Jump to content
Dogomania

Hrabal -udało sie. Ma dom. Dziekuję.


monika55

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='michelle04']Krótka relacja z dzisiejszego dnia: dojechaliśmy w południe, Pani Jola czekała już na nas ze swoimi podopiecznymi na skwerku, chłopcy obwąchali się z ciekawością i Hrabo zaraz stracił zainteresowanie i obwąchiwał wszystko dookoła, natomiast jego Franek-mieszaniec, sierściuszek i Fidelek-sznaucerek, chłopcy byli baaaardzo zaaferowani tą nową znajomością Fidelek jest taki malutki w porównaniu do Hrabka, że przebiegał jemu pod brzuszkiem i między łapinkami oraz potykał się o niego, bo jest niewidomy, co Hrabowi wcale nie przeszkadzało :) Poszłyśmy więc na spacer po parku, my wymieniałyśmy się informacjami o psach, a Fidelek i Franio biegali luzem wokół nas i Hrabka bez jakichkolwiek negatywnych reakcji z obydwu stron Pani Jola powiedziała, że jest bardzo zadowolona i tak właśnie wyobrażała sobie KOndzia i skoro jest wszystko ok między psiakami to jest gotowa na adopcję, więc skierowałyśmy się do domu, a tutaj Hrabo wkroczył jak do siebie, obleciał wszystkie kąty niepokojony przez rezydentów,uradowany jak dziecko :)Wykorzystałam tą chwilę i pobiegłam do auta po rzeczy Kondzia, pokazałam książeczkę z aktualnymi szczepieniami i nr chipa, powiedziałam o dawkowaniu tabletek, o karmieniu,Pani Jola podpisała umowę, a Hrabko w tym czasie kręcił się przy nas, wychlapał wodę potem wytarł się o nas,zachowywał się bardzo naturalnie, jakby wiedział, że tu będzie jego dom :) Zaczęłam zbierać się do wyjścia, bo widząc go takim szczęśliwym trochę się rozczuliłam i nie chciałam się rozryczeć oczywiście z pozytywnych emocji, Pani Jola chciała pokryć koszt transportu, ale wyjaśniłam, że nie ma takiej potrzeby, że to co robi dla Hraba jest warte dużo, dużo więcej i że jesteśmy Jej bardzo wdzięczne i że gdyby coś się działo, gdyby potrzebowała pomocy to prosimy o kontakt, bo nie zostawimy Jej samej sobie i tutaj mam prośbę/sugestię jeśli po Hrabku zostaną jakieś pieniążki to myślę, że takim ukłonem w stronę Pani Joli za to co robi dla tych bezdomniaków byłby zakup karmy dla Hrabka, tej Brit na stawy co Hrabko ją dostał, skorzystałby na tym i nasz KOndzio i Panią Jolę by to troszkę odciążyło, bo w sumie to Jej trzeci psiak, a osobom o takim sercu należy pomagać, oczywiście to tylko moja sugestia
I jeszcze jedno: wiem, że Hrabko będzie tam szczęśliwy, tak mi podpowiada serce mając przed oczami jego reakcję na nową sytuację - tyle[/QUOTE]

Hrabal znalazł domek, aAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Kochane - dziękuję za słowa współczucia. Nie mogę teraz mówić, ani nawet pisać o tym co się wczoraj stało. ...


Muszę mimo wszystko wypełniać swoje obowiązki. Przed chwilką kupiłam na Allegro AptoFlex dla Hrabala. Razem z wysyłką kosztował 99,15.

Sprzedawca - przychodnia weterynaryjna M. Spiegel Wrocław.

Szukam tej karmy i chyba znalazłam stronę , która oferuje wszystkie karmy marki Brit. Skoro wybrałyście Brit Premium Adult , to wydaje mi się, że może to być tylko Medium - popatrzcie w opisie , dla jakich ras konkretnie jest przeznaczona, i to jest chyba właśnie karma dla Hrabala. Co prawda jest jeszcze specjalna linia dla piesków starszych, ale one są droższe.

[URL]http://www.karmybrit.pl/[/URL]

Wypowiedzcie się w kwestii wyboru, a ja postaram się poszukać może nieco tańszego sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak poczytałam,to Brit Adult L/Large/ jest dla psów dużych od 25kg. Natomiast Brit Adult M Medium dla psów średnich od 20kg.
Tu znalazłam te karmy z wysyłką gratis po 2x15kg za 175zł
[url]http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=15025894[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halszka'] jest jeszcze Brit senior medium(m.in.w opisie"[COLOR=#000000]zdrowy układ kostny[/COLOR]")10-25kg [URL]http://allegro.pl/brit-premium-senior-medium-m-2-x-15-kg-kurier-g-i3544813704.html[/URL][/QUOTE]
Mój wcześniejszy link ,może ta?
Edit.teraz sprawdziłam,że ma zbyt dużo negatywów itd. lepiej u kogoś innego zamówić

Edited by halszka
Link to comment
Share on other sites

Ja wracam z krotkiego urlopu i odwyku od dogo a tu co...?! HRABAL MA DOM!!!! NIE WIERZE!!! :multi: Bardzo sie ciesze :multi: A pisalam do farmerki iz mam nadzieje ze pazdziernikowa deklaracja zasili koszty transportu, nie mylilam sie :sweetCyb:

Skladam rowniez wyrazy wspolczucia... Pani Moniko, odejscie czlonka rodziny zawsze jest bardzo ciezkie.... nie ma slow ktore moglyby ukoic bol i wypalnic pozostałą po psiaku pustke... :( (*)

Link to comment
Share on other sites

Karma kupiona na Allegro u sprzedającego Wetkarma. Pieniądze już przelałam - 179 zł ( przesyłka gratis).

