Jump to content
Dogomania

Schronisko na tzw. "KONCU SWIATA", masa psow bezskutecznie czekajacych na pomoc


Aga-ta

Recommended Posts

[quote name='Aga-ta']o jejku!:( Elu, daj znac jak mozna pomoc[/QUOTE]
hejka! to ja może w imieniu Eli choc pewnie oberwę po uszach, bo Ela nie chce prosic o pomoc. Ją ją wyręczę :eviltong:
Dobrze, ze nikomu nic się nie stało bo dom stał w rwącej rzece a woda sięgała okien na parterze.
Cały parter został zalany, a psiaki przetrzymane na piętrze (Korcia uratowana w ostatniej chwili z kojca bo nurt wody był już bardzo silny i prawie porwał psiaka, gdyby nie kraty to pewnie by popłynęła :shake:)
Z mojego wywiadu wynika, że bardzo potrzebny jest worek karmy dla psiaków i worek kociego żwirku- zostały zalane a kuwetki puste.:shake:
Póki Ela nie upora się z porządkami nie ma czasu na gotowanie psiakom i mycie misek, bo kuchnia również została zalana (jest na parterze).
Ja mam już worek żwirku zamówiony, będzie jutro prosto z hurtowni, bez żadnej sklepowej marży, wiem że psiaki Eli jedzą taniego RC Club. Może udałoby nam się uzbierac? Ja odbiorę worki i zawiozę do domu żeby nie trzeba było nosic z miasta (mam już moje autko z naprawy i jestem wolna ;))
Jakby miał ktoś nadprogramowe środki czystości myślę, ze też się przydadzą.
Jeśli ktoś może pomóc to proszę o pw i będziemy działac!

Link to comment
Share on other sites

Jakbym mogła to bym na pewno przyjechała, niestety u mnie busy nie dojeżdżają, do najbliższego busa mam ponad 2 km przez las lub pola, akurat w poniedziałek miałam auto w warsztacie, Ela może potwierdzic. Samo dojechanie busami zajęłoby mi z godzinę, poza tym nowa Góra była zalana koło słoneczka i busy tamtedy nie kursowały. Na piechotę może bym dotarła koło północy. Widzisz tu jakiś sens? Bo ja wcale.
Poza tym nie wiem co masz na myśli mówiąc duży szum? Moje działania mają swoje skutki w realu.
Zapraszam do mnie to sobie w temacie podyskutujemy.

Link to comment
Share on other sites

Patrycja , przepraszam za Dominika , nie wyspał się i dlatego pisze głupoty . Chyba za bardzo przeżywa to co się wczoraj stało , ale to jego pierwsza powódź w życiu . Bardzo Ci za wszystko dziękuję , zresztą sama wiesz .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaB']ja kupie srodki czystosci tylko nie wiem jak je dostarczyc? Dojade autem? Przyjechałabym we czwartek..
Co najbardziej sie przyda z chemii?[/QUOTE]
Myślę, że pewnie proszek do prania, może jakieś płyny do mycia, szmatki mop itp...
Jakby były jeszcze jakieś w miarę suche i czyste kocyki dla psiaków, podobno wszystko stracone.
Ja mam co prawda taką niby filcowa tkaninę w bardzo dużej ilości i chętnie ją sprezentuje :razz: ,tyle, że ona chyba tylko na jeden raz się nada, bo jej nie da się raczej wyprac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaB']ja kupie srodki czystosci tylko nie wiem jak je dostarczyc? Dojade autem? Przyjechałabym we czwartek..
Co najbardziej sie przyda z chemii?[/QUOTE]
Co do dojazdu nie będzie problemu, tylko nie wiem jak w przez Zabierzowie bo tam może byc zamknięte koło wiaduktu przy rogatym ranchu. Pod dom da się dojechac, no może nie pod samą bramę ale nieopodal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaB']to kocyki tez przywioze tylko nie mam nowych, ale za to wyprane:)[/QUOTE]
OO super, ja też wezmę ten filc bo on jest dobry jako podkład na legowisko.
Zresztą przy remoncie można z niego zrobic wycieraczki na podłogę.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeżdze codziennie od 6 lat do pracy autostrada i moge potwierdzić - zjazd w Rudnie jest do Alwerni ale tylko jadac od strony Katowic. Od strony Krakowa nie ma. Trzeba jechać dalej do Trzebinii. W takim razie tam pojade. Mam nadzieje ze mi sie uda..

Link to comment
Share on other sites

AniaB,to jedziesz dzisiaj do Eluni? Jeżeli tak to czekamy na wiadomości i uściskaj mocno Elę ode mnie i powiedz,że jestem całym sercem i myślami z nią w tym wielkim nieszczęściu.Jeżeli Keria też będzie tam to o to samo proszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Żyjemy wszyscy , czterołapy też i to najważniejsze . Sajgon mam nieziemski , to prawda ale najważniejsze , że nikomu się nic nie stało .[/QUOTE]

Ojej! Jakie nieszczęście ale dobrze że Wszyscy jesteście cali i zdrowi. Teraz tylko dużo sił Wam życzę.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0D3D67][FONT=Open Sans]Informujemy niniejszym, iż w związku z zagrożeniem powodziowym, w dniu 3 czerwca 2013 r. Zrządzeniem nr 77/2013 Wójt Gminy Zabierzów ogłosił alarm przeciwpowodziowy. Przy Urzędzie Gminy Zabierzów działa Zespół Zarządzania Kryzysowego, który pełni dyżur do odwołania pod numerami telefonów: – 12 283 07 12 lub 12 283 07 26 – Sekretariat Urzędu Gminy Zabierzów W dalszym ciągu utrzymuje się stan alarmowy na rzece Rudawa. Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 79 w Zabierzowie. Możliwość objazdu: Kierunek: Kraków – Krzeszowice Modlniczka- Brzezie -Zabierzów Kierunek: Krzeszowice-Kraków Zabierzów-Brzezie-Modlniczka lub Zabierzów (79) – Balice (774) Przez całą dobę Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego monitoruje sytuacje na[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

bylam dzis sluzbowo w Krzeszowicach. Jechalam od Balic przez Zabierzow, Rudawe, a jadac z Krzeszowic przez Tenczynek, Zalas, itd. Potwierdzam, ze droga na tym odcinku w pelni przejezdna.

Rozmawialam z Ela, oczywiscie twierdzi, ze pomocy nie potrzebuje... rozumiecie... sa inni potrzebujacy, a ona sobie da rade:roll: Aniu (nie moge sie dodzwonic), jutro powinnam miec luzniej w pracy, wiec chcetnie sie z Toba zabiore (tylko przed wyjazdem musze miec chwile na zakupy)

Mam w domu worek Rc INTESTINAL (mial byc dla Fufy, ale ona juz nie chce:) ), moze byc?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...