Jump to content
Dogomania

Ciągnie na smyczy - co poskutkuje?


Justa

Recommended Posts

Guest Mrzewinska

Proponuje lekture artykulu
[URL="http://www.flyingdogpress.com/headhalters.html"]http://www.flyingdogpress.com/headhalters.html[/URL]

Jesli pies ciagnie na smyczy, a na halti nagle przestaje - wniosek jest tylko jeden - halti stwarza nieporownanie wiekszy dyskomfort. Jeden pies przywyka, drugiego to szokuje.
Chyba lepiej nauczyc chodzic przy nodze, niz zakladac coraz bardziej wymyslne urzadzenia.
Zeby nauczyc chodzic przy nodze - tzreba uczyc na haslo konczace cwiczenie, czyli haslem jest pozycja, jaka pies ma przyjac, jesli sie zatrzymamy. Potem idzie przy nodze blisko, by moc w kazdej chwili przyjac te nagradzana pozycje.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mrzewinska']Proponuje lekture artykulu
[URL="http://www.flyingdogpress.com/headhalters.html"]http://www.flyingdogpress.com/headhalters.html[/URL]

Jesli pies ciagnie na smyczy, a na halti nagle przestaje - wniosek jest tylko jeden - halti stwarza nieporownanie wiekszy dyskomfort. Jeden pies przywyka, drugiego to szokuje.
Chyba lepiej nauczyc chodzic przy nodze, niz zakladac coraz bardziej wymyslne urzadzenia.
Zeby nauczyc chodzic przy nodze - tzreba uczyc na haslo konczace cwiczenie, czyli haslem jest pozycja, jaka pies ma przyjac, jesli sie zatrzymamy. Potem idzie przy nodze blisko, by moc w kazdej chwili przyjac te nagradzana pozycje.

Zofia[/quote]
Pewnie tak tylko wielu ludzi zamiast uczyć psa chodzenia przy nodze zakłada kolczatkę lub dławik- wydaje mi się że obroża uzdowa jest w takim wypadku lepsza. Takie jest moje zdanie. Mój labrador pięknie chodzi przy nodze i latem nie często zakładam mu halti- przy wzmozonych cieczkach. Natomiast zimą wolę je założyć- być może do końca nie ma utrwalonego chodzenia przy nodze bo gdy widzi suczkę " cudownie" dla niego pachnącą to potrafi zapomnieć o mnie na drugim końcu smyczy- a przy oblodzonych chodnikach to już nie są żarty. Jeśli pies nie akceptuje tego typu wynalazków to nie należy go do tego zmuszać. Dla mojego nie ma to różnicy- obroża czy halti. Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Halti w sklepach zoologicznych sprzedawane są w różnych rozmiarach w zależności od wielkości bądź rasy psa, dlatego zawsze można dobrać odpowiedni dla swojego psiura! Mój Amstaff w Halti zaczął chodzić jak miał około 11 miesięcy,gdyż zawiodły wszelkie inne metody oduczenia psa ciągnięcia na smyczy, i było to skonsultowane wcześniej z psim behawiorystą!
Swietnie się Halti spisywało!
Natomiast jeśli chodzi o samo stosowanie to mój AST od kiedy założyłam mu Halti w sklepie nigdy nie protestował i nie widziałam w jego przypadku żadnych symptomów, które świadczyłyby o jakimkolwiek dyskomforcie dla niego. Zresztą znając swojego psa sam jesteś w stanie ocenić czy dana rzecz mu przeszkadza, czy nie robi na nim żadnego wrażenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='aeniolek']jak w temacie. znacie jakieś sposoby na wyeliminowanie ciągnięcia na smyczy??czasem to nie jest na moje siły...CO ROBIĆ??[/quote]

