Jump to content
Dogomania

DON uznany przez FCI??


AM

Recommended Posts

[quote name='ayshe']to moze pojedziem wzorcem po psach w hipertypie ktorym tu i owdzie udaje sie nawet wygrac na ringu?:razz: .ale co najwazniejsze a moze smutne i do tego-ludzie mysla ze onek rasowy ma byc w hipertypie i wtedy to daje dowod jego super walorom wystawowym.
[/quote]

jedziem Panie Zielanka:knuje: :cooldevi:
:roflt::drink1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kiedys myślałam ,że ONek ma być duży i potężny:roll:
basiorowaty:cool1: duża masa duzo respektu:evil_lol: :oops: :oops: no ale nie znałam tej rasy za dobrze,podziwiałam ONki od zawsze,ale ich nie znałam:roll:

ale jak on by fruwał na rękawie:roll: taki kloc mało zwinny

często spotykam się z nastawieiem ,że ON to ma być byk

Link to comment
Share on other sites

no bo kiedys pani to byli wilczury:evil_lol: po 80 w klebie normalnie....a tak zupelnie powaznie to ddry kiedys byly takie.jak przyszly zachodnie onki to kolo ringow slychac bylo:ale szczury,male toto i chude a ja mialem takiego co to do pasa siegal a leb mial jak wiadro:roll: :cool1: .mi sie ciezkie psy nie podobaja ,gnat tak ale onek to nie molos i nie powinien tak wygladac jak molos.mam nadzieje ze sredni typ onka i umiarkowane podudzia wroca do lask w sercach hodowcow.

Link to comment
Share on other sites

duzy ciezki pies nie majacy problemow z pelnym chwytem[bo inaczej to nie ma oczym rozprawiac i waga tu ma tyle coja do baletu]traci na dynamice i pozorant ma kawal ciezkiego chleba tez:cool1: .mowie o psach powyzej 40 kg.a powyzej 50 to juz hardcore:roll: .ipo wymaga dynamiki i zwinnosci oraz duzej skocznosci.slady mniej ale zaczyna sie problem na dlugich sciezkach sladu i na przeszukiwaniu terenu.zupelnie insza inszoscia jest specyfika koscca onka.onek ma baaardzo dlugie kosci.przy duzej masie i wielkosci obciazenia sa nieporownywalnie wieksze.obciazenia na stawach.dlatego chudy onek to zdrowy onek.nie zapasanie,pilnowanie zeby wzrost nie byl za szybki to obowiazek posiadacza onka.za szybki rozwoj,zanim skonczy sie rozwoj fizjologiczny kosci to dla onka wyrok na klopoty z aparatem ruchu w starszym wieku.trzeba ponadto caly czas pamietac ze onek jest klusakiem i do takiego ruchu zostal stworzony.do plaskiego klusa kryjacego duzo powierzchni.jest maratonczykiem nie sprinterem.tu wielkosc ale przede wszystkim zwiazana z nia waga ma duzy wplyw na wytrzymalosc psa.duze psy sa bardzo atrakcyjne.to jasne.ale nic przeciwko pierwszemu przukazaniu swiata onkow-nic przeciwko uzytkowosci onka klusaka,maratonczyka.suchy,sredni,zylasty pies bez hipertypu-to klucz do dlugiego zycia psa bez bolu,kontuzji i chorob kregoslupa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']duzy ciezki pies nie majacy problemow z pelnym chwytem[bo inaczej to nie ma oczym rozprawiac i waga tu ma tyle coja do baletu]traci na dynamice i pozorant ma kawal ciezkiego chleba tez:cool1: .mowie o psach powyzej 40 kg.a powyzej 50 to juz hardcore:roll: . [/quote]:shocked!::shock: jesooosie nazareński:ices_bla: sa takie powyżej 50 kg:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lizka']Ja tez jestem w szoku :crazyeye: ale powyzej 50 kg i nie spasione? ze niby taka ich uroda czy jak? :stupid: bo sie pogubiłam troche - chyba nikt normalny nie spasłby o tyle kilosów psa :crazyeye: :roll:[/quote]
:-o jak jest przerośnięty to moze być:roll:

ale .......znam takich co potrafią tak spaść:cool1:

