Jump to content
Dogomania

>>> Allegro blokuje aukcje adopcyjne - zemsta pseudohodowców czy nadgorliwość? <<<


Isadora7

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Śledzę wątek od początku i muszę przyznać bez bicia,że przyczyniłam się do usunięcia kilkunastu ogłoszeń pseudo-hodowli oraz poprosiłam znajomych by robili to samo.
Uważam też,że jednak ogłoszenia na Tablicy.pl przez Allegro są też nie złym rozwiązaniem.Owszem nie można jak ktoś wyżej pisał wyróżnić aukcji ale chyba najważniejsze jest to ,że w ogóle można ją wystawić.
Jest jeszcze druga opcja,a mianowicie-wystawiania aukcji w ebay. Tam co prawda nie ma działu zwierząt ale jest dział "[B]aukcje charytatywne[/B] i można spokojnie robić aukcje z cegiełkami czy fotkami psiaków. Ebay nie jest co prawda tak popularny w Polsce jak Allegro ale spróbować można bo opłaty są groszowe.Najważniejsze,żeby w tytule ogłoszenia było słowo "PIES"

[quote name='Atrisko']Niekoniecznie smycz...wystarczy "trochę" pokombinować,żeby taki wpis wystawić...i "właściwie" nie ma się do czego doczepić...[/QUOTE]

Ja bym się przyczepiła ;-) bo po pierwsze to [B]Punkt 2 jest zaprzeczeniem Punktu 1[/B] Jeśli ponoszę jakiekolwiek koszty to to już nie jest za darmo.
I w taki sposób to wszyscy mogli by unikać płacenia podatków od obrotu czy wzbogacenia.Gdyż na tej zasadzie to w sklepie można by dostać [B]Za DARMO[/B] litr mleka ale trzeba by ponieść koszt [B]szczepień, odchowu i opieki nad krową![/B]
Po drugie jeśli mam zwracać komuś za jakiekolwiek poniesione przez niego koszta to on musi mi udowodnić,że je naprawdę poniósł-czyli mieć na wszystko rachunki.
Oczywiście w ten sposób nie myśli ktoś kto chce kupić tanio psa,dlatego bez ogólnego uświadamiania i rozgłaszania to walka z wiatrakami.Ale im więcej nas tym lepiej!
[B]Dlatego polecam te 3 linki[/B]
[URL="http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,10995057,_Oddam_pieski_za_koszt_utrzymania___850zl___sprzedawcy.html"][B] do artykułu na Alert.24[/B][/URL] ; [URL="http://www.facebook.com/events/200601610032218/"][COLOR="#2e8b57"][B] Wydarzenia na FB[/B][/COLOR][/URL] i [COLOR="purple"][URL="http://www.petycjeonline.com/zmiana_ustawy_o_zakazie_sprzeday_psow_bez_rodowodu"] [B]do petycji o zmianę ustawy[/B][/URL][/COLOR]

Edited by Weimaromaniaczka
Link to comment
Share on other sites

Niestety dyskusja z allegro jest bezprzedmiotowa ... Nam też pousuwali aukcje z konta SOZ, ale wybiórczo po donosach - tego jestem pewna.

[B][COLOR=green]JA:[/COLOR][/B]
[I]Witam ponownie,
jeśli chcą Państwo być już tak prawi, to przeanalizujcie znowelizowany tekst ustawy o ochronie zwierząt, gdzie wyraźnie jest napisane:

Art. 10b. 1. Zabrania się nabywania:
1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.
[B]2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/B]


Tak więc usuwanie przedmiotów chyba nie jest do końca zgodne, bo ustawa wyraźnie mówi, iż zakaz nie dotyczy nabywania zwierząt od organizacji, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt. Jeśli weryfikowali Państwo dokumenty, które Wam przesłaliśmy w celu nadania nam statusu konta charytatywnego, to nie powinno być wątpliwości, że taką właśnie organizacją jesteśmy.[/I]


