Jump to content
Dogomania

Narkoza


Kala_Gracja_Kiwi

Recommended Posts

[COLOR=navy]Myślę, że wszystko ma wpływ, w końcu to operacja.[/COLOR]
[COLOR=#000080]Ja sterylizowałam i kastrowałam w swoim życiu kilka suk i psów i nigdy nic im nie było (dziś właśnie byłam na zdjęciu szwów u suczki po sterylizacji). Wybierz klinikę, którą polecają inni, w której ktoś już taki zabieg robił i w której wybudzają po zabiegu, żeby choć trochę uspokoić nerwy.[/COLOR]
[COLOR=#000080]Trzymam kciuki.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Moj maly piesek (Yorkie, 6 m-cy) zostal wykastrowany wczoraj... Najlepiej zrobic badanie krwi kilka dni przed zeby sie upewnic wszystko pracuje prawidlowo. I zeby do uspienia uzyli gazu Isuflorin, pieski szybciej dochodza do siebie po nim. Teraz musze zwracac uwage zeby nie zaczal podgryzac szwow ale nie wyglada, i za niecale 2 tyg -na ich zdjecie. Nie wyglada wlasciwie zeby mu cokolwiek przeszkadzalo, nawet lekow przeciwbolowych nie dostal. No, ale musi zapomniec o bieganiu i szczegolnie skakaniu przez najblizsze kilka dni (tylko mu to wytlumacz! :roll: )

Link to comment
Share on other sites

a mnie wet mówił, że u małych psów narkoza wziewna nie jest najlepszym rozwiązaniem - jakoś to uzasadnił, ale zapomniałam jak - może ktoś o tym słyszał? :oops: moje psy miały narkozę dożylną - podawaną cały czas podczas zabiegu i jak kończy się zabieg to pies się szybko budzi - doskonale ją zniósł mój staruszek Boluś

ale tak jak piszą wyżej - przed zabiegiem warto zrobić badania krwi i serduszka

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio słyszałam coś takiego, i muszę przyznać, że się z tym zgadzam:
"To nie rodzaj narkozy może być niebezpieczny ale anestezjolog"

W związku z tym najważniejsze powinno być znalezienie odpowiedniego lekarza, który profesjonalnie zajmie się Twoim psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

Mój co prawda nie był kastrowany ale miał rwane pod narkozą zęby . Piesek nieduży ok. 7 kg, wiek 6 m-cy, narkoza dożylna. Psa odbierałam na wpół wybudzonego ale dość długo żeśmy czekali pod kontrolą lekarza w lecznicy tak, że już było widać , że się budzi. Na dobre się obudził w samochodzie a po powrocie do domu to jakby nic nie było. Wogóle żadnych niekorzystnych skutków, normalnie sie bawił (szalał) jadł. Tylko przy usypianiu było trochę kłopotu bo mia chciał jakoś zasnąć ale on ze względu na rasę ma badzo szybki metabolizm i wet powiedział , że to dlatego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SilverYorkie']. No, ale musi zapomniec o bieganiu i szczegolnie skakaniu przez najblizsze kilka dni (tylko mu to wytlumacz! :roll: )[/quote]
:roll: Nie musisz mu tlumaczyc. Wystarczy, ze zalozysz mu kolnierz ochronny. W ogole powinien go raczej caly czas nosic aby szwow nie pozdjemowal sam. Moj pies nosil caly czas kolnierz. Gorsza jest dla opiekuna, opieka psa po kastracji niz suki po kastracji, takie mam doswiadczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']...Gorsza jest dla opiekuna, opieka psa po kastracji niz suki po kastracji, takie mam doswiadczenia.[/quote]

[COLOR=navy]Oj, moje doświadczenia takie same. Psy jakoś bardziej przeżywają ;)[/COLOR]
[COLOR=navy]Moje akurat kołnierza nie miały, ale dlatego, że nie interesowały się szwami, a ja i tak cały czas przy nich byłam, więc gdyby jakoś nadmiernie zaczęły doglądać rany pooperacyjnej, to od razu interwencja :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Mój kocurek miał narkozę wziewną. Najpierw dostał kilka zastrzyków uspakajających, po których prawie spał i potem wetka go zabrała. po dwóch godzinach kot był już calkiem wybudzony. Ma załozone 2 szwy (normalnie kotom nie zakłada się szwów, ale Rudy był wnętrem). Cały czas chodzi w kołnierzu, ale skakanie w niczym mu nie przeszkadza. Ranka ładnie się goi i szwy zdejmiemy po 9 dniach od zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

