Jump to content
Dogomania

Nie zmarznie?


monika1309

Recommended Posts

mam 7 msc suczkę shih tzu i się boje że bez ubranek się przeziębi( jak było zimno to się ciągle trzęsła i leciało jej z niskja) wiec nie wiem co to bedzie zimą lecz nie moge sobie pozwolić na kurtkę za 80 zł wiec co radzicie (wet mówi że nic siedla shih tzu nie stanie ale wtedy nawet śniegu nie było)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skoro nie stać Cię na kurtkę za 80zł to jak opłacisz weterynarza kiedy Twój pies się przeziębi?
O czym ludzie myślą kiedy kupują psa?

Na allegro można kupić kurtki tańsze niż 80zł.
Tu na dogo też można zamówić sobie kurtkę za o wiele niższą kwotę.

Link to comment
Share on other sites

Moniczko, kochanie, czy wszystko w porządku?? Bo mam wrażenie, że coś jest z Tobą nie tak. Najpierw piszesz ze martwisz sie o psa, zeby sie nie przeziebił, a z cytatów przytaczanych przez Jarę wynika, że masz swoje psa w dupie.
Słuchaj - jeśli nie stac cie na derkę dla psa, to po kiego gwinta psa kupowałas? Masz konto na dogo, to śmiem przypuszczać, ze masz w domu internet. Na to cię najwyraźniej stac. Jeśli szkoda ci pieniedzy na kapote dla psa, to lepiej na tym wyjdziecie oboje, jak psa oddasz komuś mądrzejszemu.

Link to comment
Share on other sites

To może psa nie obcinać na zimę??
Tak sobie myślę, że pieska dostała od rodziców, i jak wiele takich historii, nie stać mnie bo rodzice nie chcą słyszeć o wydatkach na zasranego psa... ;] to zazwyczaj norma... tylko ja jakaś głupia byłam jak byłam młodą właścicielką pieska ... bo na każdą pierdołe dla mojego psa odkładałam pieniądze, jak mama dawała mi na bilet do kina czy na co kolwiek innego to potrafiłam to odłożyć... jedyne o co prosiłam mamę to o przelanie pieniędzy z konta, a ja dawałam jej gotówkę, ale to może dlatego że mój pies nie był zasrany... ;] cokolwiek to znaczy :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']To może psa nie obcinać na zimę??
Tak sobie myślę, że pieska dostała od rodziców, i jak wiele takich historii, nie stać mnie bo rodzice nie chcą słyszeć o wydatkach na zasranego psa... ;] to zazwyczaj norma... tylko ja jakaś głupia byłam jak byłam młodą właścicielką pieska ... bo na każdą pierdołe dla mojego psa odkładałam pieniądze, jak mama dawała mi na bilet do kina czy na co kolwiek innego to potrafiłam to odłożyć... jedyne o co prosiłam mamę to o przelanie pieniędzy z konta, a ja dawałam jej gotówkę, ale to może dlatego że mój pies nie był zasrany... ;] cokolwiek to znaczy :P[/QUOTE]

Mam tak samo ze szczurami. Moja mama ich nie lubi i daje mi jedynie na karmę dla nich, ale to jest jedynie 16 zł na miesiąc, jedna paczka dobrej karmy im na tyle starcza, ponieważ mają bardzo urozmaiconą dietę i karma nie schodzi zbyt szybko. Na ściółkę, smaczki, akcesoria, weta i wszystko inne zbieram sama. Ja sobie nie kupiłam nowej bluzki, ale szczury mają nowe, polarowe hamaki na zimę i nową norkę z koszyków wyścielaną w środku miękkim kocykiem. Ah, te zasrane szczury.. a miałabym bluzkę.. A nawet kilka. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Aha to masz mi powiedzieć że mam goła chodzić bo piesek ma sierść i mu nie wystarcza? Pojebało cię? Pies ma sierść a ja nie wiec to ja musze mieć ciuch nie ona! I tak ma więcej chorób niż czego i jest tyle wdatków że szko
oczy chore możre nawet operacja
nos chory operacja
mocz do bagania bo moze pęcherz chory
zapalenie spojówki
i wiele szkd jakie narobiła a ja ze swoich to mam do styvcznia jedyne 70 zł w tym musi być coś odłożone żeby było w razie potrzeby na życie! Bo co mam może z głodu zdechnąć bo piesek kurtkę zasraną musi miec? Pojebało cie? Dla szczurka to 70 zł ma sałe wyposarzenie może być a u mnie to jedna operacja tylko!!!!![/QUOTE]

