Jump to content
Dogomania

>>> Allegro blokuje aukcje adopcyjne - zemsta pseudohodowców czy nadgorliwość? <<<


Isadora7

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']No jak dla mnie owszem, fundacje i schrony są wyjęte spoza możliwości wprowadzania do obrotu. Ale nie zmienia to faktu, ze aukcje ogłoszeniowe na allegro są niezgodne z regulaminem, bo to portal aukcyjny.[/QUOTE]

W częsci merytorycznej masz racje. Ale sa tu równi i równiejsi. I nadal np usuwa sie jedna aukcje u użytkownika inne zostawia, albo usuwa u jednego użytkownika a innym zostawia, Parę godzin juz siedze i analizuję aukcje, mam kilka ciekawych spostrzeżeń, jak sobie to uporzadkuje to napiszę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Isadora7']tylko jak sie to ma do
[COLOR=blue]
5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/U][/B][/COLOR][/QUOTE]
Moim zdaniem to Allegro [B]lamie zapis w Usatwie[/B], powinna zmienic regulamin dostosowujac go do obecnej Ustawy, moze nalezy im o tym przypomniec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'][quote name='Isadora7']Przypomnisz?



Ja juz jako Fundacja nie mam konta na Allegro, a podjac sie korespondencji z Allegro powinna Kahoona.:lol:[/QUOTE]

Aha.
Wracam na grupę dyskusyjną na której siedzę od paru godzin i pare ciekawych wnioskospostrzeżeń mam w temacie all.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Moim zdaniem to Allegro [B]lamie zapis w Usatwie[/B], powinna zmienic regulamin dostosowujac go do obecnej Ustawy, moze nalezy im o tym przypomniec.[/QUOTE]

Nie łamie. Wywalają z powodu łamania przepisów Allegro, a nie z powodu zapisów w Ustawie.

Link to comment
Share on other sites

Mnie teraz tylko ciekawi, co all wymysli w kierunku fundacji i schronisk, bo wychodzi, że niestety dla tych organizacji ten portal jest generalnie zamknięty. Ja ososbiście nie mam nic przeciwko tak rygorystycznemu pilnowaniu regulaminu przez all, bo zauważcie, że pseudo też juz praktycznie nie ma na aukcjach (w przedziale od 100zł do 700zł wyskoczyło mi całe 5! stron ogłoszeń, w czym jest już sporo rodowodowych psów), a więc to działa. Niemniej jakieś rozwiązanie powinno sie znaleźc dla organizacji zwierzęcych, chocby w kierunku aukcji cegiełkowych.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma zakazu wystawiania aukcji cegiełkowych, tyle, że pewnie ściągną jeżeli wystawi się na "żywych zwierzętach".

edit

Obejście allegro, tylko czy to przejdzie? Mogą usuwac ze względu na "złą kategorię".
[url]http://allegro.pl/basienka-koteczka-na-medal-i2041414292.html[/url]
[url]http://allegro.pl/blox-macius-kochany-koci-miziak-szuka-domku-i2043878193.html[/url]

Edited by esza
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Moim zdaniem to Allegro [B]lamie zapis w Usatwie[/B], powinna zmienic regulamin dostosowujac go do obecnej Ustawy, moze nalezy im o tym przypomniec.[/QUOTE]

Nie przesadzajmy, bo się robi komunizm - jest tylko jedna słuszna racja i wszyscy mają się podporządkować... To jest serwis aukcyjny i już, sprzedażowy - nie ogłoszeniowy. Gdy tablica.pl usuwa takie ogłoszenia psów w potrzebie, można mieć pretensje, w końcu to serwis ogłoszeniowy, a nikt nie będzie dostosowywał serwisów aukcyjnych pod zwierzęta, bez przesady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']...
Obejście allegro, tylko czy to przejdzie? Mogą usuwac ze względu na "złą kategorię".
[url]http://allegro.pl/basienka-koteczka-na-medal-i2041414292.html[/url]

[url]http://allegro.pl/blox-macius-kochany-koci-miziak-szuka-domku-i2043878193.html[/url][/QUOTE]
He,he, to tak jak u pseudo. :D
Tylko tam przedmioty aukcji sa po kilkaset zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Nie ma zakazu wystawiania aukcji cegiełkowych, tyle, że pewnie ściągną jeżeli wystawi się na "żywych zwierzętach".

edit

Obejście allegro, tylko czy to przejdzie? Mogą usuwac ze względu na "złą kategorię".
[url]http://allegro.pl/basienka-koteczka-na-medal-i2041414292.html[/url]
[url]http://allegro.pl/blox-macius-kochany-koci-miziak-szuka-domku-i2043878193.html[/url][/QUOTE]

