Jump to content
Dogomania

Hurtownik psów na Allegro


mysiak

Recommended Posts

hmmm FABRYKA jak nic :/ jak mozna dobrze zaopiekowac sie hodowlanymi psami przy takiej ilosci roznych ras :crazyeye: nie ma takiej opcji, zeby kazda suczke i jej maluchy porzadnie dogladnac :( przeciez te rasy nawet nie sa pokrewne.Rozumiem jesli sa to np. setery- angielski-irland-gordon bo hodowla jest taka sama ...a tam????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przygotowuję pismo do Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim pod który podlega Halinów z zapytaniem o tą hodowlę - czy zgłoszona w ewidencji działalności gospodarczych, przedstawieniem wszystkich aukcji na łączną kwotę 21 400,00zł - niech sobie sprawdzą tego "podatnika", ponieważ moim zdaniem strona to pic na wodę, rok założenia również, pokazane psy to chyba same sunie - maszyny rozrodowe, każda wypłoszona z podkulonym ogonem. Podejrzewam, że te psiuty trzymane są gdzieś w klatkach / boksach i nie są wypuszczane. Zobaczymy co Urząd mi na to odpowie - o ile w ogóle odpowiedzą. Spróbować chyba warto?

Pozatym na aukcjach wystawiają szczeniaki ras, których wg informacji na ich stronie nie posiadają : Cavalier [URL]http://[COLOR="DarkGreen"][B]regulamin[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norbitka']Nie wiem jak jest z chodowla psów. Rolnicy maja zryczałtowany podatek i nie informuja nikogo jaki zysk osiągają. Do tego płaci się KRUS o wiele niższy niż ZUS[/quote]

:shake: Ręce opadają :shake: Tzn wiem o zryczałtowanym podatku dla rolników i opłatach KRUSowskich, ale jest chyba jakiś kurde limit no nie? Czy jest tu na forum osoba biegła w tych sprawach??

Link to comment
Share on other sites

Czy jest na dogo ktoś z tamtych okolic? Może wartałoby tam podejść i powęszyć pod pretekstem chęci zakupu psa? Można wypytać o rodowody rodziców (wg aukcji wszystkie psy są rodowodowe), można je sobie oglądnąć... Zawsze można przecież powiedzieć, że "jeszcze się zastanowię, bo tyle ślicznych szczeniaków u państwa".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysiak']Witam,

Zgłosiłam sprawę do adminów allegro, ale jedyne co oni mogą zrobić to wycofać aukcje, ale nie wiem czy zrobią nawet to :-(

Numery aukcji: 159427742, 159435207, 159439975, 159526330, 159531000, 159534323, 159535885, 159538842.
[/QUOTE]

aukcje usunięte
dzięki bogu chociaż tyle zrobili...

Link to comment
Share on other sites

W Halinowie ewidentna rozmnażalnia, pisałam do tego kretyna pod pretekstem nabycia psa. Odpisał i podpisał się o dziwo, mam imię i nazwisko. Na moje pytanie o rodziców i rodowody juz nie odpowiedział.
Adazoo to prawdziwa kanalia, pisałam tez parę wrażliwych wątków.
Prawie na 100% facet ma sklep zoologiczny i tam sprzedaje szczeniaki przynajmniej 12 ras, a skupuje je na Słowacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morgan:-)']Przygotowuję pismo do Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim pod który podlega Halinów z zapytaniem o tą hodowlę - czy zgłoszona w ewidencji działalności gospodarczych,
[/quote]

