Jump to content
Dogomania

pies vs studia


Agnisia =)

Recommended Posts

Moja koleżanka z roku (studia dzienne) pracuje również jako nauczycielka (chyba trzy dni w tygdniu) (skończyła inne studia), więc nie można od razu zakładać kłamstwa ;). Chociaż na pewno jest to trudne to zrobienia... (pogodzenie pracy i studiów)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja studiuję we Wrocławiu (a jestem w Łodzi), zabrałam ze sobą trzy psy a i znajduję sobie czas na dorabianie. Wszystko jest do zrobienia, chociaż wymaga to bardzo sprawnej organizacji, samodyscypliny no i niestety wielu wyrzeczeń...
Acha, wynajęcie mieszkania z psami było prawdziwym koszmarem :cool1: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Incunabula']Ja studiuję we Wrocławiu (a jestem w Łodzi), zabrałam ze sobą trzy psy a i znajduję sobie czas na dorabianie. Wszystko jest do zrobienia, chociaż wymaga to bardzo sprawnej organizacji, samodyscypliny no i niestety wielu wyrzeczeń...
Acha, wynajęcie mieszkania z psami było prawdziwym koszmarem :cool1: .[/quote]


Dokładnie, jak sie chce to się pogodzi, ale znaleźć coś to koszmar, ile sie człowiek nachodził nadzwonił to jego:roll:

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Widzę, że wiele osób ma to szczescie, że miesza z rodziną i studiuje w rodzinnym mieście. W takim wypadku pogodzenie psa i studiów rzeczywiście jest możliwe.
Nie mogę sobie jednak wyobrazić studenta (np. pierwszego roku) na trudnych, wymagających studiach (np. medycyna), który wynajmuje mieszkanie, ma zryty rozkład zajęć, zyje jakieś 200 km od rodziny i przyjaciół z liceum i ma jeszcze psa :crazyeye:

Jesli taki jest, niech sie zgłosi ;) To mu pogratuluję :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc trochę niefajnie, że robią taki plan na "zwierzakowym" kierunku... To dość logiczne, że przyszli weci w większosci mają zwierzęta domowe, przykładowo psy, a w obcym mieście nie zawsze jest możliwość pomocy przy opiece.

Link to comment
Share on other sites

Ja adoptowałam moją psinę na 2 roku studiów, Moria miała już 5 lat i była po zmarłym właścicielu, dlatego odpadała mi konieczność uczenia psa załatwiania się na zewnątrz itp.
Można pogodzić studia z psiakiem, ale trzeba mieć zaufaną osobę, którą czasami można poprosic o pomoc. Ja między zajęciami jeździłam psa wyprowadzać i po zajęciach nie mogłam iść bezpośrednio ze znajomymi na piwo, tylko dojeżdżałam po wyprowadzeniu psa jak jeszcze siedzieli (1h drogi w jedną stronę autobusem).
Tak samo wszytskie wypady, imprezy czy koncerty, wszyscy wracali nad ranem a ja jechałam o północy najpóźniej do psicy.
Na szczęście miałam wyrozumiałych znajomych i na domówki czy grille Moria jeździła ze mną, albo organizowane były wypady w plener żebym mogła zabrać psa :) Ale to trzeba mieć kochanych znajomych :)

Ale szczerze mówiąc studia studiami... u mnie większy problem pojawił się po studiach... no bo praca... niekoniecznie na miejscu i nie ma wolnego w środku dnia, ani wykładów które można opuścić.

A jak się dostanie prace za granicą? W inym mieście? Znowu wynajmowanie mieszkania itd
TZ tez do pracy, znajomych już nie ma bo np pracuje się w innymi mieście, sąsiedzi inni.... mniej wyrozumiali... i kłopot gotowy.

Pracowałam w Bolesławcu to psica wariowała w domu i straż miejsca już się musiała z Nami w końcu zakolegować :cool1:

Teraz pracujemy gdzie indziej i wynajęliśmy dom z ogrodem i jest ok... ale dla psiaka to też pranie mózgu... niestety :cool1:

Nie mówiąc o wyrozumiałym TZcie, który raz toleruje psa w łóżku :lol:, a dwa wypady musi ograniczyć do miejsc, gdzie psiaka można zabrać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...