Jump to content
Dogomania

>>> Allegro blokuje aukcje adopcyjne - zemsta pseudohodowców czy nadgorliwość? <<<


Isadora7

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']Teoretycznie tak. W praktyce ktoś może napisać maila do allegro, że wystawia się ogłoszenia, bo usuwa licytacje - miałam taką sytuację, był konflikt. Co wtedy?[/QUOTE]

Napisać to tak, żeby nie mieli się do czego przyczepić.

Warunkiem sprzedaży psa jest wcześniejszy kontakt telefoniczny, w celu ustalenia warunków transportu. Według Załącznika 1, Regulaminu Allegro "Sprzedający musi zagwarantować bezpieczne i humanitarne warunki transportu". Oferty, które nie zostaną poprzedzone telefonem zostaną usunięte, ponieważ będą one prowadziły do złamania regulaminu przez Sprzedającego.

Co ty na to?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='siostrzyczki']Napisać to tak, żeby nie mieli się do czego przyczepić.

Warunkiem sprzedaży psa jest wcześniejszy kontakt telefoniczny, w celu ustalenia warunków transportu. Według Załącznika 1, Regulaminu Allegro "Sprzedający musi zagwarantować bezpieczne i humanitarne warunki transportu (najlepiej odbiór osobisty)". Oferty, które nie zostaną poprzedzone telefonem zostaną usunięte, ponieważ będą one prowadziły do złamania regulaminu przez Sprzedającego.

Co ty na to?[/QUOTE]

No niekoniecznie - gdy dojdzie do licytacji i zakupu "przedmiotu" aukcji, mogę wystawić negatywny komentarz, jeśli ktoś nie spełni warunków sprzedaży w zgodzie z ustawą. Teoretycznie więc nie muszę tego sprawdzać wcześniej, bo ktoś tak czy siak kupując zwierzęta poprzez allegro zobowiązuje się do przestrzegania warunków ustawy. Wszystko ma dwie strony ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']No niekoniecznie - gdy dojdzie do licytacji i zakupu "przedmiotu" aukcji, mogę wystawić negatywny komentarz, jeśli ktoś nie spełni warunków sprzedaży w zgodzie z ustawą. Teoretycznie więc nie muszę tego sprawdzać wcześniej, bo ktoś tak czy siak kupując zwierzęta poprzez allegro zobowiązuje się do przestrzegania warunków ustawy. Wszystko ma dwie strony ;)[/QUOTE]

Niby tak, ale:
a) zawsze można spróbować, może allegro nie zauważy tych dwóch stron.
b) zawsze możesz usunąć ofertę licytującego
c) zawierając umowę kupujący musi dostosować się do warunków zawartych w ofercie, a ustalonych przez sprzedającego (gdzieś to czytałam w tym cholernym regulaminie)
d) dodać jeszcze napis: ma to również na celu przestrzeganie warunków ustawy z dn. 16.08.11r.

Jest to lekkie lawirowanie na krawędzi ustawy i regulaminu allegro, ale tak naprawdę oba podmioty nie będą miały się do czego przyczepić

Link to comment
Share on other sites

Prędzej czy póżniej trafi się kupujący, który zalicytuje i będzie dochodził swoich praw. Myślę, że dużo osób tutaj to już przećwiczyło, pomimo wyrażnych zastrzeżeń w aukcjach jednoznacznie będących ogłoszeniami adopcyjnymi. Nie jest to nic miłego... A tworząc aukcję wyglądającą na sprzedażową wręcz prosimy się o takie sytuacje. Wydaje mi się, że zamiast próbować obchodzić allegro powinniśmy się zastanawiaćm jak odnaleźć się w nowej sytuacji i do niej zaadaptować. Pamiętajmy, że ta sytuacja ma również dobre strony. Wytnie ogłoszenia pseudo. Im przyjdzie znacznie trudniej dostosowanie się do nowych warunków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amit']Prędzej czy póżniej trafi się kupujący, który zalicytuje i będzie dochodził swoich praw. Myślę, że dużo osób tutaj to już przećwiczyło, pomimo wyrażnych zastrzeżeń w aukcjach jednoznacznie będących ogłoszeniami adopcyjnymi. Nie jest to nic miłego... A tworząc aukcję wyglądającą na sprzedażową wręcz prosimy się o takie sytuacje. Wydaje mi się, że zamiast próbować obchodzić allegro powinniśmy się zastanawiaćm jak odnaleźć się w nowej sytuacji i do niej zaadaptować. Pamiętajmy, że ta sytuacja ma również dobre strony. Wytnie ogłoszenia pseudo. Im przyjdzie znacznie trudniej dostosowanie się do nowych warunków.[/QUOTE]

