Jump to content
Dogomania

>>> Allegro blokuje aukcje adopcyjne - zemsta pseudohodowców czy nadgorliwość? <<<


Isadora7

Recommended Posts

Ręce opadają...normalnie wziąć i .... zacytuję mądralińskiego z tablicy:
[QUOTE]
"Metryka , rodowód , rasa,wzorzec rasy to są umowne pojęcia zdefiniowanie przez [COLOR=red][B]prywatne stowarzyszenie kynologiczne[/B][/COLOR] i podlegają jedynie wewnętrznym regulaminom tegoż stowarzyszenia [ np. Związku Kynologicznego w Polsce ]. Rodowód psa nie jest dokumentem urzędowym , a jedynie wewnętrznym dokumentem danej organizacji kynologicznej . Z tego też powodu ustawa nie może się odnosić do takiej kategorii jak ,, Pies rodowodowy" [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nikaragua']na tablicę przez allegro wrzucałaś?
jeśli tak to jak tego dokonałaś?
ja wielokrotnie próbowałam i nigdy mi się nie udało[/QUOTE]
Jeżeli konto jest prywatne, to bez problemu daje się wrzucić na tablicę przez allegro - jedyna trudność, to taka, że trzeba robić ogłoszenie od początku (przez "Wystaw"), nie można korzystać ze starego i go modyfikować. Wtedy wyskakuje ekranik gdzie można wybrać czy ogłoszenie ma iść na tablocę czy tylko na allegro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atrisko']Ręce opadają...normalnie wziąć i .... zacytuję mądralińskiego z tablicy:[/QUOTE]

No cóż gdyby ustawa skupiła sie raczej na czipach, sterylkach, a nie na tematach w zasadzie nie do ogarniecia (ale zapewne po czipach i sterylkach można by przyjąc kolejny etap)... a tak miało być super a wyszło jak zwykle. Ciekawa jestem jak jest realizowany punkt o trzymaniu psów na łańcuchu - to tez miało być gites i verygites. babol za baolem i babolem pogania, a impertynencji desydentom nie brakuje (vide ACTA)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Jeżeli konto jest prywatne, [B]to bez problemu [/B]daje się wrzucić na tablicę przez allegro - jedyna trudność, to taka, że trzeba robić ogłoszenie od początku (przez "Wystaw"), nie można korzystać ze starego i go modyfikować. Wtedy wyskakuje ekranik gdzie można wybrać czy ogłoszenie ma iść na tablocę czy tylko na allegro.[/QUOTE]no jakoś mam problem, nie wchodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']No cóż gdyby ustawa skupiła sie raczej na czipach, sterylkach, a nie na tematach w zasadzie nie do ogarniecia (ale zapewne po czipach i sterylkach można by przyjąc kolejny etap)... a tak miało być super a wyszło jak zwykle. Ciekawa jestem jak jest realizowany punkt o trzymaniu psów na łańcuchu - to tez miało być gites i verygites. babol za baolem i babolem pogania, a impertynencji desydentom nie brakuje (vide ACTA)[/QUOTE]
W najblizszych dniach pokazemy na naszej stronie nastepnego bobla ustawy, a mialo byc tak pieknie ale wyszlo jak zwykle.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Serce mi zamarlo...
[B]Tyle dobrego wniósł ustawodawca.[/B]
Dziewczyny, może też założmy Organizację Psów Dogomaniackich - psy oglaszane przez daną osobę bedę zarestrowane w owej organizacji, albo cale schronisko sie zarejestruje w takiej organizacji.[/QUOTE]
To byl czysto ironiczny wpis.
Wyszedl kolejny bubel prawny! malo tego przecietny Kowalski sadzi, że od nowego roku W KONCU w PL prawo zaczelo chronic zwierzeta! i cieszy sie, że los zwierząt zostanie poprawiony. Mam przyklad w domu, Tato odetchnął z ulgą, radosny, że ustawa weszła w życia. Mysli, ze teraz swiat zwierzat stanie sie rajem...!
A prawda jest taka, że zamiast pomoc zwierzętom - ustawa utrudnia pomaganie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Nie jesteś przewrażliwiona - to sposób na omijanie ustawy, bo jak to u nas: ustawodawca czegoś nie przewidział, czegoś nie określił dokładnie i mnożą się stowarzyszenia "hodowców":
[URL]http://skpikr.blogspot.com/[/URL]
[URL="http://www.psiakikociaki.com.pl/"]http://www.psiakikociaki.com.pl[/URL]

[SIZE=3]Rejestrują "hodowle" i tym samym w świetle ustawy taka hodowla staje się legalna. Nawet własne "rodowody" wydają podobno.[/SIZE][/QUOTE][SIZE=3]

Niestety coraz więcej pseuduchów zaczyna się posługiwać "rodowodami" [/SIZE] [SIZE=3]SKPiKR:

[URL]http://allegro.pl/listing.php/search?string=SKPiKR&category=0&description=1[/URL]

Każdy z tych "rodowodów" ma numer z 2012 r. czyli został wydany po wejściu w życie nowej ustawy.