Było już mnóstwo takich wątków, poszukaj... kilka sposobów jest też w listopadowym "Moim psie" albo tu:
[url]www.dogs.gd.pl/kliker/praktyka/luzna_smycz.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witajcie,
czytam forum od jakiegoś czasu, mam obecnie problem z 5 m-nym WNK. Ciągnie na smyczy jak opętany tak że boli mnie reka. Próbowałam stosować metodę "na drzewo" ale skutek taki, ze pies owszem sie zatrzymuje ale jak zaczynam iść znów ciągnie, spacer wtedy polega na staniu. Może polecicie mi inne metody na ciągnięcie lub odeslijcie do właściwego wątku, piesek ma normalną skórzaną obroże i normalna smycz. Jest spuszczany ze smyczy "na wybieganie" więc ruchu ma sporo. Dodam ze potrafi kilkanaście sekund iść koło nogi, dostaje nagrodę i zaczyna ciągnąć znowu, czy to za młody piesek na taką naukę ? bo mnie sie wydaje ze nie...
Pozdrawiam forumowiczów

Link to comment
Share on other sites

czesc

sluchaj tez mam 5 miesiecznego psa co lubi ciagnac wiec....robie tak ze rano idziemby biegac do parku tak na godzinke za pileczka...pies sie zmeczy to nie ciagnie a poza tym mam takie szelki ktore pomagaja w nauce po ide prosto pod przednimi lapkami i jak on zaczyna ciagnac to szelki blokuja mu lapki...jego to nie boli ale po kilku probach idzie ladnie niestety nie zakladam mu och za czesto do psies duzo biega wiec w sumie to ciagnie w drodze to parku a nie juz tak bardzo jak kiedys....pod zadym pozorem nie zakaladaj mu koczatki
pozdrawiam...
napisz jak sie zachowuje jak sie wybiego....moze ma nadmiar energi

Link to comment
Share on other sites

Sprobuj mu zalozyc obroze uzdowa - to pierwsze i najszybsze co mozna zrobic, a później to już trzeba zwiększyć jakość spacerow (bieganie, wymęczenie ;))) - takie pozytywne przez zabawy), trening posłuszeństwa. Możesz też kupić taką zabawkę, do której wrzucisz kilka smakołyków i którą będziesz nosić w ręce uwalniając co jakis czas jeden i dajac psu kiedy będzie szedł na luźnej smyczy przy nodze np.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bella.']
Czy moj z kolei jest za "stary"???[/quote]

Nie jest za stary!

Może metoda drzewka? Tj. jak pies ciagnie to się zatrzymujesz i czekasz aż poluzuje smycz/spojrzy na ciebie i dopiero idziesz dalej.

Napewno pomocne będzie zmienianie kierunku ruchu, tempa ect.

Link to comment
Share on other sites

Cala2 napisala, ze stosowala metode "drzewa".Ja tez mialam taki problem ze swoim psem, kiedys przestalismy 25 min na mrozie 30 stopni. Efekt byl taki, ze pies szedl sobie bez ciagniecia pare metrow, pozniej stalismy, pozniej pare metrow, pozniej stalismy, stalismy, stalismy. Nastepnego dnia bylo to samo. Trzeciego dnia bylo bez ciagniecia. Czwartego ciagniecie i tak przez rok.Mnie wydaje sie, ze bylam konsekwentna w "staniu", tylko pewnie problem tkwil w tym, ze inne osoby tez z nim wychodzily, oczywiscie poinformowane o tej metodzie. Moj pies nie byl wybiegany, bo byl adoptowany i kazde spuszczenie ze smyczy bez towarzystwa innego, sluchajacego sie psa, konczylo sie ucieczka i szukaniem go przez kilka godzin (2 razy).Chcialabym zaznaczyc, ze pies byl adoptowany z domu, gdzie byl rozpieszczony, niczego nie nauczony, pewnie zaczal sprawiac klopoty i Pan postanowil sie go pozbyc. Nie wiem czy go czegos nauczylam, bo wtedy gdy zauwazylam, ze zaczyna lapac o co chodzi, to mi go ukradli.Kiedy do mnie trafil mial 1,8 mies. nie jest glupim psem, ale mam wrazenie, ze bardzo, bardzo dlugo mial do mnie zal, ze nie jest w swoim domu.

