Jump to content
Dogomania

Franka szczeniak z przetrąconym kręgosłupem HELP potrzebna każda pomoc!!!!!


paros

Recommended Posts

[quote name='mala_czarna']No to ja też będę ta zła, ale w 100% popieram joteskę. Kochani, ulżyjcie Pani Joli, i oddajcie Franeczkę do Pani Iwony! Przecież u Pani Joli nie ma warunków, non stop są nowe psy, bo albo na trasie jakieś zgarniane, albo w okolicznych wsiach. Dlaczego tak się upieracie?[/QUOTE]
a czemu mówienie prawdy miałoby być czymś złym?. p Jola ma stareńką sunie onkę, ma zmiany na skórze, chore babrające sie ucho, ona tez należy do kolejki psów do ogarnięcia... smutna psina w wokół dzikuski sikające żywe szczeniaczki w kuchence...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A to wszystko wymaga masy czasu. Skąd go wziąć na jeżdżenie do ANIMAL, przewijanie, smarowanie, masowanie? A jak się jeszcze jakiś pies rozchoruje?
Taki pies, to pełny etat. Przy takiej ilości psów? Ktoś na tym straci. Albo Franka albo inne psy, bo inaczej się nie da

Link to comment
Share on other sites

coz - w poscie pierwszym byla informacja ze sunia bedzie musiala przebywac w klatce bo nie moze miec kontaktu z innymi psami - rozumiem ze mialam racje i okazuje sie ze inne psy nie stanowia zagrozenia wiec padla teoria o niemoznosci przebywanai Franki z innymi psami ... mialam racje
Natspna sprawa - niejednokrotnie w lecznicy zajmowaam sie Franka - odciskalam pecherz ktory sie napelnioa - zatem Frania nie oddaje moczu w sposb ciagly tylko po wypelnieniu pecherza - zatem wystarczy poprostu pecherz oprożnic a nie wsadzac psa w papmpersy jak jakas lalke Barbi - to nie zabawa w niemowlaka to pies ktory przebywajac w pampersie 24 godziny bedzie mial odparzenia na kilometr - ktos pomyslal logicznie ?? Nie chodzi o przebywanie psa na lozku z ktorego moze spasc chodzi o danie mu mozliwosci " chodzenia" na lapach przednich oraz poruszanai na wozku - jest na to miejsce bo raczej nie sadze - wozek jesli ktos si enie orientuje nie jezdzi na lozku ani na piachu - jezdzi na powierzchni ubitej - jest taka?
Nie jestem w stanie zrozumiec jednego - nie eksperymentuje sie nie majac wiedzy kosztem psa - ja robilam wiekszosc zabiegow w domu - elektroakupunktura,pole magnetyczne masaze ktorych zrobilam w swoim zyciu mase majac psy niechodzace oarz dwa lata psa na wozku ktory jezdzil na sggw w ramach pokazu jak mozna pracowac z psem nie chozdacym utrzymujac stan miesni w stanie dobrym oraz brak odlzeyn ba nawet jakichkolwiek otarc - bo mam sprawdzonych specjalistow ktorzy dojezdzaja a sprzet do rehabilitacji posadam w miejscu gdzie mieszkam. Nie moge pojac tego fenomenu udawadnianai wyzszosci swiat bozego narodzenai nad wielkanoca niesiety kosztem psa -ale coz nie wszystko moge w zyciu jednak zrozumiec jak sie przekonuje niejednokrotnie - najpierw sie prosi o pomoc - pisze ze pies nie ma warunkow bedzie przebywal w klatce potem sie mowi zupelnei co innego = gdzie sens gdziel ogika ?? Jola z calym zsacunkiem ma ... dziesci psow - roznych - i wybaczce ale pisanie o masowaniu kilkanascie razy w ciugu dnia jest utopia biorac pod uwage to na co Jola ma czas patrzac po dotychczasowych dzialaniach
Napisze jeszcze raz - ostatni - to nie zabawa w udowadnianie kto lepszy to nie rywalizacja o glorie i chwale to dobro psa jest celem nadrzednym nie ambicja i uczenie si epracy z psem niechodzacym na France
ubieranie psa w spioszki i pampersy to kuriozum dla mnie kompletnie niezrozumiale szczegolnie ze sama osobiscie wyciskalam Frani pecherz a Franai w lecznicy nie miala na sobi eani pol pampersa - nawet dzieciom sciaga sie tego typu specjaly aby nie doszlo do odlezyn - chcecie zaparzyc psa w jego wlasnym moczu ?? puknjcie esie mocno w swoje glowy.
Rozumiem ze poprostu nikt nie potrafi odsikac psa - Nie wyskanie psa do tzw konca powoduje zaleganie moczu tenze mocz doprowadza do zapalenia pecherza tenze pecherz doprowadza do wstapujacego zapalenia nerek - czyli do choroby nerek spowodowanej zaleganiem moczu mowiac duzymi literami- nie odwracalnej czesto mocznicy !!!to tez nauka ktora przychodzi wraz z doswiadczeniem w pracy wlasnie z tego typiu psami - nie mozn abyc wspanialym w kazdej dziedzinie - warto miec swoja specjalizacje zeby nie robic krzywdy uczas sie na tych ktorzy wymagaja specjalistycznej opieki nie amatorszczyzny