[COLOR=green][B]ODPOWIEDŹ:[/B][/COLOR]
[I]Witam.
Dziękuję za wiadomość.
Sprzedaż zwierząt bez rodowodu narusza postanowienia Ustawy o ochronie zwierząt (Dz. U. 2011 Nr 203 poz. 1373).
Jak sama Pani zauważyła Ustawa nie zabrania nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt. Dotyczy to oczywiście bezpłatnego przekazania zwierzęcia czego nie można technicznie dokonać poprzez Serwis Allegro, a jedynie poprzez Tablica.pl.

Pozdrawiam,[/I]

[COLOR=green][B]ODPOWIEDŹ II:[/B][/COLOR]
[I]Witam.
Nie zajmuję się interpretacją przepisów obowiązujących w schroniskach. Jak już wspominałam tego typu ogłoszenia nie mogą być oferowane na Allegro w żadnej formie, nawet jeśli w opisie zaznaczy pani, że kwota z aukcji to opłata adopcyjna.

Z poważaniem, [/I]
[COLOR=green][B]ODPOWIEDŹ III:[/B][/COLOR]
[I]Witam.
Jak już wspominałam, może Pani oferować zwierzęta za pośrednictwem serwisu Tablica.pl. Jeśli podczas wystawiania ogłoszenia na Allegro skorzysta Pani z odnośnika do Tablicy.pl wystawione oferty będą widoczne także w listingu Allegro.

Nasze działania zostały zmienione w wyniku zmian wprowadzonych w ustawie co oczywiście w pierwszej kolejności opiniowali nasi prawnicy. [/I] [I]

Zgłoszone przez Panią aukcje zostały zweryfikowane. Serwis Allegro nie weryfikuje wszystkich wystawionych aukcji. W przypadku Użytkowników, którzy budzą wątpliwości, proszę skorzystać z opcji "Zgłoś naruszenie zasad" (dostępnej w prawym górnym rogu każdej trwającej aukcji).[/I]


Więc szkoda czasu na korespondencję na tymże szczeblu ...

Link to comment
Share on other sites

Już oszczędziłam Wam dywagacji z panią nt. użytego w ustawie słowa "nabywać", które allegro jednoznacznie interpretuje jako "nieodpłatnie otrzymywać". Dyskusja oparła się o opłaty adopcyjne (których obligatoryjnie nie pobieramy, ale tonący brzytwy się chwyta ...), jednak i to nie przyniosło efektu.

Można wystawiać i liczyć na farta, że uprzejmy nie zobaczy, bo na dziś wisi jeszcze kilka naszych aukcji, ws. pozostałych dostawałam info o usunięciu na raty co kilka dni. A więc nie robili tego z automatu, tylko usunęli te zgłoszone. Pozostaje mieć również nadzieję, że się otrząsną i stworzą rubrykę "adopcyjną" ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']
> Proponuje nam Pani wystawienie ogłoszeń na Tablicy twierdząc, że ukażą się
> one także na Allegro.
> Niestety nie jest to zgodne ze stanem faktycznym, ponieważ konta firmowe nie
>
> mają takiej możliwości.
> Czy Allegro ma zamiar udostępnić tę funkcję kontom firmowym?
> Jeżeli tak to w jakim czasie?
> Jeżeli nie, to czy Allegro rozważa możliwość utworzenia specjalnego działu
> dla organizacji prozwierzecych posiadających konto firmowe, w którym
> mogłyby być zamieszczane ogłoszenia adopcyjne naszych podopiecznych?
[B]Dziękuję za informacje. Allegro pracuje nad ułatwieniem i dostosowaniem funkcjonalności Serwisu. Myślę, że zaproponowane przez Panią rozwiązanie jest kwestią przyszłości.[/B]
[/QUOTE]

Zacytuje samą siebie. :) Allgro nie zarabia na nas, a więc nie będzie takiego działu ani teraz, ani w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

Weźcie pod uwagę, że konta ze statusem aukcji charytatywnych maja zwracane opłaty za zwykłe wystawienia. Płacimy tylko za aukcje wyróżnione.
Poza tym zwierzakowe aukcje to dla Allegro margines, nie będą się nami przejmować.
Moim zdaniem wystawianie na Tablicy nie jest najgorsze.