Też tak uważam. Szczególnie, że np. ogłoszenia adopcyjne mogą wystawiać też osoby prywatne (wolontariusze) za darmo, tak, że ogłoszenie jest też na allegro i tablica.pl - i nie ma problemu. Zresztą, trzeba poczekać, jak psów do adopcji nie będzie na allegro, to zejdzie im duża liczba odwiedzin - może się zreflektują i powstanie specjalny dział adopcyjny (ogłoszeniowy), bo tylko to rozwiązuje sytuację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='javena']dziwne. Kilka dni temu zamknęli mi wszystkie ogłoszenia . Dzis dostałam e maila ,ze zakończono taka i taką aukcje , wystaw ponownie i wystawiłam. Też ogłoszeniowa.[/quote]

było kilka godzin , ale niestety , zamknęli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amit']Prędzej czy póżniej trafi się kupujący, który zalicytuje i będzie dochodził swoich praw. [/QUOTE]

Dajesz zaporową cenę minimalną, np. 2000 zł.
Tylko, w ustawie chyba jest napisane, że można oddawać w adopcje bezpłatnie, nie jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tłumaczyła to wcześniej Isadora7. Dla niezrzeszonych powyższa droga jest zamknięta. Teoretycznie fundacja mogłaby taką drogę wykorzystać. Ja osobiście nie polecam. Zaraz "nawiedzeni" roztrąbią, że fundacja zamiast adopcjami zajmuje się handlem psami w typie rasy. Zanim wyjaśni się o co chodzi, etykietka przylgnie... Będzie więcej strat niż pożytku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amit']Prędzej czy póżniej trafi się kupujący, który zalicytuje i będzie dochodził swoich praw. Myślę, że dużo osób tutaj to już przećwiczyło, pomimo wyrażnych zastrzeżeń w aukcjach jednoznacznie będących ogłoszeniami adopcyjnymi. Nie jest to nic miłego... A tworząc aukcję wyglądającą na sprzedażową wręcz prosimy się o takie sytuacje. [COLOR=red][B]Wydaje mi się, że zamiast próbować obchodzić allegro powinniśmy się zastanawiaćm jak odnaleźć się w nowej sytuacji i do niej zaadaptować. Pamiętajmy, że ta sytuacja ma również dobre strony. Wytnie ogłoszenia pseudo. Im przyjdzie znacznie trudniej dostosowanie się do nowych warunków.[/B][/COLOR][/QUOTE]

[SIZE=3]Dokładnie ja ćwiczyłam kiedyś oszołoma który zalicytował. W końcowym efekcie to jemu konto zamknęli ale co sie nerwiczków nabawiłam to moje.

Co do zaznaczonego przeze mnie fragmentu... nie byłabym taka na hiphiphurra. Pmiętajmy iż POLAK POTRAFI. Póki co to pseuduchy parskają nam w twarz. Mys sie motamy jak pomóc psiako a oni robią swoje i będa robić. Tyle zę bedzie ich trudniej namierzyć, pieski byc może będa 10 zeta droższe (bo bo utrudnienia) a i tak konkurencyjne do legalnych. A ludziska i tak będa kupować nielegalne, a moze nawet bardziej bo w naszym Narodzie tkwi przekora. [/SIZE] [SIZE=3]
[/SIZE]
[B][SIZE=4]cytuję poniżej to co napisałam na wątku: [/SIZE][/B]
[B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/220611-Nowa-Ustawa.-WALCZYMY-Z-PSEUDOHODOWCAMI-%21%21%21?p=18435378&viewfull=1#post18435378"][SIZE=3]Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!![/SIZE][/URL][/B][INDENT][INDENT][SIZE=3][B]No dobra już wiem że muszę być w gotowości i posiadać dyktafon, ukrytą kamerę.[/B] Nawet wiem jak będe się przedstawiać pseudochowi:[/SIZE]