Niejeden laik pewnie się na to złapie - nie dość, że z "rodowodem" to jeszcze tanio. :angryy:

Ciekawa jestem jakie są zasady przyjęcia do stowarzyszenia i na jakiej podstawie wydają "rodowody".

Nie zdziwiłabym się gdyby zaczęli organizować wystawy, wybierano by najbardziej rasowego psa pośród kundelków.
[/SIZE]

Edited by edyseja
Link to comment
Share on other sites

Brawo bubel ustawa. Super.
Koleżance za to allegro konto zablokowało konto bo wsyatwiała psiaki, stare, chore ....
Braweo "[B]TFFU[/B]rcy ustawy" - pytanie dla kogo zrobiona bo nie dla bezdomniaków.

Pytanie jak realizowana jest walka z pseuduchami, poza zaleceniem o posu=iadaniu przez stado zapaleńców dyktafonów, kamer itp. O realizacje punktu o łańcuchach nie pytam, po co realizacja wiadoma. Szkoda że poza tymi super pomysłami zabrakło zwyczajnego obowiazku czipowania i sterylki.

Bezdomniaki "dziękują"

Link to comment
Share on other sites

Żeby wszystko było jasne: [B]TO NIE JEST USTAWA PROPONOWANA PRZEZ KOALICJĘ DLA ZWIERZĄT[/B] pod projektem której zbieraliśmy rok temu podpisy.
Obecnie obowiązująca ustawa jest autorstwa poselskiego zespołu ds zwierząt czy jakoś tak się to nazywa...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

źródło > [URL]http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1524117,1,nielegalny-handel-psami.read[/URL]

[B]Nielegalny handel psami[/B]

[B][SIZE=6]Pies gratis[/SIZE][/B]

[B]
Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt miała ograniczyć nadmierne rozmnażanie psów. A poskutkowała wysypem dziwacznych ogłoszeń i szemranych stowarzyszeń.[/B][LEFT][COLOR=#000000]
Elegancka smycz z obróżką, cena 500 zł, szczeniak labrador gratis”. Od takich ogłoszeń zaroiło się w Internecie zaraz po 1 stycznia. Prawie rasowego szczeniaczka można też było dostać w prezencie, kupując pęczek marchewki za nieco może wygórowaną cenę 250 zł.

[B]Takie ogłoszenia są efektem wejścia w życie nowej ustawy[/B] wprowadzającej zakaz handlu psami na bazarach oraz zakaz rozmnażania ich na sprzedaż poza zarejestrowanymi hodowlami. Nowe prawo miało ograniczyć problem bezdomnych psów i kotów. Gminy, które finansują opiekę nad bezdomnymi zwierzętami (nierzadko polegającą głównie na usypianiu), co roku inwestują w to około 150 mln zł. Na ulicę trafiają zwykle zwierzęta kupione wcześniej za niewielkie pieniądze wprost z kartonu na bazarze albo przez Internet.


Do niedawna na portalach ukazywało się dziennie nawet 100 tys. ogłoszeń o sprzedaży szczeniąt. Grzegorz Lindenberg, założyciel Koalicji dla Zwierząt, dodaje, że w Polsce istnieje od 5 do nawet 10 tys. podziemnych rozmnażalni hodujących psy na skalę wręcz przemysłową. Z takich źródeł pochodzi nawet 500 tys. psów rocznie, wobec ok. 30 tys., jakie rodzą się w zarejestrowanych hodowlach.


Oficjalnie działające hodowle od lat zarzucają tym podziemnym brak etyki, a nierzadko brak humanitaryzmu. Jak wówczas, gdy pod koniec listopada w Niemczech w rozbitym polskim samochodzie dostawczym znaleziono 92 szczeniaki różnych ras. Maleńkie, 5–6 tygodniowe psiaki przejechały 1,5 tys. km bez dostępu do wody i jedzenia, były skrajnie wyczerpane oraz odwodnione. Niemiecka telewizja WDR podała, że psy jechały na targowisko przy granicy niemiecko-belgijskiej, gdzie od kilku lat prawie rasowego szczeniaczka z Polski można kupić za 100–200 euro.


