Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

  1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

    • Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12


Recommended Posts

Ja tam uważam,że wybierając studia powinnyśmy się kierować każdą opinią-czy pozytywną czy negatywną.Opinia Gryf nie była nie miła,ale szczera i na pewno po części prawdziwa. Będąc lekarzami będziemy musiałby liczyć się z różnymi zdaniami i poglądami,więc nie rozumiem takiego oburzenia.Po wecie jest bardzo mało pracy i to chyba jest jasne.Ale pewnie jakoś sobie damy radę.Ważne żeby być dobrym w tym co się robi i mieć trochę szczęścia.

Marta,ja też nie przepadam za ludźmi którzy idą na wete bo to prawie lekarski,ludźmi którzy nie lubią zwierząt itp.Ale nic na to nie poradzimy,a mi nie pozostaje nic innego jak studiować w innym mieście.Takie życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martuchny']właśnie tak, Ola, jak napisałaś zrobił mojej mamy znajomego syn...
i moim zdaniem to jest makabra! bo pszedł do Wwy i zabrał miejsce np. naszej Dominice. Ale po półroczu zrezygnował i jeszcze raz startuje na medycyne. I ilu jest takich co zabierają miejsca tym co mają do tego serce...[/QUOTE]
I dobrze, że po pierwszym semestrze, a nie później czy w ogóle na koniec studiów zorientował się, że to jednak nie to ;) Nie każdy po maturze jest na 100% pewien co chce robić, albo nie dostał się tam gdzie chce, ale wg nie zawsze warto iść na inne studia, bo 1. a nóż się spodobają 2. coś się z nich wyniesie na przyszłość ;)
Choć nie jestem pod tym względem obiektywna, bo sama zmieniałam kierunek, ale na pewno nie żałuję i nie przejmowałam się faktem, że komuś zabrałam miejsce czy coś.. Sorki, ale życie jest brutalne.

Tak was poczytuję i muszę stwierdzić, że macie strasznie dużo optymizmu w sobie ;)

Link to comment
Share on other sites

Cześć wszystkim :)
Jestem tutaj nowa i chciałabym się dostać na wetę do Wrocławia. A Wy gdzie? Nie dałam rady przeczytać całego wątku, bo komputer mi wariuje, więc właściwie nie wiele się dowiedziałam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']
Tak was poczytuję i muszę stwierdzić, że macie strasznie dużo optymizmu w sobie ;)[/QUOTE]

A kto nie miał idąc na wymarzone studia ;))) Potem rzeczywistość weryfikuje plany... W mojej grupie kilka osób się wykruszyło również z powodu rozczarowania... Nawet po 3 roku! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Trochę to przerażające, że trudno jest o pracę po weterynarii, a to przecież taki ciężki kierunek. Wiecie może jak jest z pracą po tym kierunku za granicą? Jak stoi "polska weterynaria" w europie czy w świecie?

Tak poza tym to znalazłam jednak w moim mieście schronisko! :) To znaczy nie takie oficjalne, tylko jakieś prywatne "przytulisko" - tak to nazwali. W każdym razie jadę tam już niedługo :D

Link to comment
Share on other sites

To prawda.
Zresztą i ze Skandynawii ludzie przyjeżdżają studiować kierunki medyczne właśnie do nas ;)
Nie mówię, że wszyscy itp. itd, ale bardzo dużo jest Szwedów, Norwegów, Duńczyków na medycynie w Białymstoku :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tam się nie zadręczam, teraz już nie mam na nic wpływu.
Wczoraj dzień w przytulisku, dziś leniuchowanie.... Codziennie biegam i wyrabiam formę.

W niedziele zawody i pokazy, a w środę na Mazury <3 Korzystam z wakacji póki mam wolne ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja też się nie zadręczam ;) Po prostu już się nie mogę doczekać wyników. Cierpliowść nie jest moją mocną stroną:roll:

Ja się trochę lenię,bo mam wolne.Siedzę sobie z rodzinką i oglądamy Opowieści z Narnii. O ile przestanie padać to weźmiemy Miję nad staw żeby się wymoczyła :cool1:

Link to comment
Share on other sites

To super, nawet nie wiedziałam że u nas weterynaria jest na takim wysokim poziomie :) Marzy mi się wyjazd po studiach, ale nie wiadomo jak się życie ułoży :D

Co Wy tak z tymi wynikami, ja nawet nie pamiętam jaki mamy dzień dziś i kiedy dokładnie są wyniki ;) Już się trochę zaczynam przyzwyczajać do tego leniuchowania, jeszcze tylko angielskiego się uczę od czasu do czasu, bo jakoś boję się, że za bardzo się rozleniwię :D