Edited by czarna anda
Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Frania nie przebywa w klatce i od początku nie przebywała. Jest w pokoju z Jolą i trzyłapkiem Cezarem.
Dziewczyny pojechały dzisiaj do przytuliska, więc na pewno jakaś fotorelacja będzie.[/QUOTE]
[COLOR=#000000] Zamieszczone przez [B]UlaFeta[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=19882397#post19882397"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL][/COLOR]
[COLOR=#000000][I]Franka jest pod opieka Joli ze Znajdek.Przebywa jeszcze w lecznicy,ale jutro Jola ma ja zabrac do domu.W lecznicy co bylo mozliwe bylo zrobione.Bedzie mieszkac w duzej klatce kenelowej,bo przy takiej ilosc zwierzakow,ktore mieszkaja w domu inna opcja nie jest mozliwa
O BDT,to chyba mozna zapomniec.
Jezel chodzi o Allegro cegielkowe to chyba nie mozna zrobic,jezeli sunia nie jest pod opieka zadnej fundacji.:-(

to cytat zamieszczony przez Ule

to moze sie zdecydujcie bo mozna sie pogubic w zeznaniach[/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna anda'][COLOR=#000000] Zamieszczone przez [B]UlaFeta[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=19882397#post19882397"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL][/COLOR]
[COLOR=#000000][I]Franka jest pod opieka Joli ze Znajdek.Przebywa jeszcze w lecznicy,ale jutro Jola ma ja zabrac do domu.W lecznicy co bylo mozliwe bylo zrobione.Bedzie mieszkac w duzej klatce kenelowej,bo przy takiej ilosc zwierzakow,ktore mieszkaja w domu inna opcja nie jest mozliwa
O BDT,to chyba mozna zapomniec.
Jezel chodzi o Allegro cegielkowe to chyba nie mozna zrobic,jezeli sunia nie jest pod opieka zadnej fundacji.:-(

to cytat zamieszczony przez Ule

to moze sie zdecydujcie bo mozna sie pogubic w zeznaniach[/I][/COLOR][/QUOTE]
Zostalam wezwana do odpowiedzi,to odpowiadam.gn
Ja sie nie gubie w zeznaniach,byla brana taka opcja pod uwage,napisalam co mi powiedziala Jola.
Ja nie jestem wetem i nie wypowiadam sie na tematy medyczne,a to gdzie Franka by miala lepiej to nie wiem.Nie znam Twojej sytuacji i prawde mowiac znac nie chce.
I bardzo prosze bez wycieczek osobistych,bo to na dobre psu nie wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']a czemu mówienie prawdy miałoby być czymś złym?. p Jola ma stareńką sunie onkę, ma zmiany na skórze, chore babrające sie ucho, ona tez należy do kolejki psów do ogarnięcia... smutna psina w wokół dzikuski sikające żywe szczeniaczki w kuchence...[/QUOTE]

A czemu znowu podajesz informacje nieprawdziwe!!! :shake: U p.Joli od dawna nie ma szczeniaczków więc dlaczego piszesz o sikających szczeniaczkach w kuchni!!!