[SIZE=3][I] - jestem Isadora... Isadora 007[/I][/SIZE]

[SIZE=3] to w przypadku sposobów "pseuduchowych" opisanych we wcześniejszych postach. A teraz...[/SIZE]

[SIZE=3] Walcze i będę walczyła z pseuduchami na możliwie szeroką skalę. Chcę oczywiście iśc dalej i rozszerzyć pole bitwy. Proszę zatem o poradę jak walczyć z niżej pokazaną metodą pseuduchów. I zapewniam, że nie jest problemem wyszukanie innych takich. No skoro ja nie szukajaca yooreczka od razu na toto sie natknęłam - to osoba szukająca tym bardziej znajdzie.[/SIZE]

[SIZE=3] Ja realnie to czarno widzę, dyktafon i kamera nie wystarczy. To blog i będzie takich i jest tysiące. Portali blogowych jest multum. Szwadronów pod flagą "śmierć pseuduchom" nie zorganizujemy. A pseuduchy będą się kulać ze śmiechu i sprzedawać swoje "rasowe z domowej hodowli" czy "po utytułowanych rodzicach". Ludziska będa odnajdywać drogę do nich i kupować pieski, a my będziemy jeszcze mniej o tym procederze wiedzieć niż wiemy. Nie wspomnę, ze w ogłsozeniach, w tym w najskuteczniejszym allegro już mocno dostaliśmy po doopie. [/SIZE]

[SIZE=3] A teraz zapowiadana jedna z perełek, śliczna, różowa i yooraśna. A ortografia stosowna do reszty.[/SIZE]

[SIZE=3] [URL="http://nanta.bloog.pl/index.html?id=330684094&title=MIOT-BIANKI&ticaid=6dc4e"]http://nanta.bloog.pl/index.html?id=...I&ticaid=6dc4e[/URL][/SIZE]

[SIZE=3] [URL]http://nanta.bloog.pl/kat,487341,index.html[/URL][/SIZE]


[SIZE=3] [B]a ten fragment mnie powalił totalnie:[/B][/SIZE]

[COLOR=#ff0000][B]UWAGA!!![/B][/COLOR][CENTER][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]W ZWIĄZKU Z WEJŚCIEM W ŻYCIE NOWEJ USTAWY O ZAKAZIE HANDLU PSAMI BEZ RODOWODU[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#ff0000][B][FONT=georgia] INFORMUJE ,ŻE [/FONT][/B][/COLOR] [/CENTER]
[LEFT][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]1 Szczeniąta z naszej hodowli przekazywane są nowym właścicielom[/B][/FONT][/COLOR][/LEFT]
[CENTER][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B] ZA DARMO[/B][/FONT][/COLOR] [/CENTER]
[LEFT][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]2 Nowy właściciel ponosi koszt szczepień, odchowu i opieki nad pieskiem do dnia odbioru. Który wynosi niezmiennie 700zł[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]3 Spożądzona jest również stosowna umowa nie łamiąca prawa [/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B] ([COLOR=#800080][URL="http://nanta.bloog.pl/kat,487341,index.html"]patrz o naszej hodowli[/URL][COLOR=#ff0000])[/COLOR][/COLOR],która stanowi iż:[/B][/FONT][/COLOR][/LEFT]

[LIST]
[*][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B] nowy właściciel nabywa psa nie odpłatnie z zaznaczeniem iż poniósł wyżej wymienione koszta[/B][/FONT][/COLOR]
[/LIST]

[LIST]
[*][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]wyrzej wymienione koszta podlegają zwrotowi w przypadku ,nie wywiązania się hodowcy z warunków umowy.
[/B][/FONT][/COLOR]
[/LIST]

[COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]4 Nadal wystawiamy pisemne gwarancje czystości rasy[/B][/FONT][/COLOR][/INDENT][/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Jest zapis w ustawie
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych
w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym
celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Czy to nie dotyczy tej osoby? Widać wyraźnie, ze ona rozmnaża, a nie psinka miała "wpadkę" i jej gadanie o oddawaniu za darmo to .....