Link to comment
Share on other sites

Szczyt bezczelności, kpina! Zagotowałam się.
Zgłosiłam naruszenie zasad, ale czy to coś pomoże?

[url]http://allegro.pl/australian-silky-terrier-szczeniaki-szczecin-i2075606952.html[/url]


Ja również spróbowałam ogłosić na Tablicy przez formularz allegro, nie ma chyba innego wyjścia... dobrze, że jest choć taka możliwość...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamanabank']Szczyt bezczelności, kpina! Zagotowałam się.
Zgłosiłam naruszenie zasad, ale czy to coś pomoże?

[url]http://allegro.pl/australian-silky-terrier-szczeniaki-szczecin-i2075606952.html[/url]
.[/QUOTE]no ręce opadają po prostu z bezsilności

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock'] Zapisuje sie bo jestem zainteresowana co dalej z aukcjami na allegro. Mi samej pracownicy usuneli chyba 4, natomiast drugie tyle wisialo do konca trwania. [COLOR=red][B]Nie bede wklejala linku do swoich aukcji, poniewaz sie zastanawiam czy Ci "życzliwi", o ktorych wspomina Isadora7 nie podczytują watku. [/B][/COLOR][/QUOTE]

[quote name='eliza_sk']Niestety dyskusja z allegro jest bezprzedmiotowa ... Nam też pousuwali aukcje z konta SOZ, [COLOR=red][B]ale wybiórczo po donosach - tego jestem pewna.[/B][/COLOR]
[...]

Więc szkoda czasu na korespondencję na tymże szczeblu ...[/QUOTE]

Dokładnie tak jest, niektórzy mają swoje obsesyjki na punkcie innych i nie patrza że robia krzywde zwierzętom. Po prostu zbyt maluczcy są. ja też to wiem napewno. Donosi, qrwiki, plotki, to niektórym sprawia radoche. Podam ciekawy przykładzik, kilka miesiecy wstecz okazało sie że Zepół Allegro ma wideokamery na każdym koncie (sarkazm oczywiscie). Napisali na konto emirowe i na moje że nie mam prawa kupowac na koncie emirowym bo to moje konto. Nie odpowiedzieli mi na pytanie czy mają kamere, nie było to zgłaszane do nich. Proste jakas menda doniosła i tyle.

[quote name='esza']Pisałam o tym wyżej. Wystawianie adopcji na Allegro się skończyło.
Wyjście - wystawiać na Tablicy z konta prywatnego.
Z tego co wiem z Allegro nikt jeszcze nie wygrał :)[/QUOTE]

Oj wygrał, wygrał przeleć sie po forum allegrowiczów.

[quote name='eliza_sk']Już oszczędziłam Wam dywagacji z panią nt. użytego w ustawie słowa "nabywać", które allegro jednoznacznie interpretuje jako "nieodpłatnie otrzymywać". Dyskusja oparła się o opłaty adopcyjne (których obligatoryjnie nie pobieramy, ale tonący brzytwy się chwyta ...), jednak i to nie przyniosło efektu.

Można wystawiać i liczyć na farta, że uprzejmy nie zobaczy, bo na dziś wisi jeszcze kilka naszych aukcji, ws. pozostałych dostawałam info o usunięciu na raty co kilka dni. [COLOR=red][B]A więc nie robili tego z automatu, tylko usunęli te zgłoszone. [/B][/COLOR]Pozostaje mieć również nadzieję, że się otrząsną i stworzą rubrykę "adopcyjną" ...[/QUOTE]

No cóż mam nadzieję że gawiedzi mającej takie chamskie zagrywki wyjdzie to bokiem wcześniej czy później.

