Jump to content
Dogomania

Jesteśmy już po zabiegu!!!!


edziakalitowa

Recommended Posts

Wczoraj moja suczi Fifi miala zabieg sterylki .Ale była zakręcona :cool3: zreszta troche nadal jest .Wczoraj dwa razy wymiotowała i ssikała sie .Ale dzisiaj juz spoko rano byłysmy na dworze trochę juz w domu popuszczała ale wytrzymała.Ma takie smutne oczka ale od czsu do czsu zamacha ogonkiem.Wyobrazcie sobie że wczoraj jak ja odbieralismy była dopiero co wybudzona ale jak zobaczyła nasz samochód zamachała ogonkiem:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 700
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='edziakalitowa']oglądałam dzisiaj rankę spoko jest juz prawie nie widac czyli goi sie jak na psie :)).Fifi na razie jest ostrożna choc zaczyna swoje bieganki .Koleżanka z pracy mnie zrugała i powiedziała że przecież mogłam jej zrobić zaszczyk hormonalny a nie sterylizować .Co o tym sądzicie![/quote]
Mądra koleżanka, dać jej wódki :mad: . Może warto by jednak spokojnie wytłumaczyć, w czym rzecz, bo może kiedys swojej suce postanowi jednak zaaplikować zastrzyk, zamiast pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Cieszę się, że sucz w porządku, oby tak dalej :lol: .

Link to comment
Share on other sites

No własnie ona ma dwie suki i podaje im co pól roku takie zaszczyki[quote name='Mokka']Mądra koleżanka, dać jej wódki :mad: . Może warto by jednak spokojnie wytłumaczyć, w czym rzecz, bo może kiedys swojej suce postanowi jednak zaaplikować zastrzyk, zamiast pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Cieszę się, że sucz w porządku, oby tak dalej :lol: .[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Zastrzyki są czasem polecane przez weterynarzy, chociaż mnie to trochę dziwi. W Ostrołęce się zapytałam weta o sterylizację i on mi zastrzyki zaproponował. Oczywiście się nie zgodziłam. Teraz w bardziej "cywilizowanej" Warszawie Hexa została wysterylizowana.
A mam pytanie, bo dzisiaj byłam na zastrzyku antybiotykowym z Hexą i nie było naszego weta tylko jakaś niemiła wetka i mi powiedziała, że tylko jeden zastrzyk się daje 48h po sterylce (sterylka była w sobotę). Mi się wydawało, że daje się kilka tak chyba co 2-gi dzień (a przynajmniej 2). Jak edziakalitowa tobie wet mówił? Pytałam się też o leki przeciwbólowe, bo Hexia się trochę niebardzo dzisiaj chce ruszać, a ona mi powiedziała, że niepotrzebne. No i nie wiem jak to ma w końcu być.. Kazała mi przyjść dopiero na zdjęcie szwów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Zastrzyki są czasem polecane przez weterynarzy, chociaż mnie to trochę dziwi. W Ostrołęce się zapytałam weta o sterylizację i on mi zastrzyki zaproponował. Oczywiście się nie zgodziłam. Teraz w bardziej "cywilizowanej" Warszawie Hexa została wysterylizowana.
A mam pytanie, bo dzisiaj byłam na zastrzyku antybiotykowym z Hexą i nie było naszego weta tylko jakaś niemiła wetka i mi powiedziała, że tylko jeden zastrzyk się daje 48h po sterylce (sterylka była w sobotę). Mi się wydawało, że daje się kilka tak chyba co 2-gi dzień (a przynajmniej 2). Jak edziakalitowa tobie wet mówił? Pytałam się też o leki przeciwbólowe, bo Hexia się trochę niebardzo dzisiaj chce ruszać, a ona mi powiedziała, że niepotrzebne. No i nie wiem jak to ma w końcu być.. Kazała mi przyjść dopiero na zdjęcie szwów.[/quote]Sluchaj mi weterynarz nie kazał przyjezdzać na zaden zaszczyk antybiotykowy:???: a przeciwbólowych Fifi też nie dostała.Na zdjecie szwów też nie mam przyjeżdzać bo zalozyli jej szwy rozpuszczalne.Powiem szczeże że od środy kiedy miala sterylkę to juz nieżle bryka.Tylko po zabiegu Pani WET wypsikala ja takim sreberkiem w sprayu z zapachu maściowatym.