Obie aukcje już usunięte

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Nie przesadzajmy, bo się robi komunizm - jest tylko jedna słuszna racja i wszyscy mają się podporządkować... To jest serwis aukcyjny i już, sprzedażowy - nie ogłoszeniowy. Gdy tablica.pl usuwa takie ogłoszenia psów w potrzebie, można mieć pretensje, w końcu to serwis ogłoszeniowy, a nikt nie będzie dostosowywał serwisów aukcyjnych pod zwierzęta, bez przesady.[/QUOTE]
Nie neguje, zbyt mala wiedze mam na temat aukcji all.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Jak dla mnie Ustawą wylano :dziecko z kąpielą" - duffa[/QUOTE]

Ale działania allegro nie mają nic wspólnego z ustawą. Oni się wzięli po prostu za porządki, te ogłoszenia od zawsze były tam niewłaściwe, bo z góry zakładały, że jak ktoś zalicytuje, to to jest nieważne - a to jest wbrew zasadom Allegro jako portalu aukcyjnego.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedź na moje pytanie, tyle, że nie przeczytali go ze zrozumieniem :)
Zapytałam:
"Jeżeli wystawimy na aukcji nasze zwierzaki, a opis aukcji będzie zgodny z
regulaminem Allegro czy aukcje te zostaną usunięte?"
Odpowiedź
"Zakaz wystawiania ogłoszeń dotyczy wszystkich Użytkowników. Informuję, że jest możliwość wystawienia ogłoszenia w serwisie Tablica.pl z możliwością wyświetlenia oferty na Allegro."

Zaraz im wyłożę jak chłopu na miedzy i poinformuję, bo chyba o tym nie wiedzą ;), że z konta firmowego to sobie mogę....
Wkurzyłam się :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']ale jeśli można wystawić ogłoszenie na tablicy i będzie ono widoczne na allegro, to w zasadzie w czym problem?[/QUOTE]

Problem w tym, że nie można wystawiać z konta firmowego i nie można robić aukcji wyróżnionych :)
Mnie to odpowiada. CHATUL nie ma wielu zwierzaków do adopcji. Zajmujemy się przede wszystkim dziczkami. Ale wolałabym wystawiać z konta firmowego.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero wczoraj znalazłem ten temat. Nasze ogłoszenia fundacyjne poszły "pod nóż" w piątek. Uzasadnienie cytowane już wcześniej. Póki co, przenieśliśmy ogłoszenia na tablicę jako "Firma" i obserwujemy, co będzie dalej...
Nasza analiza w tej chwili wygląda następująco:
1. Nie ma sensu próbować naginać regulaminu allegro. Ogłoszenia adopcyjne to ogłoszenia, zaś allegro jest portalem aukcyjnym i jeśli będą chcieli, to ogłoszenie zawsze zdejmą. Bez trudu znajdą punkt regulaminu, żeby to uzasadnić.
2. Ogłoszenia cegiełkowe w odpowiednim dziale zostaną puszczone, ale nie załatwią problemu, bo rozszerzenie o wątek adopcyjny będzie powodowało zdjęcie oferty pod pretekstem "Oferta nie może też być wykorzystywana jako sposób kontaktowania się z innymi Użytkownikami".
3. Allegro najwyrażniej chce się pozbyć niewygodnego problemu, jakim po wejściu nowej ustawy byłaby etykietka portalu wspierającego pseudohodowców.
4. Argumenty finansowe nie są dla nich problemem, nadrobią straty poprzez pobieranie opłat za wyróżnione ogłoszenia na "tablicy". Tam nie ma, póki co, kont charytatywnych. W tej chwili zależy im na rozreklamowaniu nowego serwisu ogłoszeniowego. Dlatego mamy do czynienia z wydawałoby się pewną niekonsekwencją w ściąganiu ogłoszeń. Korzystają z polskiego piekiełka i natychmiast zdejmują ogłoszenia po sygnałach "życzliwych". Ale sądzę że nie tylko, podejrzewam głębszą strategię marketingową... Im więcej będzie szumu, tym lepiej... Jakoś dziwnie mi się to kojarzy z hasłem "konkurs krakvetu".
5. Dla nas podstawowym problemem jest to, że nie można w tej chwili wystawiać ogłoszeń na tablicy przez allegro z konta firmowego, Mamy nadzieję, że migracja ogłoszeń pomiędzy allegro i tablicą będzie działała w dwie strony i obejmie konta firmowe... Trzeba przetrwać okres przejściowy i tyle... Dla mnie to "rybka", czy ogłoszenie będą na allegro, czy na tablicy. Ludzie szybko się przyzwyczają.