a ja mam problem taki, że pies mój moim zdaniem powinien być wykastrowany najważniejszy dla mnie powód i dla niego też jest to nadpobudliwość w okresach cieczkowych :placz:
po prostu nie można z nim wytrzymać wtedy nie śpimy, on biega po domu i skacze po oknach a najchętniej wyprowadzał by nas na spacery przez całą dobę porażka :shake:
pies ma padaczkę więc jak sie pobudza tak to zdarzają się ataki :-(
więc wymyśliłam sobie, że najlepszym sposobem pozbycia się problemu będzie kastracja.
i tu problem Skonsultowałam się z kilkoma wetami i mam mętlik w głowie. Jeden z nich tak mnie skutecznie nastraszył, że psa z padaczką się nie usypia, bo może się nie wybudzić i wogóle nie mógł zrozumieć po co chcę kastrować , ze to tylko zagrożenie dla takiego psa i on mi go nie wykastruje:shake:
a wet ten wiem od hodowców, którzy mi go polecali ma specjalizację z rozrodu i przeprowadza te zabiegi często i wszyscy są zadowoleni!

Inni oczywiście chętnie wykastrują i nie mówią o zagrożeniu, ale taki autorytet?

Poradźcie

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem... ja dokładnie z takich względów zrezygnowałam z kastracji Pałka... :roll: Myslę, że trzba rozważyć co jest większym zagrożeniem- znieczulenie (jednorazowe), czy pobudzenie (wiele razy)... W sumie to żałuję decyzji, bo widziałam jak sie męczy, kiedy czuje sukę. Na szczęście z wiekiem (13 lat)stał się mniej pobudliwy i już nie leci na wszystko co się rusza:evil_lol:

A w ogóle trzymajcie, proszę, kciuki w sobotę, bo moja KrAksica ma sterylkę...

Link to comment
Share on other sites

dzieki za dop. lepiej mi od razu, jets nadzieja :multi: bo ten zabieg bardzo by nam pomógł, ale jak ktoś mnie straszy to się odechciewa niestety.
Mój pies ma stwierdzona padaczkę idiopatyczną, Twoja też?

Dziś dzwoniłam do innej jeszzce lecznicy i mi powiedzieli, że powinno być ok (powinno), że atak lub stan padaczkowy może nastąpić przy wybudzaniu dlatego pies musiałby dłużej u nich zostać. Brzmi rozsądnie. Jednak cena w tej lecznicy 2 razy wyższa niż u mnie:crazyeye: (200 zł) i czekać nas będzie razem min.3 wizyt. a u mnie na miejscu niby tylko zabieg (90zł) i szew wewnętrzny i na tym koniec.
Jak były kastrowane Wasze psy?

Link to comment
Share on other sites

Mialam psa z padaczka idiopatyczną, ltory miał zabieg w narkozie. Wet. mówil, ze to nie ma znaczenia. Rzeczywiście nawet nie wywołało to ataku. Tylko, że była to narkoza wziewna, podana w dobrej klinice, przez specjalistę - anestezjologa. Kosztowało to jednak "trochę" więcej. Nie wiem, jak jest z narkozą dożylną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Belga']Tylko, że była to narkoza wziewna, podana w dobrej klinice, przez specjalistę - anestezjologa. Kosztowało to jednak "trochę" więcej. Nie wiem, jak jest z narkozą dożylną.[/quote]


[COLOR=navy]Z dożylną jest tak samo jak z wziewną, czyli bez różnicy dla psa.[/COLOR]
[COLOR=#000080]Każdy atak to ogromny cios dla organizmu. Lepiej zaryzykować i wykastrować psa, niż pozwolić na coraz częstsze ataki.[/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]
[COLOR=#000080]Mój pies (niepadaczkowy) był sterylizowany po podaniu narozy żylnej (zresztą wszystkie suki tak samo), miał szew zewnętrzny, po ok. trzech dniach wrócił do formy (u psów jakoś dłużej przebiega rekonwalescencja, bo suki już na drugi dzień potrafią brykać). Całość kosztowała ok. 150 zł.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Narkoza wziewna jest bezpieczniejsza od dożylnej. Stosowana jest nawet u zwierząt starych i chorych. Weci z VetSerwisu stosują tylko tę, a ja mam szczęście właśnie u nich robić zabiegi (u dr J. Wyparta). Wszystko opisane jest tu:[url]http://www.vetserwis.pl/padaczka.html[/url]
Odkąd kiedyś jeden z moich psów nie wybudził się z tradycyjnej narkozy, wolę "dmuchać na zimne". Oczywiście jeśli pies jest młody i zdrowy, to ryzyko jest małe. W każdym razie zawsze przed narkozą powinno się robić podstawowe badania.
Wiem o dwóch psach z padaczką, którym kastracja bardzo pomogła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...