Link to comment
Share on other sites

Ewa_17, p rzez ile dni Rosa dostawała antybiotyk? Rozmawiałam z moją ciocią i mówiła, że jej suńka miała 3 zastrzyki, co dwa dni zastrzyk był (antybiotyki).
I wydaje mi się, że chyba Hexa siusiała dzisiaj z krwią (mogło mi się tylko wydawać bo nie miałam możliwości się przyjrzeć na trawie). Co to może być?
A i tak poza tym to z nią coraz lepiej. Nawet na spacerku obsiusiała drzewko i krzaczek - czyli normalnie :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Ewa_17, p rzez ile dni Rosa dostawała antybiotyk? Rozmawiałam z moją ciocią i mówiła, że jej suńka miała 3 zastrzyki, co dwa dni zastrzyk był (antybiotyki).[/QUOTE]
Moja kocica parę tygodni temu sterylizowana też miała 3 razy zastrzyk z antybiotyku. Z tego co pamiętam to z psicą było podobnie. Ale różni weci mają różne praktyki, ja tam wolę na zimne dmuchać. :cool1:
[QUOTE]I wydaje mi się, że chyba Hexa siusiała dzisiaj z krwią (mogło mi się tylko wydawać bo nie miałam możliwości się przyjrzeć na trawie). Co to może być?[/QUOTE]
Nie ma takiej opcji "wydaje mi się"... Bierz jakiś słoiczek i łap mocz, żeby sprawdzić jaki ma kolor. Jeśli jest krew to do weta, najlepiej razem z moczem!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edziakalitowa']Sluchaj mi weterynarz nie kazał przyjezdzać na zaden zaszczyk antybiotykowy:???: [/quote]

Dziwne.. moja sunia przez 3 kolejne dni dostawała zastrzyki z antybiotykiem. Wydawało mi się, że to standardowa procedura... :roll:

[quote name='edzikalitowa']Powiem szczeże że od środy kiedy miala sterylkę to juz nieżle bryka.[/quote]

Z tym brykaniem to lepiej uważaj... Sunia przez 2 tygodnie po sterylce nie powinna za dużo ganiać, skakać, itd. Ranka jest jeszcze dosyć świeża...

Link to comment
Share on other sites

Hexa dostała jakiś antybiotyk działający 48h podobno.
Moje wydawanie się jednak się potwierdziło :placz: . Mocz jest taki jasnobrązowo-czerwony. Rano go złapię i jedziemy odrazu do weta. Jeju, nie zasnę dzisiaj. A do tego jutro jeszcze mam egzamin. A Hexa nosi za mną zabawkę.. Kto wie co to się może dziać? Bo załamanie nerwowe mi dzisiaj grozi.

Link to comment
Share on other sites

Bez paniki - po sterylce mocz może być trochę podbarwiony krwią. To się bierze z wycieku z pochwy ( oczyszczą się drogi rodne ). Antybiotyki są różniste i o różnej długości działania stąd te różnice w dawkowaniu. Ja jestem za osłoną bezposrednio po zabiegu ( 1 zastrzyk ) i kontrola po 2-3 dniach.Jak wszystko się ładnie goi to na tym koniec. Przeciwbólowe psiak dostaje po zabiegu jako zabezpieczenie na pierwsze dwie doby. I znowu - jesli wszystko jest w pożądku to więcej nie trzeba. Pies ma znacznie większą tolerancję na ból niż człowiek (który na dodatek ma świadomość co mu zrobiono i że "powinno" boleć) a odrobina bólu powstrzymuje psa od wariowania. Oczywiście jeśli wyraźnie pies cierpi to trzeba dać przeciwbólowe - ale tylko jak to konieczne .

Link to comment
Share on other sites

Już po wizycie u weterynarza :). Hexa dostała zastrzyk (antybiotyk, przeciwzapalne coś i przeciwbólowe) i użalała się nad sobą :lol: - chodzić biedna nie mogła. A jak pani temperaturę mierzyła to wrzask taki był straszny, jakby psa maltretowali. Siusiu oddane do badania, wyniki wieczorem. Pani doktor też się kolor moczu nie podobał. Lecę zaraz na egzamin. Już trochę się uspokoiłam, bo suńka wcale się źle nie czuje i nawet chodzi po schodach w tą i spowrotem. I kota obszczekała. Apetyt jak zwykle, za całą rodzinę by jadła :razz: .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]*Monia*[/B] jak wyniki???[/QUOTE]
Zapalenie pęcherza ma podobno :-( . Antybiotyki dostała w tabletkach (synergal). Ale energii jej nie brakuje :angryy: i chyba ją zwiążę, bo na miejscu nie może usiedzieć :diabloti: . Z podwórka ją siłą ściągałam, po drodze zabierając piłkę z pysia (mamy na podwórku piłę, którą się bawimy, a teraz niewolno) i pańcia na okropną znowu wyszła (jak zwykle). A tata mnie ochrzanił, że psa dręczę i że za głośno do niej mówię. Ona już o sterylce zapomniała, tylko kubraczek jej przypomina, że coś jest inaczej. achhh..
A w wynikach moczu było tak:
ph 6,5
glukoza, ketony, bilirubina, wałeczki i kryształy -
białka 30
barwniki krwi ++
leukocyty 3-6 wpw
erytrocyty 10-20 wpw, świeże i zmienione
śluz pojedyncze pasma
flora bakteryjna dość liczna
nabłonki okrągłe i wielokątne nieliczne
osad mętny, zanieczyszczony
przejrzystość lekko mętny
kolor ciemnożółty (dzień wcześniej wieczorem był brązowoczerwony)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...