Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=teal][I][B]A mój to na osiedlu nie kupczy wcale. Dopiero jak go w pole wywożę, to jakoś tak się relaksuje, rozluźnia.:lol: [/B][/I][/COLOR]
[COLOR=teal][I][B]Niestety osiedlowe trawniki są tak zasrane, że zgroza. Pies mi nawet nie chce na nie wchodzić. Czasami to dosłownie nie ma ani skrawka wolnego miejsca, żeby łapę postawić:shake:[/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo'][quote]
Napisał(a) [B]xxxx52[/B]
[I]Szkoda,ze wladze miasta w duzych aglomeracjach nie montuja punktow(malych skrzynek)w ktorych znajdowalyby sie plasikowe torebki,oczywiscie za darmo,w wiadomym przeznaczeniu[/I]
[/quote]A do podtarcia wlasnego tylka tez prosisz o darmowy papier? Masz psa, ponos tego konsekwencje...[/quote]
:roflt: :roflt: :roflt:

Wiecie co, ja to się czuje niedoceniana :obrazic:
Nikt mnie nie chwali za sprzatanie, nikt też mnie nie gani, jak psy na trawnik srają, więc nawet tej satysfakcji, jaką jest skonsternowana mina pyskacza mieć nie mogę :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Wiecie co, ja to się czuje niedoceniana
Nikt mnie nie chwali za sprzatanie, nikt też mnie nie gani, jak psy na trawnik srają, więc nawet tej satysfakcji, jaką jest skonsternowana mina pyskacza mieć nie mogę [/quote]
Pochwalić to chyba nie u nas w Polsce :mad:. A że Cię jeszcze nikt nie objechał? Może za szybka jesteś :razz: . Mnie wyciągnięcie torebki z kieszeni zawsze zajmuje wieki, więc potencjalny zgorzkniały psiarzofob ma masę czasu żeby mi dowalić. Natomiast na brak satysfakcji proponuję działalność dydaktyczną - noś ze sobą zapasową torebkę i proponuj ją "przyłapanym" na gorącym uczynku właścicielom kupczących psów. Ja niedługo chyba sama zacznę to robić, bo czasem chodzę z Leonem do "kojca" w parku, małego ogrodzonego terenu specjalnie dla psów, z koszem na wrzucanie kup i dzisiaj właśnie zauważyłam ile tam jest wielkiego kupska (oczywiście wszędzie [I]poza[/I] koszem). Dodam, że teren ma z 10 metrów kwadratowych. Więc macie odpowiedź na pytanie co by było gdyby ustawiono więcej koszy. I pewnie nawet jeśli by były przy nich darmowe torebki, to ogromnej większości psich właścicieli i tak nie chciałoby się schylić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SaJo']A do podtarcia wlasnego tylka tez prosisz o darmowy papier? Masz psa, ponos tego konsekwencje...[/QUOTE]
:lol!: :roflt: :lol!: :roflt: :lol!: :roflt:
[quote name='HaPPy_PsIaRa']oj ile kary za nie posprzatanie mozna dostac?[/QUOTE]
Miliony!!! Przelicz sobie, ile kup robi Twój pies przez całe swoje życie, obsrywając nasze trawniki... Najlepiej przelicz to na kilogramy, i wyobraź sobie zbiorczą, wielką kupę... :angryy:
[quote name='asher']
Nikt mnie nie chwali za sprzatanie, nikt też mnie nie gani, jak psy na trawnik srają, więc nawet tej satysfakcji, jaką jest skonsternowana mina pyskacza mieć nie mogę :shake:[/QUOTE]
Ja też nie mam tego szczęścia... nikt nic nie widzi... :shake: Może każę Kresce kupkać na przystanku autobusowym :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