zastanawiam sie czy wogóle Ci odpiszą :niewiem: :hmmmm: na to pismo bo jest ochrona danych osobowych i pewnie takich info osobom trzecim nie udzielają ale może chociaż US sprawdzi go pod kontem podatków OBY.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Caruso']
Adazoo to prawdziwa kanalia, pisałam tez parę wrażliwych wątków.
Prawie na 100% facet ma sklep zoologiczny i tam sprzedaje szczeniaki przynajmniej 12 ras, a skupuje je na Słowacji.[/quote]
Spytałam go o lokalizację podaną w jednej z aukcji: [I]"co to znaczy "Pomorskie, trasa E1, Warszawa"? Gdzie wobec tego miałabym się zgłosić po pieska?[/I][I]"
[/I]Odpisał: [I]"[/I][I]Tam gdzie z wymienionych lokazlizacji Panu jest najdogodniej. Istnieje po prostu możliwość dowozu pieska w te rejony[/I][I]"
[/I]Czyli nie ma mowy o obejrzeniu, w jakich warunkach sa psy[I].
;)
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M10M']Czyli nie ma mowy o obejrzeniu, w jakich warunkach sa psy[I].[/I]
[I];)[/I]
[/quote]

zaraz mnie coś trafi :angryy: przecież w każdej szanującej sie hodowli klient ma prawo zobaczyć jak psiaczki wyglądają a nie, ze ktoś Ci przywiezie co będzie uważał :mad: zaraz do niego napiszę zapytanie: jak z transportem do Krakowa ??

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czyli nie ma mowy o obejrzeniu, w jakich warunkach sa psy.[/QUOTE]

Nie dziwie sie... Jakbym przyjechala kupic pieska i w drzwiach przywitaloby mnie 40 szczeniąt różnych ras to wątpie czy kontynuowałabym swój zamiar w sprawie kupna... Ciekawe ile szukałby konkretnego psiaka... :| Wstyd co ludzie wyprawiają...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Nie dziwie sie... Jakbym przyjechala kupic pieska i w drzwiach przywitaloby mnie 40 szczeniąt różnych ras to wątpie czy kontynuowałabym swój zamiar w sprawie kupna... Ciekawe ile szukałby konkretnego psiaka... :| Wstyd co ludzie wyprawiają...[/quote]

Wątpię, że te szczeniaki przywitałyby Cię w drzwiach bo wątpię, że są trzymane w domu. Zapewne są trzymane gdzieś w kojcach albo klatkach na podwórku. Pewnie dlatego facet nie chce aby odbierano szczeniaki u niego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Caruso']
Adazoo to prawdziwa kanalia, pisałam tez parę wrażliwych wątków.
Prawie na 100% facet ma sklep zoologiczny i tam sprzedaje szczeniaki przynajmniej 12 ras, a skupuje je na Słowacji.[/quote]
[SIZE=3][B][url]http://www.dogexport.sk/?lang=sk&id=[/url][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

[quote name='Morgan:-)']Przygotowuję pismo do Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim pod który podlega Halinów z zapytaniem o tą hodowlę - czy zgłoszona w ewidencji działalności gospodarczych, przedstawieniem wszystkich aukcji na łączną kwotę 21 400,00zł - niech sobie sprawdzą tego "podatnika", ponieważ moim zdaniem strona to pic na wodę, rok założenia również, pokazane psy to chyba same sunie - maszyny rozrodowe, każda wypłoszona z podkulonym ogonem. Podejrzewam, że te psiuty trzymane są gdzieś w klatkach / boksach i nie są wypuszczane. Zobaczymy co Urząd mi na to odpowie - o ile w ogóle odpowiedzą. Spróbować chyba warto?

Pozatym na aukcjach wystawiają szczeniaki ras, których wg informacji na ich stronie nie posiadają : Cavalier [url]http://[COLOR=darkgreen][B]regulamin[/B][/COLOR][/quote]

odpowiedzieli?