Link to comment
Share on other sites

Esza: ten punkt 6, to najsłabsze ogniwo ustawy, bo zabrakło chociaż stwierdzenia, że listę organizacji o których mowa, określa Minister ....... w drodze ........... (np. rozporządzenia).
Isadora7: hiphiphura to ja nie jestem, ale jak przejrzysz większość ogłoszeń pseudo to nie ma ceny i klauzula: na SMS-y i e-maile nie odpowiadam /trochę się jednak boją :) /. Potencjalny nabywca musi obdzwonić kilka takich ogłoszeń, żeby chociaż cenę ustalić. Zwiększa to prawdopodobieństwo zainteresowania się adopcją i jednak utrudnia kontakt pomiędzy pseudo i poszukującymi "taniego pieska bez rodowodu". Nie wierzę w szybką likwidację tego biznesu, ale każde utrudnienie witam z radością, nawet jeśli po części również nam utrudnia życie.
[quote]Ludziska będa odnajdywać drogę do nich i kupować pieski, a my będziemy jeszcze mniej o tym procederze wiedzieć niż wiemy.[/quote]
Tu zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Co z tego, że dotychczas wiedzieliśmy?!!! A jeśli ludzie znajdą drogę, tym bardziej znajdziemy my.
Edit.
Ludzie są leniwi. Dlaczego najwięcej ogłoszeń adopcyjnych umieszczaliśmy na allegro? Właśnie z tego powodu... Bo tam najczęściej zaglądali. Jak przyzwyczają się, że najwięcej ogłoszeń jest na tablicy, to tam będą szukać. Blogami, lokalnymi ogłoszeniami się znacznie mniej przejmuję. Zgadzam się, że nie zorganizujemy szwadronów, żeby z tym walczyć. Ale dla pseudo, zwłaszcza tych "przemysłowych" ograniczenie się do lokalnych ogłoszeń to znaczne ograniczenie rynku i podwyższenie "kosztów produkcji" /moim zdaniem o znacznie więcej niż o 10 zł/.

Edited by Amit
uzupełnienie
Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Jest zapis w ustawie
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych
w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym
celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Czy to nie dotyczy tej osoby? Widać wyraźnie, ze ona rozmnaża, a nie psinka miała "wpadkę" i jej gadanie o oddawaniu za darmo to .....[/QUOTE]

Esza dotyczy... i co z tego? takich jest dziesiątki, a bedzie wiecej. Moje pytanie to nie czy ustawa ich dotyczy bo to wiem tylko [COLOR=red][B]"Jaki pomysł na walkę z tym?"[/B][/COLOR].

Bo portali dajacych możliwość założenia bloga setki, wygonisz z jednego, pójdzie na drugi, albo założy na zagranicznym serwerze i wtedy możesz namierzać wiatr w polu bo w bajkę że Interpol w to wejdzie nie uwierzę.

Pytam o realności. Bo dyktafonów i kamer wszyscy nie będziemy mieli, a nawet jakby to jak to widzisz technicznie? Ok umówi sie przez telefon, zrobisz prowokacje. Sądzisz że przyjedzie i da siebie na talerzu? Polak potrafi. To zadzwon pod ogłoszenie "wywołuję miesiaczke" czy leczę problemy z miesiączką" czy jakies takie (de facto to ukryta informacja o robieniu aborcji) i zobacz jak to wygląda i popatrz ile tych wpadek takich miejsc jest. A i te wpadki wynikaja w sporej mierze co kasowane nam aukcje na skutek donozsów życzliwych dogomaniaków również. Niektórzy mają obsesje wręcz np bo ty masz lesza oglądalność, czy adopcyjność czy jakoś tak.

