Jump to content
Dogomania

Jesteśmy już po zabiegu!!!!


edziakalitowa

Recommended Posts

Dziś zrobiłam badania krwi z biochemią i mocz - mam już wyniki.
Rana się zmienia, nie jest gorąca i czerwona ale z jednego końca szwu jest na samym końcu taki mały skrawek który cały czas jest jakby lekko wilgotny. Najgorsze, że dziś zauważyłam, że z jednej strony szwu (to jest prawdopodobnie ta strona w którą IZI się tak ciągle skręca) jest bardzo twarda wzdłuż całego szwu, a pod koniec tam gdzie jest nieco wilgotne jest duża bardzo twarda gulka, która wygląda jak bliznowiec i nić się w tą gulę aż wrzyna...


Właśnie wróciłam od lekarza, byłam na zastrzyku z antybiotykiem i pokazać wyniki. Hmm nie wiem co myśleć, narazie lekarz nie ma pomysłu na to czemu pies nie chce chodzić i co mu tak ciągle dokucza. Wyniki są zadziwiająco dobre! Tzn. krew jest niemal identyczna jak podawałam wcześniej na wątku(wyniki sprzed miesiąca) nadal mocznik jest nieco przekroczony 58,13 mg/dl ale kreatynina nadal w normie 0.9 mg/dl, no i neutrofili nadal trochę poniżej normy 49,1 %, no i limfocytów nieznacznie więcej 35,7% a norma jest do 30%, jedyne co odbiega bardzo od wcześniejszych badań to ALT - 69,3 U/l a norma jest do 44. Więc wyniki nie są złe.
Za to wyniki moczu są zdecydowanie lepsze niż przed sterylką (to zasługa chyba tych silnych antybiotyków, które teraz dostaje)
Mocz bad. ogólne:
barwa - ciemnożółta
przejrzystość - klarowny
ciężar właściwy 1,051
ph - 6,5
białko - ślad
glukoza, ketony, bilirubina, hemoglobina - nieobecne
urobilinogen - w normie
osad - mierny, biały, stabilny
leukocyty - 1-2 wpw
erytrocyty - pojedyncze w preparacie
śluz - brak
flora bakteryjna - mierna
nabłonki - okrągłe i wielokątne pojedyncze w preparacie
wałeczki - nie znaleziono
kryształy - nie znaleziono

więc badanie moczu wygląda dobrze.

lekarz stwierdził, że takie zgrubienie może występować przy gojeniu, a ta gulka to efekt brzydkiego zszycia rany
nie zmierzył temperatury, nie dał już przeciwbólowego, jutro ma mieć zdjęte szwy i mieć podawany jeszcze antybiotyk przez 3 dni w tabletkach (na pęcherz - jakby kontynuacja leczenia).
Nie potrafił mi powiedzieć dlaczego pies się rzuca do boku bez kaftana, nie chce iść i jest wyraźnie przestraszony (widać, że go coś boli) - powiedział, że to może kwestia psychiki - co mnie zupełnie nie przekonuje! Dlatego mimo dobrych wyników nadal się martwię, jak pies nie chce chodzić i rzuca się do brzucha to chyba jednak coś jest nie tak :/ a wogóle lekarz który ją w piątek przyjął i miał jej jutro zdjąć szwy i zadecydować co dalej, okazało się, że już nie przyjdzie (idzie na urlop)... więc nie wiem co dalej, znowu zmiana lekarza i tłumaczenie wszystkiego od początku...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 700
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

