Jump to content
Dogomania

Milka po przejściach- MA SWÓJ WSPANIAŁY DOM


masza44

Recommended Posts

  • Replies 709
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='masza44']Malwinka już dobrze- to była jakaś niestrawność, ale napędziła nam strachu. Noc spokojna, Milka zostaje na kilka dni próby. Ale na razie nie jest fajnie- Milka traktuje Malwinkę jak zabawkę, cały czas ją ściga i zaczepia, Malwina się wkurza, Świnka staje w jej obronie, szczeka i lata za nią z zębami. My nie mamy chwili spokoju a naprawdę mamy taki czas , że mamy dużo spraw do ogarnięcia i to jest nam bardzo potrzebne.Zobaczymy. Ja nie wiem jak postepować z psem z ADHD, poczytam na wątku behawioru. Na pewno ostatni raz dałam w umowie , ze pies wraca do mnie jakby co. W przyszłym tygodniu wyadoptowuję Antenkę- i tam już wpiszę, że w razie powrotu z adopcji właściciel będzie opłacał hotel psu.
Powiem Wam jedno- mój TŻ i jego rodzice są super- nie usłyszałam jednego złego słowa.[/QUOTE]
Marysiu super, że zostaje te parę dni na próbę.
Myślę, że będzie wszystko dobrze w relacjach między dziewczynkami ale potrzebny jest dłuższy okres aklimatyzacji Milki.

Pani Bożenka trzyma nam do jutra rezerwację kojca, czeka na miejsce bieda, która będzie łapana pod hipermarketem.

Marysiu, ten zapis w umowie o pokrywaniu kosztów hoteliku w przypadku oddania Psiaka nie jest dobry, bo właściciel pewnie już się nie odezwie ale odda Psiaka do schroniska.....

Cudna Milcia na zdjęciach, piękna :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Milka byłaby super do domu z ogródkiem, i z większym od siebie pieskiem- u mnie z większym od siebie Puppym dogaduje się super, chyba czuje respekt i go bez przerwy nie zaczepia no i dominować nie może, z kolei on jest "dogoterapeuta", ostoja spokoju i z takim psim towarzyszem ona też by się wyciszyła i nabrała dobrych psich nawyków. Poza tym widzę, że już 2 dnia u mnie pomału zaczyna łapać co wolno co nie, nauczy się szybko tylko ktoś musi jej poświęcić sporo czasu i cierpliwości. Nas w domu nie ma po 10 godzin...i jeszcze robotnicy od czwartku zrywają podłogę w kuchni.....

Link to comment
Share on other sites

masza, zmieniłam już informacje w pierwszym poście, zmieniłam tytuł - czy taki jest ok?

Masz kobieto OGROMNE serce, że zabralaś ją do siebie. Jesteśmy Ci BARDZO wdzięczni!
Porozsyłam zaraz informacje do tylu ludzi ile mi się tylko uda, mam nadzieję, że szybko się coś znajdzie... Może akurat komuś zwolniło się miejsce na DT...

Co do jej zachowania podejrzewam, że jest bardzo oszołomiona. Wróciła do środowiska, które pamięta. Jest sporo psów - a pewnie w poprzednim domu nie miała zbyt wielkiego kontaktu z innymi psami, więc jest bardzo podniecona tym wszystkim i rozładuje swoją energię właśnie poprzez szaleństwa. Powinna się uspokoić trochę jak się bardziej przyzwyczai i nacieszy całą sytuacją.

Oby się tylko znalazł ktoś na DT!!! albo najlepiej DS!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Noc minęła spokojnie, Milka jest nałóżeczkowa:) trochę nam ciasno z 4 psami na łóżku:) psy zostały same na 10 godzin, trochę się boję co zastanę jak wrócę... ale myślę, że przelewu krwi nie będzie:) a i Milce znudzi się wycie po jakimś czasie...
Milka ma wyróżnione gumtree na tydzień:[URL]http://krakow.gumtree.pl/c-ViewAd?AdId=348273958&Guid=135062e6-8180-a20b-2763-5f68ffff656b[/URL]
i tablicę: [url]http://tablica.pl/oferta/sliczna-7-miesieczna-sunia-milka-szuka-domu-IDFN4d.html[/url]
Niestety pojawiła się nowa trudność, od środy zostaję z psami sama- mąż będzie co kilka dni wyjeżdżał w delegacje po kraju. Naprawdę to bardzo awaryjny tymczas...

Edited by masza44
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nevi']Facebook zrobiony:
[URL]https://www.facebook.com/events/173974189374634/[/URL]

Rozsyłajcie!