[quote name='czarna anda']coz - w poscie pierwszym byla informacja ze sunia bedzie musiala przebywac w klatce bo nie moze miec kontaktu z innymi psami - rozumiem ze mialam racje i okazuje sie ze inne psy nie stanowia zagrozenia wiec padla teoria o niemoznosci przebywanai Franki z innymi psami ... mialam racje
......[/QUOTE]

To ja pisałam pierwszy post i nic nie pisałam :shake: o konieczności przebywania w klatce - tekst pierwszego postu jest niezmieniony jedynie na prośbę tu na wątku dopisałam nr konta, bo Viva jeszcze nie podała konta.

[quote name='paros']...... Fundacja Viva zaoferowała pomoc dla Franki i udostępnienie konta dla zbiórki funduszy na badania, leczenie, rehabilitację, operację ..... ewntualnie wózeczek. Viva załatwiła dzisiaj wizytę Franki w centrum rehabilitacji i zobaczymy co powiedzą, jakie są rokowania.
Wolotariuszka Vivy ma zrobić wydarzenie na Facebooku i podać konto dla zbiórki funduszy na pomoc suni. Nie wiem kiedy będzie zrobione wydarzenie.
Aktualnie Franka jest w przytulisku i p. Jola czy ewentualny tymczas na pewno będzie potrzebował pomocy związanej z bezpośrednią opieką nad sunią (pampersy...)
W poniedziałek darczyńca ma przekazać p. Joli komputer i przytulisko odzyska "okno na świat" więc będą wieści bezpośrednio z przytuliska. :lol:[/QUOTE]

Fundacja Viva zaoferowała pomoc dla Franki .....
W sprawie Franki jak i innych psiaków przytuliska osobą decyzyjną jest p. Jola. W sprawie Franki p.Jola jest w stałym kontakcie z Vivą.
Niestety stary komputer zepsuł się ale darczyńca zaoferował komputer dla przytuliska więc niedługo przytulisko bedzie miało kontakt "ze światem", p.Jola bedzie mogła przeczytać informacje na wątkach i będą wieści bezpośrednio z przytuliska.

Link to comment
Share on other sites

a ja z przyjemnością donoszę,że zakończyły sie bazarki dla Frani .
[SIZE=3][COLOR=#000000]Serdecznie dziekuje wszystkim licytującym i podnoszącym[/COLOR][/SIZE]:buzi:
[COLOR=#000000]Pomogli Frani:

[/COLOR][B]Magdalena600-[/B] Encyklopedia Gutenberga za 50zł+ lisia kita[brelok] za 24zł+ koszt przesyłki 25zł=[B]99zł[/B]

[B]Tymuś -[/B]2 ksiązeczki za 8 i 10zł+ 7 pp=[B]25zł[/B]
[B]
Amarina-[/B]książeczka za 15zł + 5zł pp=[B]20zł[B]
razem: 144zł dla Frani!!:klacz: i Wielkie brawa dla Pomagających[/B][/B]:klacz:

po wpłatach na konto przytuliska bardzo proszę o potwierdzenie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimiś']a ja z przyjemnością donoszę,że zakończyły sie bazarki dla Frani .
[SIZE=3][COLOR=#000000]Serdecznie dziekuje wszystkim licytującym i podnoszącym[/COLOR][/SIZE]:buzi:
[COLOR=#000000]Pomogli Frani:

[/COLOR][B]Magdalena600-[/B] Encyklopedia Gutenberga za 50zł+ lisia kita[brelok] za 24zł+ koszt przesyłki 25zł=[B]99zł[/B]