10 dni temu IZI miała ściągane szwy. Lekarz był mocno zdziwiony, powiedział, że nie widział jeszcze takiego szycia. Sunia była zszyta bez ładu i składu, tam gdzie się zrobił ten twardy guzek, było z pięć supełków obok siebie i pod sobą skóra nie zrosła się w tym miejscu więc po zdjęciu supłów rana od razu się otworzyła ukazując zszyte pod skórą mięśnie, było widać szew wewnętrzny, z drugiej strony tak samo - jeden wielki gruby supeł, który wbił się i częściowo wrósł w skórę, po środku też jakieś dwie nitki, tak same sobie jedna bez supła po środku druga trochę dalej, cała rana jest rozwalona przez to szycie, a w jednym miejscu otwarta. Ponieważ ciężko było doktorowi (mi też) uwierzyć, że chirurg mógłby tak zszyć podejrzewam, że to szyła praktykantka, która pomagała pani weterynarz przy zabiegu. IZI chodziła jeszcze z tydzień w opatrunkach i kaftanie, miała 3 razy dziennie dezynfekowaną ranę i zabezpieczaną balsamem szostakowskiego aby się szybciej goiła.
Na szczęście wygląda na to, że wszystko się dobrze skończyło. Dwa dni temu rana się ostatecznie zasklepiła i zagoiła. Trwało to dosyć długo, bo doktor przewidywał, że już po dwóch dniach się zasklepi, a trwało to tydzień. Po zdjęciu kaftanu mimo, że rana była już zagojona IZI się jeszcze trochę stresowała ale jej przeszło i teraz biega i szaleje, choć czasem jeszcze zdarzy jej się skręcić nerwowo w kierunku brzucha. Jest więc dobrze może tylko apetyt mogłaby mieć lepszy, bo narazie ma nawet gorszy niż przed sterylką, je jak "ptaszek". Dzięki za pomoc i zainteresowanie [IMG]http://www.krakvet.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ufff..... !!!!!
dobrze, że już ok :)
a tym barkiem apetytu się nie przejmuj - to nawet dobrze, bo się nie "napcha", rana się nie rozlezie - w końcu nadal to świeża rana.... no i po sterylce jak sie nie upilnuje diety to zamiast psa nagle będziesz mieć świnkę wietnamską..... (ja mam ten problem z labką - odchudzam ją dość intensywnie, ale przecież to nie ona sama sobie lodówkę otwierała, nie? )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cześć, planuję wykastrować swojego psa (ma teraz 8 miesięcy,wet kazał czekać do 12) i mam pytanie, nie znalazłam odpowiedzi...

Czy usuwa się psu worki mosznowe? Myślę o tym i nie wiem.. czy to nie będzie dziwne, pies bez nich? albo na odwrót- z pustymi?
To chyba zależy od właściciela a ja nie mam pojęcia :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zwracam się z ogromną prośbą do osób które mają psy po kastracji/sterylizacji o wypełnienie krótkiej – 3 minuty- ankiety [URL]http://www.ankietka.pl/ankieta/88592/kastracja-i-sterylizacja-psow.html[/URL] Dane z ankiety będą wykorzystane do pracy magisterskiej pt.”Kastracja i sterylizacja psów na terenach wiejskich” Bardzo proszę o pomoc i z góry wszystkim ,którzy wypełnią ,dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam :) moja spanielka ma mieć w środę sterylizację i mam kilka pytań:
1.Czy obecna pogoda(upał) bardzo przeszkadza w zabiegu i rekonwalescencji?
2.Czy suńka może pić przed zabiegiem?
Bardzo się tego boję :( ale wiem,że to jedyna rzecz którą mogę zrobić dla niej aby nie miała ciąż urojonych...