Masza44 mogę zapytać, Wy gdzieś niedaleko Bonarki mieszkacie?[/QUOTE]
Dziękuję! My mieszkamy na wsi za Wieliczką, ale te zdjęcia są zrobione na drugi dzień po przyjeździe Milki, przez 2 dni mieszkała u mojej teściowej a oni mieszkają na Bieżanowskiej. TŻ zabrał Milkę na spacer do rezerwatu, jak mieszkaliśmy w Krakowie często zabieraliśmy tam Puppiego.
Milka 9 godzin wytrzymała zamknięta w domu. Nie zabrudziła, nic nie zniszczyła, wyła ale pewnie potem jej się znudziło. Jednak Malwinka jest zaszczuta a Świnka zestresowana :( Psy pobiegały za piłką itp 2 h po ogrodzie, zjadły, zgryzły kości ze skóry. Moje położyły się spać zmęczone a ona wędruje po domu i szczeka żeby zwrócić na siebie uwagę...

Edited by masza44
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojtuś']Marysiu, ten zapis w umowie o pokrywaniu kosztów hoteliku w przypadku oddania Psiaka nie jest dobry, bo [B]właściciel pewnie już się nie odezwie ale odda Psiaka do schroniska[/B].....

Cudna Milcia na zdjęciach, piękna :loveu:[/QUOTE]

Chyba niestety to prawda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ataK']Chyba niestety to prawda...[/QUOTE]
Ech, że też ludzie są tacy...i co w takiej sytuacji jaką mam teraz, mam utrzymywać na własny koszt psiaka w hotelu bo oni umywają ręce od obowiązku a ja muszę zawsze być gotowa...? To zraża do bycia BDT bo ja też nie zawsze mogę przyjąć dorosłego już psa, mam BDT dla szczeniąt nie bez powodu, a w totka też jeszcze nie wygrałam i nie mam extra 500 zł na utrzymanie kolejnego psa...
Taka jakaś gorycz mi się zebrała...Chyba zacznę znowu być BDT jak już wybuduję ten swój hotelik dla psów i wtedy powrót z adopcji nie będzie straszny bo zawsze będę miała ten boks w zapasie.
A noc minęła spokojnie oprócz tego, że Malwinka znowu wymiotowała 2 razy i muszę ją zabrać dzisiaj po pracy do weta. Powinno być dzisiaj ok skoro wczoraj było.

Link to comment
Share on other sites

Miałam przed chwilą bardzo fajny telefon. Pani prowadząca sklep zoologiczny, z energiczną sunią border collie, bardzo aktywna, chętna do pracy z psem. Wie o jej problemach. Ma porozmawiać jeszcze z mężem, jeśli się zgodzi to wzięłaby ją na 2 tyg na tymczas a jeśli będzie ok to przerodziłoby się to w DS. Jutro ma mi dać odpowiedź. Trzymajmy wszyscy kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masza44']Miałam przed chwilą bardzo fajny telefon. Pani prowadząca sklep zoologiczny, z energiczną sunią border collie, bardzo aktywna, chętna do pracy z psem. Wie o jej problemach. Ma porozmawiać jeszcze z mężem, jeśli się zgodzi to wzięłaby ją na 2 tyg na tymczas a jeśli będzie ok to przerodziłoby się to w DS. Jutro ma mi dać odpowiedź. Trzymajmy wszyscy kciuki.[/QUOTE]
No to dobra wiadomość:)
Trzymamy kciuki.... mocno ;);) jest to szansza dla Pięknoty Milci :)

Link to comment
Share on other sites

Byłoby idealnie. Dwa energiczne psiaki, dużo biegania, dużo ruchu, Pani zabiera swoją sunię do sklepu ze sobą. W domu jest kot- ale ustawia nawet wilczury więc Milkę też by ustawił:) Zostawałaby w domu na 4-5 godzin czasami i to z drugą sunią, więc byłoby ok. Pani wie, że trzeba ją uczyć zostawania po godzinie po pół na początku. Jeśli mąż się zgodzi dajemy 2 tyg próbne na aklimatyzację, jak pójdzie dobrze, Mileczka miałaby DS. Ona z większym pieskiem jest super, z każdym dniem widzę u niej postępy, żeby tylko tych moich dziewczyn tak nie goniła to byłoby nawet ok. Ale to nasze zabieganie plus remont i inne zawirowania życiowe to już trochę za dużo i nie jesteśmy jej w stanie ani tyle czasu poświęcić ani tyle cierpliwości czasem nie mamy ile trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...