Jump to content
Dogomania

vetches

Members
 • Posts

  256
 • Joined

 • Last visited

About vetches

 • Birthday 08/16/1980

Converted

 • Location
  Poznań/Warszawa
 • Occupation
  lekarz weterynarii

Recent Profile Visitors

1517 profile views

vetches's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

18

Reputation

 1. Joanienka, możesz kupić Biogen P , to probiotyk który daje się raz na 5 dni. Osłona weterynaryjna której możesz spróbowac to Acid Balance.
 2. Niestety przy padaczce wyniki krwi często wychodzą dobrze, po luminalu mogą być podwyższone próby wątrobowe. Jeśli macie taką możliwość warto iść do neurologa, indywidualnie dobierze leki które pozwolą wydłużyć czas między kolejnymi atakami. Co do olejku CBD znam kota i psa które go zażywają i poprawił się komfort ich życia, ataki są sporadycznie.
 3. Napisz cos więcej, w jakim wieku jest Twoja sunia, czy przed Sylwestrem miała ataki padaczki, czy miała przeprowadzane badania?
 4. Powinno jej to zejść, ProlactiNO to suplement i trochę czasu musi upłynąć zanim zacznie działać. Można robić okłady z liści tłuczonej kapusty, nie można psa głaskać po brzuchu, ale to pewnie wiesz od weta. Wet może posmarować gruczoły jodyną.
 5. Krysiowe nie miałaś na myśli ProlactiNo? Czy wcześniej dostawała syrop?
 6. Jeśli nie wiadomo jakie to wnętrostwo najpierw wykonuje się badanie USG, krew i wtedy można umawiać się na zabieg. Bardzo ładnie goi się po chirurgach dr Mikłuszu (Gagarina) , dr Kraszewskim (Vetcardia) , dr Kępińskim ( Książęca).
 7. Sharlotka a jaki to jest rodzaj wnętrostwa? Brzuszne czy pachwinowe?
 8. Amartyno fajnie że pomagasz takiej suni , badania jakie powinnaś zrobić, to krew, USG jamy brzusznej, badanie moczu, kał z 3 kolejnych dni, RTG klatki piersiowej jeśli ma guzki, w celu oceny płuc. Zawsze dobrze by było zrobić echo serca, no i porządnie zbadać klinicznie takiego pieska.
 9. Jeśli nie ma zapalenia ucha, ani spojówek na świąd polecam Cytopoint, zastrzyk, raz na miesiąc u niektórych psów działa dłużej. Jest rewelacyjny. Nie wiem czy się nie pomyliłeś pisząc że pies ma nieustanny świerzb, czy nie chodziło o świąd? Jeśli są ropiejące oczy może na początek zrobić wymaz z antybiogramem, podleczyć, a potem dać cytopoint. Szkoda że dopiero teraz się odzywasz bo miałam 2 miesiące terapii bezpłatnie, ale już zgłosili się pacjenci. Zawsze możesz poszukać na stronie stopdrapaniu albo zadzwonić do producenta , być może jeszcze któryś z lekarzy ma pakiet w ramach projektu.
 10. Przy takich problemach jak nawracające zapalenie zatok okołoodbytowych polecam karmę Farmina Ultrahypo. Po zmiane na ten rodzaj jedzonka psy które ciągle przychodziły na gruczoły , zaczęły się pojawiać raz na 3-4 miesiące.
 11. Twój weterynarz ma rację, nie masz się czym martwić. Jeśli zabieg był przeprowadzony bardzo sterylnie wszystko pięknie się wygoi. Leków przeciwbólowych Zera nie dostała pewnie przez swoje ADHD. Daj jej jeść o 14, spokojnie szwy jej się nie rozerwą przy robieniu kupy. Jedyne na co musisz uważać to czy przy tym jak robi siusu nie zamoczy kubraka, żeby mokry materiał nie dotykał ranki pooperacyjnej.
 12. Skoro zastrzyki przeciwbólowe nie pomogły kolejny krok to RTG, ale gdybanie czy to łokieć czy biodro to trochę ciężka sprawa Jak już zdecydujesz się na RTG lepiej zrobić je tam gdzie wykonanie i opis będzie profesjonalne, nie tylko dla dobra psa ale i Twojego portfela.
 13. vetches

  mastocytoma

  Są 2 leki, Palladia i Masivet, dostępne u onkologów, cen nie znam ale nie należą do najniższych ze względu na to, że trzeba je ściągać zza granicy.
 14. vetches

  mastocytoma

  Wilczyco, znałam psa labradora z mastocytomą III stopnia, miał guz na brzuchu i nodze, nie do operacji, przeżył jeszcze ok roku, pomógł mu w tym lek na mastocytomę. Miał wzlot, nawet zaczął zachowywać się jak za dawnych lat a potem nastąpiło gwałtowne tąpnięcie.
 15. vetches

  Załamana

  Próbowaliście Levetiracetam? Jesli macie możliwość, polecam wizytę u dr Wrzoska, on ustawi padaczkę tak, że pies poczuje ulgę, to chyba najlepszy neurolog w Polsce.
×
×
 • Create New...