Link to comment
Share on other sites

50 kg i powyzej 70 w klebie to niestety nie takie zjawiskowe.tutaj o donach nie pisze bo jakby...hmmmm.....w zwiazku z korelacja genowa u nich to bardziej normalne.pisze uo stockhaarig'ach .mnie to przeraza.ale wlasnie ogladalam [pomagam wybrac szczeniory po skojarzeniach aktualnie kilku osobom na pw:oops: ] polskie reproduktory.ja wybralabym jeno 2...trzeci od niedy.z tej pierwszej dwojki-jeden przebywa czasowo w polsce a drugi i dla mnie number uno po tym jak zobaczylam go na filmie z testow na bszs-kastor:p .trzymam za niego kciuki zeby pokryl dobre suki a nie ciamciaki-bo w drugim wypadku ciezko mu bedzie sie przebic genetycznie.to polbrat[ando alt land ]mojej katje.pies mi sie bardzo podoba.lubie taki typ:loveu: .mamy w kraju pare repr. w hipertypie-jeden nawet koszmarnym i kiepsko z wyszkoleniem jeli mam byc szczera.ipo1 to ...no smieszne dosc....:razz: :evil_lol: .suka to no ja wiem rodzi i td.ale tez ciezko mi jakos pojac ze ma siepsa i nic z nim nie pnie sie w gore....
pytanie do nanami-ile u nas suk ma ipo3 ?a ile ipo1 powyzej 80 tki na obronie?:razz:

Link to comment
Share on other sites

nooo wlasnie.chcialabym wiedziec np.ktore z tych psow robily uczciwie ipo tj maja popedy na takim poziomie ze ipo1 robily rzeczywiscie dla min.hodowlanego a poza tym nie poszly dalej bo kasa za szkolenie...bo czas itd.fajnie byloby zobaczyc tez np.na stronie hodowli filmiki z praca danego psa.przeciez to reklama by byla dla tych ktore naprawde sa dobre.zamiast stosowac chwyty typu plotki itd pokazac:o prosze.bez lachy.wybor reproduktora po zdjeciu na stoj i np.info o wystawach plus ipo1[no bo wyboru niet trza zrobic]jest .zwlaszcza o wystawach baaaardzo duzo jest informacji a dla mnie one sa najmniej istotne.bo w sumie to kryterium doboru psa jest najmniej wazne[albo jestem gnomem:evil_lol: ].pierwsze kryterium to rodowod-czy pasi do suki,wyszkolenie to drugie kryterium,typ psa.zw trzecie,wyglad psa czwarte[budowa bardziej szczegolowa ze tak powiem],a ostatnie i wogole nie iwem czy kiedys bralam je pod uwage to wystawy.:cool1: .no ale ja dziwna jestem .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i V']Ja mysle, ze to tylko nowe egzaminy i zawody beda w bazie, danych archiwalnych raczej nikt nie bedzie klepal. Ale za pare lat te dane stana sie archiwalne .[/quote]Basiu mi glownie chodzi o to ze ciezko jest znalezc punktacje za dzialy ipo.ja nie pokrylabym psem z jedynka chyba ze bylby to mlody pies...ale chyba raczej nie...jedynka jest bardzo prosta-naprawde nie chodzi tu o jakies przechwalki i no nie iwem...nie chce byc zle zrozumiana...ale ipo1 bazuje na dosc podstawowych popedach i obciazenie jest niewielkie.kazdy srednio kumaty onek powinien je przejsc bez oporow.juz jakims wyznacznikiem psa jest dwojka.chociaz i psa z trojka wolalabym zobaczyc niz ...no bo spy z trojka tez sa rozne;) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lizka']chyba nikt normalny nie spasłby o tyle kilosów psa :crazyeye: :roll:[/quote]


Ojjjjjj, nie wiesz do czego zdolni sa ludzie...... :shake: :shake: :shake: Oczywiscie wszystk w trosce o kochanego pieseczka :shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...