Hodowcy skrzętnie odnotowują też wszystkie akcje likwidacji rozmnażalni, w których trzyma się psy w drastycznych warunkach. Karolina Miszczak z fundacji Niechciane i Zapomniane w styczniu, razem z policją, zlikwidowała taką pseudohodowlę, ratując 57 zagłodzonych, chorych i w większości ciężarnych suk.


Odpowiedzialność za przepełnione schroniska hodowcy również przypisują rozmnażaczom. Ich rodowodowych, znakowanych szczeniaków z tatuażem lub chipem prawie w przytuliskach nie ma. A jak się trafi, to dzięki znakowaniu łatwo można ustalić właściciela lub nazwisko hodowcy. Tymczasem nawet połowa wszystkich mieszkańców schronisk to tzw. psy w typie rasy. Ratują je z azylów stowarzyszenia adopcyjne. Każda rasa, która miała nieszczęście być modna, ma swoją fundację. Rottka to rottweilery, AST – amstaffy. Są Boksery w Potrzebie i Adopcje Dogów Niemieckich.
[B]Kwestia pochodzenia[/B]

Rozmnażacze też zarzucają hodowcom brak etyki. Mówią: prócz ceny nie ma żadnych różnic. Nie wszyscy hodowcy zapewniają odpowiednie warunki swoim psom. Co więcej, niektórzy sami wypuszczają psy bez rodowodów, ich psy z papierami kryją suki nierodowodowe.


Ogłoszenia o szczeniętach zaczęły znikać z forów. Zwykle wystarczała informacja do administratora forum, że anons jest bezprawny. Wówczas jednak handlarze wpadli na kolejny fortel: skoro zakaz rozmnażania i sprzedaży nie obejmuje hodowców zrzeszonych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest hodowla rasowych psów i kotów, to sami założą sobie takie organizacje.


Do sądów zaczęły wpływać wnioski o zarejestrowanie rozmaitych stowarzyszeń właścicieli i miłośników czworonogów. Związek Właścicieli Psów i Kotów Rasowych z Legionowa ma już stronę internetową i, w oczekiwaniu na wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, przyjmuje zgłoszenia od kandydatów na członków. „Powiedziano mi, że ktoś oceni mojego kundelka bez papierów i powie mi, co to za rasa i czy spełnia standardy FCI” – relacjonuje na Forum Molosy Tankangor z Legionowa, który wybrał się do nowego stowarzyszenia ze swoim psem Paszczakiem, mieszańcem przypominającym nieco cane corso. „Wstępnie dowiedziałem się, że mam doga de Bordeaux i że nie szkodzi, że nie mam papierów, bo wystawi mu się wstępny rodowód. A skoro ma już 20 miesięcy, może od razu zostać reproduktorem. Jego potomstwo zaś, a dokładnie 3 miot po nim otrzyma już rodowód”.


Piotr Kłosiński, szef nowo powstałego związku z Legionowa, przekonuje jednak, że idea jest dobra. – [I]Dlaczego ludzie, którzy mają w domu dwie suczki i szczeniaczki, raz na rok czy dwa nie mogą ich sprzedać tylko dlatego, że to są pieski bez rodowodu?[/I]

Lepsze będą standardy. Szczenięta mają być czipowane, a Kłosiński na przykład namawiałby wszystkich zrzeszonych, by podpisywali z nabywcami umowy cywilnoprawne. Trzeba by maluchy zaszczepić, odrobaczyć, do wydatków, na których pseudohodowle zazwyczaj oszczędzają, dojdą inne: składka członkowska, opłaty za przegląd miotu, za rodowody dla szczeniąt. Cena pójdzie w górę. Co wszystkim – przekonuje Kłosiński – wyjdzie jedynie na dobre, bo psy będą droższe, a więc mniej trzeba ich będzie sprzedać, żeby wyjść na swoje.


Zapewnia, że będą dbać o warunki, w jakich członkowie trzymają swoje psy.
A kwestia pochodzenia nie jest, zdaniem Kłosińskiego, tak istotna, jeżeli pies ma wszystkie cechy odpowiadające wzorcowi rasy. Decydować o tym będą eksperci z 10–15-letnim stażem w Związku Kynologicznym.
[LEFT][COLOR=#000000]

[/COLOR][/LEFT]

[/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Brawo bubel ustawa. Super.
Koleżance za to allegro konto zablokowało konto bo wsyatwiała psiaki, stare, chore ....
Braweo "[B]TFFU[/B]rcy ustawy" - pytanie dla kogo zrobiona bo nie dla bezdomniaków.