monika1309 ma najwyraźniej ze sobą jakieś problemy :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Właśnie psa kupowałam. a nie lalkę do ubierania w drogie ubranka!Co lepiej wyleczyć jej chore oczy i nos czy ubrać? Możesz jedno wybrać i zacząć myśleć. Po co bym zadawała pytanie jak bym chciała żeby ktoś pisaał mi abym za 70 - 80 zł nędzną kurteczkę kypowała?To po pierqwsze, a po drugie weterynarz mówi, że shih tzu nie marzną wiec co sie wymądrzacie akoro nic nie wiecie? Chodziło o to co zrobić żeby było jej ciepło czyli jak zrobić polarek czy coś i nie wydawać kasy bo mam i tak duzo wydatków a nie jestem milionerką i nawet nie mam pełnej rodziny wiec zamknij się ksieżniczko i albo odpowiadaj mysląc aklbo tkwij w wierze, że każd ma takie życie jak ty, bo jak widze masz apartamen lokaja pieski chodzą w ubraniach ze złota i życze ci żeby ci tego zabrakło![/QUOTE]

[QUOTE]A i jeszcze jedno, a kto zechce obsikane dywany? Wyrywanie zebów, leczenie oczu, leczenie nosa, wyciskanie gruczołów ubieranie i jeszcze jej wybrzydzanie znieść? Zaden Polak nie ma tyle kasy żeby na kundla wywalać tyle kasy! Ona nawet rodowodu nie ma! Życze ci abyś musiała zrezygnować ze wszystkich swoich dóbr, bo jak widać jesteś głupią rozwydrzoną gówniarowata dziewczynką która jest kompletną idiotką i myśli, że każdy ma tak jak ona. Rozejrzyj sie w okół i pokaż kto ma tyle kasy żeby ubierać pieska? TYLKO puste dzieci które rodzice rozpieszczają. Idź zarób na te ubrana to porozmawiany jak ci dupa odmarznie i pomyślisz " Po co to ubranok sama mam ręce i zrobię" Tobie 80 zł to mało lecz jak wreszcie docenisz pieniądze to powiesz, że to cholernie drogo![/QUOTE]

Z tej wypowiedzi wynika, że pies bez rodka może się przeziębić, no bo rodowodu nie ma, to nie jest wart ubrania..:roll:



Gdybyś nie była tak agresywna i uparta, to jestem pewna, że ktoś by ci pomógł znaleźć ciepłe ubranie dla psa w przyzwoitej cenie. Ale aktualnie pokazujesz tylko, że nie zależy ci na psie i próbujesz nam udowodnić, że jesteśmy kretynami, bo dbamy o swoje zwierzęta.
Powodzenia - jeśli to nie jest jedyna sprawa do której masz takie podejście

I jeszcze jedno - nie życzę sobię, żebyś się do mnie tak zwracała: 'jesteś głupią rozwydrzoną gówniarowata dziewczynką która jest kompletną idiotką', 'zamknij się ksieżniczko'.

Link to comment
Share on other sites

Pisz tutaj. Tak będzie łatwiej

[QUOTE]Nie nie pkógł by mi bo przez neta nie zamówie! Chce aby ktoś mi pomógł zrobić a nie tylko rozkazywał kupowac tak drogie rzeczy. Tylko po co?[/QUOTE]

[QUOTE]Księżnioczko? A kto tu pieska jak lalkę ubiera? I rozrzuca rodziców kase? TY wie dobrze nazwałaś siebie księżniczką[/QUOTE]



Haha, a skąd ty masz takie informację? Łazisz za mną i zaglądasz mi do portfela?

[QUOTE]TY wie dobrze nazwałaś siebie księżniczką[/QUOTE]
Pokaż mi gdzie.

Link to comment
Share on other sites

pies to pies, zapuść go trochę i nie będzie potrzebował kurtki..

[QUOTE]Mam tak samo ze szczurami. Moja mama ich nie lubi i daje mi jedynie na karmę dla nich, ale to jest jedynie 16 zł na miesiąc, jedna paczka dobrej karmy im na tyle starcza, ponieważ mają bardzo urozmaiconą dietę i karma nie schodzi zbyt szybko. Na ściółkę, smaczki, akcesoria, weta i wszystko inne zbieram sama.[/QUOTE]

