Jump to content
Dogomania

Buba ma dom :) dziękujemy wszystkim, powdzenia dla BUBY :)


Livka

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Martika@Aischa']Pomożemy w zbieraniu finansów na hotel dla suni : bazarek już ruszył! zapraszamy :)
Zupełnie nowa kolekcja jesień - zima!!!
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230984-Zupe%C5%82nie-Nowa-Kolekcja-Jesie%C5%84-Zima%21%21%21-Buty-ciuszki-apaszki-31-08-22-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230984-Zupełnie-Nowa-Kolekcja-Jesień-Zima!!!-Buty-ciuszki-apaszki-31-08-22-00[/URL][/QUOTE]
Bardzo dziekujemy Marticzko:loveu:
Juz biegne na bazarek.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem jak można oddać psa tak po prostu.
Dla mnie to żadne wytłumaczenie, pewnie świetny pretekst żeby się jej pozbyć.
Odwiedziła ją chociaż w tym schronie? Skoro tak ją bardzo kocha, może do niej jeździć wychodzić z nią na spacery, spędzać czas.
Nie mam usprawiedliwienia dla takich ludzi.
Serce w kawałkach.

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja .Nie wiem ,co napisac ..:shake:.jak mozna swego kochanego psa oddac do schronu jak worek kartofli :-(.Nigdy nie zrozumiem takich ludzi .Czy ta durna baba zastanawiala sie ,ze sunka bedzie rozpaczac ,tesknic .Jak ona moze spokojnie ogladac swoje oblicze w lustrze? Czy nie ma koszmarow nocnych?
Oddac psa za kraty to tak ,jakby oddac swoje dziecko do sierocinca .

Link to comment
Share on other sites

dzięki, ze jesteście :)

Buba jest teraz konkretnie w schronisku pod Warszawą, w J.
jej pani nie miała możliwości zamiany mieszkania, bo to ani nie jest własnościowe, ani wynajmowane nawet :(

Byłaby szansa na miejsce dla niej u Jamora, bo niedawno poszedł 'mój' Teodor do adopcji, na powrót się nie zanosi na szczęście, wiec można by w to miejsce Bubę zakwaterować - miałaby ruch i kontakt z innymi psami, i co ważne opinię Jamora.
Tylko będzie problem z kasą, jak zwykle.

Link to comment
Share on other sites

Zbieramy kase, bo oka nie zmruze, przez te sunie.
Ten dom z Sosnowca, ktory sprawdzałam, jeszcze nic nie zaadoptował.
Miejsce byłoby dobre, tylko czy Buba nie zje tej yorczki ???
No i jeszcze nie posłałam Pani zdjęc, zawsze jest mozliwosc, ze sie sunia jednak nie spodoba.
Choc wg mnie jest sliczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwija'][URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=394191673969180&set=a.383032358418445.97293.113956451992705&type=1&theater[/URL][/QUOTE]

To jest link do albumu schroniska - udostępniłam a wieczorkiem roześlę znajomym
Czy Buba ma już oddzielny event na fb ???
[B]Sylwija[/B], co z tym ogłoszeniem na tablica.pl ???
Mam zrobić czy Buba jest już tam ogłaszana ???

Link to comment
Share on other sites

cytuję:
"Buba z tego co wiem była ogłaszana na kilkunastu portalach,
teraz zapewne zostanie wrzucona na jeszcze wiecej
na tablica.pl jest na 100%"

wydarzenia na FB nie ma, tylko ten album
Ania, na która kontakt jest podawany, postara się założyć konto na dogo

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,
chciałam Wam bardzo podziękowac za każdą pomoc dla tego psa.
Szukałyśmy dla niej hotelu, ale nigdzie nie zdecydowali się hotelowac suni - wszystko rozbijało się o jej agresję. Buba kompetnie nie radzi sobie w schronisku i przez cały czas wyje. Wiem, że w będąc w domu i zostając sama zachowuje sie bardzo poprawnie - jeśli ma zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, to bez problemu zostaje kilkanaście godzin sama. Niestety nie mam pojęcia, jak byłoby w Jamorze. nie wiem czy nie będzie wyc w tym boksie, tak samo, jak w schronisku - nawet mimo długich spacerów. Poza tym jest bardzo zadziorna i generalnie wyrywa sie do innych psów będących w boksach... ;/

jedyna dobra wiadomosc, że teraz w Józefowie, żaden pies nie lata tak często na spacery do lasu, jak Buba... Wychodzi niemalże codziennie na minimum półgodziny. Oczywiście wyprowadzają ją wolontariusze, nie właścicielka..

ania peszel

Link to comment
Share on other sites

pewnie najlepiej, jak ją ktoś poobserwuje
w normalnych warunkach mieszkała - z 'moja' husky, z malamutem, z małym - yorkopodobnym, czy innym psiakiem takim maleńkim..- o tych wiem..
ale wszystko zależy od człowieka
przy mnie - na spacerze, Buba na 'szsz' (taki jakiś dźwięk ;)) gdy była poruszona obecnością innego psa, natychmiast stopowała..

teraz na pewno jest w koszmarnym stresie, straciła wszystko..

