Jump to content
Dogomania

DON uznany przez FCI??


AM

Recommended Posts

bojownikiem zas bede zawsze jesli chodzi o pare aspektow mojego zycia:
1.w kwestii spraw zwiazanych z moim dzieckiem
2.w kwestii rasy owczarek niemiecki
3.w kwestii propagowania pracy z psami a nie wyprowadzania go tylko na spacerki nawet dlugie
3.w kwestii ubootwaffe
:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']nastepna:roll: ...a wy co....obrazeczka pod postami moimi nie widzita?:eviltong: :roll: :lol: .chcecie podyskutowac czy jak?:diabloti:[/quote]

Jaaasne,ja chcę podyskutować :evil_lol: Znam się na tym jak kura na pieprzu, więc to raczej będzie Twój monolog :cool3: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] no co?czekaj rano cie wymacam:diabloti: w samochodzie:diabloti: :diabloti:[/QUOTE]
Nooo Gosia,jakiego piesa obronnego do pilnowania( Yorka,Piekińczyka, bo małe i zajadłe a w aucie mało miejsca) se musisz...no, ale ta diablica go przekabaci,to pas cnoty? zbroja?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa-Jo']:hmmmm: :oops: :flaming: :grab: :-([/quote]a ty co taka zdziwiona?przeciez wiesz ze mam swira na punkcie pracy z psami.uwazam ze to rozwija psa,relacje miedzy psem a przewodnikiem,wzajemne poznanie sie.co nie znaczy ze potepiam osoby ktore nie pracuja-nie mam prawa nikogo potepiac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']a ty co taka zdziwiona?przeciez wiesz ze mam swira na punkcie pracy z psami.uwazam ze to rozwija psa,relacje miedzy psem a przewodnikiem,wzajemne poznanie sie.co nie znaczy ze potepiam osoby ktore nie pracuja-nie mam prawa nikogo potepiac.[/QUOTE]
Ale w duchu potępiasz i my cierpimy no moze Joshua nie specjalnie cierpi on jednak woli te spacerki z piłką. I to jest na moja obrone że młody taki delikatnie mówiac :shake: średnio chętny do nauki i 3 godziny rano na polach oraz 2 po południu z Noraskiem z dodatkiem mamy Moniki w roli patyczkowej wyrzutni dają mu prawie wystarczającą ilość radochy. Oczywiście w lutym zameldujemy sie na tresurce ale chyba ta tresurka bardziej dla mnie niz młodego.:lol:

[IMG]http://img68.imageshack.us/img68/4206/jonorwy2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']a ty co taka zdziwiona?przeciez wiesz ze mam swira na punkcie pracy z psami.uwazam ze to rozwija psa,relacje miedzy psem a przewodnikiem,wzajemne poznanie sie.co nie znaczy ze potepiam osoby ktore nie pracuja-nie mam prawa nikogo potepiac.[/quote]
bo ayshe nigdy nie odpowiada na moje posty :evil_lol: więc i tu zapytam... praca z psem czyli... co można robić z 7 miesięcznym kundlem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']bo ayshe nigdy nie odpowiada na moje posty :evil_lol: więc i tu zapytam... praca z psem czyli... co można robić z 7 miesięcznym kundlem?[/QUOTE]

Wszystko:lol: teraz na tresurce jest 4 miesięczna Chili (ayshe tyle Chili ma???), która już robi posłuszeństwo, ślady, podstawy do obrony (szarpanie sie szmatą) oczywiście wszystko jest w formie zabawy:lol: rozwija się jej popędy:lol: ja żałuje że zaczęłam pracować dopiero w wieku 6 miesięcy:-( zresztą gdzieś tu na forum chyba ayshe pisała co ona robi ze swoimi szczeniakami, one są nawet młodsze od Chili kiedy poznają co to znaczy współpraca z człowiekiem:lol:
Szirka jak była młodsza i zaczynałyśmy to uwielbiała właśnie ślady, krótkie na początku proste, niestety ja nie potrafię tłumaczyć więc najlepiej znaleźć osobe która to zrobi, albo poczytać coś.

Link to comment
Share on other sites

a od czego zacząć i w jaki sposób? robimy posłuszeństwo, znaczy dopiero zaczynamy się w to bawić...
i jak zacząć ślady, bo wydaje mi się, że mój gnojek ma potencjał do tego, ale to tylko moje "wydaje mi się" czyli nie wiem... jakby można było takie tłumaczenie łopatologiczne... :roll: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz, mozemy na zajeciach indywidualnych zamiast posluszenstwa zrobic tropienie. Tylko musisz mi o tym przypomniec w momencie zapisywania, bo trzeba ustalic odpowiednie miejsce, na laczce obok mnie sie tego nie zrobi :lol:
A z pozorantem to niestey w Olsztynie kiepsko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']a od czego zacząć i w jaki sposób? robimy posłuszeństwo, znaczy dopiero zaczynamy się w to bawić...
i jak zacząć ślady, bo wydaje mi się, że mój gnojek ma potencjał do tego, ale to tylko moje "wydaje mi się" czyli nie wiem... jakby można było takie tłumaczenie łopatologiczne... :roll: :loveu:[/QUOTE]

No nie wiem może na początku ślad powrotny (chyba już nieraz tłumaczony:cool1: ) sadzasz psa przy nodze, w prawej ręce trzymasz jakiś przedmiot ruszasz do przodu i po jakiś 10-15 krokach upuszczasz ten przedmiot, tak aby pies nie widział i idziesz dalej następne 10-15 kroków. Następnie sie odwracasz i pokazujesz psu ściężkę po której przed chwilą szłaś i mówisz mu aby szukał, i wracasz po swoim śladzie aż znajdziecie przedmiot jak to zrobi cieszysz się jak głupia i bawisz się tym przedmiotem:evil_lol: (tak to wyglądało jak my zaczynałyśmy:lol: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Jak chcesz, mozemy na zajeciach indywidualnych zamiast posluszenstwa zrobic tropienie. Tylko musisz mi o tym przypomniec w momencie zapisywania, bo trzeba ustalic odpowiednie miejsce, na laczce obok mnie sie tego nie zrobi :lol:
A z pozorantem to niestey w Olsztynie kiepsko.[/quote]
przypomne... jak sama niezapomne :oops:
a czy to z pozorantem też się zalicza do posłuszeństwa? tylko nie bijcie mnie za to pytanie...
jak narazie to dla mojego psa ja jestem pozorantem i ładnie mi się wczepia w rękę, tyle że no... nie dla mnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...