ja swego czasu, do póki nie pracowałam, musiałam jakoś uciułać 100zł miesięcznie na szczury, bo sama karma to koło 50zł/miesiąc a ściółka i smaczki drugie tyle ;) i moja mama też szczurów nie lubi, więc NIGDY nie dała mi na nie ani grosza jeśli chodzi o jedzenie - za to kiedy za weta (operacja, hospitalizacja + antybiotyki przez kilka dni) musiałam zapłacić nagle 300zł to mi fundnęła całość sumy, ale do tej pory wypomina, że się już wystarczająco dużo do tego śmierdzącego interesu dołożyła :P
Ja nie wiem jak to teraz jest - ja mając 15lat potrafiłam odłożyć, popracować dorywczo, coś ekstra w domu zrobiłam, latałam po zakupy bo reszta zawsze była dla mnie, nie kupowałam sobie śniadania w szkole, dostawałam na picie to zamiast koli za 3zł kupowałam wodę za 1.5zł - odkładałam każdy grosz, żeby mieć na zwierzęta, przez te 7lat które mam szczury (wcześniej 3lata miałam chomika), przez dwa lata kiedy mam psa [pracuje na cały etat dopiero od czerwca br.] tylko raz prosiłam o kasę na zwierzęta - te 300zł, bo wtedy spadło to na mnie niespodziewanie.. nie pamiętam kiedy poszłam do sklepu z ciuchami i zrobiłam większe zakupy - ciuchy kupuje jak muszę, ale moje zwierzęta mają wszystko, co więcej uskładałam całkiem okrągłą sumkę na psa z rodowodem, sama, zupełnie sama, a tu taki problem uskładać 80zł w kilka miesięcy...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Aha to masz mi powiedzieć że mam goła chodzić bo piesek ma sierść i mu nie wystarcza? [B]Pojebało cię?[/B] Pies ma sierść a ja nie wiec to ja musze mieć ciuch nie ona! I tak ma więcej chorób niż czego i jest tyle wdatków że szko
oczy chore możre nawet operacja
nos chory operacja
mocz do bagania bo moze pęcherz chory
zapalenie spojówki
i wiele szkd jakie narobiła a ja ze swoich to mam do styvcznia jedyne 70 zł w tym musi być coś odłożone żeby było w razie potrzeby na życie! Bo co [B]mam może z głodu zdechnąć bo piesek kurtkę zasraną musi miec? Pojebało cie?[/B] Dla szczurka to 70 zł ma sałe wyposarzenie może być a u mnie to jedna operacja tylko!!!!![/QUOTE]

[QUOTE]mam z wami problemy bo jak to się mówi s...racie pieniędzmi a ja niestety nie. Mam taki problem że nie jestem milionerką ty zapewne też nie macie pełno kredytów ale szpanujecie ubrankami dla psów hahahaha[/QUOTE]

[QUOTE]To ty się wywyższasz wiec ty masz problemy lecz nie powiem z czym[/QUOTE]

[QUOTE]Lepiej spłacajcie te kredyty dzieki którym sie wywyższasz bo one i tak przejdą na ciebie i bedziesz cieńko piszczeć i szybko zajmiesz sie poważniejszymi sprawami niż kupowani sznat niewartych swej ceny. [B]Wiesz ze to śwniadczy o twojej głupocie?[/B] Znaczy przepłacanie za coś co nie jest warte swego?Każdy ci nawet łacha wciśnie za 100 zł. Myśle że [B]chodzisz w porwanych ciuchach ale mówiszwszystkim że kosztowały 100 zł heh takie idiotki sa na tym świecie[/B] niestety[/QUOTE]

[QUOTE]Własnie [B]żałuje twoich zwierzaków dziecinko![/B][/QUOTE]

[QUOTE]Właśnie psa kupowałam. a nie lalkę do ubierania w drogie ubranka!Co lepiej wyleczyć jej chore oczy i nos czy ubrać? [B]Możesz jedno wybrać i zacząć myśleć[/B]. Po co bym zadawała pytanie jak bym chciała żeby ktoś pisaał mi abym za 70 - 80 zł nędzną kurteczkę kypowała?To po pierqwsze, a po drugie weterynarz mówi, że shih tzu nie marzną wiec [B]co sie wymądrzacie akoro nic nie wiecie? [/B]Chodziło o to co zrobić żeby było jej ciepło czyli jak zrobić polarek czy coś i nie wydawać kasy bo mam i tak duzo wydatków a nie jestem milionerką i nawet nie mam pełnej rodziny wiec [B]zamknij się ksieżniczko[/B] i albo odpowiadaj mysląc aklbo tkwij w wierze, że każd ma takie życie jak ty, bo jak widze masz apartamen lokaja pieski chodzą w ubraniach ze złota i życze ci żeby ci tego zabrakło![/QUOTE]