[quote name='mamanabank']Szczyt bezczelności, kpina! Zagotowałam się.
Zgłosiłam naruszenie zasad, ale czy to coś pomoże?

[URL]http://allegro.pl/australian-silky-terrier-szczeniaki-szczecin-i2075606952.html[/URL]


Ja również spróbowałam ogłosić na Tablicy przez formularz allegro, nie ma chyba innego wyjścia... dobrze, że jest choć taka możliwość...[/QUOTE]

a mozę sposób który mozna spróbowac wykorzystać odpowiednio spreparowany do naszych potrzeb.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']
Więc szkoda czasu na korespondencję na tymże szczeblu ...[/QUOTE]
Eliza, możesz podać z kim prowadziłaś tę upojną korespondencję?
Próbuję dobić się do jakichś decydentów, ale wygląda na to, że to działa jak "porządna" korporacja - ja nie decyduję, to kolega... albo prawnicy jak w tym przypadku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Eliza, możesz podać z kim prowadziłaś tę upojną korespondencję?
Próbuję dobić się do jakichś decydentów, ale wygląda na to, że to działa jak "porządna" korporacja - ja nie decyduję, to kolega... albo prawnicy jak w tym przypadku...[/QUOTE]


[B]Moja upojna korespondencja z p. Wioletą Bernaczyk skończyła się w momencie kiedy napisałam:[/B]
[I]Czyli rozumiem, że mimo tego iż ustawa zezwala na nabywanie zwierząt od organizacji, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, to nie mogę ich sprzedać za Państwa pośrednictwem ? Gdzie tu logika - czy może Pani przekazać naszą korespondencję do Państwa prawnika lub kogoś bardziej kompetentnego ? Przez lata tolerowali Państwo na swoich stronach rozwój pseudo hodowli i pet-biznesu, a teraz nagle stajecie przeciwko uczciwym użytkownikom ? [/I]


[B]Ale wcześnie zdążyła mi jeszcze napisać:[/B]
[I]Nasze działania zostały zmienione w wyniku zmian wprowadzonych w ustawie co oczywiście w pierwszej kolejności opiniowali nasi prawnicy.
Zgłoszone przez Panią aukcje zostały zweryfikowane. Serwis Allegro nie weryfikuje wszystkich wystawionych aukcji. W przypadku Użytkowników, którzy budzą wątpliwości, proszę skorzystać z opcji "Zgłoś naruszenie zasad" (dostępnej w prawym górnym rogu każdej trwającej aukcji).


[/I]
Więc może podzielmy się na grupy i z uporem maniaka zgłaszajmy wszystkie aukcje niezgodne z regulaminem, również te gdzie nagle pseudo z obory stało się Hodowlą spod Złotego Gnoju[I] :angryy:
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Eliza, możesz podać z kim prowadziłaś tę upojną korespondencję?
Próbuję dobić się do jakichś decydentów, ale wygląda na to, że to działa jak "porządna" korporacja - ja nie decyduję, to kolega... albo prawnicy jak w tym przypadku...[/QUOTE]

Ja Ci mogę dostarczyć upojną korespondecje z identycznymi szablonami jak u eliza_sk tyle że podpisana przez inne osoby. Korespondencja prowadzona była z mojego i fundacyjnego konta. Zapewniam zę mam pare jeszcze hiciorów, a największym jest odpowiedź na moje zapytanie: jakie sa dowody na to zę zdjecie, dyplom, również kalendarz sa psami i mogą być cegielki wystawiane w kategorii PIES a jak stwierdzili, że mój kalendarz nie moze być psem. No ubaw po pachy, wieczorkeim zacytuję tu garśc kawałków.
[COLOR=silver]
[w domyśłe oczywiście składam szyderczy pokłon mendzie która doniosła [I](a zawsze można na alelgro sie przyczepić czego mamy przykłady)[/I] i przepraszam, że nie potrafię być taką samą mendą bo powinnam zareklamować inne aukcje tego typu z fotami, dyplomami i również kalendarzem. Ale w przeciwieństwe do mendy mnie chodzi psy i wisi mi czy są pod opieką Goździkowej czy Pikusińskiej których prywatnie nie lubie][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