[B]Tymuś -[/B]2 ksiązeczki za 8 i 10zł+ 7 pp=[B]25zł[/B]
[B]
Amarina-[/B]książeczka za 15zł + 5zł pp=[B]20zł[B]
razem: 144zł dla Frani!!:klacz: i Wielkie brawa dla Pomagających[/B][/B]:klacz:

po wpłatach na konto przytuliska bardzo proszę o potwierdzenie:)[/QUOTE]

Mimiś i dla Ciebie wielkie podziękowania od Franki :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedz Uli - QUOTE=UlaFeta;19911071]Zostalam wezwana do odpowiedzi,to odpowiadam.gn
Ja sie nie gubie w zeznaniach,byla brana taka opcja pod uwage,napisalam co mi powiedziala Jola.
Ja nie jestem wetem i nie wypowiadam sie na tematy medyczne,a to gdzie Franka by miala lepiej to nie wiem.Nie znam Twojej sytuacji i prawde mowiac znac nie chce.
I bardzo prosze bez wycieczek osobistych,bo to na dobre psu nie wyjdzie.[/QUOTE]

Moja odpowiedz
ulu - ni zobilam wycieczek osobistych - odnioslam sie merytorycznie do twojego postu - rozumiem ze jestes swiadoma tego ze jesli cos piszesz to ktos to odbierze tak jak jest napisane.
napisalam merytorycznego posta - dla mnie emocjonalne wypowiedzi nie przynoszace zadnej informacji sa nie zasadne ani nei sluza niczejemu dobruFranke znam osobiscie - jestem w lecznicy bez mala 7 dni w tygodniu i swoje wypowiedzi opieralam na faktach nie emocjonalnych dywagacjach.

1.Informacje op tym ze szukacie domu dla psa wyplynela zarowno w lecznicy - Pani Jola osobiscie poinformowala lekarza iz nie ma warunkow dla suki w takim stanie - wy napisalyscie dokladnie to samo o szukaniu domu w wydarzeniu na dogo.

2. na moja propozycje odpowiedz w lecznicy padla nastepujaca - Sprobuje a jak sobie nie poradze zglosze sie i dam Franke Iwonie - nie rozumiem w jakim celu robic doswiadczenia na psie nie majac o tym pojecia ?

3. odnioslam sie takze do zdjecia zamieszczonego z przytuliska - gdzie pies siedzi na tapczanie w pieluszce pampers - w taka pieluche takze zostala ubrana Franka w czasie opuszczanie lecznicy- Na moje pytanei po co psu pielucha otrzymalam odpowiedz ze przeciez nie kontroluje moczu - odpowiedzialam ze to nie prawda - Franka wypelnia pecherz i mocz sie wylewa po napelnieniu pecherza i wystarczy go oprozniac recznie - Jola nie sluchala i dalej ubierala psa w pampersa - widze ze wciaz go ma na tylku .Wiem ze nie potrafi oproznic pecherza i nie jest to zadna ujma jesli nie cierpi na tym zwierze

3. odnioslam sie takze do tego ze pies spedza czas na tapzcanie i spi tam - pies nie chodzacy - co robi w nocy ?? ktos wzial pod uwage ze moze spasc ? Tapczan to nie miejsce do przebywania psa 24 godziny - jak wyglada jego miejsce przebywanai -nie spania ? jak se poruzsa ?? jaki em ado tego miejsce ?? rozumiem ze nie przesiaduje 24 godziny na kolanach

4.ulu szkoda ze nie interesuja cie warunki jakie kto ma szczegolnie ze nei chodzi o zapraszanie Ciebei na kawe a o dobro psa i warunki dla niego tworzone - nie sa istotne twoje osobiste przemyslenia oarz opinie.Szkoda takze ze nie chcesz sie dowiedziec o jak napisalas Moja sytuacje - bo to rowniez nie o emocjonalne twoje podejscie chodzi a o dobro psa - sprobuj nie reagowac tak emocjonalnie oraz osobiscie - spojrz merytorycznie - coz przynajmniej sprobuj.


