Jump to content
Dogomania

Pies niszczy swoje posłanie:(


Natka72

Recommended Posts

Coris jest u nas od 10 miesięcy,ma ok 4 lat i jest ze schroniska.Praktycznie od momentu zaaklimatyzowania się gryzie,szarpie i niszczy swoje posłanie.Jakiekolwiek by nie było.Miał już dwa materacyki,kocyk,dwa stare duże ręczniki,dwie stare poszwy,poduszkę i dwa jaśki.Wszystko tak poszarpał,że nadawało się tylko do wyrzucenia.Dobrze,że nie zdecydowałam się na zakup kojca w sklepie zoologicznym a miałam taki zamiar.Wczoraj rozszarpał ostatni jasiek i leży teraz na zwykłym,papierowym podkładzie.Szkoda mi go,bo na pewno jest mu twardo ale nie wiem jak oduczyć go niszczenia.Kupowałam mu różne zabawki i szarpaki,ale olewa je totalnie.Za każdym zniszczeniem pokazywałam mu,że źle zrobił,powtarzałam kilka razy że "nie wolno" i karałam czasową obojętnością i odsyłaniem na posłanko...Co robie nie tak?Już mu zapowiedziałam,że jak poszarpie podkład to będzie spał na gołej podłodze,ale już teraz serce mnie boli jak na niego patrzę :(

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 3 duże suki, w tym jedną ze schroniska. Ale to nie schroniskowa niszczyła okropnie każde kupne legowisko, tylko urodzona u nas, wypieszczona rodowodowa. Szczególnie lubiła niszczyć takie, w których w środku sa kawałeczki gąbki lub jakieś gąbkopodobne wypełnienie. Jak już nadpoczęła, to obie pozostałe suki też dołączały sie do tej pasjonującej czynności. (one wymieniają się legowiskami).
Ponieważ nie miałam pieniędzy na wyrzucanie, zaczęłam sama szyć - najpierw szyłam z gąbki i materiału, ale po niedługim czasie takie też rozkładała na czynniki pierwsze. Koce i ręczniki które stosowałam awaryjnie chyba były za cienkie, bo były rozwlekane po podłodze i też kończyły szybko, jako szarpaki.
Od jakiegoś czasu używam starych kołder (takich z wypełnieniem starowieckim z waty), zszytych podwójnie, które następnie powlekam na miarę uszytymi pokrowcami z poszewek na kołdrę. I skończyło się wykańczanie legowisk! Te funcjonują już z pół roku, a może i rok. Tylko co parę dni przewlekam w czyste poszewki bawełniane, które też są nietknięte.
Mam wrażenie, że w kupnych legowiskach nie pasowało jej wypełnienie. Może było za ciepłe, bo to jednak sztuczne tworzywo.

Albo po prostu wyrosła z etapu gryzienia-szarpania. I może twój pies też "wyrośnie".

Link to comment
Share on other sites

Nie odsyłaj psa w ramach kary za gryzienie posłania na to właśnie posłanie. Posłanie powinno kojarzyć się pozytywnie, być jego azylem. Do "odsiedzenia" kary wyznacz inne miejsce. Moja Kawa też notorycznie gryzła posłanie. Spokój był tylko, gdy była naprawdę porządnie wybiegana. Poza tym bawiłam się z nią miękkimi szarpakami z polaru (psy lubią gryźć to, co miękkie). Spróbuj zainteresować psa zabawką. Pokaż jaka to frajda bawić się sznurkiem, czy piłeczką. Pies pewnie z tego wyrośnie.

Link to comment
Share on other sites

A nie dałoby mu się zostawić takiego pogryzionego posłania do dalszego gryzienia jednocześnie dając nowe legowisko? Przy próbach gryzienia nowego "przekierować" go na stare. Mój pies ma jeden kocyk do gryzienia - on się przy tym rozluźnia, relaksuje. Kocyk wygląda już jak ser szwajcarski - kiedyś był właśnie tymczasowym legowiskiem (po zjedzeniu pierwszego, eleganckiego, z wzorkiem w psie łapki :)) ale zostawiliśmy mu go przy wymianie na nowe. I tego nowego już nie zniszczył.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Albo to kwestia tego, że na posłaniu jest jakiś zapach, którego ty nie wyczuwasz, ale który przeszkadza twojemu psu..mój dalmatyńczyk ma tak, że jak stanie mu się na posłanie, w butach czy kapciach, to potem przewraca je na wszystkie strony, ale nie wiem ani co to oznacza, ani skąd to się bierze.

Link to comment
Share on other sites

Ineger twoje rady są bezcenne dziękuje, teraz mój pies nie ma czym jeść:angryy:
[QUOTE]Powybijaj mu zęby...wtedy masz kłopot z głowy...inna[/QUOTE]

[QUOTE] o, i nawet mam pomysł: załóż psu kaganiec, i zostaw go tak na noc...może się przyzwyczai.

[/QUOTE]
Taaak.. ale nie widzę żeby kaganiec mógłby w czymkolwiek pomóc, chyba że pies będzie miał go 24/h

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina516']Ineger twoje rady są bezcenne dziękuje, teraz mój pies nie ma czym jeść:angryy:



Taaak.. ale nie widzę żeby kaganiec mógłby w czymkolwiek pomóc, chyba że pies będzie miał go 24/h[/QUOTE]

Przecież żartuję...ale może to jest coś z zapachem tego posłania...może spróbuj położyć to posłanie w jakimś innym miejscu domu...nie wiem, musisz pokombinować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...