Wiadomo że podziemie aborcyjne duże. Dodam że ilośc pseuduchów wielokrotnie przekracza ilośc lekarzy robiących podziemne aborcje. A tych łatwiej namierzyć, a jednak wykrywalnośc tego podziemia marginalna. I nie mówię tu o słuszności aborcji bo nie o to chodzi, a o realizacji u nas prawa, ustaw i o możliwości realizacji.

[quote name='Amit']Esza: ten punkt 6, to najsłabsze ogniwo ustawy, bo zabrakło chociaż stwierdzenia, że listę organizacji o których mowa, określa Minister ....... w drodze ........... (np. rozporządzenia).
Isadora7: hiphiphura to ja nie jestem, ale jak przejrzysz większość ogłoszeń pseudo to nie ma ceny i klauzula: na SMS-y i e-maile nie odpowiadam /trochę się jednak boją :) /. Potencjalny nabywca musi obdzwonić kilka takich ogłoszeń, żeby chociaż cenę ustalić. Zwiększa to prawdopodobieństwo zainteresowania się adopcją i jednak utrudnia kontakt pomiędzy pseudo i poszukującymi "taniego pieska bez rodowodu". Nie wierzę w szybką likwidację tego biznesu, ale każde utrudnienie witam z radością, nawet jeśli po części również nam utrudnia życie.

Tu zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Co z tego, że dotychczas wiedzieliśmy?!!! A jeśli ludzie znajdą drogę, tym bardziej znajdziemy my.[/QUOTE]

A czy do tej pory potencjany nabywaca nie obdzwaniał iluś ogłoszeń? jakoś to wpływało na adopcje?

Dobra więc powtórze to co wyzej. Znajdziesz drogę i jak zwalczysz takie przypadki? Zważywszy że portali blogowych jest setki plus tysiace zagranicznych.... blablabla dalej to co napisałam wyzej czyli dykatowfony, kamery, szwadrony z flagami "precz zpseudo" - jak to technicznie jest do zrealizowania. Pytam o realia, konkrety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7'][SIZE=3]Dokładnie ja ćwiczyłam kiedyś oszołoma który zalicytował. W końcowym efekcie to jemu konto zamknęli ale co sie nerwiczków nabawiłam to moje.

Co do zaznaczonego przeze mnie fragmentu... nie byłabym taka na hiphiphurra. Pmiętajmy iż POLAK POTRAFI. Póki co to pseuduchy parskają nam w twarz. Mys sie motamy jak pomóc psiako a oni robią swoje i będa robić. Tyle zę bedzie ich trudniej namierzyć, pieski byc może będa 10 zeta droższe (bo bo utrudnienia) a i tak konkurencyjne do legalnych. A ludziska i tak będa kupować nielegalne, a moze nawet bardziej bo w naszym Narodzie tkwi przekora. [/SIZE] [SIZE=3]
[/SIZE]
[B][SIZE=4]cytuję poniżej to co napisałam na wątku: [/SIZE][/B]
[B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/220611-Nowa-Ustawa.-WALCZYMY-Z-PSEUDOHODOWCAMI-%21%21%21?p=18435378&viewfull=1#post18435378"][SIZE=3]Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!![/SIZE][/URL][/B][INDENT][INDENT][SIZE=3][B]No dobra już wiem że muszę być w gotowości i posiadać dyktafon, ukrytą kamerę.[/B] Nawet wiem jak będe się przedstawiać pseudochowi:[/SIZE]

[SIZE=3][I] - jestem Isadora... Isadora 007[/I][/SIZE]

[SIZE=3] to w przypadku sposobów "pseuduchowych" opisanych we wcześniejszych postach. A teraz...[/SIZE]

[SIZE=3] Walcze i będę walczyła z pseuduchami na możliwie szeroką skalę. Chcę oczywiście iśc dalej i rozszerzyć pole bitwy. Proszę zatem o poradę jak walczyć z niżej pokazaną metodą pseuduchów. I zapewniam, że nie jest problemem wyszukanie innych takich. No skoro ja nie szukajaca yooreczka od razu na toto sie natknęłam - to osoba szukająca tym bardziej znajdzie.[/SIZE]