Pytanie jak realizowana jest walka z pseuduchami, poza zaleceniem o posu=iadaniu przez stado zapaleńców dyktafonów, kamer itp. O realizacje punktu o łańcuchach nie pytam, po co realizacja wiadoma. Szkoda że poza tymi super pomysłami zabrakło zwyczajnego obowiazku czipowania i sterylki.

Bezdomniaki "dziękują"[/QUOTE]
Nie zaprzeczysz ze dwa zapisy sa poprawnie zapisane: ;)
[COLOR=green][FONT=&quot]1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzęciu, w tym znakowanie zwierząt stałocieplnych przez wypalanie lub wymrażanie, a także wszelkie zabiegi mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia i wykonywane w celu innym niż ratowanie jego zdrowia lub życia, [B]a w szczególności przycinanie psom uszu i ogonów (kopiowanie[/B][/FONT][/COLOR]
i [COLOR=green][FONT=&quot]16) obcowanie płciowe ze zwierzęciem (zoofilia);[/FONT][/COLOR]
bezdomniaki zostaly zdradzone przez tych ktorzy mieli poprawic ich los, a mysmy im zaufali.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']
bezdomniaki zostaly zdradzone przez tych ktorzy mieli poprawic ich los, a mysmy im zaufali.:angryy:[/QUOTE]
Ada, nie wiem kogo masz na myśli, bo jeśli o mnie chodzi, to posłowie naszego sejmu są jednymi z ostatnich, którym ja by zaufała...
Jeszcze raz podkreślam że [SIZE=4][COLOR=red][B]TO NIE JEST USTAWA PROPONOWANA PRZEZ KOALICJĘ DLA ZWIERZĄT[/B][/COLOR][/SIZE] pod projektem której zbieraliśmy rok temu podpisy.
[B]Obecnie obowiązująca ustawa jest autorstwa poselskiego zespołu ds zwierząt czy jakoś tak się to nazywa..[/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Ada, nie wiem kogo masz na myśli, bo jeśli o mnie chodzi, to posłowie naszego sejmu są jednymi z ostatnich, którym ja by zaufała...
Jeszcze raz podkreślam że [SIZE=4][COLOR=red][B]TO NIE JEST USTAWA PROPONOWANA PRZEZ KOALICJĘ DLA ZWIERZĄT[/B][/COLOR][/SIZE] pod projektem której zbieraliśmy rok temu podpisy.
[B]Obecnie obowiązująca ustawa jest autorstwa poselskiego zespołu ds zwierząt czy jakoś tak się to nazywa..[/B].[/QUOTE]
Wiem, o ktora proponowana ustawe chodzi, sama wraz z naszymi wolontariuszami tez zbieralismy podpisy, tez nalezymy do koalicji i pamietam tez ze juz na poczatku miala byc wrzucona do kosza. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że jest zerowe zainteresowanie ze strony tFFurców tego klocka aby np uderzyć do grupy allegro niejako z tej "mocy poselsko-urzedniczo-straŚNIE waŹnej" i cos wynegocjować. A w sumie co się dziwię... my mięsko wyborcze już nie jesteśmy potrzebni, kiełbaska wyborcza rozdana - czekaj tatka latka.

Link to comment
Share on other sites

Chyba już nie muszą :)
14.02 allegro zmieniło regulamin i aukcje dotyczące żywych zwierząt nie muszą spełniać warunków zwykłych aukcji, bo zostały dołączone do kategorii ogłoszeniowych czyli inaczej mówiąc możemy w zgodzie z regulaminem wystawiać aukcje adopcyjne. Zła informacja jest taka, że równocześnie podnieśli cenę wystawienia aukcji, bardzo dobra dla aukcji cegiełkowych jest taka, że nie będą pobierali prowizji. Szczegóły tutaj: [URL]http://allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=74526&t=74526[/URL]
Niestety, wyłączyli w kategorii "żywe zwierzęta" płatności przez PayU, co z jednej strony jest niedogodnością dla kupujących cegiełki, a z drugiej uniemożliwia osobie wystawiającej aukcję sfinansowanie kosztów wystawienia z wpłat darczyńców.

