Jump to content
Dogomania

Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy


Maruda666

Recommended Posts

Dziekuję w ich imieniu :)

Właśnie wróciliśmy od weta - nasz Gucio przeszedł ogólny przegląd i umówiliśmy się na jutro na krew i nakłucie pęcherza moczowego - czyli mamy mieć pusty brzuszek i pełny pęcherz - ciekawe jak mam tego drugiego dopilnować ??
Generalnie Gućko już stareńki, wyglądał na zmęczonego po wizycie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanka40']Też nie wiem jak to zrobić.
Wot zagwozdka.
Biedny staruszek.
Jutro będzie musiał być dzielnym kotkiem.
A to nakłucie, to w uśpieniu się robi ?[/QUOTE]

W uśpieniu Asiu. Tego też się trochę obawiam - przed laty naszego Cezara ( to większe w awatarku ) ledwo co dobudziliśmy też po takim lekkim uśpieniu w tym samym celu - też miał już swoje lata.
Może skończy się tylko pobraniem krwi ( jak nie upilnuję pęcherza ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Guć został wstępnie ustawiony na renalu który z początku bardzo mu posmakował. Ale nadal chudł i był głodny :( Zaczęłam szperać, dzwonić - bardzo mądra dziewczyna od kotów podesłała mi wątki nerkowców na miau. No i tam doczytałam, że żaden renal tylko bogatobiałkową karmę pod kontrolą poz. fosforu i mocznika. Zasugerowałam delikatnie naszemu wetowi że coś takiego wyczytałam i gdzie, chyba poczytał :) bo przy następnej wizycie przeszliśmy na mięsko i Ipakitine dla wyłapania fosforu - duży plus za chęć poszerzania wiedzy. Nie ma nic gorszego niż ludzie, którzy wiedzą swoje i są głusi na wszelkie argumenty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maruda666']Tak, prosto z pęcherza. Guć w ogóle sika bardzo skąpo, jak łapałam mocz na badanie było tego ledwo jakieś 2cm od dna w pojemniczku. Wyniki krwi miał raczej dobre jak na swój wiek, tylko w moczu ogromne ilości białka :([/QUOTE]
No to rzeczywiście problem.
Może go dopoić trochę za pomocą strzykawki, ale to też uda się zazwyczaj jakieś 2 ml, bo potem kot zaczyna się ślinić.
Może sam się napije porządnie i coś się w baniaku uzbiera ?

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy już po. Trochę wymęczeni, ale szczęśliwi:) - nie usypialiśmy, była próba bez znieczulenia, ale Guć wykazał duży opór i nic z tego nie wyszło. Plusem jest wygolony do USG brzuszek - będzie mu chłodniej :evil_lol:
W ogóle to Gucio wygląda już jak przybłęda - łysy brzuchol, ogon wystrzępiony jak cię mogę ;) - wymyśliłyśmy sposób na poradzenie sobie z brudnym ogonem w okresach gdy go czyści ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maruda666']http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7443925829cd.jpg[/QUOTE]
:D
Zaparkowane jeden za drugim;)

[quote name='Maruda666']
[url]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6ff00474b6d4.jpg[/url]
[/QUOTE]
Jak z pocztówki:)

[quote name='Maruda666']Jesteśmy już po. Trochę wymęczeni, ale szczęśliwi:) - nie usypialiśmy, była próba bez znieczulenia, ale Guć wykazał duży opór i nic z tego nie wyszło. Plusem jest wygolony do USG brzuszek - będzie mu chłodniej :evil_lol:
[/QUOTE]
A kiedy będą wyniki?

[quote name='Maruda666']wymyśliłyśmy sposób na poradzenie sobie z brudnym ogonem w okresach [B]gdy go czyści[/B] ;)[/QUOTE]
Chyba jednak nie chodzi o to, że myje ogon:evil_lol:
Jaki to sposób?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']:D
Zaparkowane jeden za drugim;)

[B]Lolek jest wiernym cieniem Gucia :) - aż się boję, co będzie, jak Gucia zabraknie[/B]

Jak z pocztówki:)

A kiedy będą wyniki?

[B]Pewnie dopiero w poniedziałek, może jeszcze jutro? - wet posyła krew do Wrocławia. Gotowe zazwyczaj dostaję na maila.[/B]
Chyba jednak nie chodzi o to, że myje ogon:evil_lol:
Jaki to sposób?:)[/QUOTE]

No i wreszcie o ogonie ;) - dwuznacznie napisałam, czyści Gucia, nie ogon, czyli prozaicznie mówiąc gdy ma biegunke ;). A sposób, to nożyczki i wycinanie brudnych kłaków :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']Maruda w mojej galerii i na FB są zdjęcia grupowe kociaków-ale jak śpią ;)[/QUOTE]
Noto teraz nie wiem, bo porobiłam dziewczynom, tak jak się umówiłyśmy. Jest jakiś odzew z tych ogłoszeń?
Może porobię na innych portalach całej czwórce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maruda666']No i wreszcie o ogonie ;) - dwuznacznie napisałam, czyści Gucia, nie ogon, czyli prozaicznie mówiąc gdy ma biegunke ;). A sposób, to nożyczki i wycinanie brudnych kłaków :cool1:[/QUOTE]
Myślałem, że ten sposób jest bardziej pomysłowy:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Liczyłem, że od Ciebie się dowie;)
Chyba niczego się nie wymyśli czego by nie ściągnął:roll:

A nie da rady zapobiegać rozwolnieniom?[/QUOTE]

To zaczęło się niedawno i chyba ma związek ze stanem nerek. Wet myśli też o tarczycy - czekamy na wyniki. Póki co to nie zdarza się codziennie, próbuję delikatnie ratować sprawę węglem.

[quote name='ewa gonzales']Marudkowe szczęścia
sciskuniamy za Was [IMG]http://supergify.pl/images/stories/Milosc gify/love(1).gif[/IMG]:glaszcze:
chorobska ech ....:-( :-([/QUOTE]

Ewuś, wszystkie nasze kocie łapki też zaciśnięte za zdrowie Twojej małej :loveu:

[quote name='joanka40']Odwiedzam kociastych i widzę, że obyło się bez drastycznych rozwiązań i wszyscy są szczęśliwi...z biegunką, czy bez...[/QUOTE]

Ta nasza biegunka to pestka w porównaniu do tego co serwuje Luśkot :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...