:multi: ja też sprzatam kupy moich psów od wczoraj:P hehe tylko mi nie mowice co tak pozno... przygotowywalam sie do etgo psychicznie.. i wczoraj wieczorem i dzis rano sprzatnelam po psach:)powiedzmy, ze po malej pchle to tak jakos naturalnie... ale po ONku to mi dziwnie bylo;p ale sprzatnelam:D:Di teraz mam zamiar sprzatac za akzdym razem:D:D no mzoe nie... bo jak biegunke beda mialy to ciezko.. ale tak to luuuzik... co mi polecacie do sprzatania tak duzych kupek jakie ONki robia? bo ja sprzatalam woreczkami foliowymi.. tzn jednym... ale mialam rekawiczki bo zimno.. i tak mysle ,ze w lato ten cienki worek i gole rece.. to jakos tak niezbyt... moze macie jakis inny pomysl?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']:multi: ja też sprzatam kupy moich psów od wczoraj:P [/QUOTE]
Gratulacje!!! :multi:
[QUOTE] bo ja sprzatalam woreczkami foliowymi.. tzn jednym... ale mialam rekawiczki bo zimno.. i tak mysle ,ze w lato ten cienki worek i gole rece.. to jakos tak niezbyt... moze macie jakis inny pomysl?[/QUOTE]
Podwójny woreczek, lub taki z grubszej folii, albo kup specjalistyczne torebki z łopatką w zoologicznym, skoro masz z tym jakiś problem :cool1:
Ja wychodzę z suką w narciarskich rękawicach, żeby podjąć kupkę z ziemi, musze rękawiczkę zdjąć, więc jest mi obojętne czy to lato, czy zima :evil_lol:
Myślę, że przywykniesz do dotyku kupek... wyobraź sobie, że to coś innego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Gratulacje!!! :multi:

Podwójny woreczek, lub taki z grubszej folii, albo kup specjalistyczne torebki z łopatką w zoologicznym, skoro masz z tym jakiś problem :cool1:
Ja wychodzę z suką w narciarskich rękawicach, żeby podjąć kupkę z ziemi, musze rękawiczkę zdjąć, więc jest mi obojętne czy to lato, czy zima :evil_lol:
[B]Myślę, że przywykniesz do dotyku kupek... wyobraź sobie, że to coś innego[/B] ;)[/QUOTE]Pierwsze, treningowe zbierania radze robic przez jedzeniem :evil_lol:
U nas takie [URL=http://www.canican.com/produit.htm]oprzyrzadowanie[/URL] mozna nabyc.
[url=http://www.polytrans.fr/fiche_produit.php?num_article=506212]Albo takie[/url] ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja onkowe kupki sprzątam normalnie - foliowa torebka na rączkę i siup! Po dogu niemieckim sprzątam w identyczny sposób :lol:
W Polsce też można nabyć rozmaite oprzyrządowanie, ale dla mnie ma podstawową wadę - nie miesci się do kieszeni ;)

Powiem wam, że o wiele łatwiej mi sie sprząta, odkąd psy jedza suchą karmę, jakieś mniej obrzydliwe te kupki są, niż po gotowanym jedzeniu :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']
U nas takie [URL=http://www.canican.com/produit.htm]oprzyrzadowanie[/URL] mozna nabyc.
[url=http://www.polytrans.fr/fiche_produit.php?num_article=506212]Albo takie[/url] ;)[/QUOTE]
Ale fajne... :lol!:
W marcowym Moim Psie można zobaczyć takie pudełeczko na sznurku, do zbierania kupków, ze nawet się nie trzeba schylać :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']
Powiem wam, że o wiele łatwiej mi sie sprząta, odkąd psy jedza suchą karmę, jakieś mniej obrzydliwe te kupki są, niż po gotowanym jedzeniu :razz:[/QUOTE]
Ja mam odwrotne spostrzeżenia :evil_lol: Może zależy od kucharza :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']:roflt: :roflt: :roflt:

Wiecie co, ja to się czuje niedoceniana :obrazic:
Nikt mnie nie chwali za sprzatanie, nikt też mnie nie gani, jak psy na trawnik srają, więc nawet tej satysfakcji, jaką jest skonsternowana mina pyskacza mieć nie mogę :shake:[/quote]]


