Jump to content
Dogomania

]:-> Szarobure suki i ich podłe życie <-:[


asiak_kasia

Recommended Posts

[quote name='asiak_kasia']Jak mi odbije palma to se kupie dobka i onka do kompletu, i bede z kimi ipo sripo zaliczac do levelu tysiacpincet :diabloti:



wyprowadzenie się z miasta to była nejlepsza moja decyzja. Zycie nam się odwróciło o 180 stopni, i jeszcze nie wiem czy na lepsze czy na gorsze :diabloti: Pobudki o 5 rano i w zasadzie do 24 na nogach, ale jest fajnie. I mam nadzieje, że jak się ogarniemy z remontami, i całym tym tałatajstwem to bedzie można wreszcie sie cieszyc tak w 100%. ;)



ogrodzone-pastuchem, jak się konisie pasą. Pieski tez wiedza, że nie wolno się do białych taśm zbliżać, bo boli :evil_lol:



[B]Swięte słowa, ale jak konie mają syf, brudno i ogólnie widać, że każdy ma olewa, to lepiej omijać ;)
Ja prawde mowiać, miałam szczescie bo zawsze trafiałam na ludzi normalnych. Chociaż miałam tą wątpliwą przyjemność obcowania z "koniareczkami" w bryczesach za 800zł i oficerkach za 3 tys to jest dopiero lans :diabloti:
[/B]


oj tam, oj tam już dawno ustaliliśmy, że jestem wyrodną właścicielką, jak pieski nie posłuchają komendy, to prąd im przypomni, że nie wolno :evilbat:



bo ja się własnie czaje na te 15cm :loveu: tylko nie wiem czy z kolcami, czy od razu żyletki, jak myślicie?



No niektóre śłit sesyjki da się nawet obejrzec, ale jak widze co drugą pt. czarny kon biała suknia, tudziez bylejaki kon, biała suknia, to mnie to śmieszy ciutkę :roll:

no mowilam już, że kupuje taka robiona na zamówienie 15cm! :loveu:



Kasiaodsuk zaspała dzisiaj, bo ma durny telefon dotykowy i kotek sobie na niego stanał i wyłaczył budzik. Wredny kot, wredny suki, wredny TZ.
Lecac na zbity pysk do roboty, zapomniałam sniadania, pracuje dzisiaj z kolegą, którego nie trawie, taki z serii " jestem panem bogiem i ciesz się, że zaszczycam Cię swoją obecnością".
dobrze, że juz dzisiaj piątek :roll:[/QUOTE]

Jaka wena prawie z samego rana:diabloti:
co do stajenek - to właśnie chodzi o taki luz, wiadomo, że syf to też niedobrze, ale uwielbiam miejsca, w których nikt nie spuszcza się nad tą całą otoczką, tylko liczą się same konie. Mój znajomy z Powidza, u którego możnaby rzec, że się "wychowałam" potrafił sobie odmówić czegoś, ale konie zawsze miały jak w raju, śmiałam się z niego, że odkąd go znam, to ciagle chodzi w jednej koszulce:evil_lol:.

Edited by Czekunia
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Czekunia']Jaka wena prawie z samego rana:diabloti:
co do stajenek - to właśnie chodzi o taki luz, wiadomo, że syf to też niedobrze, ale uwielbiam miejsca, w których nikt nie spuszcza się nad tą całą otoczką, tylko liczą się same konie. Mój znajomy z Powidza, u którego możnaby rzec, że się "wychowałam" potrafił sobie odmówić czegoś, ale konie zawsze miały jak w raju, śmiałam się z niego, że odkąd go znam, to ciagle chodzi w jednej koszulce:evil_lol:.[/QUOTE]

przesada w zadną strone nie jest dobra. Ja nie mam luksusów, konie mają drewnianą stajnie w stylu angielskim, i wyglada to tak jak wygląda, dupy nie urywa. Mają zawsze czysto, słomy i siana pod dostatkiem, i w zasadzie całymi dniami są padokowane. I to jest są dla mnie dobre warunki, a nie hala, karuzela i solarium, plus konik stojący w boksie 22 godziny na dobe, bo uwaga-on jest w treningu :evil_lol:

Taki przerost formy nad trescią, i efekt tego, że konisie są teraz modne. Z jednej strony dobrze, bo wiekszy dostep do wielu artykułów, z drugiej strony, wiele osób, które w ogole do konia nie powinny podchodzic, a jednak są w stajniach...