Link to comment
Share on other sites

Zapytaj weta, ale o ile pamiętam to 2 godziny przed zabiegiem nie powinna pić. Urojone ciąże są wskazaniem do zabiegu, moi sąsiedzi własnie pożegnali suczkę, która odeszła na ropomacicze, bo nie chcieli jej wysterylizować, a miała często urojone ciąże, ta przypadłośc często prowadzi do ropomacicza.
Moja druga suczka zniosła zabieg sterylizacji wspaniale, ale zabieg robiła pani doktor z ogromnym doświadczeniem, cięcie było na ok. 2 cm. Będzie dobrze:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Zapytaj weta, ale o ile pamiętam to 2 godziny przed zabiegiem nie powinna pić. Urojone ciąże są wskazaniem do zabiegu, moi sąsiedzi własnie pożegnali suczkę, która odeszła na ropomacicze, bo nie chcieli jej wysterylizować, a miała często urojone ciąże, ta przypadłośc często prowadzi do ropomacicza.
Moja druga suczka zniosła zabieg sterylizacji wspaniale, ale zabieg robiła pani doktor z ogromnym doświadczeniem, cięcie było na ok. 2 cm. Będzie dobrze:lol:[/QUOTE]

a czy ten upał bardzo przeszkadza ? bo wolałabym to już zrobić w środe a nie przekładać :/ już i tak za długo zwlekam :/ chcę to już mieć za sobą.Moja Koki ma ciąże urojone co cieczke i są straszne :( ma mleko, jest zła na wszystko i wszystkich, nie chce biegać.

Link to comment
Share on other sites

[B]Koki jest już po operacji[/B] :multi: wszystko poszło dobrze a w macicy nie było ropy :multi: a tak się tego bałam bo ona co cieczka ciąże urojone. Aż jestem w szoku,że tak szybko to poszło bo o 9.27 zaczął ją operować a już po nią weszłam o 10.10 :cool3: Teraz śpi tylko ma język taki bezwładny ma go poza pyskiem :roll: czy to normalne ?
a ona teraz śpi tak bezwładnie i nawet jak sprawdzałam jej dziąsła to nawet nie drgnęła, mam się tego bać czy to jest w porządku ?


edit:
teraz się przebudza chciałam dac jej się napić,ale nie chce.
Wasze psy też nie chciały pić ??

Edited by cockermaister
Link to comment
Share on other sites

Cockermaister czy Koki jest już w domu? Nie dawaj jej na razie nic do picia, niech się wybudzi. Dziwne że w takim stanie Ci ją oddano, zazwyczaj psy się oddaje kiedy wychodzą na własnych nogach. A oczy ma otwarte? Nie wiesz czy weterynarz zakroplił jej do oka taki specjalny żel nawilżający?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']Cockermaister czy Koki jest już w domu? Nie dawaj jej na razie nic do picia, niech się wybudzi. Dziwne że w takim stanie Ci ją oddano, zazwyczaj psy się oddaje kiedy wychodzą na własnych nogach. A oczy ma otwarte? Nie wiesz czy weterynarz zakroplił jej do oka taki specjalny żel nawilżający?[/QUOTE]
tak jest już w domu.Tak ma otwarte oczy,ale spała do tej pory a teraz sie przebudza.U weta była bardziej "żywa" bo obce miejsce, ludzie i nerwy.
Teraz popiskuje i szybko oddycha tak jakby miała nerwy :( boje się :(
nie wiem czy zakropił jej oczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']Budzi się. Mogłabyś się dowiedzieć, czy dostała lek przeciwbólowy. A oczy możesz jej zamykac co jakiś czas jeśli ona ich sama nie zamyka, to nawilża rogówkę i nie będzie zapalenie spojówek.[/QUOTE]


lek przeciwbólowy dostała i wet dał nam do domu :) oczkami mruga.
boje sie bo bardzo ma nerwy teraz i piszczy :(

Link to comment
Share on other sites

Teraz wstała i zesadziłam ją z łóżka dałam jej trochę jeść bo chciała,ale pić nie chce. "Okłamałam" ją i dałam jej kurczaka w wodzie i wychlipała trochę. Teraz chodzi a przeważnie stoi i patrzy na mnie z miną "co ty mi zrobiłaś?" :placz: nie może sobie znaleźć miejsca :(cały czas stoi i patrzy się na mnie :( nie wiem co mam zrobić bo nie mogę patrzeć jak ona się męczy :( przetrzymać ją ? może się przełamie.

Edited by cockermaister
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...