[SIZE=3] Ja realnie to czarno widzę, dyktafon i kamera nie wystarczy. To blog i będzie takich i jest tysiące. Portali blogowych jest multum. Szwadronów pod flagą "śmierć pseuduchom" nie zorganizujemy. A pseuduchy będą się kulać ze śmiechu i sprzedawać swoje "rasowe z domowej hodowli" czy "po utytułowanych rodzicach". Ludziska będa odnajdywać drogę do nich i kupować pieski, a my będziemy jeszcze mniej o tym procederze wiedzieć niż wiemy. Nie wspomnę, ze w ogłsozeniach, w tym w najskuteczniejszym allegro już mocno dostaliśmy po doopie. [/SIZE]

[SIZE=3] A teraz zapowiadana jedna z perełek, śliczna, różowa i yooraśna. A ortografia stosowna do reszty.[/SIZE]

[SIZE=3] [URL="http://nanta.bloog.pl/index.html?id=330684094&title=MIOT-BIANKI&ticaid=6dc4e"]http://nanta.bloog.pl/index.html?id=...I&ticaid=6dc4e[/URL][/SIZE]

[SIZE=3] [URL]http://nanta.bloog.pl/kat,487341,index.html[/URL][/SIZE]


[SIZE=3] [B]a ten fragment mnie powalił totalnie:[/B][/SIZE]

[COLOR=#ff0000][B]UWAGA!!![/B][/COLOR][CENTER][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]W ZWIĄZKU Z WEJŚCIEM W ŻYCIE NOWEJ USTAWY O ZAKAZIE HANDLU PSAMI BEZ RODOWODU[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#ff0000][B][FONT=georgia] INFORMUJE ,ŻE [/FONT][/B][/COLOR] [/CENTER]
[LEFT][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]1 Szczeniąta z naszej hodowli przekazywane są nowym właścicielom[/B][/FONT][/COLOR][/LEFT]
[CENTER][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B] ZA DARMO[/B][/FONT][/COLOR] [/CENTER]
[LEFT][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]2 Nowy właściciel ponosi koszt szczepień, odchowu i opieki nad pieskiem do dnia odbioru. Który wynosi niezmiennie 700zł[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]3 Spożądzona jest również stosowna umowa nie łamiąca prawa [/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B] ([COLOR=#800080][URL="http://nanta.bloog.pl/kat,487341,index.html"]patrz o naszej hodowli[/URL][COLOR=#ff0000])[/COLOR][/COLOR],która stanowi iż:[/B][/FONT][/COLOR][/LEFT]

[LIST]
[*][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B] nowy właściciel nabywa psa nie odpłatnie z zaznaczeniem iż poniósł wyżej wymienione koszta[/B][/FONT][/COLOR]
[/LIST]

[LIST]
[*][COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]wyrzej wymienione koszta podlegają zwrotowi w przypadku ,nie wywiązania się hodowcy z warunków umowy.
[/B][/FONT][/COLOR]
[/LIST]

[COLOR=#ff0000][FONT=georgia][B]4 Nadal wystawiamy pisemne gwarancje czystości rasy[/B][/FONT][/COLOR][/INDENT][/INDENT][/QUOTE]

[B]Blogi już zostały zablokowane przez administratora[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek'][B]Blogi już zostały zablokowane przez administratora[/B][/QUOTE]

I bardzo dobrze :)

Dostałam odpowiedź na swoje pytanie
Moje pytanie brzmiało:
> Jeżeli wystawimy na aukcji nasze zwierzaki, a opis aukcji będzie zgodny
z regulaminem Allegro czy aukcje te zostaną usunięte?"
>
> Nie miałam na myśli ogłoszenia, ale aukcję, na której jedynym warunkiem
> licytacji byłaby zgoda licytującego na podpisanie umowy adopcyjnej.