Hitem była jedna panienka, która kupiła sobie 2 latka folbluta, i go zajeżdzała samodzielnie :shake: Wyobraźcie sobie nagrznego, ogiera, totalnie bez kontroli i paniusie w rózwych bryczesikach "marcel, marceli, dlaczego Ty jestes takim złym konikiem? " :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Swięte słowa, ale jak konie mają syf, brudno i ogólnie widać, że każdy ma olewa, to lepiej omijać ;)
Ja prawde mowiać, miałam szczescie bo zawsze trafiałam na ludzi normalnych. Chociaż miałam tą wątpliwą przyjemność obcowania z "koniareczkami" w bryczesach za 800zł i oficerkach za 3 tys to jest dopiero lans :diabloti:
No niektóre śłit sesyjki da się nawet obejrzec, ale jak widze co drugą pt. czarny kon biała suknia, tudziez bylejaki kon, biała suknia, to mnie to śmieszy ciutkę :roll:
[/QUOTE]

E tam jak seszyn to tylko z fryzem :loveu: Ale ja bez białej sukni bo ja + suknia to nie najkorzystniejsze połączenie :evil_lol: Zresztą ja wychodzę dobrze tylko jako tło :evil_lol: Nie wiem czy kojarzysz towarzystwo końskie z okolicy ale Ci z hotelu Quartet w Pniewach mają fryzy właśnie :loveu:

Kurde jak bym miała wolne 4 tys to specjalnie bym sobie kupiła specjalnie do Ciebie te oficerki i bryczeski za kupe szmalsu i tipsiki :diabloti: ale wolałabym to zainwestować w nowy kompuś czy szkiełko do mojej lustrzaniusienieczki do słit fociaszkuff:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']E tam jak seszyn to tylko z fryzem :loveu: Ale ja bez białej sukni bo ja + suknia to nie najkorzystniejsze połączenie :evil_lol: Zresztą ja wychodzę dobrze tylko jako tło :evil_lol: Nie wiem czy kojarzysz towarzystwo końskie z okolicy ale Ci z hotelu Quartet w Pniewach mają fryzy właśnie :loveu:

Kurde jak bym miała wolne 4 tys to specjalnie bym sobie kupiła specjalnie do Ciebie te oficerki i bryczeski za kupe szmalsu i tipsiki :diabloti: ale wolałabym to zainwestować w nowy kompuś czy szkiełko do mojej lustrzaniusienieczki do słit fociaszkuff:loveu:[/QUOTE]

Powiem Ci w sekrecie, że w polsce jest moze z 10 fryzów- takich naprawde dobrych z dobrym pochodzeniem. Reszta to odpad z holandii. Fryzy przechodzą kilka prób, w róznym wieku-od źrebaka, po takiego już w pełni uformowanego konia. Tylko te, które uzyskąją pozytywne oceny na wszystkich próbach są uprawione do dalszego rozmnazania. Te, które otrzymały kiepskie noty, albo nie przeszły prób, leca do takich krajów jak polska własnie i tu są klepane fryzyki, które w Holandii robią za odpad hodowlany :diabloti:

A co do inwestowania, ja ostatnio wydałam jakies 6 tys, na siodło, i prawde mowiac wiem, że to jest zakup na najblizsze 5-8 lat, także zamiast kupowac sobie łitaśne bryczasiki, a konisiom kolorowe czapraczki od ANKI czy eskadrona, wole własnie takie inwestycje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']wcale się nie umiesz lansować :cool3: psy w cieniutkich obróżkach, konie też nic a nic nie wystrojone... :evil_lol:[/QUOTE]

wypraszam sobie! one się stroją, oj jak się stroją-szczgólnie błotne maseczki uwielbiają- potrafią się pokryc tym caluuutkie :loveu:

Wiecie jaka frajda wyczyscic konia z błotnej zaschniętej zbroi? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']wow! 6 tys na siodło?:icon_roc: moja sąsiadka kupiła wczoraj auto za 1900 zł i też ma być na 5 czy 8 lat:evil_lol:
asiak_kasia i do tego ona ma więcej koni w tym starym nissanie i siodło pod dachem:eviltong:[/QUOTE]

niestety tyle kosztuje sensowne westowe skórzane siodełko. W zamian za to pasuje na wszystkie moje konisie, jest pięęękne i mega lansiarskie, no i siedzi się jak w fotelu :loveu:

dla rownowagi powiem, że przecietne siodło, skórzane do jazdy klasycznej to tez około 2 tysiaków :diabloti: Drogi sport :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

no jak się siedzi jak w fotelu, to może mogłabym i dać... ale zimą to jeszcze musi być kominek:eviltong:
tak, sport... zawsze mnie fascynowało ile można na niego wydać... pracuję w sklepie outdoorowym, więc wiem ile można :lol: ale na szczęście nie trzeba!
a westowe siodełko to takie z "oparciem" z tyłu? tak mi się kojarzy, ale może źle... zgogluję sobie:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Powiem Ci w sekrecie, że w polsce jest moze z 10 fryzów- takich naprawde dobrych z dobrym pochodzeniem. Reszta to odpad z holandii. Fryzy przechodzą kilka prób, w róznym wieku-od źrebaka, po takiego już w pełni uformowanego konia. Tylko te, które uzyskąją pozytywne oceny na wszystkich próbach są uprawione do dalszego rozmnazania. Te, które otrzymały kiepskie noty, albo nie przeszły prób, leca do takich krajów jak polska własnie i tu są klepane fryzyki, które w Holandii robią za odpad hodowlany :diabloti:

A co do inwestowania, ja ostatnio wydałam jakies 6 tys, na siodło, i prawde mowiac wiem, że to jest zakup na najblizsze 5-8 lat, także zamiast kupowac sobie łitaśne bryczasiki, a konisiom kolorowe czapraczki od ANKI czy eskadrona, wole własnie takie inwestycje ;)[/QUOTE]

Ja się nie znam na konisiach :shake: Ale tłumaczy to czemu spotkane fryzy to nie są te od których moje serce bije szybciej :diabloti: Dobrze wiedzieć na przyszłość jak mi kiedyś odbije by się na wieś wyprowadzić i konika kupić :evil_lol:

No i racja. Nie ma co szpanować drogimi diorami i innymi versace skoro to tylko ciuchy, które ja np szybko niszcze :evil_lol: Wole psu kupić szele porządne lub coś co będę użytkować dłużej niż 3/6 miesięcy :diabloti: A właśnie nie chce ktoś kupić mi nowego body? Tylko 25 tys złociszkuff :diabloti: Obiecuje, że starczy mi na 5 latek :cool3:

Fotografia to też drogi sport - w domu mam jakieś 10 tys. A mój szef 15 (chyba że się zamienimy to jak mam 7,5 a on 20 :evil_lol:)

Edited by Okamia
Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&docid=cN6wO6lOq5rDMM&tbnid=vZKgEdOrIhHtOM:&ved=0CAgQjRwwAA&url=http%3A%2F%2Fqnwortal.com%2Fartykul_981%2C2-Styl_western_od_podstaw&ei=2UQnUb3LOvCK4gSCvoDIBQ&psig=AFQjCNG4MiPBWDhlqX8_lUzfsa2aYSXJfA&ust=1361614425994019"][IMG]http://qnwortal.com/images/n/west/siodlo_west.jpg[/IMG][/URL]

ha! proszę - wklejam dla takich tłuków jak ja:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']no jak się siedzi jak w fotelu, to może mogłabym i dać... ale zimą to jeszcze musi być kominek:eviltong:
tak, sport... zawsze mnie fascynowało ile można na niego wydać... pracuję w sklepie outdoorowym, więc wiem ile można :lol: ale na szczęście nie trzeba!
a westowe siodełko to takie z "oparciem" z tyłu? tak mi się kojarzy, ale może źle... zgogluję sobie:p[/QUOTE]

dobrze Ci się kojarzy ;) do tego cały osprzet, plus się skusiłam na pled pod siodełko, i się cena zamknęła w 6 tys. Wydatek był planowany, i wiem, że na najblizsze kilka lat mam spokoj z siodłem. Do tej pory miałam 4 i z kazdym było cos nie teges, no i siodło się dobiera pod konia, wiec teoretycznie kazdy kon musi miec inne. A tu sprawa rozwiązana, pasuje idealnie, był nawet taki Pan co mi konisie pomierzył specjalnym sprzetem -wygladało jak wielki metalowy pająk :diabloti:
Takze wiem za co zapłaciłam i gwarancje mam na 5 lat, takze było warto. Chociaz to tez fanaberia w gruncie rzeczy, ale kurcze no cos chce miec z tego zycia c'nie? :evil_lol:


[quote name='Okamia']Ja się nie znam na konisiach [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/shake.gif[/IMG] Ale tłumaczy to czemu spotkane fryzy to nie są te od których moje serce bije szybciej [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] Dobrze wiedzieć na przyszłość jak mi kiedyś odbije by się na wieś wyprowadzić i konika kupić [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG]

No i racja. Nie ma co szpanować drogimi diorami i innymi versace skoro to tylko ciuchy, które ja np szybko niszcze [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG] Wole psu kupić szele porządne lub coś co będę użytkować dłużej niż 3/6 miesięcy [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] A właśnie nie chce ktoś kupić mi nowego body? Tylko 25 tys złociszkuff [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] Obiecuje, że starczy mi na 5 latek [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/cool3.gif[/IMG][/QUOTE]


se musisz znalezc takiego TZta jak ja :loveu:
On mi kupi sssystko! Szczególnie, że ja sie zgodziłam na motór, który kosztował chyba z 6 razy tyle co to moje siodło :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']se musisz znalezc takiego TZta jak ja :loveu:
On mi kupi sssystko! Szczególnie, że ja sie zgodziłam na motór, który kosztował chyba z 6 razy tyle co to moje siodło :diabloti:[/QUOTE]

No właśnie mam ale cicho... Czekam, aż zarobi swój pierwszy milion :diabloti:

Ja muszę znosić jego hobby zwane graniem konsolowym plus gitara :evil_lol: Ale za to nie muszę się martwić o sprzęt do oglądania filmów bo przecie to jego hobby i musi w nie inwestować :diabloti:
Po za tym wymieniamy się informacjami o naszym hobby więc biedak przez tyle lat umie rozpoznać 90% ras znanych w kraju a ja mogę Ci doradzić w sprawach doboru tv i kina domowego. O grach i konsolach nie wspomnę :shake:
Za to on musi znosić oprócz mnie moje dwa kochane, wredne suczydła :loveu: i moją manie robienia zdjęć jak Japończycy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']


se musisz znalezc takiego TZta jak ja :loveu:
On mi kupi sssystko! Szczególnie, że ja sie zgodziłam na motór, który kosztował chyba z 6 razy tyle co to moje siodło :diabloti:[/QUOTE]

haha, u mnie przypuszczam ten motor to byłby dla mnie a dla mojego... no cóż mogłabym mu kupić body, gdyby zechciał:evil_lol: mi też się coś od życia należy, :p, a moja alficzka już mogłaby ustąpić miejsca nowej zabawce:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']No właśnie mam ale cicho... Czekam, aż zarobi swój pierwszy milion :diabloti:

Ja muszę znosić jego hobby zwane graniem konsolowym plus gitara :evil_lol: Ale za to nie muszę się martwić o sprzęt do oglądania filmów bo przecie to jego hobby i musi w nie inwestować :diabloti:
Po za tym wymieniamy się informacjami o naszym hobby więc biedak przez tyle lat umie rozpoznać 90% ras znanych w kraju a ja mogę Ci doradzić w sprawach doboru tv i kina domowego. O grach i konsolach nie wspomnę :shake:
Za to on musi znosić oprócz mnie moje dwa kochane, wredne suczydła :loveu: i moją manie robienia zdjęć jak Japończycy :diabloti:[/QUOTE]

[quote name='Tessi&Tola']haha, u mnie przypuszczam ten motor to byłby dla mnie a dla mojego... no cóż mogłabym mu kupić body, gdyby zechciał:evil_lol: mi też się coś od życia należy, :-P, a moja alficzka już mogłaby ustąpić miejsca nowej zabawce:eviltong:[/QUOTE]

Mój jest z wykształcenia informatyk-mechatronik :evil_lol: NA psach się znać musi, bo jak twierdzi, o wrogu trzeba wiedziec wiecej niz o przyjacielu. Takze ten, ja potrafię wyminiac wszystki płyny w aucie, koło jak trzeba, i ogólnie wiem co z czym :roll:
A motory to ja uwielbiam, ale z siedzenia pasażera :evil_lol:

My własnie kupilismy tojotkę jariskę dla mnie do pracki, i nie powiem, odczuwam przyjemność z jeżdzenia takim pokurczem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

yaris? a jak tym pokurczem dojeżdżasz na swoje odludzie jak conieco zaśnieży?:eviltong:
ja od 3 lat jeżdżę alfą 156 i się zastanawiam, jak mogłam wcześniej jeździć innym autem? to auto jest jak żywe - pierwszy raz żal będzie się rozstać ! tylko zawieszenie do dupy - co rok tysiaczek w plecy:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tessi&Tola']yaris? a jak tym pokurczem dojeżdżasz na swoje odludzie jak conieco zaśnieży?:eviltong:
ja od 3 lat jeżdżę alfą 156 i się zastanawiam, jak mogłam wcześniej jeździć innym autem? to auto jest jak żywe - pierwszy raz żal będzie się rozstać ! tylko zawieszenie do dupy - co rok tysiaczek w plecy:shake:[/QUOTE]

no tez m iałam pewne obawy, ale daje rade, zimówki i sie kula. Poza tym Mój TZ zmontował mini plug snieżny ze starego matiza. I odnieża nam droge dojazdową, plus sąsiedzi tez korzystają w zamian zawsze jakies ciasto czy flaszeczkę przyniosą. Słowem nie ma tragedii. Wcześniej jeżdziłam fordem galaxy- to było skaranie boskie...nigdy wiecej takiego auta. Chociaz komfort jazdy i wygoda nieporównywalna ;)

a alfy mi siępodobaja, z reszta jak wszystko co włoskie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']wypraszam sobie! one się stroją, oj jak się stroją-szczgólnie błotne maseczki uwielbiają- potrafią się pokryc tym caluuutkie :loveu:

Wiecie jaka frajda wyczyscic konia z błotnej zaschniętej zbroi? :diabloti:[/QUOTE]

Ja wiem! Ja wiem! :multi:
Sama przyjemność, zwłaszcza że choćbym nie wiem jak się ustawiała, to zaschnięte błoto w postaci piachu zawsze leci na mnie:loveu:, więc nie dość, że przy takim skrobaniu można ducha wyzionąć i wydalić z siebie siódme poty, to jeszcze na koniec jest się oblepionym tym błotem od stóp do głów i nawet w pysku się to to ma:diabloti:.
A może tylko ja tak mam :stupid: ?

Link to comment
Share on other sites

u nas jak zaśniezy to jakiś chłop ciągnikiem przejedzie i udepcze:) mieszakam 4 km od centrum Opola i takie atrakcje! ale alfa wariuje - jak temperatura spada poniżej pieciu stopni to wyświetla mi komunikaty UWAGA ŚNIEG, jak poniżej dwóch to już wrzeszczy do mnie na czerwono że gołoledź... a ja się tylko pukam w czoło i sobie myślę, taaa śnieg, gołoledź... we wrześniu... uspokój się kobieto, jesteś w Polsce:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']Ja wiem! Ja wiem! :multi:
Sama przyjemność, zwłaszcza że choćbym nie wiem jak się ustawiała, to zaschnięte błoto w postaci piachu zawsze leci na mnie:loveu:, więc nie dość, że przy takim skrobaniu można ducha wyzionąć i wydalić z siebie siódme poty, to jeszcze na koniec jest się oblepionym tym błotem od stóp do głów i nawet w pysku się to to ma:diabloti:.
A może tylko ja tak mam :stupid: ?[/QUOTE]

Nie, nie tylko Ty. Wiem jaka to frajda :loveu:

[quote name='Tessi&Tola']u nas jak zaśniezy to jakiś chłop ciągnikiem przejedzie i udepcze:) mieszakam 4 km od centrum Opola i takie atrakcje! ale alfa wariuje - jak temperatura spada poniżej pieciu stopni to wyświetla mi komunikaty UWAGA ŚNIEG, jak poniżej dwóch to już wrzeszczy do mnie na czerwono że gołoledź... a ja się tylko pukam w czoło i sobie myślę, taaa śnieg, gołoledź... we wrześniu... uspokój się kobieto, jesteś w Polsce:evil_lol:[/QUOTE]

:roflt: no cóż, niedostosowana do warunków, jariska jest pod tym wzgledem prosta jak buda cepa i za to ją kocham. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...