Jump to content
Dogomania

Piess Tess już po sterylce


dzurga

Recommended Posts

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzurga

Dzieki :)

Tylko sie zastanawiam dlaczego ona wstaje. Musi mieć jakąś potrzebę. Może pic, albo może chce być bliżej swojej pani.

Dam taki przykład.

Wykastrowałam kiedyś swojego poprzedniego kota. Z uporem maniaka trzymałam go na tapczanie, a kot złaził i złaził, chciaż ledwo łaził biedak. W końcu w którymś momencie stwierdziłam, że co tam. Niech głupol robi co chce. A głupol wcale głupolem nie był. POnieważ nikt mi nie powiedział, że po narkozie jest zimno, to nie wiedziałam o co chodzi. W każdym razie głupol powędrował a raczej popełzł pod ciepły kaloryfer i tam zasnął. Potem był juz spokój.

Link to comment
Share on other sites

Noc upłyneła niespokojnie. Sunia ciągle sie wierciła, była dopiero na jednym siku ok. godz. 3-ej w nocy. Teraz śpi t troche ja częsie. Od rana pare razy piszczała i wtedy nerwowo chodziła po domu i zaczęła lizać rane. Już wyskakuje na łóżka. Wet nie wspomnial o zadnych lekach przeciwbólowych i nie wiem czy powinna psina coś dostać przeciwbólowego czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Aga:

Jeśli ją trzęsie, to ją przykryj kocem. Być może jest jej zimno.

Co do leków przeciwbólowych, słyszałam że raczej nie powinno się ich podawać. Ból sygnalizuje suńce, że jest chora a tym samym musi spokojnie leżeć. Zaś leki przeciwbólowe mogą spowodować, że nie czując bólu uzna że jest zdrowa i że można szaleć, biegać, etc. Szwy mogą się rozejść i może być problem.

Zdrówka życzę suńce :D

Link to comment
Share on other sites

A jaki rodzaj narkozy byl stosowany przy zabiegu? Bo moja miala glupiego jasia + wziewna - tak zeby mogla sama wyjsc z gabinetu. Przy czym i tak trwalo to z godzine od momentu przyniesienia z sali operacyjnej zanim wstala. Wet mowil ze zastosowanie takiej kombinacji jest dobre dla psa i nie "straszy" wlasciciela - bo pies sie wybudzaw miare powoli i nie piszczy. Na dowidzenia po zabiegu dostala zastrzyk przeciwbolowy i antybiotyk psikany na rane. Po 2 dniach na kontorli znow antybiotyk i zastrzyk przeciwzakrzepowy. Zadnych przeciwbolowych w domu nie brala. Pilnuj zeby nie lizala rany. Szwy ma na wierzchu, czy srodskorne? Jak masz watpliwosci, czy ja boli zadzwon do weta i spytaj - tak chyba bedzie najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Tessa jak nówka. Ona jest normalnie bardzo żywym psem no i wyobraźcie sobie jak ją nosi skoro od piątku nie biegała - zgodnie z zaleceniem weta chodzimy tylko na smyczy. Właśnie szaleje po domu z piłką. W ogóle się zachowuje jakby nie pamiętała, że jej wycięli pół brzucha kilka dni temu.

Basia, dzięki za polecenie weta. DANKE, DANKE !!!

Link to comment
Share on other sites

Co do trzęsienia to ,przykrywam ją kocem ale ona co chwila zmienia miejsce spoczynku i trudno ją dopilnwać z tym kocem :roll:

Właśnie była na drugim spacerku i dłuuugo sikała.

Narkoze miała infuzyjną, najpierw dostała jeden zastrzyk a po kilkunastu minutach następny i zasnęła

Wet oddał nam psa prosto ze stołu i dobudzała się w domu wtedy raczej nie piszczała, ale strasznie się wierciła, dopiero dziś zdarza się, że zaczyna piszczeć, wtedy ucieka przed karzdym bo chce się schować gdzieś, ale teraz leży spokojnie

Szwy ma na wierzchu i jeszcze do tego welflon w łapce, ale jtro jedziemy na wizyte po antybiotyk to jej sciągnie to z łapki

Link to comment
Share on other sites

Opowiedzcie coś o tych kołnierzach,czy ubrankach .Może to nie jest konieczne podobno psy to i tak zdejmują.Czy da się upilnować sunię przez cały czas,żeby nie lizała ran.Może to lizanie to reakcja obronna to nie powinno się zabraniać.Co do sterylki w młodym wieku to ja czytałam,że brak hormonów może spowodować nawet osteoporozę i inne powikłania układu kostnego dlatego że rozwój nie został zakończony.

POZDROWIONKA DLA SUCZEK I WŁAŚCICIELI

Link to comment
Share on other sites

Moja ma szew srodskorny nicmi rozpuszczalnymi co oznacza, ze zadna nitka jej na zewnatrz nie wystaje i nie drazni mi psa. Oczywiscie nie trzeba pozniej takich szwow zdejmowac. Rana wyglada jak cienka kreska - wlasciwie jakby jej nie bylo. Prawie wcale sie nie lize - nie nosi kolnierza ani kaftanika - zreszta wlasnie przy malym cieciu i szwie srodskornym takie zabezpieczenia sa zbedne.

Link to comment
Share on other sites

EWA15

Ran lizać nie wolno! Jeśli jesteś w stanie upilnować psa, żeby się nie lizał, to kołnierz nie jest potrzebny, ale co w nocy? Mój pies chodził w kołnierzu i nie zdjął go. Zakładałam mu na noc, w dzień go pilnowałam lub zakładałam kaganiec.

Aga

Mój psiur cierpiał po kastracji i dostawał leki przeciwbólowe. Nie mogłam patrzeć, jak się męczy i poprosiłam weta o coś na złagodzenie bólu. Nie szalał i nie rozerwał szwów. Myślę, że nie czuł się zbyt dobrze i pomimo lekarstw satrał się uważać na siebie. :D

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Dzurga... co wet to inne zdanie. Nasza sunia też miała szew kosmetyczny a mimo to nosiła na "wszelaki słuczaj" zrobiony przeze mnie kaftanik.

Nasza wetka bardzo na to uczulała. Gojące rany swędzą... więc są psy, które mogą intensywnie lizać lub gryźć szew, tym samym powodując jego rozerwanie. Ona sama robiła sterylkę suńce (szew kosmetyczny) którą trzy dni po operacji ludzie przywieźli z rozwalonym brzuchem. Także co pies to inaczej bo dla przykładu nasza rottka wogóle nie interesowała się szwem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...