Chyba nie o to chodzi, żeby ktoś popatrzał i pochwalił, tylko o wlasną satysfakcję, że odwaliło się kupę fajnejroboty;););)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bigos']]


Chyba nie o to chodzi, żeby ktoś popatrzał i pochwalił, tylko o wlasną satysfakcję, że odwaliło się kupę fajnejroboty;););)[/QUOTE]
Ale samą satysfakcją trudno żyć. Poza tym, satysfakcja jest większa, kiedy ktoś dostrzeże nasze wysiłki... :cool3:
Dzisiaj przyuważyłam jedną panią z mojego bloku, szła z pieskiem na spacer, a w dłoni dzierżyła woreczek... czyżby :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Misiaczki Drogie,
Dostałam upragnioną odpowiedź z Sanepidu! :evil_lol: Niniejszym ogłaszam, że wolno nam wrzucać psie kupki do zwykłych pojemników na śmieci :multi: Nie istnieją szczegółowe przepisy, które by tego zabraniały. Owszem, wskazane jest wrzucanie kupek do specjalnych pojemników, które powinny być udostępnione. Ale wobec braku takowych na ulicach miast, mniejszym złem jest wrzucanie kupek do zwykłych koszy niż pozostawianie ich na trawnikach czy chodnikach. Aczkolwiek wskazane jest wyrzucanie kupek w woreczkach lub torebkach, żeby nie brudziły zwykłych śmietników. :cool3:[/quote]

Fajnie, że Ci sie chciało to wyjaśnić.
No to moge się przestać martwić, że któregoś dnia dostanę mandat, bo w moim Poznaniu nie ma żadnych specjalnych pojemników, za to panów w czarnym bardzo wielu:lol:

Że tez dopiero teraz dostrzegłam ten wielce ciekawy wątek:roll: :lol:
Myszko, masz przecudowny styl pisania:lol:

Dopisuję sie na listę sprzątajacych kooopy. W tym temacie przechodziłam ewolucję, mianowicie:

- przemyślawszy sprawę i podjąwszy decyzje "od dziś sprzątam", mimo świadomości że robię dobrze i powinnam zostać uznana za wzór do naśladowania, byłam nieco... zakłopotana:roll: . Starałam sie to robic dyskretnie, bo niektórzy patrzyli na mnie z obrzydzeniem na twarzy. Z największym obrzydzeniem patrzyli podczas popołudniowego "szybkiego siku i ..." po pracy, kiedy występowałam na obcasach, płaszczyku i makijażu i schylałam się po kupeczkę:roll:

- dość szybko uporałam sie ze swoim zakłopotaniem i przeszłam do etapu następnego, mianowicie zbierałam kupki troche demonstracyjnie, żeby zachęcić innych

- teraz to juz taka rutyna, że robię to odruchowo, w ogóle sie nie zastanawiając.

Link to comment
Share on other sites

ehh a ja sie zdenerwowalam.. poszlam z piesmai do parku.. szedl jeden pan z pieskiem... drugi... itp itd.... a ja tak bardzo chcialam zeby Cekin walnal kooope i bym pokazala jak altwo sie sprzata... a ten nic... pozniej bawil sie z goldenka.... i tez liczylam na to , ze w koncu bede mogla pokazac , ze po psie sie sprzata... i dooopa;/ dopeiro po zabawie na smyczy jak byl... a w poblizu nikogo to zrobil swoje;/ ehhhh i nikt nie widzial... haha teraz chyba sama zaczne "edukowac" ludzi w tym temacie... taks amo jak w temacie rozmnazania... "a ja jej nie wysterylizuje.. moze za rok bedzie miala szczeniaki.. chociaz raz...":angryy: :angryy: :angryy: suka ma z 10 meisiecy i ejst goldenka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...