Jump to content
Dogomania

Bezdomna sunia uratowała życie człowieka! ten człowiek uratował inną sunię,szuka domu


mari23

Recommended Posts

Uratowany przez Florkę - Goję Kamil uratował z kolei inną sunię Azę.
Aza pilnie szuka domu, prosi o pomoc w ogłoszeniach, oto jej allegro:


[URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1981805364[/URL]

historia i zdjęcia Azy - post 133 i 135 tego wątku



Florka - Gaja uratowała człowieka, który dał jej schronienie od śmierci w płomieniach, ale nie mogła tam zostać.
25.11.2011 to data dla niej szczęśliwa - pojechała daleko, do Szczecinka, gdzie będzie kochana i zadbana - na swój dom, swoich ludzi.
Rodzina obiecuje kontakt i wiadomości o aklimatyzacji Gaji ( imię to w rodzinnym głosowaniu 3:1 otrzymała po zmarłej poprzedniczce)

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images39.fotosik.pl/1185/368bb0c1ebec5063med.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/1218/68ebe7bccebf8d61med.jpg[/IMG][/URL]



:angryy::angryy:gotuje mi się krew, bo ponad 2 tygodnie malutka, młodziutka bardzo sunieczka błąkała się po parku i po ulicach "miasta skarbów" czyli Środy Ślaskiej, a urzędnicy "cierpliwie" czekali, aż się problem sam rozwiąże, ani straż miejska, ani urząd miasta nie zareagowali na wielokrotne zgłoszenia...:angryy::angryy::angryy:
w dodatku prawdopodobnie miała cieczkę - początkowo biegało za nią stadko piesków:-(

pewien młody człowiek, niestety - choć nie bezdomny, to jednak żyjący na tzw. "marginesie": zatrudniony przy "pracach interwencyjnych" w miejskim parku - Kamil zabrał maleńką sunieczkę do domu, i choć w mieszkaniu odcięto mu prąd, a jeść sam nie ma co - uchronił maleńką od mrozu w nocy.... straż i urząd uznały natychmiast, że skoro ją przenocował - nie jest bezdomna - jest.... jego !:crazyeye:

wczoraj rano chłopak zadzwonił do mnie z płaczem - w nocy w jego mieszkaniu wybuchł pożar, zginąłby tam, gdyby nie mała sunieczka - wyjąc i drapiąc po twarzy obudziła go, mieszkanie było pełne dymu.... ugasił niewielki jeszcze ogień.... gdyby nie ta mała, dzielna sunia - zginąłby w płomieniach...

Jedzenie dla suni dostarczamy Kamilowi, ale ani on nie nadaje się na opiekuna ( choć kocha zwierzęta i deklaruje chęć przygarnięcia suni za uratowanie mu życia), ani jego mieszkanie nie nadaje się na dom dla psiaczka :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wczoraj rano chłopak zadzwonił do mnie z płaczem - w nocy w jego mieszkaniu wybuchł pożar, zginąłby tam, gdyby nie mała sunieczka - wyjąc i drapiąc po twarzy obudziła go, mieszkanie było pełne dymu.... ugasił niewielki jeszcze ogień.... gdyby nie ta mała, dzielna sunia - zginąłby w płomieniach...

Popłakałam się...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Pani Marysiu a nie możemy pomoc również temu chłopakowi? Zeby ludzie też wpłacali na odratowanie jego mieszkania....[/QUOTE]

ja mu od wielu lat pomagam, dlatego do mnie zadzwonił.... ale jemu nie da się skutecznie pomóc - był kilkakrotnie na leczeniu, ma poważne problemy z własną osobowością, sytuacja w jakiej jest, niezależnie od tego, co go w życiu spotkało, jest też i przez niego samego zawiniona, jest pod medyczną ( i nie tylko) opieką czerdy.... bywa lepiej ( jak teraz) ale niestety, nie na długo :(
na razie musimy go ratować z opresji, bo za "obrazę strażnika miejskiego na służbie" został ukarany mandatem 250zł - oczywiście awantura była o sunię, a Kamil nie panuje nad sobą w momencie zdenerwowania

dlatego właśnie, pomimo, że on chce adoptować sunię - nie jest ona u niego bezpieczna



[quote name='Anula']Podeślę wątek malawaszce od sznaucerów,może wejdzie na wątek i coś pomoże.[/QUOTE]

dziękuję !!!!

Link to comment
Share on other sites

Wzruszyłam się.
Bohaterska sunia,
ale i człowiek mimo, że większość z ludzi uznało by go za brzydko mówiąc "margines społeczny" czy po prostu człowiek z problemami,
miał serce, pomógł,
wielu ludzi, niby spokojnych, ułożonych, porządnych, nie mających żadnych zatargów z SM czy z innymi, nie potrafi okazać serca, nie potrafi pomóc.
A może by tak zrobić dla niego coś, jest świąteczny okres, pewnie nikt o nim nie pamięta, nawet mała paczka z darami od serca od nas dogomaniaków.

