Jump to content
Dogomania

Buba ma dom :) dziękujemy wszystkim, powdzenia dla BUBY :)


Livka

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Belu, no tak problemem w tym momencie są pieniądze. Wiadomo, że jamor lepszy niż schron.. nawet nie ma co porównywac..
Bubie jest koszmarnie smutno - ale póki co nie ma dramatu (nie siedzi np. przerażona za budą, nie chowa się, nie ma depresji - w porównaniu z wieloma innymi bidami w schronisku).
Dzisiaj już miała dwa długie spacery, do boksu wraca bardzo grzecznie i bez oporów, ma apetyt. Dlatego wydaje mi się, że gdyby szybko znalazł sie dom, to nie byłoby potrzeby hotelowania i szarpania się z szukaniem finansów, których nie mamy :(
Dlatego ja bym się skupiła na szukaniu jej domu, ale
Jeśli jednak zdecydujecie, że będziemy w stanie go wspólnymi siłami opłacic, to ok. ja mogę zadeklarowac 50zł
Wychodzi, że mniej więcej za miesiąc będzie jakieś 450zł
Nawet jesli schronisko wyadoptuje ją bez udziału któregokolwiek z wolontariuszy, to i tak potem jeździmy na poadopcyjne i jeśli będzie źle, to mamy prawo wrócic z psem. każdego adoptującego obowiązuje umowa, gdzie jest zapis o wizycie kontrolnej.

Link to comment
Share on other sites

tak myślę i myślę, i ja jestem za hotelowaniem

chodzi o to, ze tak naprawdę nie wiemy, na ile jest trudnym, wymagającym psem - nie wiem, w co można wierzyć właścicielce (teraz już byłej)

z jednej strony zostawała sama z psami i było ok, potem mały york był totalnie zastraszony - ale zbiegło się to w czasie ze zmianą w podejściu/zachowaniu właścicielki
teraz już już jest mowa o agresji, nie tylko o dominacji

tak naprawdę, wydawać ją do niedoświadczonego DS czy DT jest pewnym ryzykiem - że pies na spacerze tylko w kagańcu, człowiek z oczami wkoło głowy.. - z czym będzie musiał sobie radzić, czy sobie poradzi i nie trzeba będzie jej zaraz zabierać..

moim zdaniem powinien ktoś kompetentny z nią pobyć, poobserwować, popracować, ocenić

ja mogę dać stałej 20 + fanty na bazarek, Livka zgodziła się zrobić bazarek książkowy we wrześniu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']Pomożemy w zbieraniu finansów na hotel dla suni : bazarek już ruszył! zapraszamy :)
Zupełnie nowa kolekcja jesień - zima!!!
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230984-Zupe%C5%82nie-Nowa-Kolekcja-Jesie%C5%84-Zima%21%21%21-Buty-ciuszki-apaszki-31-08-22-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230984-Zupełnie-Nowa-Kolekcja-Jesień-Zima!!!-Buty-ciuszki-apaszki-31-08-22-00[/URL][/QUOTE]
Jest juz jeden bazarek dla Buby, wpadajcie, chocby podnosic.

Link to comment
Share on other sites

ja już byłam na bazarku :)

propozycję widziałam - to chyba [B]karmelcia [/B]z dogo - dzisiaj rano dostałam pw - [quote name='karmelcia']czesc Kochana,u mnie pzwalnialy sie miejsca w domowym hoteliku,mieszkam na wsi,mam 2 hektarowa lake do biegania do tego tuz obok las,jestem po 1 roku tech weterynaryjnego wiec wiele rzeczy robie sama przy psiakach,mieszkamy tuz pod opolem,zapraszam cenowo to by bylo dla psa wielkosci onka 350zl w tym wliczone wszystko,jedzonko,smaczki,poslania,smycze itp[/QUOTE]

ale może tylko zbieżność miejsca zamieszkania..

ja nie umiem się odnieść , jak kogoś nie znam bezpośrednio albo ktoś zaufany nie zna osoby (za dużo afer, niestety :() i nie umiem powiedzieć nt. potrzeby pracy z Bubą.. - czy to właściwa osoba i właściwy pies dla danej osoby..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Mysle, ze mozna by było poprosic, aby ktos pojechał do tego dt u Karmelci i zobaczył, tak to wygląda.
Byłoby jednak 100 zł taniej. Ja nawet nie słyszałam o tym dt.[/QUOTE]

ale nie jestem pewna, czy to ta sama propozycja co z FB - tylko zbieżność miejsca- okolice Opola, i na FB jest mowa o karmie tylko, choć 'z założenia PDT', ale..
mogą być dwie różne oferty

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o Karmelcie to warto zapytać np. emilia2280 bo widziałam, że miała u niej psy. U nas w mieście też jest nowy "hotelik" domowy, ale nie wiem czy mimo większej ceny nie lepiej spróbować z miejscem gdzie możliwe jest jej "podszkolenie". Jakby co najpewniej jutro będę w tym nowym hoteliku u mnie, mogę ew. zapytać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igiełka']karmelcia ma wątek na dogo- wklejam link [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/203939-dt-okolice-opola[/URL][/QUOTE]

