Jump to content
Dogomania

Hurtownik psów na Allegro


mysiak

Recommended Posts

[quote name='Cekinka13*']Mi się wydaje , że za mało mówi się w mediach o pseudohodowlach, o r=r... ja się o tym dowiedziałam przez internet, a jak ktoś netu nie ma ?? w ksiązkach, gazatach, telewizji bardzo rzadko jest o tym mowa .... :shake:[/quote]


A tak naprawdę to nie jest takie czarno-białe.... Psy rodowodowe całkiem często są hodowane w bardzo podobnych warunkach, bez kontaktu z człowiekiem i z nastawieniem na zysk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cekinka13*']Ja mieszka dosłownie 2 kilometry od niego. Koleś ma owczarki niemieckie, haszczaki, cavaliery, pekińczyk, pudle, amstaffy, bullki, jamniki, boxery, labradory, goldeny, beagle, ma też koty, norweskie leśne, syjamskie itd. Przecież to jest... brak słów. :angryy::angryy: Jak moge jakoś pomóc, pisać.. ..[/quote]



Musimy poczekać około tygodnia a później będziemy probowały działać... Jeśli ktoś byłby chętny do pomocy, to z radością z tej pomocy skorzystamy

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

sama spotkałam się na allegro z pseudohodowlą i wierzcie mi dopóki się tego nie zobaczy ciężko sobie wyobrazic jak mogą tam cierpiec zwierzęta. sama mam w domu wyeksploatowaną sunię która kilkanaście razy rodziła. ma rodowód i co z tego skoro trafiła w łapy potwora. rodowód tu nic nie zmienia ważne jest jak zwykle podejscie człowieka do zwierząt.a z tym niestety często kiepsko jest.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, miałam do czynienia z hodowlami itp. Myślę, że na pewno można faceta dorwać, i mam pomysł. W każdej hodowli suki się starzeją, szczeniaki nie przeżywają, psy chorują. Wątpię, aby ten człowiek leczył je, i płacił za weterynarza, np do uśpienia... Ja nie chcę nawet mysleć, co on robi z psami, które nie nadają się do sprzedania... Takie jak np, wyeksploatowane, stare suki, wyłysiałe, po wielu porodach (normalne zjawisko awitaminozy), osłabione szczenieta, nie sprzedane szybko... Podejrzewam, że jest tam gdzieś cmentarzysko... Dowód tragedii psów, i również dowód bestialstwa. A to już prokurator się kłania. Czy mogłabyś mi napisać, czy ten Pan ma dużo ziemi, czy jest to gospodarstwo, czy może domek z ogródkiem... Co widać z zewnątrz?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Radzę się zorientować, czy ten dziad nie przerabia starych suk na smalec. Moze je sprzedawać na najbliższym rynku (są tacy, co skupują) lub sam produkowac. Tylko trzeba zrobić dyskretne rozeznanie. Ludzie wciąż wierzą w uzdrawiające działanie smalcu psiego, co zresztą wyszło ostatnio w TV. Gdyby okazało się, że facet faktycznie tak pozbywa się suk lub zakopuje je na polach - jest podstawa do interwencji, ponieważ martwe zwierzeta można jedynie oddawac do utylizacji (cmentarze dla psów są w Polsce nielegalne, bo cmentarz jest jedynie wyznaniowy, a raczej animistów w Polsce nie ma).

Moja ciotka ( bardzo mi przykro, ze spokrewniona ze mną w jakikolwiek sposób, ale rodziny się nie wybiera) w ten sposób wiele lat temu pozbyła się czarnej spanielki. Suka miała jakies 8-9 lat, co cieczka, to szczeniaki z okolicznymi kundlami, na handel albo do ziemi (zywcem...), gdy sie zestarzała i zaczęla śmierdzieć z zaniedbania, ciotka sprzedała ją na smalec własnie. POtem podobnie załatwiła jeszcze dwie suki. Wtedy niewiele mogłam zrobić, ostatnią wykończyła jak miała 12 lat, czyli 12 lat temu. Od tego czasu nie mam z nią kontaktu, jest w UK.
To taka informacja, gdybyście miały wątpliwosci co do losu starej, wyeksploatowanej suki, która cale życie służyła wiernie swojemu "opiekunowi".

BTW. Link dawno temu przez kogoś podany nadal jest aktywny:

[url]http://www.kupsprzedaj.pl/advertsListByUser.do?rid=1&uid=13173[/url]

Po co facet sprzedaje kundelki? I kota dachowca?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...