5. Pisalyscie ze szukacie domu dla psa bez innych psow - dlatego moja oferta nie zostala wzieta pod uwage - mowilam ze to nie stanowi problemu o ile zachowana jest mozliwosc zycia z psami ktore nie sa szczeniakami ani psami agresywnymi oraz pies ma wystarczahaco duzo miejsca na chodzenie bez obijania sie o inne psy. Mialam racje - same przyznalyscie ze pies przebywa z innymi psami - zatem argument padl - jaki jest zatem argument inny ? bo widze ze jedynym jest " bo tak " przykre bo kosztem psa realizujecie swoje cele.

6 Viva pomoze - owszem to ja dalam namiar na Magde z Vivy do ktorej skierowalam jole- magda pomaga zawsze w takich wypadkach - jednak Viva nie gwarantuje pomocy przy psie 24 godziny- gwarantuje jedynie pomoc w zbieraniu pieniedzy prosze zauwazyc . Czarek Wyszynski sam namawial jole na oddanei psa w moje rece - jola uwazala ze warunki mamy takie same - coz to jedynie wskazuje na skrajna ale to skrajna ignorancje. Osoba bez doswiadczenia z tego typu schorzeniem z psami w iloscie co najmniej o raz tyle przewyzszajacej ilosc moich podopiecznych prowadzaca przytulisko nie widzi roznicy - pomine to ze znamy sie dobrze i to jest cholernie przykres bo zwracala sie do mnie o pomoc i rade niejednokrotnie nie slucha teraz glosu rozsadku tylko kieruje sie jakas dla siebie blizej mi nie znana rywalizacja - tak to odbieram - przykre bo znowu cierpi na tym zwierze - juz kiedys pamietam sytuacje podobne - i Joteska przyplacila to bez mala linczem a to dzieki niej Iwan jest po operacji bo mial na to fundusze izbierane dzieki jej i Donki dzialaniom. Zatem jak widac bez pomocy z zewnatrz ciezkie przypadki w przytulisku cienko przeda

6.Ktos pomyslam o tym aby zminimalizowac psu stres dojazdow na rehabilitacje i wykonywac czesc w domu ? akupunktura elektropunktura oraz pole magnetyczne to zabiegi ktore mozna robci w domu majac oczywiscie specjalistow w tej dziedzinie -rozumiem ze macie dojscie do tego typu specjalistow ktorzy przyjada i zrobia - a jak sniegiem sypnie kto pojedzie do animal center ?Masowanie psa - coz nie o taka forme cwiczen chodzi - bardziej o cwiczenia miesni ni o ich glaskanie i masowanie
Rozumiem ze macie i wtym doswiadczenie i umiejetnosci

[B]Zatem ulu jesli znowu sie wypowiesz to prosze cie o raczej merytytoryczna dyskusje - patzr oparta na faktach, odpowiedziach an zadane pytanie - to mam na mysli nie zas o opinie w sprawie twojej niecheci poznania roznic w warunkach
Nie mam zamiaru nikomu wyrywac psa - powtorze - mam co robic - jednak wizdac i znajac psa osobiscie chjcialam udzielic mu pomocy na jakiej sie znam i o jaka prosilyscie- trzeba zatem brac odpowiedzialnosc za swoej slowa i prosby - idac dalej Proscie a bedzie wam dane warto zdac sobie sprawe o co sie prosi bo to sie dostaje
Wystarczylo napisac ze zalezy wam na tym aby zebrac pieniadze i nie tracic czasu ani energi tych co chca pomoc inaczej nizeli wplacic na konto.
Warto zatem zmienic tytul =- na " Potrzebujemy pomocy finansowej "bo to jest prawda - nie szukacie wszelakiej pomocy bo z takiej nie korzystacie

Powtorze rowniez warto sie w czyms specjalizowac bo jesli chce sie byc dobrym we wszystkim to niesiety nie jest sie dobrym w niczym[/B]

Edited by czarna anda
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']Franka :loveu: w przytulisku

