Jump to content
Dogomania

Piess Tess już po sterylce


dzurga

Recommended Posts

No wlasnie, psiska reaguja roznie. Moja sie raczej nie interesuje rana - moze z kilka razy od piatku probowala sie lizac ale po "fe" fawala sobie spokoj na dlugo. W ogole sie dziwie ze jak na takiego zywego psa tak spokojnie zniosla te wszystkie przygotowania do zabiegu i po zabiegu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Następna noc nieprzespana, Dorka nie mogła się nawet położyć do spania bo zaraz się zrywa z piskiem i zabiera się do lizania rany, tak mi jej żal.

Widać, że jest bardzo zmęczona ale boi się położyć i cały czas chodzi albo stoi. Dziś jedziemy do weta, może jej jakoś pomoże :-?

Link to comment
Share on other sites

To biedna psica. :cry: Moja tylko 1 dzien po zabiegu spala ale nic jej nie bolalo a w niedziele juz ja energia rozpierala. Niby wet powiedzial ze do srody ma chodzic na smyczy ale jeszcze z tydzien trzeba na nia uwazac a ja sie troche boje ja spuscic zeby jej sie cos nie stalo - a z drugiej strony juz ja tak energia roznosi, ze az mi je szkoda na tej smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że musi być lepiej, ale już nie mogę patrzeć jak zasyna z dooopą w górze a mordką na podłodze :(

A na spacerku to w nią energia wstępuje bo widzi śnieżek, i ma ochotę na wytarzanie się w nim.

I jeszcze jedno - siku robi bardzo często (dużo pije)nawet w nocy ze dwa razy wychodzę, ale jeszcze nie zrobiła kupki :-?

Link to comment
Share on other sites

Moja dostawała tabletki przeciw bólowe-w końcu sama,jak mnie łeb boli to po nie sięgam,a psu nie dam po operacji :o

No i szwem się nie interesowała-interesował się za to pies i ...kot :o

Trzeba było pilnować obwiesiów,co by suńce krzywdy nie zrobili.

Aga-pisz,co z sunią,bo tak nie powinno być.

Moja miała bardzo głębokie,długie cięcie-to było ratowanie życia-po wszystkim dłuuugo była słabiutka,ale aż takich objawów bólu nie miała.

Siusiu robiła dużo,kupkę chyba dopiero po 2 dniach-dostawała oczywiście lekkie posiłki,żeby nie było zaparcia :oops:

Link to comment
Share on other sites

Aga, pisz koniecznie co było u weta!!!

A ja posłusznie melduje, że dziś po raz pierwszy puściłam moją gwiazdę bez smyczy. Łomatko, co się działo. Pies nie biegał prawie od tygodnia. Szał!! Kulanie w śniegu, głupawka, skoki - az się bałam żeby sobie krzywdy nie zrobiła. Tak się zmęczyła, że wróciła do domu i padła na pysk.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunka po zabiegu, jeszcze na sali oper. dostała zastrzyk p/bólowy. Pani wet poleciła podawać p/ bolowo Pyralginę 3 razy 1 tab. przez pierwsze dni. Moja suczka wazyła wtedy ok. 28 kg. W pierwszą noc po zabiegu dałam jej 2 razy po 1/2 tab. Pyralginy. Taki zabieg ma prawo boleć i nie chciałam, aby sunka cierpiała.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy wczoraj u weta i dostała antybiotyk i zastrzyk przeciwbólowy.

Wet obejrzał rane i powiedział, że wszystko OK i bardzo się zdziwił jak powiedziałam, że suńka nie da rady się położyć. Powiedział wtedy, że ona pewnie taka delikatna psica jest. Do wieczora jeszcze długo nie chciała się położyć, z wyczerpania kładła pyszczek na czyjeś kolana i tak ledwo stała. Noc prawie całą przespała, bo w końcu się położyła, budziła się tylko 2 razy i teraz też śpi, jeszcze czasem się zrywa ale ważne ,że odpoczywa :)

Zrobiliśmy jej wczoraj wieczorem taki pseudo kaftanik, żeby się nie lizała po ranie i teraz nawet jak się zerwie to pycholka do rany nie pcha :fadein:

Tak się cieszę, że jż sobie odpoczywa. Kupke też już zrobiła, wczoraj przed wizytą.

Link to comment
Share on other sites

to rewelacyjnie male ciecie, Cortina miala kolo 13 cm a i tak wszyscy mowili ze krotkie, teraz nie wiem bo byc moze bede sterylizowac swoja mloda suke niedlugo i sie zastanawiam czy u swego weta czy w klinice na mieszka i znow bede przezywac katusze :cry:

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Cortina ja Ci radze znaleźć weta co robi krótkie cięcie, bo wiem co oznacza długie :roll:

Przed chwilą byliśmy na sciągnięcie szwów i była masakra, psica nie chciała się dać dotknąć wetowi, zostały jeszcze chyba koło 4 szwów do sciągnięcia i mósimy jechać jeszcze raz w piątek :-?

Psica niezły pokaz dała, aż się boję czy da się w piątek wyciągnąć wszystkie :-?

Link to comment
Share on other sites

Aga opisz krórko swoją sunie bo ja żadko na forum zaglądam i po wlaścicielach piesków nie kojarzę.Mam niedługo sterylizować moją Nukę i trochę się wystraszyłam Waszego przebiegu leczenia i ta rana ite szwy brrr.Czy to duży pies ,że taka duża rana ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...