[quote name='sylwija']ale nie jestem pewna, czy to ta sama propozycja co z FB - tylko zbieżność miejsca- okolice Opola, i na FB jest mowa o karmie tylko, choć 'z założenia PDT', ale..
mogą być dwie różne oferty[/QUOTE]

Porównałam wpisy na fb i na wątku i wygląda na to, że to ta sama oferta
Karmelcię polecają też szafra i Ewelinaa
Z wczorajszego wpisu karmelci wynika również, że aktualnie nie ma u siebie żadnego tymczasowicza, bo wszystkie wyjechały do DS

A tak karmelcia opisuje swoje warunki :
[I]2 pietro w kamienicy.
ja i 2 moich dzieci (w tym syn tylko weekendowo, szkola z internatem), boksia rezydentka
mieszkanie 2 pokojowe 62m2 w tym zamontowana bramka w drzwiach kuchni o powierzchni 20m2. ewe pokój dzieci z drzwiami , gdzie tez ewe moge odseparowywac psiaki
narazie nie bylo takiej potrzeby zeby gotowac, wiec tego nie robilam, ale moge.
do tej pory nie bylo potrzeby wzywac weta do domu, ale taka opcje mam obgadana ze swoim wetem w razie co, raz w tygodniu jezdze na zakupy do Opola wiec apteke tez moge zaliczyc, zaden problem
niestety mieszkam w kamienicy i podworko jest nieogrodzone ,wspolne z sasiadami, ale nieopodal domu mam fajna polane do spacerowania[/I]

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Ale Buba jest praktycznie bez kasy:-(
Do tego dochodziłby jeszcze daleki transport, naprawde ta sunia ma strasznie "pod górke"[/QUOTE]

[B]Belu[/B], jeśli ta osoba na fb to karmelcia to proponuje dla Buby BDT za koszty karmy
Kopiuję wpis na fb:
[I]...z założenia miałam miec płatny DT, ale widzę, że est więcej potrzebujących... chcę tylko, żeby pies, który do mnie wędruje miał zapas jedzonka, bo ja z kasą to niezbyt stoję...[/I]

Pytanie tylko, czy Buba się tam nadaje czy, jak dziewczyny sugerują, potrzebuje kogoś z zacięciem behawiorystycznym ???

Link to comment
Share on other sites

no właśnie, trzeba to przemyśleć, bo na miejsce u Jamora mamy teraz szansę, a np. za 2 tyg. nie będzie
Tam po prostu jest kolejka

Schronisko dla samego pobytu jako takiego - nie jest złym miejscem z tego, co pisała Ania, więc gdziekolwiek przenosić, to, szczerze mówiąc, szkoda kasy

Trzeba by po prostu na miejscu szybko sprawdzić ten DT - nie chodzi tylko o warunki, ale o gotowość/umiejętność pracy z psem trudnym, można powiedzieć po pewnych przejściach, okazuje się np., że Buba zostawała sama w mieszkaniu całymi dniami, nawet ponad 20 godz.. Schronisko było dla niej ciosem, ale już przedtem doświadczyła, w mojej ocenie, poważnych zaniedbań..

no i nie wiem, czy sprawdzić 1 czy 2 - oba okolice Opola
ten z FB - znalazłam stronę - [URL]http://mardog.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pobyt za karme to dobra propozycja, tym bardziej, ze Buba jednak miałaby przebywaxc w domu. Widac jak źle znosi schronisko i zamkniecie. Mnie jest jej bardzo zal.
Nie wiem czy bedziemy w stanie zebrac pieniadze na Jamora, sama ocen Sylwija.
Sprawdzalabym oba miejsca. Ale ja nie znam nikogo z okolic Opola.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie ja też nie znam. Ale na tej stronce jest napisane i o szkoleniach..

przyznam też, że ja mam obawy co do puszczania psa gdzieś, gdzie nie ma kontroli. Jak do tej pory miałam średnie doświadczenia, dlatego ostatnio 'swoje' psy dawałam albo blisko siebie, albo brałam do siebie.

Ale też nie mam złudzeń, że uzbiera się z deklaracji na opłatę hotelową, może częściowo.. a bazarkami długo się nie podgoni..

[B]edit[/B]: żal mi Buby, tym bardziej, że widziałam ją jakiś rok temu - śliczna, zadowolona, wesoła, energiczna i posłuszna.. i taka wpatrzona w swoją panią, reagująca na jej każde słowo/gest.. wq mnie obecna sytuacja strasznie..

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam Mardog. Prowadzi ją Osoba, którą znam i faktycznie zna się na behawiorze - ma własną szkółkę, jej własny pies to też adopcyjniak, a nieraz tymczasowały się u niej psy, które całe życie spędziły np. na łańcuchach i miały różne przejścia ;). Co ważne - metodę dopasowuje do psa i pracuje z różnymi psami, także ma wykształcenie. Na dogo jej konto to Natiimar, myślę że warto Bubę umieścić właśnie u Niej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...