[IMG]http://img707.imageshack.us/img707/8725/franka4list.jpg[/IMG][/QUOTE]

czy ktos moze pomoc zrozumiec dlaczego Franka siedzi w jakims przebraniu ? nie jest lysa - dla psa przebieranie w ciuchy dzieciece to jakas niesiandardowa terapia ktorej nie poznalam - czy ktos mial psa kiedys po sterylizacji w zwyklym ubraniu operacyjnym i widzial jak sie w nim swietnie czuje ? jak moze czuc sie pies nie pelnosprawny , nie chodzacy nie mogacy protestowac przebierany jak niemowlak. Mialam niechodzacego owczara jezdzacego na wozku 2 lata potem kilak innych z tego typu schorzeniem i nigdy nie przyszlo mi do glowy wkladac psa w jakies ciuchy ogranizcajac mu ruch ktory ma i tak juz w zwiazku z niepelnosprawnoscia ograniczony. Nie dojrze jest zakutana w pampersa to jeszcze w dziecience spiochy - dziewczyny czy nie pomylilyscie gatunku ??
Rozumiem ze nikt sie merytorycznie nie odniosl do postu poniewaz brak merytoryki do odpowiedzi lub brak wytycznych - i zamiast tego serwujemy sobie info " kochana sunieczka" gratuluje
Niesiety nie podzielam waszego radosnego nastroju patrzac na psa - trzeba bylo jeszcze w dlon wsadzic smoczek a w druga butle mleka doklejajac tasma zeby sie trzymalo .
to jest PIES czuje jak pies mysli jak pies to nie czyjas corka lub wnuczka - czy ktos mysli chocny czescia polkol ? widzial ktos jakiegokolwiek psa niepelnosprawnego czytajac o tego typu schorzeniach wizdac filmy na anglojezycznych publikacjach zeby ktos przebieral psa niechodzacego dostarczajac mu nastepnych ograniczen ? ogranizcajac bodzce ktore i tak sa ograniczone w duzym procencie ? dziewczyny nie pograzajcie sie bo takie zdjecia publikujac dajecie wyraz nie tylko infantylizmowi ale i kompletniej ignoranji i braku wiedzy o psach i ich psychice

Edited by czarna anda
Link to comment
Share on other sites

Cytat :"[B]Masowanie psa - coz nie o taka forme cwiczen chodzi - bardziej o cwiczenia miesni ni o ich glaskanie i masowanie
Rozumiem ze macie i wtym doswiadczenie i umiejetnosci"

[/B]
Jola masuje Frankę w/g zalecenia i instruktażu rehabilitantki. Jeśli wiesz lepiej, to dyskutuj a nią.

Link to comment
Share on other sites

Przecież jest wyraźnie napisane że [SIZE=3][B][COLOR=#FF0000]JEDYNĄ OSOBĄ DECYZYJNĄ JEST p. JOLA[/COLOR][/B][/SIZE] - w tej chwili nie ma dostępu do internetu więc nie jest to ignorancja - brak dostępu do internetu - dziwi mnie fakt żeosoby które wypowiadają się że chcą przeprowadzić rehabilitację itp mają problem z czytaniem ze zrozumieniem....
telefon ma czynny więc zawsze mozna zadzwonić i spokojnie porozmawiac tudzież podjechać do Przytuliska


nie jestem lekarzem i nie wypowiadam się gdzie sunia ma lepiej, nie bylamn w klinice, nie rozmawialam z lekarzem, więc sę poprostu NIE WYPOWIADAM - nie jest to nasza ignorancja lecz nie wypowiadamy się na temat o którym niewiele wiemy - to chyba normalne u doroslych normalnych ludzi prawda?
nie podważam niczyich kompetencji, nie stwierdzam że ktoś umie to a nie umie tego, poprostu nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie i nie wstydzę się do tego przyznać - więc nie możecie od nas wolontariuszy wymagać zmiany decyzji, wpłynięcia na nią itp. - jesli same macie z tym problem to my w tym nie możemy pomóc - będziemy pomagac p. Joli ze wszystkich sił i wspierać ją niezależnie od tego jaką decyzję podejmie - ale nie macie prawa od nas wymagać czegoś zupełnie innego