[QUOTE]A i jeszcze jedno, a kto zechce obsikane dywany? Wyrywanie zebów, leczenie oczu, leczenie nosa, wyciskanie gruczołów ubieranie i jeszcze jej wybrzydzanie znieść? [B]Zaden Polak nie ma tyle kasy żeby na kundla wywalać tyle kasy! Ona nawet rodowodu nie ma![/B] Życze ci abyś musiała zrezygnować ze wszystkich swoich dóbr, bo jak widać[B] jesteś głupią rozwydrzoną gówniarowata dziewczynką która jest kompletną idiotką[/B] i myśli, że każdy ma tak jak ona. Rozejrzyj sie w okół i pokaż [B]kto ma tyle kasy żeby ubierać pieska? TYLKO puste dzieci które rodzice rozpieszczają. [/B] Idź zarób na te ubrana to porozmawiany jak ci dupa odmarznie i pomyślisz " Po co to ubranok sama mam ręce i zrobię" Tobie 80 zł to mało lecz jak wreszcie docenisz pieniądze to powiesz, że to cholernie drogo![/QUOTE]

[QUOTE]Nie nie pkógł by mi bo przez neta nie zamówie! Chce aby ktoś mi pomógł zrobić a nie tylko rozkazywał kupowac tak drogie rzeczy. Tylko po co?[/QUOTE]

[QUOTE][B]Księżnioczko? A kto tu pieska jak lalkę ubiera? I rozrzuca rodziców kase?[/B] TY wie dobrze nazwałaś siebie księżniczką[/QUOTE]

[QUOTE]Wiesz, ten pies daje nam tyle wydatków, że ja nie dostaje pieniędzy!!! Wiesz kiedy ostatnio byłam w kinie? ROK TEMU z musu, bo klasa szła!Wiesz kiedy byłam na jakiejść pizzy czy czymś także rok temu, a dlaczego?Bo jakaś jebnięta baba wcisnęła nam "rasowego, zdrowego szczeniaka sikającego na gazety" Tylko że to nie prawda bo sika na dywany czyli mam wydatek kupna przynajmniej jednego nowego dywanu 100-200zł, cchore oczy teraz na kropelki poszło 47 zł jak nie wyleczy sie to operacja 70 zł, nie ma prawie węchu bo coś na z kanałami oddechowymi czyli też wyatek,usunąć kła też wydatek i co może jeszvcze kupować kurteczkę za 80 zl? Dobra to wybieraj albo wylecze jej nos albo kupie kurtkę co wybierasz? Bo ja 2-3 razy w roku dostaje 150- 200 zł to wszystko i wiekszość wydaje na zwierzeta żeby mama nie musiała a mam ich troche wiec [B]to nie tylko głupi pies jest lecz jeszcze kot[/B] i teraz opiekuje sie kociakiem więc .....[/QUOTE]

[QUOTE]No i dojdzie jeszcze czyszczenie dywanów, drapak dla kota, nowa spłuczka do łazienki bo szafka zpadła i wszystko w łazience rozwaliła. A wiesz ile osób na to zarabia? TYLKO MOJA MAMA [B]więc sie zamknij i ciesz że jesteś bogatym dzieckiem któe rodzice rozpieszczali![/B][/QUOTE]

[QUOTE]Vo po co mam wydawać tyle kasy? A skąd wezme kase jak mi mama zachoruje bo pies będzie chodził w kurtce za 80 zł a ona w jesiennej? I kto zarovi? Myślisz?[/QUOTE]

[QUOTE]To ty mi piszesz brdury w odpowiedziach sama chodź bez kurtki bo [B]zasrany piesek musi mieć[/B]. A co po mu wtedy sierść! Myśl co piszesz[/QUOTE]

[QUOTE]Tyle że ona jest już leczona! Mam wydatek bo ma zapalenie grudkowe 3 powiekki teraz kupiłam kropelki za 47 zł i możlie jest że operacja za 70 zł + kurteczkę trzeba kupić ok 80 zł lub uszyć nieco mniej, itp wie nie ma kasy na jej choroby! Pies za tyle kasy nie powinien być chory zwłaszcza że byłam zapewniana że ona jest zdrowa i rasowa a jest przeciwnie! Jak ma jakąkolwiek chorobe to niestety bedzie leczona dopiero na wiosne lub później[/QUOTE]