Link to comment
Share on other sites

dziekuję za porady, może wypróbuję obrożę uzdową. Dodam że piesek jest wybiegany, codziennie jest spuszczany ze smyczy i biega ok 1,5 godz a w weekendy ok 4 do 5 godz. Bezpośrednio po wybieganiu owszem może ciągnie słabiej ale ciągnie. Najgorsze są nagłe szarpnięcia do przodu lub do tylu , na razie ma 5 m-cy i mam wrażenie ze urwie mi rękę a co będzie dalej jak podrośnie..? Dlatego chciałabym szybko nauczyć pieska chodzić w miarę ładnie na smyczy. Teraz jest nagradzana jeśli idzie ok.

Link to comment
Share on other sites

Obroża uzdowa nie zda egzaminu. Pies będzie ładnie chodził tylko i wyłącznie jak będzie miał uzde na pysku. Po zdjęciu będzie ciagnął dalej.
Na początku spacer z efektem drzewa bedzie bardzo statyczny. Ale z czasem jeżeli będziesz konsekwentna w staniu jak drzewo pies załapie, ze tylko idąc bez napinania smyczy może przyjemniej spedzac spacery. Mozna głupio wygladać tak stojąc co chwila ale ważny jest końcowy efekt.

Link to comment
Share on other sites

che...chee..też to przerabiałam...masakra...ale efekt jest!!!
dobrze ci wszyscy radzą! Na moją najbardziej zadziałał system nagród. Smakołyk w prawj ręce, rękę trzymasz zgniętą tak jakbyś opierała o łokieć lewej ręki. Pies w lewej i ruszasz z komendą równaj albo noga jak tylko przejdzie dwa, trzy kroki dobrze to nagroda i coraz dłuższy dystans. No i konsekwencja do bólu...żadnego pośpiechu w chodzeniu z psem i jak tylko ciagnie to szarpniecie smyczą i głośno nie :mad: . Konsekwencja, brak pospiechu u nas było najważniejsze no i czas i dużo, dużoooo cierpliwości. U nas trwało to ok 1,5 miesiąca do dwóch. Teraz idzie pieknie jak owczarek niemiecki i cały czas czeka na pochwały. Oczywiście jak widzi np kota to nie ma zlituj się ale na to też przyjdzie czas.
Życzę cierpliwości i powodzenia!;)
ana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bella.']Juz widze moich sasiadow,jak tak bedziemy stawac co chwile :crazyeye: .Ale co tam,wazniejszy jest pies.
Acha,mamy smycz automatyczna 5m,to pewnie trzeba bedzie zrobic ja na krotko,zeby nie mial zbyt duzo wolnosci.[/quote]

Zrezygnowała bym z takiej smyczy na rzecz zwykłej parcianej max 2 metrowej.

Link to comment
Share on other sites

A co jeśli po zatrzymaniu pies chce mnie "wydrzeć" z miejsca i stosuje metody w stylu "zatrzymac sie i NAGLE szarpnąć jak opętany" z reguły moje biedne barki tego nie wytrzymuja i po spacerach czuje sie jak po jakims treningu wojskowym... Jak sie zatrzymuje to pies nie zwraca za bardzo uwagi na mnie tylko wlepiony w trawnik obwą****e wszystko :|

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']A co jeśli po zatrzymaniu pies chce mnie "wydrzeć" z miejsca i stosuje metody w stylu "zatrzymac sie i NAGLE szarpnąć jak opętany" z reguły moje biedne barki tego nie wytrzymuja i po spacerach czuje sie jak po jakims treningu wojskowym... Jak sie zatrzymuje to pies nie zwraca za bardzo uwagi na mnie tylko wlepiony w trawnik obwą****e wszystko :|[/quote]
[COLOR=darkslateblue]Talagia nie zrażaj się tylko działaj konsekwentnie. W końcu nauczy się, bo zrozumie, że to właścicielka decyduje. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Zrezygnowała bym z takiej smyczy na rzecz zwykłej parcianej max 2 metrowej.[/quote]


Ale ta tez moge zrobic na krotko,tak ok 2 m wlasnie.A jak chce zeby psiak pobiegal,robie dluzsza.Nie che go puszczac bez smyczy,a pobiegac przeciez musi.

Sluchajcie ta metoda dziala!!Super! Juz widze postepy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...