Wrzuciłam tylko zdjęcia Franki i opisalam co widziałam - Szkoda mi Franki że jest sparaliżowana - więc dla mnie jest ona kochaną sunieczką bo ją rownież poznałam - i to że jest KOCHANA jest moje zdanie - ale nie widze w nim entuzjazmu jaki [B][COLOR=#FF0000]CHCIELI ZOBACZYĆ ( i najwyraźniej zobaczyli go inni ) W TYM ZDANIU INNI.....[/COLOR][/B]tekst że serwujemy sobie informacje ze kochana sunieczka jest brakiem wiedzy - tak jest to brakwiedzy bo nie rozmawiałam dzisiaj z p. Jolą więc jak moge napisać coś więcej???????????soro nie mam żadych informacji to co mam napisać????mam klamać?ściemniać?wymyślać?sorry ale jestem zbyt poważną osobą żeby bawić się w takie zagrania....



to będziemoja ostatnia wypowiedź bo jak napisalam nie wdaję się w dyskusję - a jeśli ktoś chce nas wolontariuszy obrażać, wyzywać od najgorszych i ubliżać ( bo widze ku temu to zmierza ) zapraszam na spotkanie przy kawie i spokojną rozmowę - bo wylewanie na kogoś brudów o kim NIC KOMPLETNIE SIĘ NIE WIE chyba normalnym nie jest - bynajmniej nie tylko w mojej ocenie.......chciałabym aby moja wypowiedź została bez komentarza ale o to moge tylko poprosić - a czy zostanie wysłuchane zobaczymy - nie chcę kontunuować tematu więc jeśli ktoś to szanuje to będzie potrafił sie do mojej prośby ustosunkować - mialam na celu przekazanie mojego punktu widzenia który nie wymaga komentowania od osób zainteresowanych i dyskutujących na wątku - ot tak informacyjny post - żeby z kimś dyskutować trzeba wyrazić taką chęć - ja jej nie posiadam więc wiedząc z gory że każdy komentarz pozostanie bez odpowiedzi - proszę poprostu o jego nie pisanie...to chyba niewiele

Edited by kejciu
Link to comment
Share on other sites

Pewnie po to, żeby się pielucha nie zsuwała, tylko to rodzi kolejne pytanie: po co pielucha, skoro można psa wycisnąć i nie powodować odparzeń a tutaj niestety droga jest niedaleka. Odkąd miałam do czynienia z Rojem, jestem czuła na tym punkcie. Zresztą dzieci (zdrowe i poruszające się), również odparzają sobie tyłki w tym plastiku a potem wyją bo boli. Nie jest to łatwe do wygojenia, dlatego pielucha powinna być jedynie alternatywą na kryzysowe sytuacje a nie zakładana cały czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']kejciu, to nikt nikogo nie będzie obrażał i wyzywał. Tego jestem pewna :) Tu o psa chodzi.
Czarna anda zapytała, dlaczego Franka ma na sobie ubranko, i jak też czekam na odpowiedź. Po co to obranko dla sparaliżowanego psiaka?[/QUOTE]

W mojej ocenie po to żeby pampers nie spadł - ale to z jakiego powodu pampers jest na dupince mogę tylko domniemać że zalecenie lekarza - ale czy tak było nie wiem - Ciocie nie byłam tam i nie rozmawialam z lekarzem więc to że poprostu nie odpowiadam nie jest ignorancją z mojej strony lecz brakiem wiedzy w tym temacie więc uznalam że lepiej nie będę się wypowiadala żeby nikogo nie urazić - doceniam chęć pomocy tak wielu osób ale nie znając realiów każdej z nich nie potrafię się do niej odnieść co nie znaczy że nie naprawdę nie doceniam. Mam nadzieję że może już jutro p. Jola będzie miała komputer więc odniesie się do zadawanych pytań - poczekajcie - w imieniu wszystkich proszę o cierpliwość :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']W mojej ocenie po to żeby pampers nie spadł - ale to z jakiego powodu pampers jest na dupince mogę tylko domniemać że zalecenie lekarza - ale czy tak było nie wiem - Ciocie nie byłam tam i nie rozmawialam z lekarzem więc to że poprostu nie odpowiadam nie jest ignorancją z mojej strony lecz brakiem wiedzy w tym temacie więc uznalam że lepiej nie będę się wypowiadala żeby nikogo nie urazić - doceniam chęć pomocy tak wielu osób ale nie znając realiów każdej z nich nie potrafię się do niej odnieść co nie znaczy że nie naprawdę nie doceniam[/QUOTE]