Link to comment
Share on other sites

Zbieramy! jak najbardziej Jamor, ja jestem za! Sylwia skontaktowałabyś się z tym Panem?

Bela51: w tych hotelach psy latały sobie luzem i w sumie wprost słyszałam, że psów w potrzebie jest wiele.. te hotele też pękają w szwach i nikt nie chciał ryzykowac, przez chwilę nieuwagi, zagryzienia rezydenta. oferowali boksy w stodole... ;/

a ten mały jorczek, to Duduś - wyadoptowałam go w maju:)
Genaralnie nie bagatelizowałabym jej agresji. Właścicielka była domorosłą behawiorystką wychowaną na Cezarze Milanie. Owszem radziła sobie, ale wydaje mi się, że nie każdy, do którego może trafic Buba będzie potrafił spacyfikowac psa przewalając go na ziemię.. ale absolutnie zgadzam się z Tobą, że trzeba odciągnac jej uwagę!! To po prostu działa!:)

Ona jest do opanowania, ale uwierz mi, że sielanki w tym domu nie było... Duduś mieszkał przez półroku za kiblem ... w ogóle nie wychodził na mieszkanie - Buba mu na to nie pozwalała. Na szczęscie to już historia:)
Kiedy trafiła do niej Alaska z Józefowa, właścicielka nie poradziła sobie... dostała drugą dominującą sukę i to był koniec jej tymczasowania.. na kolejnego się niezdecydowała.

musi trafic do doświadczonych opiekunów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ana pe']Zbieramy! jak najbardziej Jamor, ja jestem za! Sylwia skontaktowałabyś się z tym Panem?

Bela51: w tych hotelach psy latały sobie luzem i w sumie wprost słyszałam, że psów w potrzebie jest wiele.. te hotele też pękają w szwach i nikt nie chciał ryzykowac, przez chwilę nieuwagi, zagryzienia rezydenta. oferowali boksy w stodole... ;/

a ten mały jorczek, to Duduś - wyadoptowałam go w maju:)
Genaralnie nie bagatelizowałabym jej agresji. Właścicielka była domorosłą behawiorystką wychowaną na Cezarze Milanie. Owszem radziła sobie, ale wydaje mi się, że nie każdy, do którego może trafic Buba będzie potrafił spacyfikowac psa przewalając go na ziemię.. ale absolutnie zgadzam się z Tobą, że trzeba odciągnac jej uwagę!! To po prostu działa!:)

Ona jest do opanowania, ale uwierz mi, że sielanki w tym domu nie było... Duduś mieszkał przez półroku za kiblem ... w ogóle nie wychodził na mieszkanie - Buba mu na to nie pozwalała. Na szczęscie to już historia:)
Kiedy trafiła do niej Alaska z Józefowa, właścicielka nie poradziła sobie... dostała drugą dominującą sukę i to był koniec jej tymczasowania.. na kolejnego się niezdecydowała.

musi trafic do doświadczonych opiekunów.[/QUOTE]\

Ana, wielkie dzieki za relację i za ifno.
Jamor sobie z nią poradzi.
I bardzo dobrze, że ma codzienne spacery ! To bardzo wiele, to ją trzyma

Link to comment
Share on other sites

czyli na pewno nie ma co ryzykować z tym domkiem.

i teraz trzeba się zastanowić, rozmawiałyśmy z Anią
- to schronisko nie jest złe. Buba też je już ładnie, spacerów wyczekuje, ma ich teraz nawet dużo -żeby nie wyła - powoli zaczyna się chyba godzić z rzeczywistością. może da radę..
Teraz jest na kwarantannie, więc jest sama, potem nie będzie mogła być z innymi psami, więc trochę jej się warunki lokalowe pogorszą.
czy się spinamy i dajemy do jamora - gdzie będzie praca i określenie, co z niej za pies itd itp
czy zostawiamy w schronie - gdzie dostanie jeść, spacer, ale pracy nie będzie i jej dominacja/agresja w stosunku do innych psów albo zostanie na tym etapie, albo będzie postępować(?) - i skupimy się na jej promowaniu, szukaniu domu bez innych zwierząt, no i z info, ze na spacerze powinna być w kagańcu, i pod kontrolą - generalnie raczej dla doświadczonych ludzi

Jamor by ja przyjął, trzeba by podjąć decyzję - koło 26ego mogłaby u niego się pojawić
potem tego miejsca nie będzie, bo jest kolejka

Krzywda jej się już stała,
Wydaje się być adopcyjna - jest po prostu atrakcyjna, nawet Ania ma jakieś zapytania, ale właśnie najczęściej z innym psem albo z bardzo małymi dziećmi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...