Link to comment
Share on other sites

super macie - taki piknik ekstra, my ostatnio mieliśmy coś podobnego :)
ja schronisko od rana do nocy, za tydzień dogtrekking - my jako Drużyna Schronisko Bydgoszcz startujemy już kilka lat :)
a tak poza tym to relaks i drinki z palemką :-D

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę, ja już z dzikim napaleniem czekam na Katowice ^^.
A potem niestety przerwa w dogtrekkingu, ale będziemy sobie dalej twardo biegać i i wyrabiać formę na Puchar Polski, a i może coś amatorskiego po drodze się nawinie :)

Link to comment
Share on other sites

No ja już po pracy.Jutro wolne :multi:

Dziewczyny,kiedy będziecie się logowały na studia? I w ogóle do jakich konkretnie miast?
Ja na weterynarię(cóż za zaskoczenie, nie? :eviltong:) na SGGW [B]do Warszawy,do Lublina i Olsztyna[/B](na którego najbardziej liczę,ze względu na mieszkanie z Wami i ze względu na to,że to jedna z najlepszych uczelni i ma akredytację unii ;)).
Rejestruję się też na Warszawki Uniwersytet Medyczny na położnictwo-tak awaryjnie :)

Link to comment
Share on other sites

[B]domi[/B] logujesz się już? Ja na SGGW już się zalogowałam, bez problemów, Olsztyn dopiero od jutra aktywny, a właśnie ślęczę nad Wrockiem :angryy:
Mam przeogromny problem ze zdjęciem, bez którego nie mogę przejść do kolejnych etapów wypełniania itp.
Moje zdjęcie w oryginale, takie jakie dostałam od fotografa, ma rozmiar 413x531 pikseli, 1 MB. A na Wroc [U]musi[/U] mieć 300x375 px (co w moim przypadku jest odrobinę nieproporcjonalne, ale okej, niewielka różnica) i max. 250 KB! Ja się pytam jak? Po zmniejszeniu do podanych wymiarów w dalszym ciągu zdjęcie jest za duże - coś ponad 950 KB. A mniejsze w pikselach być nie może :loveu:
Cuuuudo. Pomóżcie mi, bo jestem ciemną masą i samo logowanie mnie przerasta. :-(

Link to comment
Share on other sites

Karola nie pomogę,bo ja w ogóle słabo ogarniam mój własny laptop,więc sama rozumiesz ;) Czyli składasz na SGGW,do Wrocławia i Olsztyna? A co jest Twoim głównym celem? :)

Ola,czas mamy jakoś do końca czerwca,ale lepiej im trochę wcześniej wysłać opłatę rekrutacyjną żeby na pewno zdążyła dojść.Pamiętam,że chciałaś Kraków,Wrocław i Lublin.Coś się zmieniło? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Mój główny cel to Warszawa.
Ściągnęłam program, ale w tym rozmiarze (w pikselach) NIEMOŻLIWE jest zmniejszenie "wagi" do 250 kB :placz: w tym programie zmienia się tę "wagę" za pomocą jakości, i przy najniższej "waga" wynosi coś poniżej 930, a na samym zdjęciu nawet mojej twarzy nie da się rozpoznać :mad:
Próbowałam się dodzwonić do UP, ale nie odbierają... Dobrze, że jeszcze cały miesiąc jest, może uda mi się coś z tym zrobić :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem kiedy się za to zabiorę bo cierpię na chroniczny brak czasu, nie wiem do kiedy jest nawet kurcze :P
numer 1 - weta Olsztyn
numer 2 - biotechnologia na jednej uczelni w bydgoszczy
numer 3 - biotechnologia na drugiej uczelni w bydgoszczy
numer 4 - ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie (noo, tak to się nazywa xD) w Bydgoszczy

muszę się wziąć za to zdjęcie bo czuje że łatwo nie będzie ;/

Link to comment
Share on other sites

Marta,a jesteś pewna tej biotechnologii? Po niej podobno średnio z pracą w Polsce.Za granicą lepiej, ale u nas ludzie narzekają.Wiem,bo mam trochę znajomych na i po studiach. A Twój nr.4 wydaje się być bardzo fajny ;) Na SGGW otwierają w tym roku Bioinżynierię zwierząt [URL]http://animal.sggw.pl/2013/05/20/3465/[/URL] może coś takiego znajdziesz u siebie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...