Link to comment
Share on other sites

Pytałam o to czy zamierzają udostępnić kontom firmowym wystawianie na Tablicy, a jeżeli nie, to czy myśleli o tym by stworzyć odrębną kategorie dla organizacji, aby można było ogłaszać zwierzaki.
Czekam na odpowiedź, ale nie mam złudzeń :)

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam cały regulamin, co prawda po łebkach, ale zawsze.

Według tego, co czytam to:
- na aukcji nie może znaleźć się informacja, że pies jest do adopcji.
- wystawiacie psa normalnie na licytacji
- przedstawiacie psa, nie wspominając o jakichkolwiek zasadach adopcji
- dodajecie napis: zanim zalicytujesz psa skontaktuj się telefonicznie w celu ustaleń transportowych. Oferty bez kontaktu będą usuwane.
I po kłopocie. Oficjalnie sprzedajecie psa.

Według regulaminu: [url]http://allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php[/url] - musicie zaznaczyć, że gwarantujecie bezpieczne i humanitarne warunki transportu (jedynie odbiór osobisty). Najlepiej również w opisie.

Jeśli wam aukcję usuną powinniście napisać im wiadomość z zapytaniem dlaczego aukcja została usunięta? Przecież odbywa się sprzedaż. (Aha, nie wiem na czym dokładnie polega ustawa, więc nie wiem czy to jest z nią zgodne. Zgodne jest z serwisem allegro).

Ale jeśli [COLOR=blue]5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.
to:
[/U][/B][COLOR=black]jeśli posiadacie konta na allegro (fundacje, schroniska) to takiej oferty usuwać nie można. Jeśli wystawia osoba publiczna, allegro ma pretekst do usunięcia takiej oferty. Proponuję, aby na allegro głównie wystawiały fundacje i schroniska, nie osoby tożsame. Należy się jedynie zastanowić jak tego dokonać od strony fizycznej, nie wszyscy należycie do fundacji itd.

[/COLOR][/COLOR]Nie wiem czy to wszystko dobrze rozkminiłam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='siostrzyczki']Przeczytałam cały regulamin, co prawda po łebkach, ale zawsze.

Według tego, co czytam to:
- na aukcji nie może znaleźć się informacja, że pies jest do adopcji.
- wystawiacie psa normalnie na licytacji
- przedstawiacie psa, nie wspominając o jakichkolwiek zasadach adopcji
- dodajecie napis: zanim zalicytujesz psa skontaktuj się telefonicznie w celu ustaleń transportowych. Oferty bez kontaktu będą usuwane.
I po kłopocie. Oficjalnie sprzedajecie psa.

Według regulaminu: [url]http://allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php[/url] - musicie zaznaczyć, że gwarantujecie bezpieczne i humanitarne warunki transportu (jedynie odbiór osobisty). Najlepiej również w opisie.

Jeśli wam aukcję usuną powinniście napisać im wiadomość z zapytaniem dlaczego aukcja została usunięta? Przecież odbywa się sprzedaż. (Aha, nie wiem na czym dokładnie polega ustawa, więc nie wiem czy to jest z nią zgodne. Zgodne jest z serwisem allegro).

Ale jeśli [COLOR=blue]5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.
to:
[/U][/B][COLOR=black]jeśli posiadacie konta na allegro (fundacje, schroniska) to takiej oferty usuwać nie można. Jeśli wystawia osoba publiczna, allegro ma pretekst do usunięcia takiej oferty. Proponuję, aby na allegro głównie wystawiały fundacje i schroniska, nie osoby tożsame. Należy się jedynie zastanowić jak tego dokonać od strony fizycznej, nie wszyscy należycie do fundacji itd.

[/COLOR][/COLOR]Nie wiem czy to wszystko dobrze rozkminiłam :)[/QUOTE]

A co, jak ktoś kupi psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='siostrzyczki'][B]- dodajecie napis: zanim zalicytujesz psa skontaktuj się telefonicznie w celu ustaleń transportowych. Oferty bez kontaktu będą usuwane.
[/B]
Zawsze możecie wycofać ofertę kupna przed zakończeniem, nie wybieracie opcji KUP TERAZ tylko licytacje.[/QUOTE]

Teoretycznie tak. W praktyce ktoś może napisać maila do allegro, że wystawia się ogłoszenia, bo usuwa licytacje - miałam taką sytuację, był konflikt. Co wtedy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...