widać sami sobie chcą strzelić w stopę na pseudohodowlach zarabiali krocie, i dobrze było, nam uniemozliwiają akcje pożyteczne, może za mały mają z tego dochód, ale jednak sporo z nas jest też klientami, i to zlekceważonymi, jeśli zbojkotujemy zakupy i wystawiane innego typu aukcji zyski będą jeszcze mniejsze, nie mam ochoty na współpracę z bezduszna machiną i dlatego wszystkie swoje zakupy, a było tego sporo kończę na zawsze i polecam innym zrobić to samo, polecam e bay, lepiej nie być lekceważonym klientem i nie prowadzic upojnych korespondencji, leki, upominki, ziołowe preparaty , psikowe akcesoria mogę zawsze kupić w sklepie, ja i moi wszyscy znajomi i przyjaciele, klientów jednak w dobie konkurencji trzeba szanować albo udawać chociaż że to się robi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamanabank']Szczyt bezczelności, kpina! Zagotowałam się.
Zgłosiłam naruszenie zasad, ale czy to coś pomoże?

[url]http://allegro.pl/australian-silky-terrier-szczeniaki-szczecin-i2075606952.html[/url]


Ja również spróbowałam ogłosić na Tablicy przez formularz allegro, nie ma chyba innego wyjścia... dobrze, że jest choć taka możliwość...[/QUOTE]
Usuneli aukcję.

Tak mysle, że moze faktycznie masowo zglaszajmy do allegro naruszenie regulaminu przy innych aukcjach - bede zmuszeni je usuwac i co za tym idzie nie będą zarabiac na pseudo. Skoro my nie możemy wystawiac, dlaczego inni mają to robic - zwłaszcza pseuduchy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']



a mozę sposób który mozna spróbowac wykorzystać odpowiednio spreparowany do naszych potrzeb.:roll:[/QUOTE]

Prawda. Bo mimo mojego zgłoszenia, aukcja ma się świetnie, widocznie za dużo czytania i zbyt skomplikowane pojęcia dla pracowników allegro. Z trzech zgłoszonych pseudo wczoraj, tylko ta jedna - przeynteligentna - została.

[quote name='eliza_sk']
[/I]
Więc może podzielmy się na grupy i z uporem maniaka zgłaszajmy wszystkie aukcje niezgodne z regulaminem, również te gdzie nagle pseudo z obory stało się Hodowlą spod Złotego Gnoju[I] :angryy:
[/I][/QUOTE]

Dobry pomysł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock'][B]Usuneli aukcję.[/B]

Tak mysle, że moze faktycznie masowo zglaszajmy do allegro naruszenie regulaminu przy innych aukcjach - bede zmuszeni je usuwac i co za tym idzie nie będą zarabiac na pseudo. Skoro my nie możemy wystawiac, dlaczego inni mają to robic - zwłaszcza pseuduchy![/QUOTE]

A jednak! Udało się przeczytać i zrozumieć, może potrzebny był do tego alleprawnik.

Link to comment
Share on other sites

Komuś już to wklejałam.....

[url]http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/zesp?OpenAgent&97[/url]

A moze ktoś ma biuro jakiegoś posła a tego Zespołu w pobliżu? A może zmasowana akcja, petycje..... Może zwrócić sie do tego Zespołu o wykładnię, a może poprostu allegrowi decydenci źle interpretują zapisy ustawy....

Tak sobie pomyślałam.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...