Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='julieczka_poz']Smietnika nie ma tu nigdzie no i co mam godzine z kupa w reku chodzic ? Troche to poprostu niewygodne....:oops: zwazywszy na to ze moj psiak niemale robi... [/quote]
Ten z awatarka? To faktycznie są chyba niemałe :lol:

Link to comment
Share on other sites

podnosze temat bo cos spadl...:-(
i mam pytanko:tak jak pisalam poki co jestem zagranica ale jesli wroce(mam nadzieje)to napewno do mojego ukochanego miasta katowic.a konkretnie na moje osiedle zaraz obok parku chorzowskiego.i w zwiazku z tym mam pytanie-czy ktos tam widuje smietniki na psie koopki?bo ja wczesniej nie zwracalam na to uwagi i poprostu jestem ciekawa;)
pozdrowienia dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Moja spółdz mieszkaniowa grodzi stalowymi płotkami bardzo starannie każdy kawałek trawnika i jest demokratycznie:nie wejdzie ani dziecko ani pies.Straż pożarna też pod blok nie podjedzie.Koszy też nie ma.W Krakowie zostawienie psiej kupki kosztuje 50zł a wyrzucenie do ludzkiego kosza też 50zł.To jak mam pozbierać,wyrzucić i zapłacić to wolę zostawić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Moja spółdz mieszkaniowa grodzi stalowymi płotkami bardzo starannie każdy kawałek trawnika i jest demokratycznie:nie wejdzie ani dziecko ani pies. Straż pożarna też pod blok nie podjedzie[/QUOTE]
Mieszkańcom to nie przeszkadza??? :razz: Ktoś interweniował w spółdzielni?
Jeśli nie może podjechać Straż to należy ją o tym zawiadomić, a wówczas Straż nakaże Spółdzielni rozbiórkę płotków :cool1:
[QUOTE] wyrzucenie do ludzkiego kosza też 50zł.[/QUOTE]
Proszę!!! Zadzwoń lub napisz do Straży Miejskiej i zapytaj na podstawie jakiego przepisu wlepiają te mandaty?! I co powinnaś zrobić z psią kupką, którą zgodnie z obowiązującymi przepisami, zbierzesz z trawnika...

Link to comment
Share on other sites

Straż może wlepiać na podst zakazu zanieczyszczania i zaśmiecania miejsc publicznych.Strażnik zaproponował mojej znajomej zaniesienie kupki do parku gdzie są pojemniki (ok 1.5 km) a innym razem pani strażniczka powiedziała mojemu koledze ''co mnie to obchodzi może se pan do kieszeni wsadzić''.Co do płotków to niedawno słyszałam w progr 3 radia że to taka ogólnopolska niemoc i głupota ztym blokowaniem dojazdów ale doniosę do Straży Pożarnej.Pewnie nic nie zrobią aie mi chociaż ulży.

Link to comment
Share on other sites

calego topiku nie przeczytałam na 35 stronie skonczyłam :D, ale ja czasami sprzątam kupsko ....jakoś tak wychodzi...no wstyd ale po dzisiejszej lekturze zaczne to robić nagminnie i bede DUMNA ;) sprzątam natomiast u siebie na posesji w reklamowke i do smietnika nie latam z kupa do kibelka ani nie latam z kupa w kieszeni do domu ze spacerku wyrzucam do najblizszego kosza u mnie SM nie uswiadczysz wiec jestem spokojna ;) a jak jestem w centrum to sie rozgladam :D
U mnie w miescie wygląda to tak w centrum miasta przy Starym Rynku i kawalek dalej są specjalne punkciki z urzadzeniami z ktorych mozesz oderzec torebeczke na psie kupki, ale pojemników na nie to już nie ma ;( w każdym bądź razie nie widzialam zeby ta czesc miasta tonela w psich kupalonach...
W sumien nawet nie wiem jak u nas wygladaja przepisy odnosnie psich kup i wysokosc mandatow za brudzenie albo wyrzucenie tego do kosza na zwykle smieci...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Straż może wlepiać na podst zakazu zanieczyszczania i zaśmiecania miejsc publicznych.[/QUOTE]
Pytałaś Strażników? Na tej zasadzie można wlepiać mandat za wrzucenie byle śmiecia do śmietnika, skoro wrzucenie tam czegokolwiek może być "zaśmiacaniem miejsc publicznych". Zaraz napiszę do SM w Krakowie i poproszę o wykładnię przepisów. :diabloti: Bardzo bym chciała dostac taki mandat i udać się z nim do sądu. Chyba pojadę z Kreską do Krakowa, żeby zrobiła kupkę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Bardzo bym chciała dostac taki mandat i udać się z nim do sądu. Chyba pojadę z Kreską do Krakowa, żeby zrobiła kupkę :evil_lol:[/quote]Żeby iśc do sądu musiałabyś nie dostać mandatu, a konkretniej - nie przyjąć go :evil_lol:
A uzasadnienie strażników to wręcz perełka! :lol:
[B]Puli,[/B] ja poszłabym z tym do prasy! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Żeby iśc do sądu musiałabyś nie dostać mandatu, a konkretniej - nie przyjąć go :evil_lol: [/QUOTE]
No wiem, ale żeby nie przyjąć musiałabym go dostać :evil_lol:
[QUOTE]A uzasadnienie strażników to wręcz perełka! :lol: [/QUOTE]
Mnie też wzruszyło do łez... nie mogłam się powstrzymać i napisałam do krakowskiej SM pytanie w tej kwestii. Niedługo zostanę ogólnopolskim kupkowym ekspertem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To jest tak,że za zostawienie kupki mogą wlepiać bo śmiecę,a za wrzucenie do kosza mogą karać bo sanepid zabrania.W lokalnej TV policjant się wypowiadał że to kosztuje 50zł.Tyle, że i strażnik i policjant boi się podejść do pijanych smarkaczy którzy rozbijają butelki obok ławek i to szkło to potem psiarze zbierają bo nam się zwierzaki kaleczą.Mnie też nie jest przyjemnie włazić w g.. co 2 kroki ale na moim osiedlu nawet ludzkich koszy nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']To jest tak,że za zostawienie kupki mogą wlepiać bo śmiecę,a za wrzucenie do kosza mogą karać bo sanepid zabrania.[/QUOTE]
A już ustaliliśmy w tym wątku, za pomocą gliwickiego oddziału sanepidu, że sanepid nie zabrania wyrzucania kupek do zwykłych koszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...