Link to comment
Share on other sites

popłakałam się znowu... matko... ona jest cudna - jest malutka? mniej niż 10 kg?
to mix sznupka tak - dam ją na sznaucerowy facebook, na www nie mogę bo jest jakaś usterka i nie działa :( obawiam się, że muszę szukać nowej domeny :cry:

żeby ją gdzieś ogłaszać potrzebne namiary kontaktowe - mari23 podasz? a co ze sterylką?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Wzruszyłam się.
Bohaterska sunia,
ale i człowiek mimo, że większość z ludzi uznało by go za brzydko mówiąc "margines społeczny" czy po prostu człowiek z problemami,
miał serce, pomógł,
wielu ludzi, niby spokojnych, ułożonych, porządnych, nie mających żadnych zatargów z SM czy z innymi, nie potrafi okazać serca, nie potrafi pomóc.
A może by tak zrobić dla niego coś, jest świąteczny okres, pewnie nikt o nim nie pamięta, nawet mała paczka z darami od serca od nas dogomaniaków.[/QUOTE]

Zgadzam sie..Mari zgodzisz się na paczke dla Kamila od nas dogomaniaków?Wiem ze ten chłopak ma problemy ale słuchajcie on kierował się sercem..A to jest najwazniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']popłakałam się znowu... matko... ona jest cudna - jest malutka? mniej niż 10 kg?
to mix sznupka tak - dam ją na sznaucerowy facebook, na www nie mogę bo jest jakaś usterka i nie działa :( obawiam się, że muszę szukać nowej domeny :cry:

żeby ją gdzieś ogłaszać potrzebne namiary kontaktowe - mari23 podasz? a co ze sterylką?[/QUOTE]

Tak kontakt do Mari ...sterylkę zrobimy jak tylko kasę uzbieramy. Ja zrobie ogłszenie na Kamienna Góre.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']popłakałam się znowu... matko... ona jest cudna - jest malutka? mniej niż 10 kg?
to mix sznupka tak - dam ją na sznaucerowy facebook, na www nie mogę bo jest jakaś usterka i nie działa :( obawiam się, że muszę szukać nowej domeny :cry:

żeby ją gdzieś ogłaszać potrzebne namiary kontaktowe - mari23 podasz? a co ze sterylką?[/QUOTE]

namiary mogą być na mnie : 504 252 274 email: [email][email protected][/email]

sterylkę chcemy zrobić, spróbujemy w poniedziałek wywalczyć to od miasta, ale ona już nie bezdomna wg nich :(
tylko po sterylce nie może raczej być u Kamila - tam zimno w domu, bałagan, brudno, "koledzy" jacy tam bywają - tragedia :(
zawoziłam mu ostatnio butlę z gazem, widziałam :(

[quote name='Ladymonia0610']Zgadzam sie..Mari zgodzisz się na paczke dla Kamila od nas dogomaniaków?Wiem ze ten chłopak ma problemy ale słuchajcie on kierował się sercem..A to jest najwazniejsze.[/QUOTE]

myślę, że bardzo by się ucieszył, nawet nie tyle z samych darów, co z faktu, że ktoś się nim interesuje, bo niewiele jest takich osób niestety...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Tak kontakt do Mari ...sterylkę zrobimy jak tylko kasę uzbieramy. Ja zrobie ogłszenie na Kamienna Góre.[/QUOTE]


ale to trzeba wstawić na wątek bo ja nie mam telefonu mari

edit: widzę, że mari wstawiła :) dzieki! kurcze szkoda, że nie ma tam warunków na posterylkowy czas...

Link to comment
Share on other sites

Ok.:) To jak robimy z tą paczką ktoś się dorzuca?Czy każdy osobno?Cos malego kupi.
Zrobiłam face poprosiłam o pomoc finansowa dla suczki na sterylkę i szczepienia. Zaraz mojego Marcina zmuszę zeby coś dla Rexa i Sznaucerki przelał. Bo jak nie to obiadu nie będzie. Zartuje :D:D

Czasami zastanawiam się jak my mamy jeszcze siły zeby walczyć o te psy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Słuchajcie kochane może narazie nie róbmy ogłoszen...Trzeba ja wysterylizować i doprowadzic do jakiegoś ładu..A mysle ze dom znajdzie się szybko:P:P:P Bo to piękny pies..Ale trzeba ja jakoś nazwać...Jak ja zobaczyłam odrazu pomysłałam RITA:D[/QUOTE]

ale można też wysterylizować w nowym domu ( pokryjemy koszty, a nowy domek wysterylizuje) - wtedy będzie miała dobre warunki po zabiegu, bo teraz to trochę ciężko będzie
ogłaszać to trzeba już ( zamówiłam jej pakiet na bazarku), sterylka pewnie w tym tygodniu będzie - nie ma na co czekać, więc domek jak najszybciej potrzebny.... szkoda mi Kamila - znów zostanie sam.... ale on już kilka razy "adoptował" bezdomne psy..... niestety, albo trzeba było zabrać, albo sam oddał :( tak mi go żal.... jestem bezsilna :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...