[QUOTE]A ile masz lat? 70 ? Teraz nie da się pracowac bez zgody rodzica, a moja mama nie chce słyszeć o tym rozumiesz dziewczyno?Szczurki szczurki to mały wydatek bo pies tak 400 zł sam pies 47 krople 70 operacja 80 zł kurtka 100 zł szczepienia 12 zł obroża miesiecznie jakieś 50 zł na samo jedzenie przysmaki a jeszcze szampony odrobaczania wyciskanie gruczołów, płyn do uszu kosztuje 18 zł a jeszcze dobre norzyczki jak nie chcesz wydawać 70 zł na fryzjera? podlicz bez kurtki i weź w 15 lat zdobadź kase to wtedy pogadamy nop chyba że byłas nie chce obrażać ale[B] jedynie pani lekkich obyczajów może zdobyć w 15 lat pieniądze, wiec co niby robiłaś? no chyba że trafiłam[/B]. A ja nie mam kieszonkowego już bo nie mam z czego dostać.[/QUOTE]

[QUOTE]Ciuchy za swoje pieniądze kupiłam ostatnio po 2 latach czekania: 2 bluzki bluze i kurtkę(pierwsza od jakiś 5-6 lat) wiec nie odzywaj sie bo ja nie mam chomiczka którego łatwo utrzymac! Tylko mam kosztownego psa i 2 koty wiec łaskawie[B] zamknij sie i pomysl[/B] jaki ja mam wydatek skoro ty miałaś tki przy zwykłych niekosztownych szczurach.

hahah 80 zł na kilka msc? To chyba na szczura bo na psa to 1000 zł na kilka msc to za mało! A koty co głodowac mają bo ty myślisz, że wszystko jest proste? A i moja babci na psa bygrosza niedołożyła, ona nawet dla nas pożyczy raz na 5 lat i to z łaską i przez reszte życia bedzie wypominac wiec... A i jeszcze jedno miałaś oboje rodziców? To sie dziecinko ciesz![/QUOTE]


Pofatygowałam się i skopiowałam wszystkie wypowiedzi moniki1309, które nieźle zaśmiecają nasze profile.
Wypowiedzi te są poniżej wszelkiego poziomu i obrażają nas. Pogrubiłam to, co najbardziej razi w oczy.
Sądzę, że użytkowniczka ta zasługuje na upomnienie, a nawet bana.

Link to comment
Share on other sites

ho ho na moim też była XD 70lat mam wg niej, ok.. ;)

mnie tylko zastanawia, po co osoba, która żali się że nie ma kasy w ogóle bierze zwierzęta.

Jak cię na coś nie stać to tego nie masz, proste.

To tyczy się nie tylko ciuchów dla psa, ale i samego psa.

Link to comment
Share on other sites

[B]sachma[/B], dodałam :)

Jak kogoś na psa nie stać - to go nie kupuje.
Moniko, do kogo masz pretensje, że Twój pies nie jest rasowy? Trzeba było się douczyć. Ale widzę, że to także jest problem.
Oceniasz nas, choć nie masz bladego pojęcia o czym mówisz i z kim rozmawiasz.

Link to comment
Share on other sites

A ja tu w dobrej wierze zaczęłam już pisać posta z odpowiedzią o ubrankach i mi go wcięło. Wtedy przeczytałam cały wątek i oczy mi wyszły. Dzieci się chyba nudzą jesienią i bzdury lubią sobie popisać ;)
Szkoda w tym wszystkim tego biednego psiaka. Współczuję mu z całego serca.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam wpis od uzytkowniczki: monika1309
"Własnie żałuje twoich zwierzaków dziecinko!"




Moniko droga, zapraszam do mnie i do moich zwierzaków. Zapewniam, ze nie są zasrane a nie chodzą też w ubrankach za miliony, nie maja rodowodów ale potrafię im zapewnić podstawowy komfort życia.
Po drugie 'dziecinko' droga, troche szacunku. Myslę, ze dzieli nas troche lat róznicy sądząc po przesłaniu Twoich postów, może i nie jestem najstarsza ale podejrzewam że przerastam co po niektórych dojrzałoscia emocjonalną i potrafie zadbać o swoje zwierzęta nawet jeśli niejednokrotnie już zdarzyło mi sie mieć 'nóż na gardle'. Biorąc psy wiedziałam, ze mogą zachorować, potrzebować specjalnej opieki, byłam na wszystko przygotowana. I były choroby, było leczenie, weterynarze, szkolenia a nawet i ten nieszczęsny kubrak na zimę jak trzeba było. Bo jestem odpowiedzialnym właścicielem, dojrzałym i postępuję tak jak należy. A nie- biorę psa a potem jak cos nie wyjdzie to mam pretensje do całego świata. Trzeba było sie 200 razy zastanowić zanim sie psa wzięło czy sie podoła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...