Szczerze mówiąc to jestem trochę zaskoczona szybkością reakcji allegro, 1,5 miesiąca na rozpoznanie problemu, podjęcie decyzji i zmiany w oprogramowaniu, to całkiem dobry wynik dla dużej firmy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Chyba już nie muszą :)
14.02 allegro zmieniło regulamin i aukcje dotyczące żywych zwierząt nie muszą spełniać warunków zwykłych aukcji, bo zostały dołączone do kategorii ogłoszeniowych czyli inaczej mówiąc możemy w zgodzie z regulaminem wystawiać aukcje adopcyjne. Zła informacja jest taka, że równocześnie podnieśli cenę wystawienia aukcji, bardzo dobra dla aukcji cegiełkowych jest taka, że nie będą pobierali prowizji. Szczegóły tutaj: [URL]http://allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=74526&t=74526[/URL]
Niestety, wyłączyli w kategorii "żywe zwierzęta" płatności przez PayU, co z jednej strony jest niedogodnością dla kupujących cegiełki, a z drugiej uniemożliwia osobie wystawiającej aukcję sfinansowanie kosztów wystawienia z wpłat darczyńców.

Szczerze mówiąc to jestem trochę zaskoczona szybkością reakcji allegro, 1,5 miesiąca na rozpoznanie problemu, podjęcie decyzji i zmiany w oprogramowaniu, to całkiem dobry wynik dla dużej firmy :)[/QUOTE]

[SIZE=4][B]No świetne wiadomości, ja ostatnio nie siedziałam na cafeallegro zatem mi uciekło. Super ide rozgłaszać.[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Fajnie że powstała taka opcja szkoda tylko że tak drogo :roll:

Opłata za wystawienie Towaru w kategorii „Żywe zwierzęta” ma charakter ryczałtowy, tzn. jest stała niezależnie od wartości wystawionego Towaru czy ustalonych cen i wynosi 2,00 zł

Ze względu na wyjątkowy charakter Transakcji w kategorii „Żywe zwierzęta” (moment zamknięcia Transakcji nie oznacza zawarcia umowy), kategoria ta nie jest objęta prowizją od sprzedaży.

Celem Transakcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Transakcji w kategorii „Wakacje” oraz Transakcji w kategorii „Motoryzacja” (serwis motoAllegro), w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze”, „Inne pojazdy i łodzie”, oraz „Usługi” oraz „Żywe zwierzęta” nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Transakcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Się znaczy można na nowo wystawiać i nie usuną, bo aż nie wierzę ??? Dodali dla tej kategorii jakby charakter ogłoszeniowy, którego brakiem wcześniej tłumaczyli usuwanie ?[/QUOTE]

[quote name='jofracy']Fajnie, że już się da :) zaraz startuję :)[/QUOTE]

Oni się zorientowali zę jednak jesteśmy duża grupą. Pisałam o tym wczesniej. Globalnie mieli naprawde realny dochód, tym bardziej, zę duzo z ogłoszęń robi się z bajerami-wyróznieniami. Dlatego tez nie omieszkali podwyższyć. Piszczie jak zastartujecie spostzreżenia ja w weekend też wznowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jofracy']wystawiłam Duśkę. [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=2160420239[/URL] zobaczymy :)[/QUOTE]


Jofracy, a jak wypełniałaś formularz do wystawienia aukcji miałaś taki komunikat na niebieskim tle ? I mimo to pozwoliło CI wystawić ? Ja coś z konta SOZ nie mogę wystawić :(
[COLOR=red]
EDIT:
Mam jednak nieodparte wrażenie, że opcja ruszyła tylko dla kont prywatnych. [B]Nie jestem w stanie wystawić aukcji z konta charytatywnego SOZ[/B] - nie ładuje mi mini, nie chce zatwierdzić aukcji, podczas gdy z prywatnego wszystko poszło bez problemu. Wysłałam zapytanie do ciuli ...[/COLOR]

Edited by eliza_sk
Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Jofracy, a jak wypełniałaś formularz do wystawienia aukcji miałaś taki komunikat na niebieskim tle ? I mimo to pozwoliło CI wystawić ? Ja coś z konta SOZ nie mogę wystawić :(
[COLOR=red]
EDIT:
Mam jednak nieodparte wrażenie, że opcja ruszyła tylko dla kont prywatnych. [B]Nie jestem w stanie wystawić aukcji z konta charytatywnego SOZ[/B] - nie ładuje mi mini, nie chce zatwierdzić aukcji, podczas gdy z prywatnego wszystko poszło bez problemu. Wysłałam zapytanie do ciuli ...[/COLOR][/QUOTE]

[B]Aż wystawiłam na szybko jedną aukcje z fundacyjnego - bez problemu. [/B]
atak dla humoru daj znac co Ci odpisza, ciekawa jestem z którego szablonu, bo że sensownie i na temat to sie nie łudzę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...