Przekroczyłyśmy budżet o 20 zł, ale niech to będzie mały prezencik od księgowej dla Hrabalka.


Jak wynika z moich zapisków tylko Alina71 i Izek nie spłaciły do końca swych zobowiązań wobec Hrabala. Nie jest to dużo, ale zawsze coś :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farmerka63']Karma kupiona na Allegro u sprzedającego Wetkarma. Pieniądze już przelałam - 179 zł ( przesyłka gratis).

Przekroczyłyśmy budżet o 20 zł, ale niech to będzie mały prezencik od księgowej dla Hrabalka.


Jak wynika z moich zapisków tylko Alina71 i Izek nie spłaciły do końca swych zobowiązań wobec Hrabala. Nie jest to dużo, ale zawsze coś :shake:[/QUOTE]
Jak zawsze jesteś Kochana.To karma i AptoFlex zostały wysłane na adres pańci Hrabcia,tak?

Link to comment
Share on other sites

No to teraz za każdym przejazdem przez Syców będę wypatrywać Hrabcia (ostatnio czasem jeżdżę, bo strasznie nam się spodobało jeziorko w Kobylej Górze i moje suki się tam trenują pływanko - może zima jeszcze poczeka troszkę i znów się wybierzemy...)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście Aniu - wszystko jedzie prosto do Sycowa. Do tej przychodni, w której kupowałam syrop , zadzwoniłam i zwróciłam ich uwagę na zmianę adresu do wysyłki. Do tych od karmy zadzwonię jutro. I tak pewnie nie wyślą , zanim nie dostaną kasy, a przelałam pół godziny temu.

Link to comment
Share on other sites

Relacja P. Joli - wczorajszy wieczór :

Jestem zaskoczona Waszą troskliwością Dziękuję . Nigdy nikt mi niczego nie dał dla piesków i już byłam zaskoczona tym ,że dostając psa dostałam leki i karmę i uprząż z kagańcem a tu jeszcze jakieś prezenty ? Franek z Tofikiem wcinają wszystkie przysmaki .Hrabcio juz też jeszcze tylko nie bardzo interesuje go ucho bo pewnie twarde jak dla niego ... więc co panie uznacie to będzie ... I aż się czuję zażenowana bo to ja może powinnam pomóc a tu otrzymuję cos właściwie za nic . .


Hrabcio dostaje te leki które dostałam , poza tym ma się dobrze .. jest przeuroczy i zachowuje sie bardzo dobrze ... jeszcze jednak mu się zdarza nasikać choć wychodzimy trzy razy dziennie na spacer . Być może potrzeba jeszcze czasu by złapał właściwy rytm Przedtem miał ogród na żądanie więc stawał i się załatwiał kiedy mu przyszła ochota a teraz musi złapać nawyk ,że tylko wtedy gdy wychodzimy ... tak czy inaczej jak na tak krótki pobyt ,tyle zmian ,stresu to zachowuje się super ... Jest mądrym psiakiem . Spuszczam go ze smyczy i wtedy dopiero pokazuje jaki jest szaleje ,ale bardzo mnie pilnuje . Nie reaguje zbytnio na swoje imię ,nie chce od razu podejść musze go sposobem ...ale i to pewnie z czasem wyrobimy zostaje już sam z kumplami w domu i i muszę powiedzieć ,że ten egzamin zdał na super


co do smakołyków ... to na początku Hrabcio odmawiał ...teraz już łupie ciasteczka , witaminowe draże ... kurze łapki , płucka ,żołądki
i gdy wracam z zakupów to z całą resztą czeka co w siatce będzie dla "grzecznych dzieci "


ak on jest super i ma cudną sierść ...taka aksamitną i w ogóle jest takim rozkoszniakiem lekko gapciowatym

bo przez ta grzywke czasem w porę nie dostrzeże czegoś ..fajny ...



więc się z wdziękiem potknie


a jak biegnie i mu faluja te uszy i rozwiana broda i grzywka to nic tylko przytulac się chce takiego rozkoszniaka Tak jak mówiłam moje psy mają mój charakter są zgodne ... nie ma problemów żadnych . przyjęły go jak swego chodzimy razem na spacery na smyczy jeden obok drugiego i nie ma problemu z taką bliskością





w domu kazdy zajmie swoje miejsce i tez nie ma powodów do zwad

jedzenie ..ponieważ Hrabcio choć wcale nie jest takim żarłokiem to jednak w towarzystwie innych misek zaczyna obcesowo przeganiać ... więc dostaje w innym miejscu jedzenie i ja mu towarzyszę by zjadł co ma ..bo inaczej wychodzi i biegnie sprawdzić co koledzy mają na talerzach




No i na koniec dostałyśmy wszystkie pozdrowienia od P. Joli i jeszcze raz serdeczne podziękowania :)

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale Hrabcio trafił. Znowu mi się oczy zapociły. :oops: Bardzo ładnie p.Jola pisze o Hrabciu, a te latające uszy już widziałam oczami wyobraźni, bo tak samo wygląda mój Fidelek jak biega za piłką. Będzie miała jeszcze wiele radości z Hrabka, futerko mają faktycznie tylko do miziania, zwłaszcza jak odrośnie tak na 2 cm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...