Jump to content
Dogomania

Piess Tess już po sterylce


dzurga

Recommended Posts

Cortina, stosuje narkoze wziewna ale tez wszystko zalezy od kondycji psa. Mi np zalezalo zeby psica wyszla z gabinetu na wlasnych nogach bo myslalam, ze pojade na zabieg sama i nie bede miala nikogo kto pomoze mi wniesc zwierza do domu (a krowka 32 kilo wazy). No i wet dobral taki mix, ze faktycznie piesa z gabinetu wyszla sama. Dostala glupiego jasia + wziewna. Wybudzila sie w ciagu godziny mniej wiecej. Najlepiej napisz do weta (maila znajdziesz na www.wet.pl) albo zadzwon - facet jest naprawde super i ci wszystko wytlumaczy :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nuka najdzielniejsza suka na świecie.Noc zniosla nadzwyczaj dobrze to chyba zasługa narkozy podoponowej tak mówił wet ,była jeszcze pod działaniem więc nic jej nie bolało.Chciała się podnieść po 2 godz. ale zrezygnowała,potem nie odstępowaliśmy jej na krok bo chciała za nami chodzić.Od lekarza odbieraliśmy ją całą rodziną,mąż dźwigał syn otwierał drzwi a ja rozmawiałam z lekarzami.Szwy rozpuszczalne ,blizna niestety długa jak diabli,ale dobrze wygląda,nie spuchnięta nie czerwona i tylko malutki wysięk wczoraj,to podobno dobrze że na zewnątrz.Dzisiaj o 10 byliśmy u weta ,wyjęli wenflon bo już nie potrzebny i mówią że piesiu w dobrej formie.

Link to comment
Share on other sites

Aha jeszcze mam pytanko kiedy mogę zdjąć na godz.ten kaftanik żeby go szybko uprać bo trochę pokrwawiony i ubrudziła na dworze.Nusiek dzisiaj dużo śpi wodę popija potrochu już od wczoraj ,siusiu pierwsze o pierwszej w nocy na balkonie,wymiotowała tylko raz ok 7 rano,z jedzenia zainteresowała się tylko gruszką i ciastkiem ale o takich łakociach to może tylko pomarzyć,ugotowałam jej ryz z mięskiem ale nie je,może jeszcze za wcześnie,nie robiła też kupki ale pewnie ma puste jelita.Rano miała podwyższoną trochę temperaturę ale teraz chyba lepiej no i dostała antybiotyk,a na następny jesteśmy umówieni na poniedziałek.Jesteśmy dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

Ewa - Super że piecho dzielny i że wszystko oki :D

Co do kaftanika: My mieliśmy dwa kaftaniki; na zmianę. Jak masz jeden, to wydaje mi się że jak jest brudny to zdjąć i uprać. Tylko w międzyczasie pilnować suni aby nie ruszała szwów... (no bo z tego co zauważyłam każda sunia inaczej podchodzi do tych szwów... nasza na przykład wogóle nie interesowała się nimi)

No i być dalej dobrej myśli :D

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam wczoraj wieczorem zdjąć kaftan Nusia dostała ataku paniki jak tylko opadł na podłogę to ona siad i dawaj wlizywać ranę z takim niepokojem aż się przelękłam i zawiązałam go natychmiast .Chyba to było za wcześnie chociaż naprawdę jest brudny.Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Ewa , moja sunia 2 dni po sterylce chodziła bez kaftanika i też tak reagowała na rane. Ale musiałam ją pilnować na każdym kroku, nawet w nocy. Może zrób jej jakiś zastępczy kaftanik z jakiegoś podkoszulka i na czas zdjęcia tamtego ubież jej to.

Moja chodziła w takim pseudo z podkoszulka, na spacerki był ściągany.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich

Wpisuję się w ten topik / i mam nadzieję ,że się na moim pytaniu nie zakończy- mam takiego pecha/

Mam sunię rottkę z padaczką i też przymierzam się do sterylizacji swowjej suni. Ma 5 lat . Padaczkę dostała mając 4 lata. Samej operacji - zabiegu nie boję się , bo była operowana przy dysplazji staw biodrowego , a później miała zerwane wiązadło kolanowe , ale nie miała jeszcze padaczki.

Pytanie : czy ktoś spotkał kogoś kto miał psa lub sunię z padaczką i był /ła po operacji bądź zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

Katerinas

A rozmawiałaś z wetem? Mówił coś na ten temat?

Mój wet. wysyła mnie do Wrocławia . Jestem z Jeleniej Góry , a tutaj żaden wet nie wykonywał i nie słyszał o psie lub suni z padaczką , który /ra miała zabieg lub operację . Boję się czy jest bezpieczne wykonywanie jakiejkolwiek operacji .

Link to comment
Share on other sites

wiec musze powiedziec ze jestem w szoku (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) ilu z was swoje mlode suczki sterylizuje i bardzo sie z tego ciesze, bo ja caly czas napotykam na ludzi ktorzy uwazaja ze suka powinna miec mlode, ze to straszne tak suke pozbawiac macierzynstwa (mimo ze sami nigdy suki niedopuszcza)i strasznie mnie to zrownowagi wyprowadza :( :x . A tu na dogomanii sami oswieceni ludzie :D Spotykam tylko jedna babke ktora wysterylizowala swoja ONke po pierwszej cieczce, innych ktorych spotykam probuja mnie od tego odwiesc i mowia ze szkoda mloda zdrowa suke tak okaleczac :-?

Pozdr

Monika z Cortina (kastratka) i Haga jeszcze nie

Link to comment
Share on other sites

Cortina, wiekszosc moich znajomych patrzylo na mnie jak na UFO kiedy mowilam, ze ide z rudzielcem na sterylizacje. A dopoki mielismy jeszcze drugiego psa w domu to juz w ogole byla mega jazda - no bo przeciez mamy dwa takie sliczne rottki to dlaczego nie chcemy szczeniakow? Mysle, ze do dzis wielu znajomych mysli sobie o mnie, ze oszalalam pozbawiajac suke "radosci macierzynstwa".

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że coraz więcej ludzi pozytywnie podchodzi do sterylizacji :D

Salma w ogole nie nosiła kaftanika, co uważam za duże szczęście. Dziś byłyśmy na trochę dłuższym spacerku, szalała jak głupia :lol: Niestety dalej w nocy zbiera jej się na siusianie, ale na szczęście dziś w nocy wychodziłyśmy tylko raz. Mam nadzieję, że jej to niedługo przejdzie, bo to już mój drugi pies i nigdy nie musialam wychodzić na dwór w nocy :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...