez skutku.
Luna zastrasza suczki, nie nadaje się do domu z innymi zwierzętami, tyczy się to psów jak i kotów. Co do gryzoni ciężko mi powiedzieć.

Ogólnie jest kochanym psem, przytulanką. Reaguje na proste komendy jak "siad", "łapa", "poproś". Widocznie ktoś wcześniej musiał jej nauczyć.

Uwielbia... zjadać bieliznę, straciłam w ten sposób kilka par majtek i skarpetek. Również wygrzebywanie śmieci to dla niej przyjemność. Nie ma wstępu do łazienki bo robi tam armagedon!

Luna lubi ciągnąć na smyczy, uczę ją chodzenia przy nodze bo jest naprawdę silna jak na psa takich rozmiarów. Bez smyczy chodzi bardzo ładnie, nie oddala się i przychodzi na każde zawołanie.

Jest bardzo hałaśliwa, nadaje się do mieszkania pod warunkiem że nie zamknie jej się chociaż na chwilę w jakimś pomieszczeniu, inaczej szczeka jak opętana i nie ma szans jej nawet uspokoić czy dać jej coś by się zajęła na dłużej. Musi mieć dostęp do człowieka bo inaczej wariuje.

Straszna z niej gaduła, gdy się cieszy wydaje wszystkie możliwe dźwięki (w tym głośne szczekanie).


Podsumowując, wszystko jest w porządku, jedyny minus to fakt że Luna zastrasza moje psy (nawet dużego mieszańca labradora, który też podskoczyć sobie nie da, a się jej boi).

Moim zdaniem nadaje się dla osoby aktywnej, ale pieszczotami też nie pogardzi. Lubi dużo spacerować. Do dzieci jak najbardziej się nadaje.

Mam chętną osobę na Lunę z Krakowa. Jest to znajomy które całe życie miał owczarki niemieckie, ma serce do psów i jak przyjeżdża zajmuje się Luną by ją lepiej poznać :) zakochał się w niej. Mieszka z rodzicami, będzie musiał porozmawiać z ojcem na ten temat. W chwili obecnej nie mają żadnego psa, ani innego zwierzęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysa']Jutro przejdę się z tym do weterynarza. Wstępnie uzgodnione jest na 350zł...[/QUOTE]
Zbyt długo trwały przygotowania do sterylizacji i nieco zmieniły się warunki. Obecnie nie jestem już związana z Fundacją Kastor i nie do mnie proszę się zwracać w sprawie pokrycia kosztów zabiegu.
Fundacja zobowiązała się pokryć koszt zabiegu do kwoty 200 zł i na tyle powinna być wystawiona faktura. Na fakturze adres taki jak podałam tj.
Fundacja KASTOR
ul. Siewna 23/23
31-231 Kraków
NIP 9452164992
ale fakturę należy wysłać na adres podany na stronie internetowej Fundacji.
Proponuję zwrócić się w tej sprawie e-mailem na adres Fundacji[U][EMAIL="[email protected]"] [email][email protected][/email][/EMAIL][/U]

Link to comment
Share on other sites

Wszystko rozumiem.

Dziewczyny nie wiem jak dalej będzie. Muszę jak najszybciej znaleźć dom Lunie, ponieważ nie radzę sobie z jej agresją do moich psów :( Probuje wszystkich sposobów by było dobrze, a jednak Luna nie daje za wygraną i gryzie moją suńke.

Link to comment
Share on other sites

Zrobię jej dzisiaj wieczorem.

Kolega odpada, jego ojciec nie chce mieć teraz psa. Siostra mojego znajomego chce psa, tylko ze on nie chce. Zna Lune dobrze bo wpada do nas często. Dziś z nim pogadam, może zmieni zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Na dniach Luna musi być zabrana ode mnie. Nie wiem jak to zostanie zorganizowane ale musi. NIGDY nie miałam do czynienia z psem, który robi tyle szkód i hałasu. Sąsiedzi już nie wytrzymują i mi grożą, a mieszkania nie mam własnościowego i mogą wystąpić do spółdzielni mieszkaniowej. Proszę zabierzcie ją!
A drugim problemem jest to, że Luna nadal atakuje Bianke, nie mogę jej tyle czasu trzymać w stresie. Żadne sposoby nie działają na tego psa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysa']Na dniach Luna musi być zabrana ode mnie. Nie wiem jak to zostanie zorganizowane ale musi. NIGDY nie miałam do czynienia z psem, który robi tyle szkód i hałasu. Sąsiedzi już nie wytrzymują i mi grożą, a mieszkania nie mam własnościowego i mogą wystąpić do spółdzielni mieszkaniowej. Proszę zabierzcie ją!
A drugim problemem jest to, że Luna nadal atakuje Bianke, nie mogę jej tyle czasu trzymać w stresie. Żadne sposoby nie działają na tego psa![/QUOTE]

Zaglądam po długiej nieobecności, cholera niedobrze......

Link to comment
Share on other sites

Potrzebna pomoc w udostępnianiu.

[URL=http://s1099.photobucket.com/user/Agnieszka_Kondraciuk/media/Inne%20psy/935215_372126879575320_2136992655_n_zps82f207f9.jpg.html][IMG]http://i1099.photobucket.com/albums/g394/Agnieszka_Kondraciuk/Inne%20psy/935215_372126879575320_2136992655_n_zps82f207f9.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://s1099.photobucket.com/user/Agnieszka_Kondraciuk/media/Inne%20psy/946586_372117296242945_321821480_n_zpsd8d29160.jpg.html][IMG]http://i1099.photobucket.com/albums/g394/Agnieszka_Kondraciuk/Inne%20psy/946586_372117296242945_321821480_n_zpsd8d29160.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Luna pogryzła dotkliwie Bianke. Wymknęła się między nogami przez drzwi i od razu rzuciła się na nią. Przez kilka dni pies był w klinice weterynaryjnej, nie wiadomo czy nie naruszyła psu kręgów szyjnych, a moja Bianka ma wypadnięty dysk i wtedy będę musiała już ją koniecznie operować. Pies kuleje, ma poszarpane ucho i dużo wyrwanej sierści, nie wspomnę o tym, że pokaleczyła ją zębami. Bianka chwilowo przebywa u moich rodziców, ale długo tam nie może być bo ma lęk seperacyjny i nic nie chce jeść. Nie wiem jak długo tak pociągnie.

Proszę, aby ktoś ją zabrał na dniach chociaż na tymczas. Mogę zająć się ogłoszeniem Luny. Powinna się dogadywać z samcami, ponieważ drugiemu psu nie robi krzywdy, najwyżej na niego szczeka.

Jeżeli Luna do tygodnia nie opuści mieszkania (do 15 maja), będę zmuszona ją zawieść na wieś, gdzie warunków na tymczas dobrych nie będzie miała, ponieważ psy tam są trzymane często na łańcuchu i nie śpią w domu.

Mój numer dla przypomnienia - 536 319 794

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...