lekarz nie zalecal makladania pampersa - bylam przy wydawaniu psa - pies w lecznicy przebywal dwa tygodnie - ni emial pampersa ani minuty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Cytat :"[B]Masowanie psa - coz nie o taka forme cwiczen chodzi - bardziej o cwiczenia miesni ni o ich glaskanie i masowanie
Rozumiem ze macie i wtym doswiadczenie i umiejetnosci"

[/B]
Jola masuje Frankę w/g zalecenia i instruktażu rehabilitantki. Jeśli wiesz lepiej, to dyskutuj a nią.[/QUOTE]

Ewa jesli nie masz nic do powiedzenia w sprawie psa - nie mialas takiego psa , nie widzialas go ani nie bylo cie przy rehabilitacji prosze nie zabieraj glosu
Cwiczenia polegaja nawspieraniu i cwiczeniu miesni = nie robi si etego kilkanasice razy na dobe - robi sie 2 lub 3 ale dostatecznie dlugo i w okreslonym celu
Wypowiedzialas sie juz raz i mysle ze to wystarczy

[URL]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://videosift.com/video/Paralyzed-dog-learns-to-walk-again-with-Ontario-SPCA[/URL]

wklejam przyklad pracy z psem - czy ktos widzi tam ubranko lub pampersy ?
to ciezka praca nie zabawa
ja zrobilabym rezonans - bez wzgledu na to co powiedzial dr olkowski z calym moim szacunkiem dla niego - skonsultowalabym takze u innego neurologa badz ortopedy co sugerowalam alby miec pewnosc ze to nie krwiak , nie wypadniecie krazka - poniewaz na zdjeciu rtg nie widac zlamania kregoslupa zatem pies nie ma diagnozy i tak ajest prawda

[URL]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.handicappedpets.com/pet-care-articles/pet-health-treatments/29-physical-therapy-for-pet-paralysis.html[/URL]

przyklady cwiczen - nie wiem jak mozna je robic kilkanascie razy na dobe - ja mialam takie psy i coz moglam je robic najwyzej 3 razy dziennie ze wzgledu na odstepu pomiedzy jednym a dugim cwiczeniem

[URL]http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&langpair=fr|pl&rurl=translate.google.pl&u=http://www.veterinairephysiotherapeute.com/5-index.html&usg=ALkJrhh4p9IWxoS-pjTPt-M1i9VAWREL3A[/URL]


[URL]http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&langpair=fr|pl&rurl=translate.google.pl&u=http://www.veterinairephysiotherapeute.com/5-index.html&usg=ALkJrhh4p9IWxoS-pjTPt-M1i9VAWREL3A[/URL]


[URL]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.dodgerslist.com/literature/massagepassiveexercises.htm[/URL] - tu przyklady cwiczen ilosc czasu poswiecanego oraz odstepy czasowe pomiedzy nimi - nie wyobrazam sobei kilkunastu dziennie ... to farsa

sugeruje skorzystac i zastanowic sie zanim ktos napisze nastepny tekst byle napisac cos i zaistniec lub zabierac glos w nie swoim imieniu

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie myślę tak. Pani Jola ma masę psów pod opieką, robi co może, i gdzie się nie ruszy tam są kolejne psy w potrzebie. Byłam, widziałam. Bardzo doceniam to co robi, naprawdę. To jest mega wysiłek, nieprzespane noce, i byłoby dobrze, żeby Franusia trafiła do czarnej andy, bo i czas znajdzie, i rehabilitować będzie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...