Link to comment
Share on other sites

trzeba coś z tym zrobić...dlaczego nie zgłaszacie takich spraw do Straży dla Zwierząt albo do jakis organizacji...? przeczytajcie ten watek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75019[/URL] tu z kolei na Autogiełdzie ktoś się ogłosił że skupi całe mioty psów, obojęctne jakich! trzeba coś robić bo te psiaki tak krążą i nie wiadomo gdzie docelowo trafiają. pewnie po cześci jak sie okazuje że nie są rasowe to do schronisk, a część pewnie sie juz w podróżch i warunkach wykańcza. piszcie i nagłaśniejacie takei sprawy, bo tylko tyle możemy zrobić. przecież chodzi nam o to żeby była większa kontrola takich działalności!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam, chciałabym podnieść ten wątek ponieważ sama widziałam co się tam dzieje - wzięłam psa z tej pseudohodowli :placz: Myślałam, że to domowa hodowla, a jak przyjechałam na miejsce i zobaczyłam podwórka i szczeniaka, którego mi pokazano, musiałam go stamtąd zabrać. Szukałam owczarka niemieckiego i trafiłam do Halinowa - mieszkam niedaleko... Zabrałam równiez kociaka, ale nie o to chodzi. Dom stoi przy ulicy Mazowieckiej, dokładnie Cisie 4, juz z ulicy slychac szczekanie psów. Na podwórka osłoniętym z każdej strony jest nawet całkiem spory boks i z przodu osiatkowny - spory dla może góra pięciu niewielkich psów, trzymaja tam kilkadziesiąt psów: westy, spaniele, jamniki i inne rasy niewielkie, których nie rozpoznałam, same szczeniaki od najmniejszych do podrośnietych. Śmierdziało niesamowiecie. Facet wyniósł psa zza tego baraku - jest tam jeszcze kilka boksów z tyłu dla dużych psów: kobieta powiedziała, że mają labradaory, sznaucery, owczarki, amstaffy. Szczeniak śmierdział jak nieszczęście, jest chudy jak szkielet i był okropnie brudny. Nie mogłam go tam zostawić, więc natychmiast go kupiłam za 300 zł i zabrałam jednego z kociaków... Gratis, jak powiedziała dowcipnie ta kobieta - żona tego faceta. Facet przyprowadzil też dorosłego owczarka - ojca podobno, abym zobaczyła, że to nie ściema tylko prawdziwy owczarek... Kobieta dała mi książeczkę szczepień psa i zwiałam stamtąd. Dodała jeszcze, że karmi się go 2 x na dzień - szczeniaka niespełna 2 miesiące. Pojechałam od razu do mojego weta - Harry został rzeczywiście odrobaczony u nich i zaszczepiony - nasz wet sprawdził tego weterynarza, który podstemplował książeczkę. Ogólnie jest starsznie wychudzony, ma krzywicę. Był cały w mega wielkich kołtunach, z posklejaną siercią od sików i kup, zapchlony. Nieszczęście poprostu. Z pewnością zgłoszę to do TOZ - u, ale prosze o wskazówki - pisemnie czy telefonicznie to załatwić? Jak mogę zadziałać maxymalnie skutecznie, aby zamknęli tą rozmnażalnię?
To jest poprostu tragedia dla tych psów!!!

Link to comment
Share on other sites

agamuza, jeśli masz blisko najlepiej podjechać do TOZu osobiście i mieć wszystko spisane na kartce (dokładnie jak to wszystko wyglądało).

No i niestety muszę Cię zmartwić, ale kupując tego szczeniaka, tylko utwierdziłaś ich w przekonaniu, że warto psy rozmnażać. Pewnie wiele osób się łapie na biedne, zabiedzone szczeniaczki a kasa pseudohodowcy do portfela leci.
Ratując jednego psa, skazuje się następny miot na podobne cierpienie. Popyt czyni podaż. Skoro znajdują się "naiwni" ludzie ratujący te biedne szczeniaczki i w dodatku płacący za nie to dla nich to znak, że warto rozmnażać psy i poszerzać pseudohodowlę.
Takie są prawa rynku niestety.
Ja rozumiem, że chciałaś dobrze i pewnie był to impuls mówiący, że szczeniaka czeba ratować, ale nie było to dobre posunięcie.

A co do domowej hodowli. To nawet jeśli by była domowa to psów bez rodowodu nie powinno się kupować tym bardziej, że takich właśnie szczeniaków w typie owczarka jest pełno w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...