[B]Odpowiedź:
Jak informowałam oferty adopcyjne są na allegro zabronione.[/B]

> Proponuje nam Pani wystawienie ogłoszeń na Tablicy twierdząc, że ukażą się
> one także na Allegro.
> Niestety nie jest to zgodne ze stanem faktycznym, ponieważ konta firmowe nie
>
> mają takiej możliwości.
> Czy Allegro ma zamiar udostępnić tę funkcję kontom firmowym?
> Jeżeli tak to w jakim czasie?
> Jeżeli nie, to czy Allegro rozważa możliwość utworzenia specjalnego działu
> dla organizacji prozwierzecych posiadających konto firmowe, w którym
> mogłyby być zamieszczane ogłoszenia adopcyjne naszych podopiecznych?
[B]Dziękuję za informacje. Allegro pracuje nad ułatwieniem i dostosowaniem funkcjonalności Serwisu. Myślę, że zaproponowane przez Panią rozwiązanie jest kwestią przyszłości.[/B]


Dla mnie sprawa jest jasna i zakończona. Allegro nie będzie tolerować jakichkolwiek aukcji adopcyjnych, bez wzgledu na to czy będą to ogłoszenia, sprzedaż przez licytację czy KT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mika31']pseudo zawsze obejdzie ustawe wystawi smycz za 200 psa doda gratis[/QUOTE]
I te ogłoszenia najbardziej mnie chyba wkurzają... typowo przedmiotowe traktowanie zwierząt i durne zdanie, dzięki któremu taki handlarz może jakoś wybrnąć z porblemów spowodowanych ustawą...
Przeglądałam dziś allegro/tablicę, rzeczywiście jest duuużo mniej ogłoszeń pseudo, te na które się natknęłam - zgłosiłam... większość za samo oszustwo już się kwalifikuje do usunięcia, bo oczywiście opcja "rodowód:posiada rodowód" zawsze jest, a w opisie czytamy, że wcale dane psiaki nie mają rodowodu
No, ale jak tak patrzę na takie: [url]http://tablica.pl/oferta/oddam-za-darmo-szczenieta-goldeno-wilki-IDC4m3.html[/url] to sobie tylko myślę o tych wszystkich biednych suniach, które teraz masowo będą oddawane albo, co gorsza, wyrzucane...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7'](...)


[SIZE=3] [B]a ten fragment mnie powalił totalnie:[/B][/SIZE]

[COLOR=blue]UWAGA!!![CENTER][FONT=georgia]W ZWIĄZKU Z WEJŚCIEM W ŻYCIE NOWEJ USTAWY O ZAKAZIE HANDLU PSAMI BEZ RODOWODU[/FONT][FONT=georgia] INFORMUJE ,ŻE [/FONT] [/CENTER]
[LEFT][FONT=georgia]1 Szczeniąta z naszej hodowli przekazywane są nowym właścicielom[/FONT][/LEFT]
[CENTER][FONT=georgia] ZA DARMO[/FONT] [/CENTER]
[LEFT][FONT=georgia]2 Nowy właściciel ponosi koszt szczepień, odchowu i opieki nad pieskiem do dnia odbioru. Który wynosi niezmiennie 700zł[/FONT]
[FONT=georgia]3 Spożądzona jest również stosowna umowa nie łamiąca prawa [/FONT]
[FONT=georgia] ([URL="http://nanta.bloog.pl/kat,487341,index.html"]patrz o naszej hodowli[/URL]),która stanowi iż:[/FONT][/LEFT]


[LIST]
[*][FONT=georgia] nowy właściciel nabywa psa nie odpłatnie z zaznaczeniem iż poniósł wyżej wymienione koszta[/FONT]
[/LIST]



[LIST]
[*][FONT=georgia]wyrzej wymienione koszta podlegają zwrotowi w przypadku ,nie wywiązania się hodowcy z warunków umowy.
[/FONT]
[/LIST]
[FONT=georgia]4 Nadal wystawiamy pisemne gwarancje czystości rasy[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Niekoniecznie smycz...wystarczy "trochę" pokombinować,żeby taki wpis wystawić...i "właściwie" nie ma się do czego doczepić...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...